МФУ для домашнього користування – дешеве і надійне

Багатофункціональний пристрій поєднує в одному корпусі відразу декілька затребуваних функцій. Сканер, принтер, копір і факс з'єднані воєдино, щоб економити місце і витрати на кілька окремих приладів. МФУ для домашнього користування – дешеве і надійне засіб організувати міні офіс за місцем проживання. Серед сучасних моделей легко підібрати таку функціональність, яка вам необхідна.

Види МФУ, що підходять для домашнього використання

МФУ для домашнього користування – дешеве і дуже надійне, якщо буде наділено тільки необхідними опціями. Порадимо звернути увагу на декілька важливих характеристик:

 1. Багато МФУ оснащені вбудованим факсом. Такий функціонал навряд чи стане в нагоді в домашніх умовах.
 2. Швидкість друку вбудованого принтера. Робота офісу вимагає високої швидкості друку, ніж домашній режим використання. Навіть якщо сторінка буде роздруковуватися 20-30 секунд, то для будинку це прийнятно.
 3. Якість друку і перенесення кольорів. Для будинку краще використовувати тільки МФУ, яке надрукує відмінні фотографії, тому зернистість відбитка не повинна бути менше 1000х300 dpi.
 4. Сканер повинен вміти знімати з роздільною здатністю не менше 600х1200 dpi – це необхідний мінімум.
 5. БФП має вміти працювати з листами формату А4: більшого розміру в домашніх умовах не знадобиться.
 6. Робота без підключення до ПК. Якщо вам потрібно буде зняти копію документа, або відсканувати листівку, ви повинні мати можливість зробити це, не включаючи комп'ютер.

Дізнайтеся, як здійснити сканування документів.

Струменеві

МФУ для домашнього користування – це дешеве і надійне пристрій, який забезпечений вбудованим струменевим принтером, друкуючим фарбами. Такий принтер не може забезпечити високу швидкість друку, і великий ресурс заправки друкуючого картриджа, але вони значно дешевше. Друк в домашніх умовах не вимагає роздруківки великої кількості копій. До струменевих принтерів можливо підключити СНПЧ – систему безперервної подачі чорнила. Вона забезпечує багаторазове зменшення вартості друку фотографій та інших документів за допомогою вбудованого друкуючого пристрою МФУ.

Лазерні

Лазерне МФУ для дому роздруковує до 1600 сторінок друкованого тексту від однієї заправки, в залежності від моделі. Заповненням відпрацьованого картриджа займаються спеціалізовані сервісні центри, але ви можете зробити це самостійно. Для домашнього використання, такі МФУ погано підходять, т. к. друкують лише відтінки сірого кольору і не працюють з фотопапером для принтерів. Швидкість друку таких принтерів може доходити до 20 копій в секунду.

Варіанти МФУ на основі кольорових лазерних принтерів не підходять для застосування в домашніх умовах через декількох факторів:

 1. Самостійна заправка кольорових картриджів скрутна, оскільки вимагає спеціальних навичок.
 2. Передача кольору на фотографіях помітно гірше, ніж у струменевих принтерах.
 3. Вартість фарби для лазерного принтера в кілька разів вище ціни для струменевих аналогів.
 4. Ціна МФУ з лазерним принтером в 2-3 рази вище аналогічного зі струменевим.
 5. Вимогливість до якості паперу. Мінімальна щільність повинна бути не менше 90 г/м. кв. В іншому випадку друкуюча голівка може вийти з ладу через перегрів.

Чорно-білий

Якщо не вважати зовсім вже екзотичні випадки, наприклад Epson M200, то всі сучасні струменеві МФУ – це кольорові пристрої. Друк з допомогою одного чорного пігменту – це доля лазерних принтерів. Чорно-білий друк – не кращий вибір для домашнього застосування. Плюсом такого принтера є можливість значно збільшити ресурс однієї заправки картриджа, включивши режим економії тонера. В такому випадку ви зможете роздруковувати до 2500 сторінок з однієї зарядки.

Кольоровий

Використання кольорових лазерних БФП в домашніх умовах недоцільно через дорожнечу самого пристрою і складності його обслуговування без належної кваліфікації. Струменеві прилади при підключенні СНПЧ не вимагають ніякого відходу протягом року – двох домашнього використання. Кольорові струменеві принтери, МФУ роблять якісні копії паперових фотографій навіть без підключення до комп'ютера.

Огляд кращих МФУ для дому – рейтинг 2019 року

Нові функції БФП відкривають можливості для зручного, швидкого друку. Одним з напрямків розвитку багатофункціональних пристроїв, призначених для використання в домашніх умовах в 2019 році, стало спрощення інтерфейсу. Рейтинг МФУ для дому 2015 не міг похвалитися такою простотою управління пристроїв. Виконувати основні операції стало простіше, а цифрові дисплеї виводять тільки необхідну і зрозумілу користувачеві інформацію. Кращі МФУ для дому за відгуками користувачів:

 • Samsung Xpress C460W – МФУ з вбудованим чотирьохкольоровим лазерним принтером. Забезпечує високу швидкість друку: до 20 копій в хвилину при ч/б друку і 4 копії в хвилину при кольоровий. На двухрядном монохромному дисплеї відображається поточна операція і стан підключення пристрою. Підключення можливе за протоколом WiFi, тому розміщувати МФУ можливо в будь-якій кімнаті, без зайвих проводів

 • Canon PIXMA MG6840 – відмінний пристрій для використання в домашніх умовах. Струменевий пятицветная друк виразно передає кольори фотографій. Крім цього, апарат вбудована функція одночасного двостороннього друку, що значно скорочує час на роздруківку документів. Для моделі характерна висока швидкість сканування, один аркуш формату А4 за 14 секунд – непоганий показник для пристрою даного сегмента. Інформування користувача про проведеної операції відбувається через зручний ЖК дисплей.
 • Epson L655 – ще одна модель. Професійні друкарі знають, що краще перенесення кольорів при друку фото тільки у «Епсон». У моделі є унікальна можливість автоматично сканувати кілька документів. Тобто ви укладаєте стопку ваших фото, а механізм автоподачі самостійно їх заряджає в сканер і робить цифрові копії. При бажанні, він може відразу ж друкувати бажану кількість копій документа. Все це поєднане з можливістю підключення СНПЧ і низькою вартістю чорнила.

 • HP DeskJet Ink Advantage 5645 – модель, яка позиціонується компанією як призначена для домашнього використання. Яскравий компактний дизайн МФУ чудово впишеться в інтер'єр. У пристрої використовується запатентована HP технологія термічного струменевого друку. Вона дозволяє роздруковувати кольорові фото з дуже великою швидкістю – до 21 сторінки в хвилину формату А4, що недосяжно для моделей інших виробників. В МФУ є можливість друку з карт пам'яті, а також бездротового з'єднання.

Який вибрати МФУ для домашнього користування

Огляд сучасних МФУ і принтерів для домашнього і офісного застосування. Відео буде корисно тим, хто збирається купити підходяще пристрій для дому. У ролику наочно показано, які функції будуть використовуватися при домашньому застосуванні пристрою, а що необхідно тільки для офісу, МФУ якої фірми краще для дому. Подивившись відео, ви дізнаєтеся, яким мінімальним функціоналом повинен мати пристрій, що є зайвим, як провести тест перед покупкою.

Як вибрати принтер або МФУ для дому?

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!