Педикюр в домашніх умовах - як зробити гарний обрізної чи необрізної з покрокової інструкції з фото
- 1. Види педикюру і техніка виконання
- 2. Інструменти для педикюру в домашніх умовах
- 3. Як правильно робити педикюр вдома – етапи процедури
- 4. Ванночки для ніг
- 4.1. Тонізуюча ванночка
- 4.2. Протигрибкова та антибактеріальна
- 4.3. Розслаблююча з зволожуючим ефектом
- 5. Обробка нігтів і кутикули
- 6. Догляд за шкірою стоп
- 6.1. Видалення натоптишів і ороговілої шкіри
- 6.2. Живлення і зволоження
- 7. Апаратний педикюр покроково з фото
- 8. SPA-педикюр своїми руками
- 9. Покриття нігтів на ногах лаком
- 10. Протипоказання домашнього педикюру
- 11. Дизайн нігтьової пластини - модні тенденції сезону з фото
- 12. Відео
- 13. Відгуки
Багато представниць прекрасної половини людства регулярно відвідують салони краси, довіряючи свої ноги тільки професійному майстру. Тим не менш процедуру легко виконати в домашніх умовах, заощадивши при цьому кошти. Для цього потрібно лише придбати необхідні інструменти для педикюру та ознайомитися з технікою його виконання.
Види педикюру і техніка виконання
У салонах краси роблять такі види педикюру: апаратний, обрізний, необрізний і SPA. Кожен спосіб має свою техніку виконання, переваги, недоліки, вивчивши які, ви зможете зробити вибір на користь одного з них і навчитися робити процедуру вдома. Необрізний або європейський педикюр роблять на нераспаренних ногах, тому його ще називають «сухим». Шкірні покриви ступень і кутикулу розм'якшують спеціальними засобами, якими потрібно користуватися строго по інструкції.
Після цього кутикула відсувається за допомогою пушера, нігтям надається потрібна форма, а стопи обробляються шлифовщиками. В кінці процедури наносять пом'якшувальний крем або масло. Обрізний педикюр називають класичним, він є одним з найбільш простих і популярних способів догляду за стопами. Виконується за допомогою спеціальних інструментів (пемзи, скребків, ножиці, щипчики і т. д.), передбачає попереднє розпарювання ніг у ванночці, механічне видалення кутикули і обробку шкіри, чим і відрізняється від інших видів процедури. Легко виконується в домашніх умовах.
Апаратний вигляд роблять за допомогою спеціального приладу з різними фрезерними насадками. У салонах повинен проводитися тільки кваліфікованими фахівцями, що пройшли необхідне навчання. Відноситься до сухого увазі процедури, оскільки здійснюється на не розмоченої поверхні ніг. Виконання в домашніх умовах без попередньої підготовки загрожує ушкодженнями і травмами.
Під час SPA-педикюру, крім шліфування шкіри можна лікувати натоптиші, тріщини на п'ятах, здійснювати масаж ступень, підвищує тонус всього організму. Для розм'якшення використовують різні маски, іноді фруктові кислоти. Очищення від ороговілих шкірних покривів проводиться за допомогою спеціального апарата або скрабу, потім наносять поживні, пом'якшувальні маски, олії або тонізуючий гель. Кожен з перерахованих вище видів процедури має достоїнства і недоліки:
Назва | Плюси | Мінуси |
Обрізний | Швидке видалення кутикули, пом'якшення шкіри ступень, бюджетний | При відсутності досвіду є ризик отримання травм, попадання інфекції, зараження грибком, провокує прискорений ріст кутикули |
Необрізний | Безпечний, шкірні покриви не травмуються, відсутній ризик зараження, не займає багато часу | Край кутикули виходить нерівним, а шкірні покриви стоп не дуже м'якими, процедура вимагає частого повторення |
Апаратний | Займає мінімум часу, виключає появу задирок, ймовірність отримання травм мінімальна | Робити його в домашніх умовах своїми зусиллями без певних навичок не можна, а в салоні послуга коштує дорого |
SPA-педикюр | Включає набагато більший комплекс по догляду за ногами, надає розслабляючий ефект | При порушенні техніки, ігноруванні дезінфекції інструментів є ймовірність отримання травм і занесення інфекції |
Інструменти для педикюру в домашніх умовах
Правильний педикюр в домашніх умовах починається з вибору потрібних інструментів і пристосувань. Вам знадобляться:
- Ванночка для розпарювання стоп (підійде спеціальна масажна або тазик).
- Йод, морська сіль, лимонний сік, ефірні масла і т. д. Знадобляться для зміцнення нігтьової пластини, насичення її вітамінами під час розпарювання.
- Шліфувальна пилка, пемза, терка, верстат для видалення сильно огрубілою шкіри ступень або скраб, якщо потрібно позбутися від тонкого шару ороговілих частинок.
- Маска для ніг, яка пом'якшить шкірні покриви, наситить їх поживними речовинами.
- Дерев'яні (апельсинові) палички або лопатка для відсунення кутикули і манікюрні ножиці для її видалення.
- Кусачки, щоб обрізати задирки і ороговілі шкірні покриви навколо нігтьової пластини.
- Шліфувальна і скляні пилочки, щоб обробити вільний край нігтя, надати потрібну форму, відполірувати його поверхню.
- Масло для пом'якшення кутикули.
- Рідина для видалення лакового покриття, лак для нігтів, база під нього, засіб для сушіння лаку, закріплювач.
Як правильно робити педикюр вдома – етапи процедури
Робити педикюр потрібно не рідше одного разу на 2-3 тижні, але коли на вулиці спека, косметичну процедуру доведеться здійснювати частіше. Підготувавши необхідні інструменти, можна починати приводити ноги в порядок. Для цього виконайте поетапно наступні дії:
- Якщо є глибокі тріщини, ранки на ступнях, потрібно провести заходи щодо усунення даних проблем, дочекатися повного відновлення дерми і тільки потім робити педикюр. Врослий ніготь на початковій стадії захворювання обробляють содовим розчином або перманганатом калію. Запущену форму повинен лікувати лікар.
- Підготувати, продезінфікувати інструменти, використовуючи для цього, наприклад, Хлоргексидин.
- Зняти лак, обробити поверхню нігтьової пластини двосторонньої полірувальної пилочкою: спочатку жорсткої (для позбавлення від нерівностей), а потім відполірувати іншою стороною, щоб ніготь став гладким. Спиляти непотрібну довжину, надавши нігтя натуральну квадратну форму.
- Зробити ванночку з мильним розчином, морською сіллю, ефірними маслами. Потримати ноги 15 хвилин, витерти вафельним рушником. Почекати до повного висихання.
- Наступний крок – позбавлення від загрубілої шкіри стоп, натоптишів, мозолів. Для цього скористайтесь дрібнозернистою пемзою, а у важкодоступних місцях застосуйте скраб або пілінг. Обполосніть ноги.
- Далі потрібно дерев'яною паличкою відсуньте кутикулу, зчистити забруднення з нігтьової пластини і під нею.
- Помасажуйте ступні з використанням поживних, зволожуючих кремів. Якщо під рукою не виявилося, скористайтесь оливковою або рослинним маслом.
- Заключний етап – покриття лаком, але перед цим поверхню нігтя потрібно змастити засобом без ацетону для знежирення. Після висихання лаку обробіть кутикулу і околоногтевой епідерміс маслом жожоба або персика.
Ванночки для ніг
Красивий педикюр в домашніх умовах потрібно починати з ванночки для ніг. Основне завдання процедури – розпарити, розм'якшити шкірні покриви стоп, підготувати їх до подальших маніпуляціям, полегшити процес видалення огрубевшего епідермісу. Ванночки, крім води і мильного розчину, часто містять додаткові компоненти, що роблять різний вплив на ноги.
Тонізуюча ванночка
Ароматна ванна з тонізуючим ефектом допомагає зняти втому ніг після тривалих навантажень, важкого трудового дня. Для її приготування потрібно розвести в гарячій воді прийнятною для шкіри температури морську сіль (2 ст. л. на 5 л) і додати настій м'яти перцевої. Можна використовувати ефіри евкаліпта, ялини, сосни, квіти ромашки, календули, звіробій, кропиву. Сухі компоненти потрібно заварювати і додавати у ванну з розрахунку 1 л відвару на 3 л рідини, кількість ефірних масел на літр води – 7-8 крапель. Час проведення процедури – 15 хвилин.
Протигрибкова та антибактеріальна
Процедура допомагає знезаразити епідерміс в домашніх умовах від грибкових інфекцій, бактерій, які могли потрапити на ноги під час відвідування басейну, аквапарку, де доводилося ходити босоніж. Антибактеріальним ефектом і властивістю позбавляти від неприємного запаху, має харчова сода, з допомогою якої можна проводити профілактику грибкових захворювань. Її потрібно розчинити в теплій воді, приблизну кількість порошку – 4-5 столових ложок на 3 літри води. Опустіть ноги у ванну на 20 хвилин, потім промокніть стопи вафельним рушником і приступайте до наступного етапу.
Розслаблююча з зволожуючим ефектом
Квіти ромашки і календули відмінно тонізують, розслаблюють і зволожують шкірні покриви стоп. Ванночки з цими рослинами підійдуть тим, хто проводить багато часу на ногах і жінкам, повсякденно носять взуття на підборах. Крім перерахованих вище властивостей, така процедура чудово дезінфікує шкіру ступень, вбиваючи бактерії. Три ст. л. висушених рослин потрібно залити 1 л кип'ятку, проварити 10 хвилин, процідити, а потім розвести в 3 л теплої води. Потримайте ноги у ванночці близько 15-20 хвилин, витріть насухо і приступайте до позбавлення від огрубілою шкіри.
Обробка нігтів і кутикули
Після того, як була прийнята ванна, а шкірні покриви стоп распарены, приступайте до наступного етапу педикюру – обробці кутикули і нігтьової пластини. Вільний край нігтя треба рівно обрізати манікюрними ножицями або спиляти, надаючи йому квадратну форму (щоб не вростав), а потім обробити нерівності пилкою. Занадто близько до шкіри обрізати не можна, інакше може початися роздратування або потрапить інфекція. Далі за допомогою кусачок необхідно позбутися від ороговілих частинок навколо нігтя.
Потім апельсиновою паличкою відсувається кутикула, попередньо оброблена пом'якшувальною маслом. При обрізний педикюр її обрізають ножицями (щипчиками), але на ногах це робити не рекомендують. Далі манікюрної, зчищають лопаткою залишки кутикули, бруд і відмерлі клітини під вільним краєм нігтьової пластини. Наступний крок – полірування нігтя шліфувальної пилою, щоб згладити нерівності, підготувати його для покриття декоративним лаком.
Догляд за шкірою стоп
Якісний педикюр в домашніх умовах не буде таким, якщо ви не приділите належну увагу шкірі стоп. Для початку необхідно позбутися від ороговілих частинок епідермісу за допомогою пемзи, скрабу або пілінгу. Наступний крок – зволоження, живлення, для цього потрібно нанести крем легкими масажними рухами. Якщо у вас підвищена пітливість ніг, скористайтеся спеціальною маззю або кремом-дезодорантом.
Видалення натоптишів і ороговілої шкіри
Деяким людям огрубілі шкірні покриви на ступнях доводиться видаляти частіше – раз на 2 тижні, оскільки вони відростають набагато швидше. До того ж там нерідко утворюються натоптиші, в боротьбі з якими потрібно використовувати спеціальні інструменти. В домашніх умовах для обробки ступень застосовують пемзу, пилочки, тертку для ніг або верстат. Перші два допомагають, коли потрібно позбутися від тонкого шару ороговілих частинок, у важкодоступних місцях можна застосувати скраб з абразивними частинками.
У більш запущених випадках необхідно скористатися теркою з обробної поверхнею з пластику, пемзи, нікелю і т. д. Краще придбати двосторонню тертку для домашнього педикюру і обробляти ноги спочатку більш жорсткою поверхнею, потім змивати знятий ороговілий шар і, витерши стопи, потерти ще раз, але вже стороною з меншою абразивністю.
Якщо ж у вас утворилися щільні натоптиші, варто скористатися верстатом з лезами. Працювати цим інструментом необхідно на розпарених ступнях, рухаючись акуратно, майже без натиску по напрямку від краю п'яти до її центру. Після завершення процедури ноги на кілька хвилин поміщають у ванну, насухо витирають, потім шліфують пилкою і змащують кремом.
Живлення і зволоження
Наші ступні майже позбавлені сальних залоз, тому потребують додаткового зволоження, особливо після очищення. Для цього потрібно використовувати спеціальні креми з різними ефектами (живильним, зволожуючим, дезодорує і т. д.). Наноситься склад за напрямком від п'ят до пальців легкими масажними рухами. Такими засобами бажано користуватися щодня перед сном.
Апаратний педикюр покроково з фото
Деякі жінки воліють апаратний вид педикюру і, придбавши машинку для домашнього користування, роблять процедуру в комфортних умовах власноруч. Послідовність дій:
- Розм'якшення шкіри стоп за допомогою спеціальних лосьйонів з дезинфікуючим ефектом.
- Видалення огрубілої шкіри. Змінюючи насадки на апараті, обробіть спочатку околоногтевые шкірні покриви, потім спиляєте кутикулу і на завершення опрацюйте п'яти, видаляючи мозолі, натоптиші. Для кожної області ступень необхідно міняти фрези, які відрізняються формою, розміром і ступенем абразивності.
- Полірування кутикули за допомогою насадки, що має круглий наконечник.
- Шліфування, полірування нігтьової пластини, поверхні ступень.
- Пом'якшення. Зробіть зволожуючу (поживну) маску, що містить парафін або змастіть ступні кремом.
SPA-педикюр своїми руками
Якщо у вас є вільний час, і ви готові присвятити його догляду за своїми ніжками, обов'язково зробіть SPA-педикюр. Процедура в домашніх умовах складається з таких послідовних дій:
- Ванночка. Розпарте шкіру в теплій воді протягом 30 хвилин, додавши в неї мильний розчин, 1 л відвару ромашки і будь-які аромамасла (8 крапель на 1 л води).
- Видаліть огрубілу шкіру з поверхні стоп, помасажуйте їх.
- Нанесіть маску для ніг, покупну або власного виготовлення. Наприклад, гліцеринову, медову, парафінову, з глиною, аспірином або господарським милом.
- Зробіть обрізної чи необрізної педикюр на свій розсуд.
- Покрийте нігті лаком, змастіть пом'якшує кутикулу маслом жожоба, персика, дайте вбратися.
Покриття нігтів на ногах лаком
Завершивши основні етапи педикюру в домашніх умовах, вам залишається лише нанести на нігті лакове покриття, вибравши його відтінок на свій розсуд. Любителькам натуральності, природності можна скористатися безбарвною емаллю, яка зміцнить нігтьову пластину, додасть нігтям блиск і доглянутий привабливий вигляд. У залежності від часу року, одягу і настрою педикюр можна зробити важливою деталлю свого образу: однотонним або різнобарвним, яскравим або нейтральним, з малюнком і без нього.
В якості основи необхідно нанести базове безбарвне покриття, яке забезпечить рівномірний розподіл основного лаку і запобіжить появу тріщин, сколів. Наступний крок – нанесення основного відтінку, краще це робити в 2 шари, щоб колір вийшов насиченим, яскравим. На завершення нігтики покриваються закріплювачем. Останнім часом великою популярністю користується шелак, який тримається на нігтьовій пластині протягом тривалого часу, не сколюється і залишається яскравим.
Протипоказання домашнього педикюру
Перед тим як приступити до виконання педикюру в салоні або домашніх умовах, вивчіть протипоказання, при яких процедуру проводити не можна:
- Ураження нігтьової пластини грибком.
- Наявність травм, тріщин, врослих нігтів, гематом.
- Гнійничкові ураження.
- Погана згортання крові (для обрізного виду).
- Тонкі нігті, шкіра (для апаратного педикюру).
Дизайн нігтьової пластини - модні тенденції сезону з фото
Відео
Педикюр в домашніх умовах. Як робити педикюр самостійно?
ЛАЙФХАКИ ЯК ЗРОБИТИ ПЕДИКЮР ВДОМА
Відгуки
Мілана, 24 рокиМені дуже подобається апаратний педикюр, з такою процедурою виключений ризик отримання мікротравм і попадання в них інфекції. Нещодавно побачила в продажу спеціальну машинку невеликої потужності, придбала і відтепер обробляю свої ніжки в домашніх умовах. Результатом дуже задоволена і більше не потрібно викроювати час для походу до фахівця.
Карина, 30 роківЯ любитель носити відкриті босоніжки, тому завжди стежу за станом своїх ніг і регулярно роблю педикюр, в основному, в домашніх умовах. Для видалення ороговілого шару з шкірних покривів використовую скраби з абразивними частинками, а п'яти обробляю пемзою. Обов'язково распариваю стопи перед процедурою і змащую кремом після неї.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!