Кріплення для телевізора на стіну
Нове широкоформатне TV-пристрій для всієї родини має зайняти гідне місце у будинку. У цьому допоможе правильне підібране кріплення для телевізора на стіну. Це не просто підставка для кінескопного або жк-телевізора, але ще й непоганий спосіб задіяти обсяг і зберегти простір в кімнаті.
Що таке кронштейн для телевізора
Типовий кронштейн для ТБ – проста металева конструкція, що кріпиться на стіну або стелю. Сучасні моделі, такі як Самсунг або Філіпс, встановлюється на кронштейн з допомогою міцних сталевих болтів, після чого телевізор буде перебувати в не менш стійкому положенні, ніж на звичній плоскій поверхні полиці або тумби. Кріплення на кронштейн допомагає повісити телевізор на стіну так, щоб розподілити його вагу на кілька опорних отворів в стіні або іншій поверхні. Підказки:
- Розрізняються кілька типів кріплень. Кожен підходить для моделей певної марки і різних способів експлуатації.
- Ціни на елементи будуть підвищуватися в залежності від:
- складності механізму (якщо конструкція не фіксована),
- виробника, бренду (Leader, Holder, інші);
- використовуваного матеріалу;
- допустимої максимальної навантаження.
- Великий кронштейн немає сенсу купувати, якщо у вас є тільки телевізори з малою діагоналлю. Зайві отвори в стіні, знову ж не прикрасить стіну.
Типи кріплень
Перед придбанням кронштейна обов'язково визначте місце розташування телевізора в кімнаті. Основні типи кріплень для телевізора на стіну розрізняють виходячи з механізму взаємодії опори з об'єктом і розташування кронштейна:
- похилі;
- поворотно-похилі;
- фіксовані;
- стельові.
Варіанти для стельового кріплення вимагають кращої підготовки поверхні і отворів під кронштейн. У цьому випадку місце під кріплення краще всього залишити перпендикулярно один одному в стіні та стелі на кутовому стику. Стельовий кронштейн дозволяє закріпити телевізор в центрі кімнати, але це рідко використовується в житлових приміщеннях. Часом такий варіант все ж використовується. Вибирайте підвісна стеля в якості основи для кронштейна, щоб не псувати білу поверхню традиційного стелі.
Розрізняють також стандарти кріплення, позначаються VESA. Стандарт VESA 400x400, наприклад, описує прямокутну панель. В ній відстані між отворами по вертикалі і горизонталі становлять 400 міліметрів. Для кожного набору діагоналей екрану телевізора або плазмової панелі в дюймах підходить певний типорозмір за стандартом VESA, на який слід орієнтуватися при покупці кронштейна на стіну або стелю.
Фіксовані
Найпростіше рішення – фіксований кронштейн, який передбачає кріплення телевізора на стіну без зміни положення або кута нахилу конструкції. Даний тип підходить для плоских LCD, LED і плазмових пристроїв, розташованих на середній висоті відносно глядачів. Фіксоване кріплення передбачає мінімум болтів і отворів – це, як правило, найдешевший з доступних варіантів в магазині.
Похилі
Кріплення для телевізора на ділянку стіни вище означає, що площина екрана слід нахилити вниз для зручного перегляду з сидячих місць. Ступінь нахилу при використанні відповідного кронштейна регулюється користувачем в межах, визначених габаритами корпусу моделі і міцність матеріалу. Рухливість екрану підвищується, якщо місце кріплення відсунуто від стіни на кілька десятків міліметрів (у порівнянні з фіксованим варіантом, але тоді і екран займає більше простору.
Похило-поворотні
Кріплення для телевізора на стіну з похило-поворотним механізмом краще всього підходить для розміщення телевізійного екрану під стелею або в іншому важкодоступному місці. Поєднання похилого і поворотного функціоналу робить процес вибору позиції екрану легше навіть в обмеженому просторі. Слід враховувати, що універсальний висувний механізм має значні розміри. В різних положеннях плоский Samsung може займати сумарно стільки ж місця, скільки зайняв би традиційний кінескоп того ж розміру у фіксованому варіанті.
Як вибрати кріплення для телевізора на стіну
Вибирається настінне кріплення для телевізора за стандартом VESA. Перед тим, як шукати виріб, порахуйте або подивіться в інструкції розмір діагоналі екрану. Відповідність між цим значенням і розміром кріпильної панелі наведено за наступною схемою:
- малі екрани до 26 дюймів – 100х100 мм;
- від 26 до 40 дюймів – 200х200 мм;
- від 40 до 55 дюймів – 400х400 мм;
- широкоформатні екрани понад 55 дюймів – 600х400 мм
Де купити і скільки коштує
Вибираючи кронштейн, вивчіть ціни і фото в найближчих магазинах, але не забувайте про торгових майданчиках в інтернеті. Комплект обійдеться навіть дешевше з урахуванням доставки, якщо замовляти його не в Москві або Санкт-Петербурзі. Купувати товар краще в спеціалізованих магазинах, де продаються плазмові панелі, монітори і аксесуари для їх монтажу та експлуатації.
Ціна на кронштейни стандарту VESA 100x100 коливаються від 190 до 1000 грн. в залежності від матеріалу та допустимого навантаження. На великі розміри кріплень ціни встановлюються в діапазоні від 1200 до 4500 р. Звертайте увагу не тільки на відстань між болтами, але і на максимальний допустимий вага – чим він вище, тим надійніше конструкція в цілому. Навантаження понад 70 кг добре тримають моделі з фіксованим механізмом.
Як зробити кронштейн для телевізора своїми руками
Саморобні підвісні механізми замінять заводський товар, якщо ви володієте деякими навичками в роботі по дереву або металу. Виготовити кронштейн для телевізора на стіну своїми руками слід з самого міцного матеріалу, який є під рукою. Ви зможете зібрати просту фіксоване кріплення для плазми на стіну, якщо монтаж поворотного механізму не передбачається.
Найпростіше кріплення зажадає пари годин вашого часу. Дві довгі планки з дерева з'єднуються в простий і зручний замок: одна кріпиться на задню панель ТБ, інша – на стіну. Нижній край першої планки і верхній край другий стісуються так, щоб зачіпатися одного за одного. З'єднання буде стійким за рахунок ваги пристрою, але знадобиться третя планка, щоб розташувати екран під потрібним кутом. Вона кріпиться до стіни нижче основного замка і повинна бути трохи тонше, щоб забезпечити нахил на 2-3 градуси вниз.
Як зробити кронштейн LCD телевізора своїми руками.Частина1Як зробити кронштейн для телевізора своїми руками Частина 2
Навчальний відеоурок: встановлення телевізора на стіну
Кріплення телевізора Sony 55" на стіну
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!