Хостес - що це таке в ресторані, готелі або заходах, обов'язки професії і розмір оплати

Слово hostess на російську мову перекладається як «господиня» будинку або іншого закладу. Хостес - це жіноча професія, яку освоюють дівчата з привабливою зовнішністю; головна їх завдання – бути чемними, ввічливими, тактовними, доброзичливими. Інакше у сфері обслуговування працювати не можна. Дівчата повинні бути гарні, доглянуті, інтелектуально розвинені, оскільки вони супроводжують гостей, клієнтів, гостей, учасників заходів, створюючи для них комфортну доброзичливу атмосферу.

Хто такий хостес і чим він займається

Цей рід занять, професія, робота полягає в тому, щоб добре зустріти гостя, клієнта, відвідувача. Власне, хостес називають візитною карткою закладу. Головне завдання – забезпечити людині гарний настрій, сформувати гарне враження про цьому місці, не дати занудьгувати. Сфера застосування сил і здібностей хостес – аеропорт, ресторан, готель, салон краси або автосалон, виставка або інший культурний захід. Список обов'язків представників цієї професії складається на основі статуту закладу.

Хостес адміністратор

Часто робота хостес поєднується з адмініструванням. Треба не тільки зустріти постояльця, але поспілкуватися з ним, супроводити до стійки реєстрації або ресторану готелю, запропонувати програму розваг – ось завдання хостес адміністратора. Вирішити проблеми, відкоригувати роботу персоналу, не допустити конфлікту, згладити незручності може тільки справжня господиня, мила, ввічлива, комунікабельна, такими мають бути всі, хто отримав цю посаду. Від їх поведінки і професіоналізму залежить репутація закладу.

Лобі хостес

Місцем роботи хостес може стати лобі-бар в готелі. Розпорядницею, привітною господинею повинна бути дівчина, яка на вході зустрічає відвідувачів, проводжає їх до місця приємного відпочинку за столиком, допомагає орієнтуватися в меню, робити замовлення і не нудьгувати. Підтримати розмову, якщо гість бажає, теж входить в обов'язки. Відмінно справляються з цим співробітниці, які мають, крім привабливої зовнішності, грамотною мовою, гарною посмішкою, доброзичливістю.

Хостес консумація

Привабливі дівчата затребувані у сфері хостес-консумации (нічні клуби, бари). Треба зустріти гостя, допомогти розібратися з винною картою, захопити бесідою, зробити проведення часу приємним. Дівчина хостес в ресторані зобов'язана бути красивою, з гарним макіяжем та манікюром; одяг - елегантна, підбори - високі. Не обійтися без знання іноземної мови. Якщо клієнт замовляє їжу і напої для хостес, це плюс. Від того, наскільки господиня цікава гостю, як довго затримує його за столиком, залежать її зарплата і «гонорар».

Обов'язки хостес

На перший погляд, дуже просто зустріти відвідувачів або учасників заходу, створити комфортну обстановку, допомогти організувати приємне проведення часу. Реальність же показує: щоб відбутися у професії, потрібно бути гарним організатором, мати необхідні навички і серйозну підготовку. Що робить хостес? В його обов'язки входить:

 1. Ідеально виглядати, бути в хорошому настрої, посміхатися.
 2. Зустрічати гостей, супроводжувати їх.
 3. В кафе, ресторані допомогти розташуватися за зручним столиком, визначитися з меню, при необхідності коригувати роботу офіціантів.
 4. Не допускати дискомфорту для гостей заходу, чітко знати програму заходу, бути привітним господарем.
 5. По закінченні проводити, дізнатися думку гостей про проведену зустріч або подію, довести до керівництва закладу всі пропозиції та зауваження.

В ресторані

Обов'язки хостес в ресторані, кафе припускає наступне: треба радо зустріти гостей, проводити їх до замовленого або вільного столика, допомогти розібратися з закусками і замовити смачні страви, вибрати напої – алкогольні та безалкогольні, розважити відвідувачів приємним спілкуванням, якщо треба, допомогти офіціантові. Необхідно зробити все, щоб гості залишилися задоволені і з задоволенням прийшли сюди ще не раз. Зрозуміло, що посмішка хостес, її гостинність, комунікативність відіграють важливу роль.

В готелі

Обов'язків у гостинних господинь в готелі багато, адже вони супроводжують приїжджих з моменту появи в готелі до самого від'їзду. Дівчата зустрічають постояльців, показують номери, засвідчуються в тому, наскільки все зручно і безпроблемно, стежать за обслуговуванням і прибиранням, при необхідності зв'яжуться з керівництвом закладу. Якщо необхідно, співробітники проведуть екскурсію по ознайомленню з інфраструктурою готелю. Важливий момент – організація харчування в готельному ресторані, закріплення офіціантів за сплаченими заздалегідь столиками.

На офіційних заходах

Без хостес зараз не проводяться серйозні виставки, банкети, торжества. Красиві дівчата і молоді чоловіки, які мають досвід участі в такого роду справах, прикрасять захід, підвищать його статусність, і, що дуже важливо, нададуть допомогу у вирішенні організаційних питань, проконсультують приїжджих, приділяючи увагу кожному гостю. Зрозуміло, що не кожна симпатична дівчина може стати хостес на важливих зустрічах, керівництво підходить до підбору персоналу дуже ретельно. Кандидати повинні мати:

 • привабливу зовнішність;
 • знання правил етикету;
 • грамотне мовлення;
 • комунікабельність;
 • тактовність;
 • організаторські здібності.

Професія хостес

Працюючи хостес, можна детально вивчити особливості конкретної сфери обслуговування і потім стати великим фахівцем (не просто офіціантом або продавцем), зайнятися готельним або ресторанним бізнесом, проявити себе в торгівлі, соціально-культурному сервісі, туризмі, навіть мистецтві. Перші кроки до цього можна зробити будучи хостес. Ця робота розвиває ділові якості, виховує почуття відповідальності. Плюс до цього дає корисні знайомства, непоганий заробіток навіть без вищої освіти, можливість кар'єрного росту.

Вимоги та особисті якості

Головними вимогами до претендентів на посаду хостес є:

 • приваблива зовнішність, приємний голос
 • особиста чарівність, усмішливість;
 • знання іноземної мови (англійської);
 • володіння грамотною мовою і гарною дикцією;
 • комунікабельність, винахідливість, вміння «розрулювати» форс-мажорні випадки, знайти вірне рішення в проблемній ситуації;
 • початкові знання з психології, стресостійкість.

Де отримати

Іноді професію хостес називають «студентської» і жіночої, бо в неї приходять дівчата, іноді поєднують роботу з навчанням. Без спеціальної підготовки все ж не обійтися, навіть маючи привабливу зовнішність. Навчання професії проводиться «на робочому місці», займає кілька тижнів. За цей час можна зрозуміти особливості обраного закладу, його плюси і мінуси, але чемні манери, комунікабельність, знання рідної та іноземної мов, володіння мовою, гарні манери, стійкість до стресу – це те, що кандидатка зобов'язана опанувати ще до приходу на роботу.

Відео

Навчальний фільм хостес

Хто такий хостес

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!