Аверсектиновая мазь – інструкція по застосуванню для тварин і птахів

Для використання у ветеринарії призначена Аверсектиновая мазь, яка вбиває паразитів і захищає від них домашніх тварин. Засіб випускається московською компанією «Фармбиомедсервис», продається в аптеках і ветеринарних магазинах.

Склад

Аверсектиновая мазь (Unguentum aversektini) має наступний склад:

Опис

Біло-жовта однорідна маса з невираженим "лікарською" запахом

Концентрація аверсектина З (активного компонента)

0,05%

Допоміжні речовини складу

Поліетиленоксид, гліцерин дистильований

Упаковка

Полімерні банки по 15 мл

Фармакологічні властивості

Аверсектиновая мазь відноситься до инсектоакарицидным ліків контактної та системної дії, входить до класу макроциклічних лактонів. В її складі заявлено аверсектін С, який активний стосовно личинок та статевозрілих особин саркоптоидных, демодекозных кліщів, комах-паразитів, бліх у собак, хутрових звірів, кішок, кроликів.

Активний компонент впливає на величину струму іонів хлору через мембрани нервових або м'язових клітин паразита. Основна мішень – глютаматчувствительные хлорні канали, рецептори гамма-аміномасляної кислоти. Зміна струму іонів хлору порушує проведення нервових імпульсів, що закінчується паралічем, загибеллю паразита.

При нанесенні мазі на шкіру аверсектін контактує з ектопаразитами у волосяних цибулинах та сальних залозах. Через 3-5 днів після початку використання засобу досягається його максимальна сироваткова концентрація. Залишки виводяться з фекаліями у незміненому вигляді через 10-12 днів.

Препарат відноситься до малонебезпечних речовин, у рекомендованих інструкцією дозах не виявляє подразнюючої, сенсибілізуючої, резорбтивно-токсичної, ембріотоксичної, мутагенної, тератогенної дій. Він добре переноситься собаками, кроликами, кішками, але токсичний для бджіл і риб, інших гідробіонтів.

Застосування мазі Аверсектиновой

Як вказано в інструкції, мазь Аверсектиновая використовується для лікування собак, кішок і хутрових звірів при саркоптоз, отодектозе, нотоэдрозе, энтомозе, демодекозі (викликаний demodex canis) і кролів при псороптозе. Підходить препарат для лікування кнемидокоптоза у хвилястих і інших різновидів папуг.

Спосіб застосування і дозування

Якщо тварина боляче демодекозом, нотоэдрозом або саркоптозом, у місцях ураження вистригають шерсть, видаляють кірки, струпи, після ватно-марлевим тампоном наносять тонкий шар ліки, рівномірно розподіляють від периферії до центру, втирають у місця ураження з захопленням сантиметри здорової шкіри.

Для нанесення можна використовувати також скляні палички або пластикові шпателі. Щоб звір не злизував ліки і не завдав собі шкоди, на нього слід надягти нашийник або комір, а паща зав'язати тасьмою, яку можна зняти тільки після повного висихання вовни.

Обробку проводять 2-5 разів з інтервалом 5-7 діб, поки тварина повністю не одужає. Дізнатися про це можна, провівши мінімум 2 дослідження зіскрібків з уражених місць. Якщо у вихованця великі поразки, то обробка проводиться в два прийоми з добовим інтервалом. Спершу мазь наносять на одну половину, потім на іншу. При акарозах, ускладнених приєднанням грибка або бактерій, додатково застосовують антибіотики, імуномодулюючі або протигрибкові засоби.

При вушної корості зовнішній слуховий прохід вологим тампоном очищають від кірок, струпів, потім вносять мазь в кожне вухо. Попередньо її можна розтопити і теплою закапати в слуховий прохід. Процедура проводиться 1-2 рази з 5-7-денним інтервалом. При ускладненнях і отитах додатково використовують антибіотики, протизапальні засоби. Мазь закладається в обидва вуха, навіть якщо уражено тільки одне.

При энтомозах (триходектозах, афаниптерозах, линогнатозах) мазь втирається в шкіру щіткою проти росту волосся в місцях скупчення комах, після чого шерсть зачісується гребенем. Щоб виключити рецидив зараження, міняють підстилку. Повторну обробку проводять раз на місяць.

Кратність обробок і інтервал між ними для різних тварин:

Тварина

Захворювання

Кратність застосування, раз

Інтервал обробки, днів

Кролики

Псороптоз

2

5-7

Кішки, собаки

Отодектоз, нотоэдроз, саркоптоз

2

5-7

Энтомоз

2

7-10

Собаки

Сквамозна форма демодекозу

Три

5-7

Пустулезная форма

7

5-7

Змішана форма

7

5-7

При передозуванні у тварини розвивається слабкість, тремор, салівація. Специфічних антидотів не існує, проводять симптоматичне лікування, спрямоване на виведення ліків з організму.

Особливі вказівки

При першому застосуванні і скасування терапії препаратом не виявлено особливостей дії. Особливі вказівки:

  1. Потрібно уникати порушення схеми прийому препарату, тому що це призведе до зниження ефективності. При пропуску обробці слід провести якомога швидше, не змінюючи дози.
  2. Мазь заборонено суміщати з авермектинсодержащими та іншими протипаразитарними засобами.
  3. Забій кролів на м'ясо дозволяється через 14 діб після обробки. Якщо вимушений забій, м'ясо використовують у корм хутровим звірам.
  4. При роботі з препаратом потрібно дотримуватись правил особистої гігієни, техніки безпеки. Обробка проводиться в гумових рукавичках, під час роботи не можна курити, пити, їсти, після закінчення потрібно помити руки з милом, просушити рукавички.
  5. Протягом доби після обробки до тварині не можна підпускати маленьких дітей.
  6. При гіперчутливості людини до компонентів складу треба уникати прямого контакту з маззю. Якщо ліки випадково потрапила на шкіру, слід змити його водою з милом, очі – промити великою кількістю проточної води. При розвитку алергії слід звернутися в лікарню.
  7. Порожні банки заборонено використовувати для побутових цілей. Їх загортають у пакет і утилізують.

Побічні дії

Аверсектиновая мазь для кішок і собак не викликає побічних явищ і ускладнень. Можливими негативними реакціями інструкція називає підвищену чутливість шкіри. При розвитку алергії препарат змивають водою з милом, дають вихованцеві антигістамінні препарати.

Протипоказання

Аверсектиновая мазь для папуг, кішок і собак не використовується при наступних випадках:

  • непереносимість компонентів складу;
  • інфекційні хвороби;
  • видужуючих, виснажені тварини;
  • вагітність, грудне вигодовування;
  • вік цуценят і кошенят віком до 2 місяців.

Умови продажу та зберігання

Препарат зберігається в сухому темному місці, подалі від нагрівальних приладів, джерел вогню при температурі 0-20 градусів протягом 2 років. Після розтину банку зберігається 24 дні, після її можна використовувати через можливість розвитку алергічних реакцій. Препарат утилізується з побутовими відходами.

Аналоги

Замінити засіб можна препаратами для людини або тварин з тим же або іншим складом, але подібною дією. Аналоги Аверсектиновой мазі:

  • Бензилбензоат – протипаразитарні емульсія і мазь з однойменною компонентом;
  • Ламізил – протигрибкові спрей, крем, таблетки на основі тербінафіну;
  • Тербикс – гель, крем, мазь, розчин, спрей з тербінафіном;
  • Сульсен – паста, шампунь, масло проти грибків на основі дисульфіду селену;
  • Кетоконазол – протигрибкові таблетки, свічки, мазь з однойменною компонентом;
  • Ітраконазол – капсули з активним компонентом ітраконазолом, хлором;
  • Миосептин – мазь на основі ундециленовой кислоти та її цинкової солі.

Ціна

Вартість препарату та його аналогів по Москві:

Найменування ліки

Місце продажу

Ціна, рублів

Аверсектиновая мазь 15 мл

Ветеринарні зооаптеки

55

Бензилбензоат 25 г

Аптеки

37

Ламізил спрей 15 мл

607

Сульсен шампунь 150 мл

285

Кетоконазол таблетки 200 мг 10 шт.

235

Капсули ітраконазол 100 мг 14 шт.

Триста п'ятдесят п'ять

Мікосептін 30 г

425

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!