Плями на ногах

Поява на шкірі нехарактерною забарвлення здатне налякати навіть самого байдужого людини. Причин цього явища може бути безліч: від несуттєвих, таких як укуси комах, до небезпечних ускладнень хвороби. Плями на ногах можуть зіпсувати життя молодим дівчатам і хлопцям, викликаючи масу комплексів. Не впадайте в паніку, помітивши на тілі дивні сліди. Вивчивши інформацію про причини виникнення і способи боротьби з ними, ви зможете позбутися від плям на ногах.

Види плям на ногах

Залежно від причини, плями можуть бути різних розмірів, кольорів і відтінків. На прийомі дерматолог вже при візуальному обстеженні визначає, яке захворювання викликало цей симптом. Потім діагноз треба підтверджувати необхідними лабораторними аналізами. Іноді лікарі не виявляють ніякого захворювання.

Судинні

Характеризуються темними кольорами: бордовим, фіолетовим. Плями можуть бути у вигляді ледь помітної сітки. Їх називають судинними зірочками. При важкому випадку перетворюються у великі темні, схожі на синці. Локалізуються по внутрішній стороні стегон, гомілок або кісточок. Судинні зірочки не тільки псують зовнішній вигляд, не дозволяючи надіти коротку спідницю, але і можуть бути провісниками варикозного розширення вен. Багатьох цікавить питання, як позбутися від такої сіточки на ногах? Є кілька варіантів лікування:

  1. Лазерна терапія. Цей метод здатний безболісно прибрати судинні зірочки за одну процедуру. Якщо ви хочете ідеального результату, то необхідно відвідати кілька сеансів.
  2. Ін'єкційне введення у вену піноподібного препарату, з допомогою якого запаюються пошкоджені клапани.
  3. Компресійні панчохи або колготки здатні підтримати вени в нормальному стані шляхом стискання кінцівки, при цьому кров виштовхується знизу вгору.
  4. Крем для збільшення тонусу верхніх кінцівок застосовується з метою позбавлення від судинної сітки ніг на початковому етапі її появи. При варикозі в запущених випадках, такі засоби від плям користі не надають.

Пігментні

Гіперпігментація на ногах з'являється внаслідок надмірного вироблення пігменту клітинами шкіри, який забарвлює її в світлі або темні відтінки коричневого кольору. Таке явище зустрічається в будь-якому віці, але частіше це властиво більш старшим людям. Причини утворення пігментації:

  • травми шкіри;
  • після самостійного застосування прижигающих коштів;
  • при чутливості до сонячних променів;
  • при використанні деяких медикаментів.

Медицині відомі такі види пігментних плям:

  1. Веснянки або родимі плями можуть з'явитися як відразу після народження, так і пізніше. Таке явище пов'язане з неправильною виробленням меланіну.
  2. Хлоазми – плями, забарвлені в коричневий колір. З'являються через гормонального дисбалансу в організмі: при порушенні роботи щитовидної залози, печінки, дисфункції яєчників. Можуть виникати під час вагітності.
  3. Стареча пігментація виникає у людей літнього віку. Пов'язано це явище з хронічними захворюваннями внутрішніх органів, або з нерівномірним розподілом пігменту.

Чому з'являються плями на ногах

Не варто ігнорувати поява плям на шкірі нижніх кінцівок. Це має величезне значення і говорить про можливе початку хвороби. Дерматологи відзначають кілька причин їх виникнення:

  • алергія;
  • зловживання засмагою;
  • дисфункція внутрішніх органів.

Червоні

Якщо на ногах з'явилися яскраво-червоні плями, необхідно з'ясувати причину їх виникнення. У дерматології виділяють кілька збудників появи такої пігментації:

  1. Дерматит. Це захворювання характеризується червоними висипаннями на всьому тілі, в тому числі і на ногах з переходом на пальці. З'являється з-за зовнішніх подразників: синтетичний одяг, хімічні пральні та миючі засоби. Не рідко патологія внутрішніх органів стає причиною дерматиту.
  2. Кропив'янка – захворювання, яке супроводжують сверблячічервоні плями на шкірі ніг. Ця гостра алергічна реакція організму, яка повинна негайно купуватися, оскільки її наслідки можуть бути небезпечними, аж до відтоку Квінке.
  3. Алергія на харчові продукти іноді викликає почервоніння, що супроводжується сильним свербінням.
  4. Алергія на косметичні засоби. Не рідко у жінок виникають червоні крапки після епіляції. Це говорить про чутливість шкіри до засобу по видаленню волосся у такому разі його треба змінити на більш підходящий.
  5. Екзема – запальний процес, що характеризується червоними висипами, свербежем, лущенням, утворенням пухирців у місцях ураження. Це захворювання небезпечно можливим інфікуванням: мікроби легко проникають через виразки. Не рідко екзема з'являється при цукровому діабеті, порушеннях роботи печінки.
  6. Псоріаз характеризується появою червонуватих плям з білим нальотом. Захворювання виникає, коли шкіра втрачає здатність відлущує верхній шар епідермісу. Псориазные бляшки локалізуються на колінах, у важких формах переходять на нігті.
  7. Геморагічний діатез – червоні точки на ногах.

Білі

Виникають на шкірі по всій поверхні ніг: від стегон до ступень. Чому з'являється така пігментація:

  1. Вітіліго – не небезпечне для життя аутоімунне захворювання, при якому під час засмаги деякі ділянки шкіри залишаються білими, внаслідок відсутності клітин (меланоцити), що виробляють меланін (пігмент, що забарвлює шкіру ніг у коричневий колір).
  2. Різнобарвний лишай – грибкове захворювання, при якому відбувається знебарвлення шкіри ніг в уражених місцях. На початковому етапі плями мають рожевий колір, потім поступово біліють, супроводжуються сильним свербінням.
  3. При загорянні на сонці або в солярії, шрами і рубці не забарвлюється в темний колір. Вони залишаються у вигляді білих плям, тому що в цих ділянках шкіри відсутні меланоцити і меланін не виділяється.

Сині

При капілярній ангиодисплазии з'являються сині плями. Завдяки кольору їх ще називають винними. В основному, таку пігментацію на тілі видно вже при народженні, вона збільшується пропорційно зростанню дитини. Якщо не виникає інших симптомів, то це явище не несе загрози для життя. У рідкісних випадках сині плями забарвлюються в чорний колір, в таких випадках вони можуть означати серйозні захворювання, які необхідно діагностувати на ранній стадії і лікувати в спеціалізованій клініці.

Темно-коричневого кольору

Така пігментація вражає людей похилого віку. Це відбувається внаслідок накопичення меланіну в певних ділянках. У віці від 60 років клітини епідермісу втрачають здатність розподіляти цей пігмент, тому він проступає нерівномірно. Ці жовті і червоно-коричневі плями на нижніх кінцівках доставляють багато незручностей жінкам: видають вік, створюють неохайний вигляд.

Причини виникнення у дітей

Висипання на ногах, що супроводжуються сверблячкою і лущенням, часто з'являються у малюків. Таке явище означає алергічний дерматит. Трапляється це захворювання тому, що дитяча імунна система не розвинена і не здатна захистити організм від попадання в нього разом з їжею алергічних складових. В результаті на шкірі ніг дитини з'являється висип. Дерматит можуть викликати:

  • агресивне пральний засіб;
  • косметика по догляду за дитячою шкірою;
  • лікування медикаментами;
  • їжа: всі продукти тваринного походження, солодощі;
  • сухе повітря в приміщенні.

Алергічна пігментація на ногах у дітей проявляються у вигляді оттекших і сверблячих лущення, які перетворюються в скоринки. Постійні розчісування доставляють маленькій дитині дискомфорт, погіршується сон. Щоб позбутися необхідно:

  1. Викреслити з меню дитини продукти, що викликають алергію: м'ясо, рибу, молоко, солодощі.
  2. Використовувати косметику і миючі засоби з натуральними компонентами.
  3. Для прання білизни потрібно використовувати натуральний порошок.
  4. Дитячий одяг повинна бути виготовлена з натуральної тканини.

Що робити, якщо плями сверблять і лущаться

Висипання на ногах будь-якого походження супроводжуються сильним свербінням, шкіра стає сухою і лущиться. Щоб полегшити такий стан, необхідно проконсультуватися у дерматолога, який призначить такі процедури:

  1. Прийом антигістамінних препаратів знімають запалення.
  2. Зовнішнє застосування гормональних мазей і кремів на уражені ділянки. Не варто боятися таких коштів – вони не принесуть шкоди, якщо їх використовувати коротким курсом.
  3. Лікування потрібно закінчити і не кидати на півдорозі, інакше з'явиться короткочасне полегшення, а потім виявиться рецидив.

Як прибрати пігментацію

Люди, які страждають висипом на шкірі ніг витрачають багато сил і грошей, щоб позбутися обридлих плям, засмучуються, якщо не виходить досягти результату. Сучасна фармакологія пропонує великий вибір препаратів для місцевого і внутрішнього використання, але такі засоби діють тільки на незначно виражену пігментацію. Креми і мазі від плям можуть трохи відбілити шкіру, але не додадуть їй рівномірний відтінок. Багато хто цікавиться, як позбутися від пігментних плям за допомогою народних засобів, ось кілька рецептів:

  1. Змішати перекис водню 3% (2 ст. л.) з соком лимона (1 ст. л.). Змоченою в розчині марлею накладати у вигляді компресу. Залишити на півгодини, повторювати таку процедуру щодня протягом двох тижнів. Після зняття маски нанесіть зволожуючий крем: такий засіб має підсушуючий ефект.
  2. Всі кисломолочні продукти відбілюють шкіру, тому для додання плям більш світлого відтінку рекомендується протирати їх тампоном, змоченим у сметані або кефірі.
  3. Сухі дріжджі (30 гр.) змішати з соком половини грейпфрута. Отриману масу нанести на пігментну пляму на 20 хвилин.

Якщо пляма починає зростати і досягає великих розмірів, має темний, насичений колір, то в таких випадках є ефективні способи видалення пігментації:

  1. За допомогою лазера. Цей спосіб не тільки видаляє пігмент назавжди, але і повертає шкірі природний колір і молодість.
  2. Фотоудаление впливає тільки на верхній шар шкіри і руйнує темний пігмент меланін.
  3. Лікування світлом здатне назавжди видалити небажані плями за кілька процедур.

Відео: як розпізнати небезпечні плями на шкірі

У ролику популярна телеведуча Олена Малишева разом з доктором розкажуть, на яку пігментацію варто звернути увагу. Подивіться відео нижче, і ви дізнаєтеся, до чого призводить ігнорування звичайного, на перший погляд, плямочки. Жахнетеся, побачивши на прикладі гостя, запрошеного в студію передачі, які виникають наслідки недбалого ставлення до власного здоров'я. Ролик буде корисний всім, у кого на тілі є веснянки, особливо в незвичайних місцях: пахвових западинах, під колінами. Подивіться відео до кінця і дізнаєтеся, чи можливо вилікувати нейрофіброматоз.

Нейрофіброматоз. Як розпізнати небезпечні плями на шкірі

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!