Болі в області серця після прийому чаю або кави: властивості і дія напоїв
Багато хто з нас не мислять і дня без чашки чаю або кави, щоб збадьоритися і прокинутися. Вважається, що ці напої можуть призвести до серцевих болів і неприємностей із судинною системою, а ще підвищенню тиску. Зерна кави, як і чайний лист, містять теїн, ще званий гуаранином. Речовина є легким психостимулятором, допомагає зосередитися, воно усуває відчуття втоми, тонізує. Теїн має побічні ефекти, до яких і відносяться болі в області серця. Причина в патофізіологічних процесах: накопичені токсини впливають на нервові закінчення.
Як кава і чай впливають на серце
Надається кави ефект викликаний дією містяться в зерні речовин: кофеїну, тригонеллина, мінеральних солей, теоброміну і хлорогенової кислоти. Основна дія виробляє кофеїн. У чайному листі налічується приблизно 130 хімічних субстанцій. Серед них алкалоїди, включаючи кофеїн, різні вітаміни, пантотенову кислоту, і ефірне масло, що додає чаю його знаменитий аромат.
У зеленому чаї кофеїну більше, а розчинна кава, на відміну від меленої, містить багато стабілізаторів, ароматизаторів, які можуть нашкодити. Вживання кави призводить до спазму вінцевих судин. Це зменшує швидкість кровотоку, створює кисневе голодування серцевих м'язів, що є однією з причин болю. Кофеїн, який впливає на ендотеліальний шар стінки судин, призводить до вазодилатації.
Позитивні властивості
Кофеїн, який є в зернах кави, чайних листках, корисний для організму. Алкалоїд допомагає справлятися з низкою хвороб, покращує деякі показники:
- виступає як стимулятор для кращої роботи ЦНС;
- покращує роботу ендокринної системи;
- підвищує тиск, що важливо при гіпотонії;
- стимулює метаболізм;
- покращує кровотік;
- допомагає продовжити молодість, сповільнюючи процеси старіння;
- захищає від появи пухлин;
- допомагає поліпшити перистальтику кишечника.
Важливо відзначити, що кава і чай, крім кофеїну, мають інші корисні складові: ці напої є джерелом вітамінів РР, В, фосфору, солей заліза. Ще чорний чай містить кверцетин, який перешкоджає тромбоутворенню. Теїн у складі кави діє відразу, але в чаї алкалоїд пов'язаний з дубильними речовинами, тому дія робить з затримкою, але з більш тривалою тривалістю ефекту.
Негативні властивості
Якщо проблем з судинами і серцем немає, то чай і каву в помірній кількості не заподіють шкоди. Людям, страждаючим від тахікардії та інших недуг серцево-судинної системи, важливо пам'ятати, що теїн може збільшувати амплітуду серцевих скорочень, викликаючи хворобливі відчуття. Вживання кофеїну небезпечно в таких випадках:
- Чутливі, сенситивні люди з рухливою психікою від міцного чаю стають дратівливими, у них можливі нейроциркуляторна дистонія і безсоння.
- З аритмією, тахікардією або ішемією міокарда каву або чай небезпечні, оскільки можуть викликати серцевий напад.
- Кофеїн протипоказаний гіпертонікам, алкалоїд не дає знизитися тиску.
- Часте вживання напоїв з кофеїном призводить до вимивання іонів кальцію і калію, дисбаланс змінить електролітичне стан міокарда, що призведе до появи болю.
- Чай, кава не бажані людям з гастритом або виразкою, оскільки напої стимулюють перистальтику кишечника, сприяють виділенню шлункового соку.
- Людям з серцевою недостатністю важливо пам'ятати, що чай розширює периферичні судини, а це часто призводить до застою крові.
Причини болю в області серця після прийому чаю або кави
Теїн втручається в життєві процеси клітин серця, порушуючи склався хімічний баланс. Дія алкалоїду робить менш активним ферменту фосфодіестерази, що збільшує рівень цАМФ і цГМФ, що призводить до ефекту, схожого з виробленим адреналіном. Виникає прискорене серцебиття, серцева м'яз скорочується сильніше, має місце тахікардія.
Інгібіція фосфодіестерази призводить до змін у скороченні м'язових волокон і спазму серцевих судин. Відбувається збій у транспортуванні іонів кальцію. Від цього звужується просвіт судин, кров стає менше, з-за чого накопичуються токсини, збуджують нервові закінчення. Результат стає тим, що сприймається людиною як сердечного болю, кардіалгії.
Пов'язка серцева біль, що виникає з-за кофеїну, розташовується за грудиною, що триває недовго, не буває сильної. Якщо пити напій помірно, то його ефект буде швидше позитивним, але тривале збільшення рівня гуаранина в крові може викликати сильну кардиалгию, супроводжувану нейроциркуляторною дистонією, підвищеною дратівливістю, порушеннями сну.
Індивідуальні особливості, збільшена чутливість до теину, як природжені, так і виникаючі з віком, можуть призвести до того, що навіть невелика кількість кави стане причиною гіперестезії. Легко збудливі, надмірно емоційні, психічно нестійкі люди можуть реагувати на високий рівень гуаранина зміною настрою, проявом тахікардії, серцевими болями.
Дії при болі в області серця після прийому чаю або кави
Важливо пам'ятати, що серце працює без відпочинку, воно постійно качає кров, регулюється нервовою, ендокринною системами. Треба допомагати своєму організму, займаючись спортом, виконуючи оздоровчі процедури, ще слід позбутися шкідливих звичок. Якщо після прийому напоїв з кофеїном з'являється тривожна симптоматика, то можна вдатися до розробленого фахівцями алгоритмом дій:
- Негайно припиніть пити каву. Відмовлятися від напою зовсім не варто, але спостерігайте, чи виникнуть симптоми повторно, ще краще зменшити кількість випитих чашок.
- Пийте каву з вершками або молоком, вони зменшують ефект гуаранина.
- У щоденному меню повинні бути овочі та фрукти, вони не тільки наситять організм вітамінами, але і допоможуть вивести токсини. Ягоди темного кольору живлять головний «двигун», підвищують рівень гемоглобіну.
- Якщо біль у серці, що виникла після чаю, довго не проходить або викликає панічні атаки, то треба звернутися до лікаря. Напій може виступити маркером, що вказує на наявність проблем з серцем або судинами, які поки що себе не проявили. Лікар проведе діагностику і призначити своєчасне лікування.
Рекомендації щодо вживання кави або чаю
Якщо у вас є серцево-судинні захворювання, то слід уважно ставитися до вживання кави або ж зовсім виключити його з раціону. Небажано пити каву і тим, хто страждає розладами вегетативної нервової системи, має дратівливість і тривожність, проблеми зі сном. Болі сильні в області серця після прийому чаю/кави і почастішання серцебиття повинні бути приводом для відвідування лікарів.
Навіть людям, які вважають себе здоровими, рекомендується не пити занадто багато кави або чаю. Якщо вживання напоїв стало звичкою, то для зняття неприємних явищ, викликаних іонним дисбалансом, слід додати до звичайного харчування продукти, що відрізняються високим вмістом магнію, заліза, калію і кальцію, такі як горіхи, молоко, шоколад, сухофрукти. При помірному вживанні містять кофеїн напої приносять користь.
Відео
Як кава впливає на серце.Расстворимое або Мелене Coffee | Рецепт #Кави