Дискомфорт у животі
- 1. Причини дискомфорту внизу живота
- 1.1. Болі і здуття
- 1.2. При вагітності
- 1.3. Нудота і слабкість
- 1.4. Тяжкість після їжі
- 1.5. Запор
- 1.6. Болі в правому боці
- 1.7. У дитини
- 2. Лікування
- 2.1. Синдром роздратованого кишечника
- 2.2. Таблетки від важкості у шлунку
- 2.3. Після підняття тяжкості
- 3. Відео про відчуття дискомфорту в животі
- 3.1. Чи можна вилікувати СРК
- 3.2. Чому відбувається здуття
- 3.3. Як прибрати гази
Будь-які неприємні відчуття, що виникають у черевної порожнини, викликають погане самопочуття. З різних причин виникає дискомфорт у животі, але зона прояви, інтенсивність відрізняються один від одного, оскільки причиною виникнення відрижки, здуття, нудоти, синдрому подразненого кишечника стають різні джерела. Характер дискомфорту визначає вибір правильного шляху позбавлення від неприємного відчуття, адже організм дав чіткий сигнал про те, що порушене функціонування травної системи.
Причини дискомфорту внизу живота
Перенесені захворювання, при лікуванні яких доводилося приймати антибіотики, вагітність, стреси, спадкові захворювання ШКТ – все це найпоширеніші фактори, що призводять до появи дискомфорту внизу живота. Точно визначити причину появи неприємних відчуттів можливо за умови обстеження, тому що виникнення болів обумовлено такими факторами, як:
- запалення матки, придатків у жінок;
- місячні;
- захворювання передміхурової залози у чоловіків;
- запальні процеси сечового міхура, сечоводу;
- апендицит;
- стиснення або розтягнення рубців, спайок, пухлин у животі;
- відбиті болю, коли джерело дискомфорту знаходиться далеко від області малого тазу, але неприємні відчуття проявляються в ньому.
Болі і здуття
Синдром роздратованого кишечника (СРК), який супроводжує відчуття важкості, здуття, пронос – ось з чим хоча б раз стикалася половина жителів планети. Не всі звертаються до лікаря, вважаючи за краще самостійно вирішувати делікатну проблему, що не завжди виправдано. В деяких випадках дійсно необхідно лише змінити режим харчування, змінити спосіб життя, знизити рівень стресу. І все ж дискомфорт у животі, що супроводжується утворенням газів у кишечнику, частіше являє собою не самостійне захворювання, а вказує на серйозні порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
При вагітності
Якщо у вагітної болить низ живота, особливо на ранніх стадіях, то це привід для занепокоєння. Коли тягне низ живота не надто інтенсивно, то таке відчуття часто викликане перебудовою організму. Бити ж тривогу слід, коли болі внизу живота при вагітності сильні, особливо якщо до дискомфорту додаються такі прояви, як лихоманка, головний біль, кров'янисті виділення. Ніякого самолікування – негайне звернення за медичною допомогою, при цьому краще викликати бригаду швидкої.
Нудота і слабкість
Якщо біль – це найшвидший спосіб, яким організм попереджає про небезпеку, то супроводжують відчуття дискомфорту в животі, слабкість з нудотою, закликають звернути увагу на своє здоров'я негайно. Харчові отруєння вважаються лідерами у переліку причин, що викликають таку реакцію організму. Але не можна упускати з уваги такі фактори, як патологію ШЛУНКОВО-кишкового тракту, вагітність, надмірні фізичні навантаження, сильний стрес, побічна дія лікарських препаратів.
Тяжкість після їжі
Дискомфорт в шлунку, якщо причина появи неприємного відчуття носить ситуативний характер, наприклад, після застілля, незабаром пройде сам. Набагато серйозніша ситуація, коли служить причиною тяжкості запалення слизової шлунка. Разом зі здуттям живота, газоутворенням або коли спостерігається печія після їжі, відрижка, причиною появи дискомфорту в животі можуть служити хронічні або запальні процеси травного тракту. Без ретельного обстеження і подальшого лікування з цим неприємним відчуттям просто не впоратися.
Запор
Спорожнення кишечника, яке відбувається із затримкою більше двох діб, прийнято називати запором. Хоча регулярність визначається фізіологічними особливостями кожного індивіда, все ж виникають завдяки йому дискомфортні, хворобливі відчуття, вважаються відхиленням. Особливо якщо запор приймає форму хронічного, засвідчуючи про порушення моторної функції товстого кишечника, його ступінь очищення. Підвищена втома, нудота, головні болі – це часті симптоми дискомфорту в животі.
Болі в правому боці
Часто пов'язані з різного роду захворюваннями внутрішніх органів. Порушення правильного функціонування здатні викликати сильні болі, а це вже прямий сигнал звернення за медичною допомогою. Дискомфорт у цій області живота несе загрозу життю, тому що причинами його появи здатні стати як травма, так і запалення підшлункової залози, жовчного міхура, печінки аж до гепатиту. До них слід ставитися не менш насторожено, звертаючись за медичною допомогою, як у випадку, коли болить зліва низ живота.
У дитини
Для немовлят дискомфорт часто пов'язаний з коліками, які викликають скупчилися гази. Больові відчуття у дітей старшого віку провокуються дисбалансом мікрофлори, як побічний ефект після прийому ліків або введення нових продуктів харчування. Буває що дискомфорт викликаний кишковою інфекцією, і тоді необхідно дотримуватися особливої дієти, докладніше про неї, читайте на sovets24.ru. Особливість дитячої травної системи: слабка здатність справлятися з агресивними зовнішніми факторами. Звідси дисбактеріоз, діарея, запор, діатез, паразити, які можуть стати причиною появи дискомфортних відчуттів, болю у дитини.
Лікування
Відчуття розпирання в животі після їжі відрізняються від болю в животі при вагітності. Що робити, щоб позбутися дискомфорту, викликаного порушенням роботи травного тракту? Будь-який практикуючий фахівець відповість, що у разі, коли болить шлунок після їжі або турбують больові відчуття внизу живота, призначаються різні схеми лікування. Не у всіх ситуаціях треба одразу звертатися за медичною допомогою, але не варто нехтувати їй, приймаючи знеболюючі, коли болить живіт у вагітної або хворобливі відчуття супроводжуються ознобом, температурою.
Синдром роздратованого кишечника
Щоб усунути дискомфорт в кишечнику, існують народні засоби, але перед застосуванням того чи іншого методу, краще проконсультуватися з фахівцем. Факторів, чому виникає роздратування, тяжкість, рідкий стілець, бурчання або коли всередині починає болісно булькати, болить лівий бік, існує багато і різних. Якщо біль справа носить постійний характер, то треба негайно звернутися до гастроентеролога. Серед народних засобів допускається застосовувати наступні:
- Рецепт 1. Імбир і кориця – це спеції, які обов'язково повинні бути в раціоні. Приправляйте страви, заварюйте неміцний теплий чай, щоб зняти больовий синдром, прибрати дискомфорт, впоратися з метеоризмом.
- Рецепт 2. М'ята перцева. Заварювати 1 ст. ложку листя на склянку гарячої води, настоювати не менше півгодини, щоб потім приймати до їди. Пити не менше двох склянок на день, щоб розслабити мускулатуру, нормалізувати роботу травної системи, позбавити себе від дискомфортних відчуттів в області живота.
- Рецепт 3. Трав'яний збір: кора крушини, квіти ромашки, корінь валеріани, листя м'яти в рівних пропорціях. Змішати трави, збір залити склянкою води, поставити на водяну баню, доводячи до готовності чверть години. Настояти ще стільки ж, процідити, а далі приймати вранці і ввечері по чверті склянки перед їжею, щоб зняти спазми, усунути больовий синдром, впоратися з дискомфортом.
Таблетки від важкості у шлунку
Вибір лікарського препарату залежить від симптомів. У кожного таблетованого засобу свій механізм дії, але існує категорія «перших помічників», які повинні бути в кожній домашній аптечці. До таких ліків, які швидко позбавлять від дискомфорту, відноситься активоване вугілля, біла глина або Смекта, Мезим. Але навіть їх рекомендується приймати з обережністю, не зловживаючи, а лише іноді.
Добре себе зарекомендували й такі таблетки, які допомагають усунути важкість у шлунку, як:
- Фестал. При дискомфорті, який утворився у верхній частині живота, приймають по одному драже до або після прийому їжі. Розжовувати таблетку не треба, лише запити водою. Щоб прибрати дискомфорт у животі, допускається приймати відразу по два драже за раз. Термін тривалості лікування – кілька днів.
- Аллохол. Ліки допомагає нормалізувати виведення жовчі, запобігаючи застій. Приймають таблетку під час їжі або після. Добова норма, щоб усунути дискомфорт, становить одну-дві таблетки.
Після підняття тяжкості
При неправильних або надмірних навантаженнях може виникати дискомфорт, хворобливі відчуття. Чутливі нервові закінчення черевної порожнини, м'язи живота реагують на зовнішній подразник. Поступово подібна біль проходить, але щоб виключити серйозну загрозу для здоров'я, слід проконсультуватися з лікарем. За ступенем інтенсивності, локалізації і характеру болю в області живота, фахівець поставить діагноз і призначить лікування.
- Обов'язково купіть бандаж, носіть його, коли є ймовірність підняття тягарів або дискомфорт вже дав про себе знати.
- Пройдіть обстеження, щоб виключити або виявити гастроптоз (опущення шлунка).
- Вибирайте щадну дієту, вдамося до релаксації і, якщо це не заборонено, то до масажу, щоб усунути дискомфорт.
- Допомагають при болях в животі, викликаних підняттям тяжкості, глиняні аплікації. На уражену болем область накладається шар до двох сантиметрів. Далі корж тримають близько трьох годин, змивають теплою водою, а після кількох сеансів неприємні відчуття проходять, залишаючи дискомфорт далеко позаду.
- Народний засіб – спиртова настоянка на травах, для якої необхідно взяти півлітра горілки, 120 г подрібнених сухих коренів перстачу прямостоячого (калгану). Настоюватися засіб від відчуття дискомфорту після підняття важких речей має 2 тижні, а його приймають по столовій ложці на півсклянки води до їжі, бажано не менше двох разів на день, щоб нормалізувати роботу внутрішніх органів живота.
Відео про відчуття дискомфорту в животі
Коли виникають неприємні відчуття в животі, то причину появи краще шукати негайно. Відчуття дискомфорту, аж до сильних болючих явищ, можуть провокувати незрозумілі на перший погляд фактори. Як і чим лікувати здуття, прибрати гази, тяжкість, вирішити проблему відрижки – все це розповідається в доступному форматі відео. Допомогти собі чи близьким, усуваючи дискомфорт і виявляючи ознаки порушення роботи травної системи, зможуть ті, хто уважно поставиться до рекомендаціями, наведеними нижче.
Чи можна вилікувати СРК
Синдром роздратованого кишечника.
Чому відбувається здуття
Здуття живота - причини і лікування
Як прибрати гази
Як позбутися від здуття живота