Обприскування плодових дерев навесні
Будь дачник хоче завжди бачити свій сад самим красивим і здоровим. Для цього існує безліч способів, проте основною залишається весняне обприскування. Розберіться в тому, як захистити дерева від шкідників і допомогти їм повноцінно плодитися в новому дачному сезоні.
Коли обприскувати дерева навесні
Найголовнішим питанням обприскування плодових дерев навесні залишається відповідний для цього час. Перші етапи підготовки до літнього сезону починаються вже в березні, проте обробку плодових варто починати тільки, коли середня добова температура стабілізується на позначці +5 градусів. Часто такі прогнози припадають на другу половину березня, тому краще не поспішати і дочекатися придатних/погодних умов, щоб не завдати шкоди своєму саду.
Весняна обробка саду від шкідників і хвороб включає в себе огляд дерев на наявність глибоких тріщин, в яких могли завестися шкідники. Бажано щіткою пройтися по всьому стовбуру, щоб очистити його від старої кори, прибрати отсохшие гілки, загалом, привести дерево у доглянутий вигляд. Готувати розчин для обприскування необхідно виключно в день процедури, інакше ніякої користі від вашої праці не буде.
Частий питання: чи можна обприскувати дерева під час цвітіння? Відповідь однозначна - ні, інакше ви можете погубити всі квітки. Взагалі навесні є кілька типів обприскування:
- Березневе – спрямоване на захист сливи, груші, яблуні від шкідливих мікроорганізмів, що утворилися за зиму. Проводиться виключно при середній добовій температурі +5 градусів.
- Квітневе – захищає бутони плодових дерев від весняних заморозків, продовжуючи стадію зимової сплячки у дерева. Розпускання відбувається трохи пізніше, проте це ніяк не впливає на подальшу плодючість рослини.
- Травневе – після цвітіння необхідно для захисту від шкідників і хвороб. Так ви убезпечите сад від самих різних бактерій, які протягом літа можуть зіпсувати не тільки зовнішній вигляд кори, але і родючість дерева.
Чим обробити сад навесні від хвороб і шкідників
Для обприскування плодових дерев навесні існує декілька препаратів. Кожен спрямований на боротьбу з певними шкідливими факторами. Знаючи їх дію і способи обробки, ви зможете визначити, коли або яким препаратом необхідно скористатися в даний момент. Пам'ятайте, що всі вони є сильнодіючими отруйними речовинами, тому дуже важливо подбати про власної і чужої безпеки.
Препарати для обробки родючих дерев поділяються на біологічні, хімічні або комбіновані засоби. Кожен має переваги і недоліки. Так, отруйні хімічні розчини діють лише кілька тижнів, а потім зовсім втрачають свої властивості. Біологічні засоби не є такими небезпечними для людей чи тварин, проте працювати з ними теж треба акуратно. Їх мінус у тому, що вони діють лише на ряд певних хвороб і бактерій плодових і чагарників, в той час як хімічні препарати буквально вбивають всіх шкідників.
Якщо ви не в курсі, чим обприскувати дерева навесні до розпускання бруньок, то найбільш популярними засобами для обприскування серед дачників поки залишаються комбіновані препарати, які дуже ефективні, не вимагають великої кількості обприскувань протягом всього дачного сезону. Щоб зрозуміти, яке засіб краще всього підійде тільки вам, потрібно дізнатися дію кожного, а лише потім вибрати ідеальний варіант для себе і свого саду.
Нитрофен для обприскування саду
Дуже потужним засобом є Нитрофен. Речовини знищують личинки або відкладені яйця шкідників протягом зимового періоду. Цим засобом треба обробляти дерева, що знаходяться в стадії зимівлі, тобто в середині березня. Не можна користуватися Нитрофеном на вже прокинувшихся деревах, які починають розпускати листя. Отруйна речовина здатне спалити нирки і листя, що призводить до загибелі дерева.
Обробка плодових дерев навесні Нитрофеном дуже ефективна при боротьбі з мохом, лишайником, позбавляє від плямистостей, попелиці, різних гусені, кліщів та листовійок. Користуватися засобом необхідно точно дотримуючись інструкції. Не забувайте про способи власної захисту: це рукавички, одяг і водонепроникне взуття. Постарайтеся віддалити дітей і тварин від місця обробки дерев.
Обробка дерев навесні мідним купоросом
Ще один засіб, що підходить для захисту дерев ранньою весною – мідний купорос. Цей розчин буде особливо корисний для плодоносних дерев, якщо на них утворилися тріщини або рани, які вимагають обов'язкового догляду у вигляді дезінфекції. Користуватися купоросом можна ще й при закритті сезону – в жовтні після збору всього врожаю.
Важливим моментом у застосуванні цього засобу є температура, при якій можлива обробка: від +5 до +30 градусів. Не можна обробляти плодові дерева, на яких з'явилися бруньки, а тим більше розпустилося листя. Кращі умови – безвітряний день. Це убезпечить інші рослини від потрапляння хімічної речовини на листки (якщо вони вже з'явилися), не зашкодить вам самим або твариною. Розпиляти мідний купорос, як і будь-яке інше захисне засіб для плодових і чагарників, потрібно подалі від водойм з питною водою.
Обробка дерев залізним купоросом навесні
Подібно мідному, залізний купорос також використовується двічі на рік – навесні і восени. У першому випадку він позбавляє від ряду хвороб, таких як лишай, мох. Кора після обробки стає більш м'якою, а паразити зникають протягом літнього сезону. Це не тільки зробить ваш фруктовий сад більш красивим і здоровим, але і допоможе деревах відчувати себе набагато краще в спекотні літні дні.
Залізний купорос заповнює брак сірчанокислого заліза у чагарників: смородини, малини, троянд або деяких овочевих культур. Проводити обприскування плодових дерев навесні необхідно до моменту вегетації, інакше ви сильно нашкодите листочків, а в подальшому і плодів (або квіток троянд). Дуже важлива інформація: дозування залізного купоросу становить 50 г на 10 л води. Чомусь виробники засоби рідко вказують цю інформацію на упаковці, тому дачники часто шукають допомогу в різних джерелах, які не завжди бувають достовірними.
Обприскування сечовиною
Прекрасним захисником від шкідників, парші, грибкових захворювань є карбамід, або по-іншому сечовина. Крім того, цей засіб є азотним добривом для землі. Обробка яблунь навесні сечовиною продовжує зимову сплячку дерева, тому поява квіток і бруньок відбувається значно пізніше. Це захищає їх від загибелі під час весняних заморозків, які з'являються раптово і рідко хто з дачників може наперед вгадати, коли це станеться.
Як і інші ранньовесняні обприскувачі, сечовина використовується при температурі не нижче +5. Вона повинна стабілізуватися, то є і вдень і вночі на термометрі зобов'язана бути не менше цього показника. Обприскування плодових дерев навесні карбамідом захищає їх від шкідників, які відклали свої личинки взимку: мідяниця, попелиця, довгоносик. Щоб розвести препарат, вам потрібно:
- карбаміду – 700 г;
- мідного купоросу – 50 г;
- води – 10 л.
Відео: Обприскування винограду навесні
Захист винограду від хвороб навесні
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!