Запах з пральної машинки автомат: засоби для видалення та профілактичні заходи
- 1. Джерела запаху з пральної машинки
- 2. Місця розмноження бактерій
- 3. Причини появи запаху з пральної машинки
- 4. Як почистити елементи пральної машинки
- 5. Як прибрати запах з пральної машини
- 5.1. Як позбавитися від запаху в пральній машинці з допомогою оцту
- 5.2. Видалення запаху лимонною кислотою
- 5.3. Харчовою содою
- 5.4. Як усунути запах в пральній машині хлором
- 5.5. Промислове засіб від запаху в пральній машині
- 6. Профілактичні заходи
- 7. Відео
Пральна машина будь-якого року випуску може рано чи пізно виділяти неприємний запах. Причин безліч – від неправильного догляду за технікою до проблем з каналізацією в будинку. Так чи інакше, якщо в пральній машині з'явився неприємний запах, значить з'явилися і бактерії, від яких треба негайно позбуватися. Своєчасне усунення такої проблеми дозволить вашому агрегату прослужити довгі роки, а вашому одязі – завжди бути свіжою і чистою.
Джерела запаху з пральної машинки
Причинами смороду з машинки можуть бути:
- Пліснява, сирість. Запах цвілі в пральній машині утворюється із-за вологості. В барабані або лотку для порошку завжди залишається волога після прання. Де волога – там бактерії і грибок.
- Каналізація. Сморід з каналізації може перебратися в вашу техніку, якщо ви неправильно приєднали її до каналізаційної системи зливного шланга. Неправильна установка машини під нахилом може призвести до того, що частина води не зможе піти. Застояна вода з залишками забруднень залишиться гнити на дні агрегату, а кількість бактерій буде тільки збільшуватися.
- Забруднення зливного фільтра. Якщо неприємний запах з пральної машини чути, коли ви зливаєте воду, то скоріше за все проблеми з фільтром. З часом на ньому утворюються наліт, бруд, які з часом починають погано пахнути. Можуть утворитися засмічення з незначного «кишенькового сміття» – дрібниця, крихти, фантики і т. д.
- Залишки порошку. Після прання на дні машини залишаються забруднення, вода і залишки миючих засобів. Якщо просто закрити барабан, не протерши його, то почнеться гниття, а потім з'явиться затхлий запах з пральної машини. Іноді він утворюється внаслідок використання дешевого порошку.
Місця розмноження бактерій
Часто бактерії вражають такі частини пральної машини:
- ємність для порошку;
- гумова прокладка всередині барабана;
- нагрівальні елементи (Тени;
- дно барабана;
- шланг для зливу води в каналізацію;
- гумове кільце навколо дверцят;
- шланг, який веде від лотка з порошком до бака;
- канал, по якому проходять миючі засоби.
Причини появи запаху з пральної машинки
Не завжди вдається з першого разу визначити, чому погано пахне, тому доводиться перебирати, пробувати різні способи позбавлення від проблеми. Найгірше, коли крім запахів з пральної машинки ще погано пахне одяг, яку ви тільки що попрали. У такому разі потрібно негайно відшукати причину смороду, усунути всі і не допустити повторної появи.
Подібні проблеми виникають із-за ряду причин:
- Не провітрюється машина після прання. Виправши білизна, деякі забувають залишати кришку барабана і ємність для порошку відкритими. Волога всередині стає певним магнітом, притягує до себе бактерії.
- Економний режим прання. Якщо постійно прати при низькій температурі, то бактерії, які живуть на брудному одязі, залишаються на стінках бака і не гинуть.
- Вміст кишень. Перед пранням завжди перевіряйте кишені – їх вміст осяде у фільтрі. Як результат – неприємний запах з пральної машинки.
- Дешеві порошки, кондиціонери, ополіскувачі. Такі засоби, як правило, мають низьку якість, тому їх частки не розчиняються у воді. Вони осідають на частинах машини, утворюючи наліт.
- Велика кількість порошку. Якщо не дотримуватися дозування, то надлишки порошку осідають на барабані, фільтрах і інших частинах.
- Накип. Жорстка вода, яка йде по трубах, стає причиною накипу. Не дивуйтеся, що накип утворилася, якщо ви використовували засіб проти неї – залишки кошти могли потрапити на дно.
- Неправильна установка, підключення техніки. Якщо є проблеми розгерметизації, то всі запахи з каналізації перейдуть в пральну машину.
- Поганий догляд за технікою. Не забувайте про елементарний догляд за машиною – про нього докладно написано нижче.
Як почистити елементи пральної машинки
Своїми силами ви можете почистити деякі деталі пральної машини, від яких залежать чистота і приємний аромат у ванній кімнаті:
- Барабан. Протирайте стінки барабана з допомогою хлорвмісних засобів. Можна використовувати соду, лимонну кислоту або оцет.
- Лоток для завантаження миючих засобів. У всіх сучасних машинах є знімний лоток для порошку. Вийміть деталь, помістіть під воду, протріть всі стінки за допомогою хлорсодержащего кошти.
- Гумове кільце люка. Акуратно протріть всі вміст в складках кільця. Обробіть гумку білизною або оцтом з усіх боків.
- Фільтр для зливного насоса. Він знаходиться на бічній або задній стороні агрегату, внизу – ви помітите невелику квадратну кришку. Підготуйте таз або відро, ганчірку, т. к. вміст шланга може вилитися на підлогу. Відкрийте кришку, а потім відкрутити пробку фільтра. Очистіть його від усього сміття, промийте під водою і закрутіть назад. Очищайте фільтр 1-2 рази в місяць.
- Фільтр подачі води. Він знаходиться в отворі шланга, який подає воду. Перед чищенням перекрийте холодну воду. Відвернувши шланг, вимийте фільтр і прикрутіть його назад.
Як прибрати запах з пральної машини
Видалити запах з пральної машини можна кількома способами. Ви можете придбати спеціалізовані засоби для чищення техніки або замінити їх на підручні засоби, які є в кожному будинку. Вони не гірше справляються з забрудненням, ніж дорогі рідини або таблетки. Іноді і зовсім допомагає прання вхолосту: запустіть машину в режимі кип'ятіння. Це допоможе позбутися від нальоту, слизу, запаху. При необхідності повторіть, додавши трохи порошку.
Як позбавитися від запаху в пральній машинці з допомогою оцту
Звичайний оцет здатний впоратися з накипом, цвіллю, запахом, знищити всі бактерії. Не рекомендується проводити чистку оцтом частіше одного разу на півроку, тому що кислота може зруйнувати гумові частини машини. Для чищення скористайтеся наступною інструкцією:
- Залийте 50 мл оцту в лоток для порошку.
- Увімкніть машину в режимі кип'ятіння (температура повинна бути не менше 90 °C).
- Зачекайте 10 хвилин, призупиніть прання, натиснувши на паузу. Залиште на 1 годину.
- Знову запустіть машинку. Дочекайтеся закінчення прання.
- Очистіть фільтр, ТЕН.
- Розчином оцту і води (співвідношення 1:1) протріть барабан, дверцята.
- Протріть все сухою ганчіркою.
Видалення запаху лимонною кислотою
Якщо оцту немає під рукою, то використовуйте лимонну кислоту:
- Засипте 100 г лимонки в лоток і барабан (навпіл).
- Увімкніть режим кип'ятіння.
- Коли прання закінчиться, увімкніть додаткове полоскання.
- Закінчивши прати, протріть барабан і гумку насухо. Залиште дверцята відчиненими.
Харчовою содою
Сода краще справляється з грибком і чорною пліснявою:
- Змішайте соду з водою 1:1.
- Отриманим розчином протріть барабан, дверцята, гумку люка.
- Насипте склянку соди в лоток.
- Запустіть машину на повний цикл в режимі кип'ятіння.
- Після прання можете включити додатковий режим полоскання.
Як усунути запах в пральній машині хлором
Засоби, у складі яких є хлор, швидко і надовго позбавлять вас від неприємного запаху. Врахуйте, що хлор дуже різко пахне. Якщо у вас є алергія, краще утриматися від такого способу чищення. Отже:
- Додайте в лоток 100 мл засобу (наприклад, Білизну).
- Запустіть режим кип'ятіння.
- Після закінчення прання увімкніть полоскання.
- Протріть барабан, інші деталі сухою ганчіркою.
- Дверцята не закривайте деякий час.
Промислове засіб від запаху в пральній машині
Сьогодні у всіх магазинах можна знайти засіб для чищення пральних машин від запаху. Ви можете підібрати зручний для вас формат – порошок, рідина або таблетку. Всі види легкі у використанні, можуть відрізнятися тільки ціною. Серед найпопулярніших засобів такі, як Calgon, Alfagon, Frisch Activ. Усі вони застосовуються як для профілактики появи нальоту і накипу, так і для їх усунення.
Профілактичні заходи
Щоб запах з пральної машинки не став проблемою, і ви продовжували користуватися домашньою помічницею, дотримуйтеся простих правил:
- протирайте барабан насухо після прання;
- ретельно промивайте ємність для завантаження порошку;
- прочищайте фільтри;
- мийте гумку на люку;
- не зберігайте брудну білизну всередині барабана;
- дотримуйтесь дозування порошку;
- не закривайте дверцята одразу після прання;
- користуйтеся якісними миючими засобами;
- перевіряйте кишені одягу;
- запускайте машину вхолосту на високотемпературному режимі хоча б раз на тиждень.
Відео
Як усунути неприємний запах в пральній машині
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!