Комплексне лікування грибка нігтів на ногах таблетками, мазями, народними засобами і ванночками

Метод комплексного лікування грибка нігтів на ногах потрібно підбирати ретельно, будь то ліки з аптеки або будь-яке народне засіб. Мікоз є важко виліковним захворюванням, тому вивести його дуже складно. Терапія повинна бути ефективною. Помітити грибкову інфекцію можна за зміненого кольору нігтів. Пальці при цьому починають свербіти, іноді навіть хворіти. В залежності від стадії захворювання обирають препарати для лікування грибка нігтів на ногах. Крім консервативної терапії, використовують народні і навіть хірургічні методи.

Що таке грибок нігтів на ногах

Оніхомікоз – це одне з найпоширеніших захворювань, що викликає зміну кольору, руйнування нігтьової пластини. Заразитися їм дуже легко, особливо у громадських місцях з підвищеною вологістю. На ранній стадії захворювання не проявляється яскравими симптомами. Грибок впроваджується глибоко всередину структури нігтя, буквально харчується ними. Пластина стає жовтою, а іноді коричневого і навіть чорного. Інші симптоми захворювання:

  • неприємний запах;

  • потовщення або витончення нігтьової пластини;
  • розшарування пластини, вона починає кришитися;
  • шкіра навколо червоніє, іноді болить.

Найчастішою причиною розвитку грибкової інфекції виступає знижений імунітет. Факторами ризику появи такої патології також є:

  • цукровий діабет;

  • порушення обміну речовин;
  • захворювань щитовидної залози та наднирників;
  • порушення кровообігу в нижніх кінцівках;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • ожиріння.

Як лікувати грибок нігтів

Ефективне лікування грибка нігтів на ногах залежить від багатьох критеріїв. Захворювання обов'язково повинно бути діагностовано лікарем. При призначенні комплексного лікування фахівець враховує наступне:

  • коли з'явилися симптоми;

  • площа уражених нігтьових пластин;
  • особливості перебігу захворювання, стадія;
  • є супутні недуги.

Існує кілька схем лікування грибкової інфекції. Залежно від стадії розвитку захворювання лікар може призначити наступні типи терапії:

  • крем, мазь, краплі, лосьйон, пластирі або спрей, використовувані для зовнішнього нанесення безпосередньо на нігтьові пластини або для обробки взуття;

  • системні препарати у вигляді таблеток для перорального застосування при запущеній стадії патології;
  • оперативне втручання з видалення нігтьової пластини при частих рецидивах інфекції;
  • народні засоби лікування грибка нігтів на ногах, наприклад, сода, масло чистотілу або чайного дерева, перекис водню.

На початковій стадії оніхомікозу можна обійтися застосуванням коштів місцевого впливу. Це можуть бути не тільки мазі або креми, але і лікувальні лаки. Якщо грибок вже перейшла в запущену стадію, то буде потрібно прийом всередину таблеток. При будь-якому методі лікування лікарі рекомендують дотримуватися декількох простих правил:

  • після відвідування сауни, лазні або басейну ретельно мити ноги;

  • щодня міняти шкарпетки, носити тільки бавовняні;
  • завжди тримати ноги в сухості;
  • не носити чужі шкарпетки або взуття;
  • дотримуватися правил гігієни.

Комплексне лікування

Поєднання місцевої терапії зовнішніми засобами про системну у вигляді прийому таблеток всередину – це комплексне лікування грибка нігтів на ногах. Інфекція знищується як зсередини, так і зовні. З цієї причини комплексна терапія знищує збудника повністю. На тлі застосування мазей і прийому таблеток пацієнту можуть бути призначені різні процедури, наприклад:

  • лазерна терапія – є хорошою альтернативою місцевим препаратів, для швидкого лікування потрібно пройти декілька сеансів;

  • апаратна чистка – являє собою лікувальний педикюр, допомагає позбутися від руйнувань нігтьової пластини.

Схема лікування

Медикаментозне лікування грибка нігтів на ногах передбачає застосування місцевих і системних препаратів. Часто вони можуть являти собою різні форми одного і того ж засобу. В інших випадках лікар призначає різні препарати, які ефективно доповнюють один одного. Основу системної комплексної терапії складають антимикотические ліки. Ефективними є засоби з тербінафіном, флуконазолом або інтраконазолом в складі.

Лікування таблетками закінчується після того, як відростає здорова пластина. У середньому терапія займає від 4 до 6 місяців. Системні препарати в комплексній терапії використовуються за різними схемами:

  1. Класична. Таблетки приймають щодня протягом усього курсу терапії.

  2. Коротка. У цьому випадку ліки закінчують приймати раніше, ніж здоровий ніготь відростає.
  3. Переривчаста. Передбачає проходження декількох курсів з інтервалами, які по тривалості збігаються з самої комплексною терапією.
  4. Пульс-терапія. Лікування таблетками поєднується з відпочинком від них, причому перерви по тривалості перевищують інтервал прийому медикаментів.

Засіб від грибка нігтів на ногах

Фармацевтична промисловість сьогодні пропонує широкий асортимент як місцевих, так і системних препаратів. Самостійно вибирати мазі або таблетки від грибка нігтів на ногах не стоїть. Кожна категорія медикаментозних засобів для комплексного лікування інфекції має свої особливості, тому їх призначенням для будь-якого пацієнта займається тільки лікар.

Таблетки

Комплексне лікування грибка нігтів на ногах починається з прийому таблеток. Терапію ними не рекомендується починати з перших симптомів захворювання. Таблетки частіше підключають при відсутності позитивного ефекту від використання місцевих коштів. Ці комплексні препарати розрізняються ціною та активними компонентами. Серед ефективних можна виділити:

  1. Метронідазол. Препарат заснований на однойменному діючій речовині. Володіє противопротозойным, трихомонацидным, противиразкову та антибактеріальну дію. Мінус – таблетки не можуть використовуватися для лікування вагітних. Перевага – широкий спектр дії препарату.

  2. Орутамин. Діюча речовина – ітраконазол. Крім оніхомікозу, препарат показаний при кандидозах і мікозах. Плюс в тому, що вагітність є відносним протипоказанням для прийому препарату. Недолік - велика кількість побічних дій аж до гепатиту, анорексії і набряків внутрішніх органів.

Протигрибкові мазі

Крем, на відміну від мазі, не має парниковим ефектом, тому діє практично тільки на поверхні. Зате він проявляє зволожуючу дію. Серед кремів і мазей проти грибка можна виділити наступні:

  1. Кетоконазол. Діючим компонентом виступає однойменне речовина. Це крем білого кольору або з жовтим відтінком. Препарат виявляє фунгістатичну та фунгіцидну дію. Це плюс медикаменту, адже він не тільки знищує грибок, але і перешкоджає його розвитку.

  2. Экзодерил. Випускається у формі мазі і крему. Активним компонентом виступає нафтифина гідрохлорид, який накопичується глибоко в шарах шкіри. Перевага мазі в тому, що її можна використовувати при всіх грибкових інфекціях. Мінусом можна вважати появу алергії у місці нанесення.

Протигрибкові лаки

Одна з найбільш зручних форм засоби для комплексного лікування грибка – це лак. Його наносять на нігтьову пластину. Попередньо треба розпарити ноги і по максимуму видалити уражені його частини. Для цього варто використати одноразові пилки, які йдуть в комплекті з лаком, але однієї і тієї ж підпилювати здорову і хвору пластину не можна. Особливо ефективні препарати цієї групи:

  1. Лак Лоцеріл. Незаперечна перевага цього лаку - він пригнічує як поширені, так і більш рідкісні види грибків. Концентрація речовини зберігається протягом 10 днів після нанесення, тому одного флакона вистачить на тривалий термін. Недолік – не можна застосовувати для лікування дітей.

  2. Лак Батрафен. Його використовують курсами по 30 днів. Плюсом є можливість використання у дітей старше 10 років. Крім того, лак має гарну здатність до проникнення і широким спектром впливу. Мінус – не можна поверх Батрафена наносити звичайний косметичний лак.

Лікування грибка нігтів запущеної форми

Коли захворювання вже запущено, комплексні засоби для зовнішнього застосування не принесуть позитивного результату. Лікар призначає системні антімікотікі у вигляді таблеток або капсул для перорального прийому. Вони зсередини пригнічують поширення грибка, перешкоджають розмноженню. Якщо таблетки не приносять належного результату, то ефективними методами лікування є:

  • хірургічне видалення нігтьової пластини;

  • лазерна терапія:
  • електрокоагуляція.

Антиногтегриб

Препарат з натуральним складом, ефективний при лікуванні грибка середньої тяжкості – це Антиногтегриб. Основою засоби виступають прополіс, масло чайного дерева і лляне. Допоміжні компоненти в складі:

  • іони срібла;

  • мідь;
  • магній;
  • кальцій.

При нанесенні препарат знезаражує нігтьову пластину, сприяє її регенерації. Незаперечна перевага Антиногтегриба в тому, що результат можна побачити вже на наступний день після процедури. Ліки має невеликий список побічних реакцій, тому більшістю пацієнтів переноситься без особливих проблем, чим і обумовлені їх позитивні відгуки про препарат.

Фукасептол від грибка нігтів

Для лікування грибка можна використовувати дезінфікуючі розчини з протигрибковою і антисептичним ефектом, наприклад, Фукасептол. Основною областю його використання є обробка ран і тріщин на шкірі. При лікування грибкових інфекцій Фукаспетол теж надає хороший ефект. Випускається препарат у флаконах зі спеціальним аплікатором. До складу входять борна кислота, резорцинол, фуксин і фенол. Перевага препарату – можливість застосування з віку 12 років. Недолік - його не можна використовувати при обширних ураженнях з-за шкідливих парів фенолу.

Видалення нігтя

Хірургічне видалення нігтьової пластини проводиться в умовах стаціонару. Показанням до проведення операції є наступні критерії:

  • врослий ніготь;

  • хронічний оніхомікоз;
  • дистрофічне ураження нігтьової пластини;
  • неефективність комплексної терапії медикаментами.

Видалення проводиться різними способами. Класичний варіант – хірургічна операція по вирізанню паросткової зони росту нігтьової пластини за допомогою спеціальних інструментів. Цей метод відноситься до травматичним, тому реабілітація займає тривалий час. Менш болючими виступають лазеро - і електрокоагуляція по випалюванню пошкоджених тканин.

Нове в лікуванні грибка нігтів ніг

Серед сучасних способів лікування грибка ефективним вважається лазерне вплив. Його перевагою є безболісність. Крім того, процедура займає зовсім небагато часу, а грибок проходить приблизно за 3-4 сеансу. Позитивний результат можна помітити вже після першої процедури. Вона володіє наступними перевагами:

  • позбавлення від свербіння;

  • підсушування нігтьової пластини;
  • усунення почервоніння;
  • видалення грибка без підняття нігтьового ложа.

Лікування грибка нігтів народними засобами

Використання народних засобів рекомендовано тільки на фоні комплексної медикаментозної терапії. Проти грибкової інфекції ефективні деякі рослини і звичні препарати, які є в кожній аптечці. Серед особливо дієвих засобів виділяються наступні:

  1. Сік чистотілу. Для приготування народного засобу потрібне свіже рослина. Його пропускають через м'ясорубку. З отриманої м'якоті потрібно віджати 200 мл соку, який потім заливають 200 мл 70% Спирту. Засіб настоюють близько доби. Потім їм змазують нігті, уражені грибковою інфекцією. Попередньо стопи треба розпарити. Для приготування розчину можна використовувати масло чистотілу.

  2. Настоянка йоду. Курс комплексного лікування цим засобом становить 3 тижні. Змащують розчином йоду кожен пошкоджений ніготь після попереднього розпарювання. Інший спосіб – гарячі ванночки. Для цього в 0,5 л води розчиняють 10 крапель йоду. У цьому розчині парять ступні близько 20 хвилин.
  3. Яблучний оцет. Цей інгредієнт потрібно змішати з теплою водою в рівних пропорціях. Стопи тримають в отриманому розчині близько 15-20 хвилин. Далі ноги потрібно висушити. Повторно процедуру проводять вже на наступний день. Курс лікування становить 2 тижні.
  4. Криолиновое обернення нігтів. Для цього використовують перекис водню, якій змочують ватяні диски. Ними обертають пошкоджені нігті. Через півгодини ноги мити з милом, просушують. Частота процедур – 4 рази в тиждень.

Чайний гриб від грибка нігтів на ногах

Симбіоз дріжджів і оцтовокислих бактерій – це і є чайний гриб. Він являє собою железообразную плівку, плаваючу в поживному розчині з цукру і чорного чаю. Гриб постійно зростає при правильній температурі. Його лікувальний склад ефективний при оніхомікозі. Використовувати засіб потрібно наступним чином:

  • змочити тканину в настої чайного гриба;

  • прикласти його до хворого нігтя;
  • накласти поліетиленову плівку, замотати бинтом, залишити компрес на всю ніч;
  • з ранку промити стопи теплою водою з милом, просушити, видалити уражену частину нігтьової пластини;
  • повторювати процедуру до відростання нового здорового нігтя.

Відео

Малишева: Грибок стопи і нігтів на ногах - правильне лікування. Як лікувати грибок, його симптоми?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!