Пристрій підвісних стель для приміщень
- 1. Що таке підвісна стеля
- 2. Види підвісних стель
- 3. З гіпсокартону
- 3.1. На кухню
- 3.2. В коридорі
- 3.3. Монтаж стелі з гіпсокартону
- 3.4. Дизайни стель з гіпсокартону
- 4. Рейковий
- 4.1. У ванній
- 4.2. Монтаж і установка
- 4.3. Рейкова стеля своїми руками
- 4.4. Дерев'яний
- 5. Грільято
- 6. З металевих панелей
- 6.1. З оцинкованої сталі
- 6.2. Алюмінієвий
- 7. Дзеркальний
- 8. З пластика
- 9. Як вибрати підвісну стелю
- 10. Ціна
- 11. Відео:
- 12. Відгуки
Зараз на ринку великий вибір не тільки будівельних матеріалів для ремонту, але і конструктивних рішень, які роблять переробку творчим процесом. Навісний стеля – один з таких елементів, які допомагають перетворити житло та комерційні приміщення.
Що таке підвісна стеля
Навісні стелі – це тип конструктивних рішень для декорування приміщення, що складається з каркаса і покрывочного матеріалу, в якості якого може виступати:
- гіпсокартон;
- пластикові панелі;
- синтетичні і натуральні тканини;
- металеві листи;
- дерево та інші види основи.
Розібратися, що таке підвісна стеля і як він монтується, дуже просто. Для цього немає необхідності проходити тривалий навчання: потрібно володіти лише мінімальними знаннями і вміннями. Монтаж передбачає спорудження конструкції, яка кріпиться до плити перекриття. Вона виготовляється з дерев'яних брусків або оцинкованого профілю. Установка підвісної стелі вимагає участі хоча б двох осіб, так як одному буде дуже складно впоратися.
Види підвісних стель
Як було згадано раніше, для монтажу стельових поверхонь використовуються різні матеріали, тому варто згадати і типи підвісних стель. Всі конструкції можна умовно поділити на такі різновиди:
Суцільні | Модульні |
|
|
По конфігурації:
- площинні;
- криволінійні.
По функціоналу:
- вологостійкі;
- акустичні;
- вогнестійкі;
- удароміцні;
- декоративні;
- гігієнічні.
По варіанту монтажу:
- розбірні;
- нерозбірні.
Окремо варто згадати про стелі Армстронг, створені з мінерального волокна. Їх монтують частіше в офісних приміщеннях, ніж у вітальні або житлових. Вони бувають білими і кольоровими. Найбільшого поширення набула різновид Байкал від фірми Армстронг. У них просто вбудовувати світильники, комплектуючі доступні, а замовити розрахунок і складання можна в багатьох фірмах. Стелі Армстронг добре справляються з шумоізоляцією. Вони легкі, тому не вимагають посилення перекриттів.
З гіпсокартону
У житлових приміщеннях часто застосовуються гіпсокартонні стелі. Простий монтаж і порівняно невисока вартість витратних матеріалів дозволяють зводити унікальні і неповторні покриття. Оскільки гіпсокартон вважається екологічно чистим і антиалергенним матеріалом, то такі конструкції допускаються у дитячих спальнях. Ціна на них невелика і по кишені більшості споживачів.
На кухню
У вологих зонах можливий монтаж гіпсокартонних конструкцій. Для цього використовується спеціальний вид: вологостійкий. Він має зелену забарвлення. На кухнях можна використовувати і вогнестійкий або вологовогнестійкий гіпсокартонний лист. Такі варіанти підвищать рівень захисту. З їх допомогою на кухні можна заховати комунікації (проводку, вентканали) і вирівняти саму поверхню. Крім цього, можна виділити функціональні зони або оформити багаторівневі конструкції шляхом фарбування поверхні в різні кольори.
В коридорі
Використання матеріалу в коридорі допомагає організувати правильну підсвічування. У цьому випадку облаштовується подвійна конструкція. Оскільки коридори в більшості квартир мають невеликі розміри, то рішення допоможе правильно спрямувати світло. Подивись в коридорі може бути багаторівневим, ділять приміщення на зони, а також комбінованим (з натяжними елементами). Оскільки передпокій – це перше, що бачать гості, заходячи в будинок, то варто приділити особливу увагу підвісної стелі.
Монтаж стелі з гіпсокартону
Монтаж можна здійснити власними силами або найнявши кваліфікованих робітників. Оскільки підвісні конструкції здатні приховати всі нерівності плит перекриття, то немає необхідності вирівнювати поверхню. Для спорудження каркасу потрібно два види профілю: і направляючий стельовий. Вони кріпляться між собою за допомогою саморізів по металу або спеціального інструменту, який з'єднає їх.
Після спорудження каркаса підвісної на його поверхню прикручуються гіпсокартонні листи: для цього беруть шуруповерт з битою, яка не дає утапливать шурупи глибоко в листи, зберігаючи тим самим їх цілісність. Після того, як монтаж буде закінчений, всі стики між листами проклеюються стрічкою-серпянкой і ретельно шпатлюются (в тому числі і місця, де шурупи входять у гіпсокартон). Коли шпаклівка висохне, можна приступати до чистової обробки.
Існує варіант кріплення гипрочных листів на клей, але таке оформлення зустрічається рідко. Простіше застосувати гіпсові або пінопластові плитки (гладкі або візерункові), що мають квадратні або прямокутні форми і відрізняються невеликою товщиною. Кріплять їх на спеціальний клей для ПВХ або шпаклівку. Коштують вони недорого, і їх легко можна купити в інтернет-магазині або на ринку.
Дизайни стель з гіпсокартону
Завдяки тому, що матеріал вважається простою в роботі і легко гнеться при попередній обробці, можна створювати унікальні і неповторні дизайни. Конструкції можуть бути однорівневими, дворівневими або навіть трехуровневыми, комбінуватися з іншими оздоблювальними матеріалами, доповнюватися точковим освітленням і світлодіодними стрічками.
На фото в спеціалізованих журналах можна побачити багато ідей застосування ГКЛ при облаштуванні. У класичних інтер'єрах частіше можна зустріти плоскі або двоярусні варіанти. Фото євроремонту часто вражають багатоярусними стелями. У проектах сучасних квартир частіше роблять ставку на дизайнерські рішення.
Рейковий
Як можна дізнатися з назви, рейкова підвісна стеля складається з рейок довжиною 3-5 метрів і шириною, як правило, 10 див. За способом монтажу розрізняють потоки закритого і відкритого типу. Самі панелі бувають суцільними і з перфораціями. Останні ідеально підходять для облаштування за ними вентиляції. По дизайну рейки бувають із закругленими або прямими кутами.
У ванній
Оскільки ванна кімната – зона підвищеної вологості, вибір стелі, як і всієї обробки, вимагає уваги. Рейкове стельове покриття у ванній – це оптимальний варіант, оскільки він не схильний до дії вологи, за ним легко доглядати – треба тільки протерти його мильним розчином, він здатний заховати комунікації. Ціна такого виробу невисока, а на роботу піде мінімальний час.
Монтаж і установка
Збірні конструкції, до яких належить даний вид, легкі в монтажі. Установка рейкової стелі включать в себе складання виробу, який складається з чотирьох елементів. Це:
- рейки;
- підвіси;
- профіль пристінний;
- стрінгер (несуча шина).
Рейкова стеля своїми руками
Збірка складається з декількох операцій. Зібрати рейкову конструкцію своїми руками – справа нескладна. Інструкцію по збірці і приклад технології пристрою можна знайти в інтернеті. Там же можна ознайомитися з фото оригінальних конструкцій. При облаштуванні важливо правильно розрахувати відстань між стінами, щоб точно підрізати рейки.
Спочатку на робочій площі робиться розмітка, що визначає місця, куди буде прикріплений пристінний профіль. Потім за допомогою дюбель-цвяхів на перекриття підвіси кріпляться так, щоб їх краї не заходили по горизонталі за настенний куточок, закріплений на стіні. Після цього до підвісів кріпиться гребінка. Основний етап роботи на цьому завершено. Залишається тільки вирівняти конструкцію за рівнем і встановити рейки, заздалегідь нарізані по довжині кімнати.
Дерев'яний
Якщо раніше дерев'яні конструкції були прерогативою лазень і саун, то в наші дні такі конструкції можна зустріти в багатьох приміщеннях. Дерев'яне рейкове стельове покриття поділяється за класами – чим воно вище, тим краще деревина у ньому використовується. Монтаж простіше проводити з напарником, оскільки дерево важче алюмінієвого профілю. Деревина екологічна і натуральний, але разом з тим легко запалюється і схильна до гниття. Для установки треба купувати панелі, що пройшли попередню обробку.
Грільято
Популярна і встановлена в більшості сучасних офісних приміщень комірчаста конструкція носить назву грільято. Ніздрюватий стелю декількох видів представлений у таблиці:
Стандартний | Однорівнева конструкція у вигляді решітки, що складається з однакових клітинок. Це найдешевший і простий вигляд. |
Пірамідальний | Комірки мають спеціальну форму у вигляді пірамідок. Для монтажу застосовуються два особливих профілю. |
Жалюзійний | Різнорозмірні по висоті профілі монтуються так, щоб можна було приховати йдуть по поверхні плит перекриття комунікації. |
Різнорівневий | Використовуються профілі різних розмірів, які монтуються за заздалегідь обраному малюнку. |
З металевих панелей
Такі панелі володіють великими перевагами перед іншими матеріалами. Металеві стелі – це дизайнерська знахідка і сміливе рішення для неординарних особистостей. Такі конструкції служать дуже довгий термін, не бояться вогню і не деформуються з часом. Вони можуть бути гладкими і перфорованими, а можуть мати форму, здатну привести в захват будь-якого обивателя.
З оцинкованої сталі
Стильні і довговічні конструкції виготовляються з високоякісного прокату, який обробляється спеціальним грунтом і покривається фарбою. Такий метод обробки робить поверхню ще більш міцною і стійкою до агресивних середовищ. Підвісні конструкції з оцинкованої сталі будуть ефектно виглядати в офісах, спортивних залах, в торгових центрах і ін Крім цього, їх відрізняє низька ціна.
Алюмінієвий
Конструкції з алюмінію мають масу переваг. Єдиним їх недоліком є порівняно висока ціна. Плюси матеріалу:
- Вага дуже малий, тому панель можна монтувати приміщеннях з великою площею.
- Метал не піддається впливу ні води, ні вогню.
- У магазинах продаються готові збірні елементи, за допомогою яких алюмінієвий підвісна стеля формується швидко.
Дзеркальний
Здатність дзеркала візуально розширювати приміщення і приносити додатковий світло робить цей матеріал затребуваним у виготовленні стельових конструкцій. Дзеркальне стельове покриття до буде доречно в невеликих приміщеннях. Виготовлятися воно може безпосередньо з дзеркальних плит або відображає пластику. Останній має не тільки малу вагу, але і невеликою ціною, чого не скажеш про звичайних дзеркалах.
З пластика
Якщо коштів не вистачає для монтажу в приміщенні інших видів перекриттів, то підвісна конструкція з пластикових панелей – підходящий варіант для бюджетного ремонту. Завдяки багатій колірній палітрі, простоті установки і невеликою ціною, він користується незмінною популярністю у більшості населення. Пластик є практичним матеріалом. За ним легко доглядати – потрібно періодично протирати вологою ганчіркою.
Як вибрати підвісну стелю
Перед тим, як вибрати підвісну стелю, варто визначитися з його виконанням і матеріалом виготовлення. Важливий фінансовий аспект, тому вибираючи помпезні дзеркальні або алюмінієві варіанти, варто бути готовим до того, що необхідно буде викласти круглу суму на монтаж.
На першому етапі варто вивчити каталог пропонованих варіантів в декількох фірмах. Там же можна розглянути зразок кожного з пропонованих варіантів. Поєднання фактур може вигідно підкреслити інтер'єр. Крім цього, якщо немає впевненості, що самостійно можна впоратися із завданням підбору і монтажу, то варто звернутися за допомогою до професіоналів.
Ціна
Ціни на матеріали, що використовуються при спорудженні підвісу, розрізняються. Підсумкова сума буде змінюватися з урахуванням обраного рішення. Вартість підвісної стелі може залежати від цін на монтажні роботи. Нижче наведена таблиця з цінами (з установкою):
Назва | Ціна, рублів/м2 |
дзеркальні | від 990 |
касетні | від 450 |
грільято | від 550 |
скляні | від 990 |
рейкові | від 650 |
armstrong | від 165 |
Відео:
Відгуки
Петро, 26 роківСам займаюсь ремонтами, тому в своїй квартирі все стелі робив самотужки. З усього розмаїття вибрав гіпсокартон. По-перше, його легко монтувати. По-друге, ціна на матеріали невелика. Подобається, що за допомогою цього матеріалу можна змайструвати будь-які форми. Підсвічування легко вбудовується в будь-якому місці, що є плюсом.
Ілля, 40 роківЯ власник тренажерного залу, тому, коли постало питання про вибір стельового покриття, зупинився на грільято. Вона допомогла одночасно заховати комунікації і організувати хорошу систему вентиляції. Повітряна конструкція візуально не з'їдає простір, має невелику вагу і виглядає дуже органічно.
Валерія, 38 років,Коли я вперше побачила дзеркальна стеля, то зрозуміла, що таку конструкцію я хочу облаштувати в кухні. Оскільки даний матеріал багато важить, то вирішено було його скомбінувати з коробами з гіпсокартону, виділивши відбивають панелями зону прийому їжі. Стеля вийшов дуже незвичайним і привніс нотки свіжості в невеликий інтер'єр.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!