Лавровий лист: лікувальні властивості та рецепти
- 1. Чим корисний лавровий лист
- 2. Шкода лаврового листа
- 3. Лікувальні властивості
- 4. Протипоказання
- 5. Лавровий лист в народній медицині
- 5.1. Відвар
- 5.2. Настій
- 5.3. Лаврове масло - застосування для лікування
- 5.4. Ванна
- 6. Що лікує лавровий лист
- 6.1. Чищення судин
- 6.2. Суглоби
- 6.3. Цистит
- 6.4. Діабет
- 6.5. Гайморит
- 6.6. Алкоголізм
- 6.7. Застуда
- 7. У косметології
- 8. Для схуднення
- 9. В кулінарії
- 10. Як зберігати лавровий лист в домашніх умовах
- 11. Відео
- 12. Відгуки
Не варто применшувати важливість лікарських рослин, оскільки їх дія на організм часом не менш ефективно, ніж прийом медичних препаратів. Корисні властивості лаврового листа і протипоказання потрібно знати, оскільки це одне з популярних, перевірених часом народних засобів.
Чим корисний лавровий лист
Цей натуральний продукт часто застосовують у кулінарних цілях. народній і традиційній медицині. Перш ніж його використовувати на практиці, бажано проконсультуватися з лікарем, виключити ризик ускладнень. Користь лаврового листа полягає в натуральному складі, де у великій концентрації містяться харчові волокна, ефірні олії, натрій, вуглеводи, жири, кальцій, білки, залізо, мідь, вітаміни В, С, А, РР, селен і марганець.
У косметології це унікальна рослина володіє очищує ефектом, що особливо актуально в підлітковому віці при виражених симптомах акне, фурункулах, вугрової висипки, рожевих прищах. Кулінари його використовують як пряність, яка не тільки надає стравам пікантний смак, але і робить їх максимально корисними для організму. Наші предки рослині приписували магічні властивості і вважали, що якщо підпалити листок в оселі, то злі духи будуть обходити його стороною. Використовували в старовину цю траву і як засіб для залучення грошей.
Шкода лаврового листа
Лавр благородний благотворно впливає на органічний ресурс, допомагає успішно впоратися з великою кількістю захворювань (хронічних у тому числі) у поєднанні з медичними засобами. Перш ніж почати прийом, важливо з'ясувати у лікаря, чим шкідливий лавровий лист і яка потенційна загроза для організму від його вживання. Є медичні протипоказання:
- Патології серцево-судинної системи.
- Обширні ураження печінки, хронічні хвороби органу.
- Схильність до кровотеч, оскільки активні компоненти рослини розріджують кров, небажано використовувати рецепти з лаврушкой.
- Підвищена чутливість до компонентів, адже лавр - потужний алерген.
- Хронічні запори. При такому діагнозі небажано використовувати настойку з додаванням лавра.
Лікувальні властивості
Терапевтична дія харчового інгредієнта практично миттєве, воно поширюється на всі внутрішні органи і системи організму. Використовувати лавр дозволяється у вигляді відвару, спиртового настою і косметичних препаратів, приготованих в домашніх умовах. Цілющі властивості лаврового листа наступні:
- продуктивне усунення больового синдрому суглобів, судоми, тремор кінцівок;
- бактерицидна дія;
- протипухлинний ефект, тобто запобігання росту ракових клітин;
- поліпшення травлення, боротьба з вираженими ознаками диспепсії;
- посилення імунної відповіді організму;
- зняття запального процесу при хворому горлі;
- відхаркувальну дію при кашлі;
- розслабляючий ефект, оскільки володіє заспокійливим властивістю;
- лікування харчового отруєння;
- виведення продуктів інтоксикації, чистка крові;
- лікування безсоння, зниження емоційної нестабільності;
- кровоспинний і ранозагоювальний засіб місцевого застосування;
- стійкий сечогінний ефект;
- ефективна боротьба з паразитами;
- противогипертоническое дію для стабілізації стрибків тиску;
- зниження цукру в крові, що актуально при цукровому діабеті.
Протипоказання
Алкоголізм, вагітність – стан організму, коли лаврушку в лікувальних і профілактичних цілях краще повністю виключити з добового раціону. Це відносні протипоказання лаврового листа, які на практиці мають, швидше, тимчасовий ефект. Не рекомендується використовувати лавр при наступних клінічних картинах:
- ниркової недостатності;
- підвищеної чутливості організму до компонентів рослини;
- період лактації;
- серцево-судинних захворюваннях;
- жовчнокам'яної хвороби;
- панкреатиті;
- порушеному білковому обміні;
- зловживання алкоголем;
- виразці дванадцятипалої кишки;
- запальних процесах на стадії рецидиву;
- гострому холециститі.
Лавровий лист в народній медицині
Це знамените рослина стало незамінним помічником у народній медицині, тому що надає мінімальний шкоди для організму. Таке ліки вважається допоміжним, рідше основним, але позитивні результати для здоров'я очевидні в найкоротші терміни. Застосування лаврового листа в народній медицині доречно при правильному виборі рецепта, способу застосування і добових доз.
Відвар
Щоб приготувати лікарський засіб, необхідно спочатку зібрати з гілок свіжі листя, потім проварити їх у воді і настояти. Можна використовувати і висушену сировину, головне – не порушувати рекомендованих пропорцій, уникати передозування. Оскільки лавр вважається отруйною рослиною, систематичне порушення добових доз може спричинити харчове отруєння. Якщо контролювати добові порції, лавровий відвар забезпечує таку дію на організм:
- вирішує всі проблеми органів ШКТ;
- усуває симптоми ГРВІ, ГРЗ, застуди;
- заспокоює нервову систему;
- прибирає білий наліт та інші ознаки стоматиту (при полосканні розчином);
- відвар лікує волосся - оживляє пасма, робить їх слухняними, шовковистим;
- знижує цукор у крові;
- усуває токсичні, отруйні речовини;
- усуває висипання на шкірі при лікуванні проблем епідермісу.
Настій
Якщо лікарська рослина настояти на горілці, вийде ефективний засіб від багатьох хвороб. Наприклад, його можна використовувати зовнішньо від прищів в якості потужного антисептика, всередину – при болях у спині, суглобах для полегшення тривожної симптоматики. Настій з лаврового листа не рекомендований при хронічних хворобах органів ШКТ, оскільки може спровокувати загострення. Рецепт приготування дуже простий: залийте 5-7 свіжих листочків спиртом, настоюйте протягом двох тижнів.
Лаврове масло - застосування для лікування
Це найзручніша форма зберігання лікарської рослини, яка зберігає корисні властивості лавра, надає терапевтичний та профілактичний ефект. Зробити самостійно лаврове масло в домашніх умовах не становить праці, а така необхідність виникає при наступних клінічних картинах:
- запальні процеси суглобів, сполучної тканини;
- болючість, обмеженість руху нез'ясованої етіології;
- ослаблений імунітет;
- підвищення цукру при рецидивуючому цукровому діабеті;
- глибокі рани, будь-які порушення цілісності шкірних покривів.
Ванна
Щоб очистити шкіру, позбавити її від прищів та інших висипань, рекомендується приготувати ванну з додаванням відвару з лаврового листа. Така водна процедура доступна всім бажаючим. Вона помітно омолоджує шкіру, запобігає сухості і лущення, мінімізує побічні ефекти для здоров'я. Корисні ванни з лавром доречні не лише терапії, а й у косметології, оскільки багато пацієнтки помічають стійкий омолоджуючий ефект. Окремо можна робити ванночки для рук і волосся.
Що лікує лавровий лист
Термін придатності лаврушки не обмежений, його легко купити в будь-якому магазині продуктів. Лавровий Лист може бути призначений лікарем, оскільки посилює терапевтичну дію при систематичному застосуванні медикаментів. З'їсти його в свіжому вигляді – неприємно, тому краще заварювати по рецепту, не порушуючи при цьому передбачених пропорцій. Призначають зазначене лікуючу засіб при таких захворюваннях, як:
- артеріальна гіпертензія;
- цукровий діабет;
- пияцтво;
- бронхіт та інші ураження верхніх дихальних шляхів;
- порушений сольовий баланс;
- суглобовий ревматизм;
- сезонний авітаміноз.
Чищення судин
Користь цієї рослини при засміченості судинних стінок відома давно. Щоб провести ефективне очищення судин лавровим листом, потрібно спочатку висушити 10 свіжих листочків, а потім запарити їх 500 мл окропу, томити на вогні 7 хвилин. Настоювати до 4 годин, а потім приймати всередину невеликими ковтками в перервах між прийомами їжі протягом всього дня. Лікувальний ефект лавра відчуємо вже після першої процедури.
Суглоби
Щоб повернути рухливість сполучної, хрящової тканини, часто використовують зазначене рослина. Лікування лавровим листом суглобів є ефективним і безпечним, однак, перш ніж приготувати настій, важливо додатково проконсультуватися з лікарем. Якщо це настоянка - використовувати спиртову основу, а для приготування відвару знадобиться вода. Ось один з найдоступніших рецептів:
Трьома склянками окропу залийте 10 висушених лаврових листочків, проваріть, дайте настоятися. Перед вживанням додайте 1 ложку меду, а отриманий на виході дозування розділіть на три однакових добових прийому. Приймайте після трапези, курс лікування – 10-14 діб. Придатність такого ліки – 1 день, після чого рекомендується приготувати свіжу порцію.
Цистит
Щоб прибрати болі при сечовипусканні, нормалізувати похід в туалет, зняти запальний процес, лікарі, крім антибіотиків, при прогресуючому циститі призначають відвар з лаврушки. Консервативне лікування лавровим листом сечового міхура можливе при відсутності побічних ефектів, а приготувати ліки можна за вказаною вище рецептом. Мед не дозволяється додавати, якщо у пацієнта є схильність до алергічної реакції на продукт.
Діабет
Щоб нормалізувати рівень цукру крові, можна пити відвар з лаврового листа. Плоди такого лікування помітні в найкоротші терміни, лікар ж констатує факт одужання після проведення ряду лабораторних досліджень крові. Перевірити це можна на власному прикладі. Для цього приготуйте в домашніх умовах наступний відвар з лаврового листа при цукровому діабеті:
15 свіжих листочків лавра залийте 300 мл холодної води, доведіть до кипіння і тушкуйте 5 хвилин. Після цього зніміть з вогню, перелийте в термос і настоюйте до повного охолодження. Це доза розрахована на цілий день, тому її потрібно розділити на три прийоми. Такий загальнодоступний рецепт допомагає позбавитися від алергії, при цьому лист лавра продуктивно знімає набряки кінцівок.
Гайморит
Спробуйте приготувати цілющий настій з рослини, який благотворно діє на стан верхніх дихальних шляхів. Інгаляції з лавровим листом при гаймориті відрізняються високою ефективністю, здатні подолати навіть хронічний недуга. Для цього слід приготувати водну настойку класичним шляхом, а після вдихати цілющі пари протягом 5-7 хвилин перед сном.
Алкоголізм
Однією з об'єктивних причин зловживання спиртними напоями іноді є нестача калію в організмі. Лавровий лист від алкоголізму допомагає продуктивно заповнити цей дефіцит, допомогти позбутися згубної звички. Для усунення залежності до етилового спирту можна приготувати наступне ліки в домашній обстановці:
Кілька висушених листів залити склянкою горілки, настоювати в темному місці. Після приготування дати випити алкоголіку повну дозу. В результаті, сам того не помічаючи, колись питуща людина почне відчувати почуття гострої відрази до етилового спирту.
Застуда
Таку приправу бажано додавати в страви в період сезонного авітамінозу та епідемій. Це ефективний засіб для запобігання ГРВІ, застуди. Якщо інфікування все ж сталося, на додаток до консервативної терапії доречно вживати водний відвар з лаврушки або робити перед сном інгаляції. Лікування застуди лавровим листом прискорює процес одужання, допомагає уникнути ускладнень.
У косметології
Проблемна шкіра потребує догляду. Маска з лавровим листочком позбавляє від підвищеної вироблення шкірного сала, пригнічує вогнища поширення вугрової висипки і рожевих вугрів. Шкіра стає гладкою, зникають ознаки запального процесу. При лікуванні епідермісу можна використовувати спиртові лосьйони від прищів з лаврового сировини. Косметичні засоби з додаванням лаврушки допомагають боротися з віковими змінами дерми. Лавровий лист для обличчя від зморшок ефективний для всіх типів шкіри, він діє практично без побічних ефектів.
Для схуднення
У сучасній дієтології теж активно використовують це лікарська рослина як унікальний дієтичний продукт. Його калорійність на 100 грам складає всього 313 кал. Рекомендується готувати відвар лаврового листа для схуднення з розрахунку: 3 листочків лаврушки на склянку води, запарені в термосі. Належить настоювати 4 години, приймати за чверть години до трапези.
В кулінарії
Цю пряність, спецію в подрібненому чи цілому вигляді додають в страви, щоб надати їм насичений, пікантний смак. Лавровий лист у кулінарії використовують для консервації, засолювання овочів. Спеція ідеально поєднується з кашами, бобовими, грибами, борщами, супами і іншими першими стравами. Також прянощі додають у деякі напої, десерти. Корисні властивості лаврового листа і протипоказання важливо враховувати при виборі страв для конкретної людини, щоб уникнути побічних явищ.
Як зберігати лавровий лист в домашніх умовах
Щоб зберегти всі корисні і смакові властивості приправи надовго, потрібно його правильно зберігати. Необхідно покласти рослина в суху ємність, накрити кришкою і поставити в темне місце. Зберігання лаврового листа повинно проходити далеко від інших приправ, тому що ця трава має стійкий запах. Листя лавра чудово зберігають аромат і корисні властивості від 9 місяців до 4 років.
Відео
Лавровий лист позбавить від багатьох проблем зі здороьем. Як можна використовувати лавровий лист
Відгуки
Марина, 31 рікЯ минулого літа брала лавровий лист для схуднення. Протрималася всього 2 тижні, але його цілющі властивості мене приємно здивували. Пила протягом цього часу неприємний, гіркий відвар, і в результаті мені вдалося позбутися майже від 3 кг, причому вони так і не повернулися. А подруга порадила пити лавр для місячних - вони стали регулярними і менш болючими.
Яна, 35 роківП'ю лавровий лист восени. Роблю відвар проти застуди, п'ємо протягом двох тижнів. Дітям пропонувала, але їм не подобається специфічний смак. Сама ж тільки і рятуюся цим перевіреним часом рецептом. Крім того, постійно в перші страви додаю, роблю маски для обличчя, готую відвар лаврового листя для волосся.
Алла, 27 роківЯ два тижні схудла на такому нібито «унікальному» відварі, але безуспішно. Спочатку мені обіцяли, що за тиждень до мінус 5 кг піде, але дива так і не сталося. Дія лаврушки виявилося слабким і неефективним, ще і шкірний висип на тілі спровокувало. Особисто я з такими побічними ефектами зіткнулася.