Види біодобрив - огляд найбільш ефективних за механізмом дії, способу внесення, виробника і ціною
- 1. Що таке біодобрива
- 1.1. Корисні властивості
- 1.2. Переваги біодобрив
- 2. Технологія отримання біологічних добрив
- 3. Види біодобрив
- 3.1. Бактеріальні
- 3.2. Грибкові
- 3.3. Біодобрива на основі ЕМ-технології
- 3.4. Біогумус
- 4. Як вибрати біодобриво для саду та городу
- 4.1. Принцип дії
- 4.2. Виробники біодобрив
- 4.3. Форма випуску
- 4.4. Вага/об'єм
- 5. Найкращі біологічні добрива для рослин
- 6. Де купити біодобрива
- 7. Як приготувати біодобрива своїми руками
- 8. Відео
- 9. Відгуки
Застосування біодобрива для саду і городу збагачує грунт (наприклад, на дачі) мікрофлорою, підвищуючи її врожайність і стійкість до антропогенних чинників. Раціональне використання бактеріальних, грибкових, дріжджових і препаратів на основі ЕМ-технологій сприяє вирощуванню екологічно чистої продукції шляхом поліпшення гумусу, підвищення родючості ґрунту.
Що таке біодобрива
До класу натуральних добрив відносять біодобрива. Вони утворюються в процесі бескислородного бродіння органічних речовин – гною, посліду або рослинних залишків. На відміну від комплексних мінеральних добрив, вони не накопичують нітрати у складі грунту і продуктах, повністю засвоюючи рослинами. Ґрунтові мікроорганізми переробляють органічні, неорганічні компоненти живлення рослин.
Корисні властивості
Технологія анаеробного бродіння корисних мікроорганізмів повністю зберігає кількість азоту. Здатність бактерій концентрувати атмосферний азот і переводити його у форму, придатну для вживання рослиною, покращує ростові характеристики сільськогосподарських культур. Мобілізуючи важкорозчинні фосфати і фитиновую кислоту, мікробіологічний штам зберігає фосфор, калій у ґрунті.
Переваги біодобрив
Проведені в аграрній промисловості дослідження доводять незаперечні переваги біодобрив для саду і городу перед органічними, мінеральними аналогами:
- Обеззараженность від патогенної мікрофлори, яка провокує розвиток сибірської виразки, паратуберкулеза, сальмонельозу, ящуру, аскаридозу, кишкових інфекцій.
- Збільшений вміст активної мікрофлори – 1012 колоній/г порівняно з 109 колоній/р гною.
- Збереження поживних мікроелементів. За сезон вимивається 80% органічних добрив і 15% біологічних.
- На відміну від мінеральних добрив, які частково розчиняються, утворюючи нітрати, біодобрива для саду і городу пов'язані з грунтом і засвоюються на 100%.
Технологія отримання біологічних добрив
Промислове виробництво біодобавок спрямовано на збереження та накопичення життєздатних бактеріальних клітин методом асептичного мікробіологічного процесу. Спочатку бульбочкові бактерії вирощують в агаризованому середовищі, на основі насіння бобових, агару, сахарози. Наступний етап включає ферментація при температурі 27-30 градусів і рівні рН 6,5-7,5. Відокремлену біомасу змішують із захисною середовищем, відправляють на висушування у вакуумно-сушильну шафу при температурі 30-35 градусів при тиску 10-13 кПа.
Види біодобрив
Кожен з видів біодобрив відрізняється характеристиками мікробіологічної флори, призначеної для окремих сільськогосподарських культур і грунту. Агрономи рекомендують комбінувати препарати-прискорювачі розкладань перегнійних мас з «Азотобактерином». «Экстрасол», «Ростмомент», БисолбиФит» володіють стимулюючими зростання та антистресовими характеристиками. Серед універсальних препаратів, що пригнічують розвиток патогенної мікрофлори, Байкал ЕМ-1 сприяє відновленню родючості грунту та оздоровлення сільськогосподарських культур.
Бактеріальні
Біотехнологія виділяє бульбочкові бактерії – основу бактеріального добрива. Їх симбіоз з рослинами спрямований на забезпечення ґрунту азотом і фосфором:
- Нітрагін застосовується тільки по відношенню до бобовим культурам в промислових масштабах. Його вносять у ґрунт або проводять передпосівну обробку насіння.
- Азотобактерин – комплексне добриво торф'яної або перегнійної середовища, яке використовується в дерново-підзолистому ґрунті. Його головна перевага – здатність пригнічувати грибну флору.
- Багатофункціональний рідке добриво «Азотовит» стимулює розвиток вегетативних органів рослин, пригнічує накопичення нітратів, підвищує стійкість до несприятливих природних умов, збільшуючи врожайність до 40%. Використовується під будь-які культури, за винятком бобових.
- Фосфоробактерін містить спори капустяної палички, які змішують з білою глиною.
- Препарат «Фосфатовит» синтезує фосфор і калій, забезпечуючи живлення рослин, захист від паразитів. Застосовується для всіх видів сільськогосподарських культур.
- Ризоторфин і АМБ – прискорювачі розкладання перегнійних речовин, які використовуються для утворення органічної маси, формування захисного шару грунту.
Грибкові
Біодобрива для саду та городу на основі грибів-сапрофітів ферментативно розкладають органічні залишки на мінеральні речовини:
- Власників дачних ділянок зацікавить препарат «Глобиома Біота Макс». Він випускається у формі розчинних таблеток. У його складі 4 виду грибка-триходерма, дія яких спрямована на захист грунту від паразитів. За рахунок відновлення мікрофлори грунту, біодобавка істотно підвищує врожайність.
- «Ростмомент» є стимулятором життєдіяльності рослин. Його переважно використовують для збільшення врожайності зернових і овочевих культур. Добриво застосовують методом поливання або обприскування. Для отримання суспензії необхідно розвести порошок водою і залишити на півгодини.
Біодобрива на основі ЕМ-технології
Ефективні мікроорганізми сприяють відновленню родючості грунту, оздоровлення різних культур, підвищенню морозостійкості:
- Популярним біодобривом є «Байкал ЕМ-1», який підвищує родючість овочевих культур від 50 до 150%.
- Препарат «Биорост» провокує синтез гумусу, дозволяючи одержувати хороший урожай. Головна перевага – активна продуктивність мікроорганізмів протягом 2-3 років.
Біогумус
Перероблена дощовими черв'яками грунт збагачена корисними речовинами і мікроорганізмами. Біогумус покращує структуру грунту, прискорює зростання рослин, виключає наявність патогенної мікрофлори, забезпечує високий рівень приживлюваності розсади. Вермикомпостный «Чай» розводять у співвідношенні 1:50 і заливають по лунках. «AgroVerm» відрізняється підвищеною вологоємністю і гідрофобністю. Ауксин у складі препарату стимулює ріст плодів.
Як вибрати біодобриво для саду та городу
Щоб підібрати конкретний біологічний склад, необхідно:
- Визначити тип грунту лабораторним або народним методом. Фосфорні добрива є корисними для будь-якого грунту. Нейтральний субстрат потребує хорошої азотної основі, що сприяє поліпшенню вегетації рослини.
- Провести оцінку індивідуальних потреб рослин. Огірки, томати, картопля, білокачанна капуста вимагають додаткової порції азоту. Ягідні чагарники слід удобрювати фосфором.
Принцип дії
Бактеріальні добрива застосовують разом з посадковим матеріалом або насінням, вносячи у вологий грунт. Їх дія не обмежується забезпеченням сільськогосподарських культур калієм, фосфором, азотом. Воно зачіпає багатосторонні біохімічні процеси в грунті. Крім азотофиксирующей здібності, «Азотобактер» синтезує біологічно активні речовини – ауксини, що надають благотворний вплив на ріст рослин. Внесення «Фосфоробактерина» стимулює дію нітрифікуючих бактерій, анаеробних фіксаторів азоту.
Виробники біодобрив
Підприємства, що займаються виробництвом рідких підгодівель для росту, розвитку і захисту рослин, пропонують широкий асортимент біопрепаратів, гарантуючи екологічність, біологічну безпеку, економічність товару. Головна перевага – інноваційна технологія обробки в поєднанні з системою контролю якості забезпечують високу ефективність добрив, підвищуючи врожайність до 40%.
Форма випуску
Виробники випускають біодобрива для саду і городу в порошкоподібної формі, рідкому вигляді, таблетках, гранулах. Для різних цілей застосовується сувора дозування препарату. Робочий розчин готують у кількості, необхідній на один сезон, оскільки він не витримує тривалого зберігання. Дія добрив на кислому грунті різко знижується, тому потрібно їх попереднє вапнування.
Вага/об'єм
Розфасовка здійснюється в невеликі ємності для застосування на садово-дачних ділянках приватної власності. Для промислових агрокомплексів препарати фасують великими партіями. З недавніх пір увазі дачників пропонується «Азотовит» і «Фосфатовит» в пластиковій упаковці, ємністю 200 мл. Раніше він був доступний тільки для промислових сільгоспугідь.
Найкращі біологічні добрива для рослин
Назва | Механізм дії | Особливості застосування | Ціна |
Фосфатовит | Забезпечує фосфорних, калійних харчуванням. Пригнічує фітопатогенних флору. Сприяє розвитку кореневої системи. | Для передпосівної підготовки змішати 50 мл препарату з 30 мл води. Для підгодівлі розвести 35 мл на 10 л води. Підгодівлю здійснювати 2 рази в місяць. | 130 р. |
Экстрасол | Збагачення розсади корисної середовищем. Захист від патогенної мікрофлори. Покращення формування кореневої системи. | Розсада змочується 0,1% розчином. Обприскування 1% розчином здійснюється для стимуляції росту. | 100 р. |
БисолбиФит | Стимуляція росту і розвитку рослин. Профілактика захворювань. | Обприскувати або бульби, цибулини рослин перед посадкою з розрахунку: на 100 г посівного матеріалу – 1 год. л/50 мл води. Для зростання проводити обприскування листя розчином – 5 ч. л/1 л води. | 180 р. |
Глобиома біота макс | Відновлення мікрофлори грунту. Перешкода вимивання поживних елементів з ґрунту. Захист від грибкових захворювань. Вироблення фітогормонів для стимуляції росту рослин. | Для обробки насіння розчинити таблетку на 1-2 л води, змочити посівний матеріал, дати просохнути. Для кореневих підживлень і обробки грунту 1 таблетку (на ділянку землі 10 соток) розчинити 1-2 л води. Готовий концентрат розвести 100-200 л води. Обробляти ґрунт за 2-3 дні до садіння. | 479 р. |
Ростмомент | Підвищення врожайності овочевих, зернових культур. Стимуляція захисних функцій рослин. | Застосовують методом поливу 0,1% рідини або розпилення 0,3 г/30 мл | 25 р. |
Біодобриво Байкал ЕМ-1 | Високі показники приросту врожайності. Задоволення потреби рослин в поживних речовинах. | Перш ніж купити Байкал ЕМ-1, необхідно придбати патоку, мед або варення для ферментації препарату. В 3 л води додати 3 ст. л патоки і 30 мл концентрату Байкал ЕМ-1. Готовий розчин витримати тиждень. Для приготування 100 л робочого розчину, необхідно додати 100 мл препарату і 100 мл патоки. На 10 л води знадобиться 1 ст. л патоки і добрива. | 301 р. |
Экоберин | Стимуляція проростання насіння. Стійкість до захворювань. Прискорення термінів дозрівання. | Застосовувати ввечері. Для приготування робочого розчину необхідно змішати биожидкость з водою. | 125 р. |
Здоровий сад | Захист садових квітів і дерев від хвороб, комах-шкідників. Оздоровлення плодів. | Для приготування літра розчину використовувати 2 гранули кошти. | 180 р. |
НВ-101 | Підвищення урожайності в 3 рази. Поліпшення форми та кольору плодів. Збільшення рівня цукру, вітаміну С в плодах. Збільшення збереження врожаю в 2 рази. | Для підготовки ґрунту, замочування насіння, обприскування приготувати розчин – 2-3 краплі/1 л води. | 135 р. |
Росток | Захист рослин від техногенного впливу. Стимуляція росту садових культур, кімнатних квітів. Прискорення дозрівання. Перешкода накопичення токсикантів. | Для приготування робочого розчину необхідно розчинити 1 ст. л 0,1% препарату в літрі води. Замочувати насіння 6-24 годин. Для обробки розсади використовувати 10 мл добрива на літр води. Обприскувати не менше двох разів, із періодичністю 10-15 днів. | 50 р. |
Де купити біодобрива
Щоб не розчаруватися якістю підживлень, слід віддавати перевагу передовим компаніям-виробникам біодобрив для саду та городу. Купити добрива можна за допомогою інтернет-магазинів Москви з розфасовкою в необхідній кількості. Важливо, щоб в основі виробництва дотримувалися асептичні умови, була власна мікробіологічна лабораторія.
Як приготувати біодобрива своїми руками
Досвідчені садівники пропонують способи приготування розчинів, що сприяють росту сільськогосподарських культур і кімнатних рослин. На відміну від мінеральних підживлень і органіки тварин, суміші на основі корисних бактерій дають можливість виростити натуральні овочі та фрукти:
«Азотовит» | 1 кг перегною змішати зі склянкою води, додати 5 г суперфосфату, 1 ст. л вапна або крейди. Перемішати суміш і сформувати пласт товщиною 10 див. Закрити від сонячних променів целофаном, помістити в темне місце на 7 днів. Через тиждень поверхню суміші покриється слизом – азотобактером, який необхідно зібрати, висушити. | Для обробки насіння, 10 мл розвести 30 мл води. Для підгодівлі, 50 мл розвести в 10 л води. Навесні суху масу використовувати для приготування компосту, припудрювання насіння, вносити в грунт. |
«Ризиторфин» | Наповнити металеву ємність бур'янами, травою і залити водою. Закрити кришку, залишити на сонці. Коли почнеться процес бродіння, долити води, заповнивши ємність на третину. Через тиждень закваску вилити в компостну яму. | Для удобрення грунту, перемішувати з торфом і додавати в лунки. |
Добриво з дріжджів | 1 кг живих дріжджів розвести 5 л води, дати настоятися 4 години, розбавити водою у співвідношенні 1:10. Можна додати 0,5 кг деревної золи. | Вносити добриво після пікірування рослин. Через тиждень після висадки здійснити підживлення, в наслідок чого стимулюється розвиток кореневої системи. Наступне дріжджове добриво слід вносити після цвітіння. |
До основних принципів ведення екологічно чистого господарства відносять:
- Заміна осіннього перекопування неглибоким, до 5 см, розпушуванням. Перекопування грунту порушує її природну структуру.
- Виключити використання отрутохімікатів.
- Створювати сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів в грунті і черв'яків, застосовуючи ЕМ-препарати.
Відео
Підгодівля, органічне добриво для грядок
Натуральні добрива і захист для саду та городу
Найкращі органічні добрива для саду та городу
Відгуки
Світлана, 47 роківКожен сезон здобуваю Байкал-ЭМ1. Результат завжди радує. Насіння швидко проростають, у грунті відсутня патогенна мікрофлора. Іноді чергуючи його з Энергеном. Використовую препарат для приготування компосту, додаючи Байкал бур'яни і рослинні відходи.
Людмила, 56 роківШість років користуюся біодобавкою «Здоровий Сад». Вона допомагає вберегти врожай від шкідників. Використовую «Табазол» - засіб на основі золи і тютюну, яке застосовую для вирощування капусти. Ефект триває до першого дощу. Після необхідно заново удобрювати.
Ольга, 68 роківДавно використовую Экоберин для саду. Він оздоровлює рослини, захищає їх від комах-шкідників. Для приготування робочої рідини слід розчинити 2 гранули в літрі води. Обприскування рослин вимагає додавання до розчину 50 мл Схід Эм1.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!