Тиск людини - норма за віком у таблиці

У медичній практиці існують норми артеріального тиску, порушення яких знижує працездатність пацієнта, приковує до ліжка. В цьому стані людина не може тверезо мислити, порушується серцевий ритм, частішає пульс, приплив крові. Щоб уникнути відхилень, важливо контролювати АТ, чітко знати норми тиску за віком.

Нормальний тиск людини

Щоб розуміти, наскільки важливо ідеальне значення даного показника, потрібно пояснити суть: це те зусилля, з яким кров'яний потік впливає на стінки судин, капілярів. Високий показник ПЕКЛО дає зрозуміти, що кровоносна система не справляється з навантаженням, не здатна протистояти натиску. Це реальна проблема зі здоров'ям, здатна призвести до негайної госпіталізації. Дуже важливо знати, який тиск вважається нормальним, щоб зупинити перебіг патологічного процесу вже на ранній стадії.

Ідеальним вважається вимірювання тонометра, вироблене протягом 1 хвилини, і результат на ньому – 120/80 мм рт. ст. Нормальний тиск людини з віком може дещо відрізнятися від заявлених меж, але показник норми доречний, якщо пацієнт прекрасно себе почуває, а скарги до терапевта і зовсім відсутні. При скачках АТ необхідно приймати медичні препарати, індивідуально визначені лікарем.

Який нормальний тиск у дорослої людини

Відразу варто уточнити: якщо порівнювати тиск людини – норма за віком має певні відмінності. Не варто порівнювати два цих показника, оскільки на них впливають різні фактори. Якщо пацієнта цікавить, яке у нього тиск, норма у дорослих становить 120/80 мм. рт. ст. на період 20-40 років. У дитячому віці кордон ПЕКЛО дещо занижена, в старечому – завищена (на тлі вже наявних хронічних захворювань).

Норма у дітей

У дошкільному і шкільному періоді у дітей АТ вимірюють переважно за медичними показаннями, тому показника так званого «дитячого межі», як такого, не спостерігається. В 16 років для підлітків вже встановлена норма дитячого тиску за віком, яка становить 100-120/70-80 мм. рт. ст. Якщо верхні або нижні межі порушені, дитину необхідно показати спеціалісту, перевірити пульс, пройти повне клінічне обстеження на предмет визначення патогенного фактора.

При підвищеному межі дитина може не усвідомлювати проблеми зі здоров'ям, відчувати головний біль, але не скаржитися. При зниженому межі переважає пасивність, млявість, бажання зайняти горизонтальне положення. Реагувати на виниклу проблему зі здоров'ям мають батьки, інакше стабілізувати загальний стан буде вельми проблематично. Лікування не завжди медикаментозне, стабілізувати АТ можна режимом дня, правильним харчуванням, рясному питвом і альтернативними засобами.

У чоловіків

В організмах представників протилежних статей показник артеріальної крові сили відрізняється в рамках однакового віку. Це пояснюється фізіологічними особливостями, про що можна докладно дізнатися на консультації у фахівця. Наприклад, нормальне артеріальний тиск у чоловіків у віці 20-40 років не повинен виходити за межі показників 123/76-129/81. Це ті оптимальні межі, коли представник сильної статі відмінно себе почуває, не скаржиться на здоров'я.

У жінок

В жіночому організмі набагато частіше виникає необхідність знизити ПЕКЛО. Представниці слабкої статі більше схильні до скачок, в результаті чого кров б'є в голову», втрачається концентрація уваги і працездатність. Визначити реальне значення можна за допомогою тонометра, але важливо знати, яке має бути тиск у людини. Вікові обмеження теж доцільно враховувати. Так, норма тиску за віком у жінок становить 120/75 з 20 до 35 років і 127/80 на період від 40 до 50 років.

Артеріальний тиск, норма за віком: таблиця

Нормальний кров'яний тиск не потрібно коригувати, а воно буде вимірюватися за допомогою домашнього тонометра. Якщо визначений низький показник, без лікарського участі не обійтися – в іншому випадку пацієнт втрачає сили й свідомість, сповільнюється рух крові по судинах. Коли ж необхідно знизити зазначений показник, цінні рекомендації теж дає спеціаліст, причому відповідно до віку і супутніх хвороб. Нижче представлена таблиця тиску людини за віком, властивого здоровій людині.

Вік пацієнта

Статева приналежність здорового чоловіка – М., жінки – Ж.

Тиск людини – норма за віком, мм. рт. ст.

20

М.

123/75

20

Ж.

116/73

30

М.

126/81

30

Ж.

120/76

40

М.

129/82

40

Ж.

127/81

50

М.

135/84

50

Ж.

137/85

60

М.

142/85

60

Ж.

144/84

70

М.

145/81

70

Ж.

159/86

Стає очевидно, як змінюється тиск людини – конкретна норма за віком для жінок і чоловіків у здоровому організмі плавно підвищується. У дитячому віці (у дитини) така закономірність відсутня. Знаючи, яка норма тиску у людини за віком, саме час посилити пильність за власним здоров'ям, всіляко уникати аномальних стрибків артеріального тиску і супроводжуючого їх нездужання. Сила кров'яного потоку і пульс повинні бути завжди в нормі, тому таблиця чітко визначає допустимі межі здоров'ю людини.

Відео

Який тиск - нормальний

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!