Геморой у чоловіків і жінок - чим небезпечний, якщо не лікувати, наслідки та ускладнення

Печіння та свербіж у ділянці ануса, дискомфорт і біль при дефекації – це тільки мала частина ускладнень, про які важливо знати кожному, хто цікавиться, чим небезпечний геморой і чому важливо лікувати хворобу на ранніх стадіях. Запалення сфінктера, кровотечі, постійні запори – серйозний привід для звернення до лікаря. Дізнайтеся, до яких наслідків може призвести ігнорування проблеми!

Що буде, якщо не лікувати геморой

Запускати лікування хвороби не рекомендується. Звернувшись за медичною допомогою на ранніх стадіях, вдасться обійтися без оперативного втручання. Позитивний результат дадуть консервативні методи лікування. Ігнорування хвороби може обернутися тромбозом гемороїдальних вузлів, викликати серйозні ускладнення геморою. Велика ймовірність незворотних змін в прямій кишці. Не виключені смертельні випадки.

Ускладнення

Розвиток захворювання проходить у кілька стадій:

  • I – помітний невеликий дискомфорт під час дефекації і рідкісні крововтрати, яким пацієнти не надають значення;
  • II – спостерігається свербіж і печіння в ділянці ануса, крововтрати, випадання гемороїдальних вузлів, які після спорожнення кишечника самі повертаються всередину прямої кишки;
  • III – печіння, свербіж і кровотечі стають постійними, а випали гемороїдальні вузли доводиться вправляти руками;
  • IV – вузли вже не вдається вправити самостійно, розвивається тромбоз.

Існує ряд поширених ускладнень, з якими стикається кожен пацієнт, нехтує лікуванням. Вони наочно демонструють, чим небезпечний геморой на будь-якій стадії. Це:

  1. Тромбоз гемороїдальних вузлів. Виникає при запорах, коли надмірні потуги провокують спазм сфінктера, посилюючи набряк слизової прямої кишки. При яскраво вираженому застої крові у венозних сплетеннях утворюються тромби. Тромбоз може перерости у некроз, який несе небезпеку для життя.
  2. Поява набряків, виділень анальних тріщин. При переміщенні запального процесу в прямій кишці на прилеглі тканини можливий набряк всієї паховій області.
  3. Парапроктит, що провокує накопичення гною всередині прямої кишки. Можливе руйнування тканин, якщо запальний процес не вдалося вчасно зупинити.
  4. Кровотечі характерні для кожної стадії хвороби. Спершу вони незначні, пізніше посилюються.
  5. Поява свищів і поліпів у прямій кишці.

Наслідки геморою

Щоб зрозуміти, чим небезпечний запущений геморой, слід розглянути можливі наслідки. І на внутрішній, і на зовнішній стадії розвитку хвороби руйнуються тканини в ректальної області. Екскременти під час проходження через пряму кишку будуть інфікувати уражені області, адже в калі міститься чимало грибків, бактерій і заразних мікроорганізмів.

Запальний процес переміщається на сусідні органи, коли інфекція набуває хронічну форму. Часто небезпечні ускладнення зачіпають анальний сфінктер, він перестає якісно виконувати запирательную функцію. Це стає причиною калового нетримання. В результаті людина стикається не тільки з фізичним, але і з психологічним дискомфортом.

У чоловіків

З гемороєм чоловіки стикаються після 30 років. Чим старший пацієнт, тим вище ризик розвитку хвороби та тривалість лікування. Часто наслідки геморою у чоловіків представлені складними випадками, що пояснюється небажанням витрачати час на відвідування лікарів. Зупиняє пацієнтів і почуття сорому. Чоловічий геморой часто виявляють у запущених стадіях, коли джерелом сильних болів стають численні гемороїдальні вузли, на лікування яких йде не один місяць.

У жінок

Серйозні наслідки геморою у жінок проявляються під час вагітності. У цей період виникнення захворювання пов'язано зі зниженням фізичної активності і підвищенням внутрішньочеревного тиску. Часті кровотечі важливо не залишати без уваги, вони можуть вплинути на розвиток анемії, викликати слабкість, запаморочення, тахікардію, ускладнити перебіг вагітності. Спровокувати прояв захворювання можуть потуги в процесі пологів. Медики відзначають, що схильність до геморою може передаватися у спадок у вигляді слабких стінок венозних судин.

Запущений геморой

Дізнавшись, чим небезпечний геморой на запущеній стадії, залишати хвороба без уваги ніхто не ризикує. Це загрожує сильним погіршенням стану здоров'я. У пацієнтів при цьому спостерігається:

  1. Втрата апетиту, різке скидання ваги, проблеми з шлунково-кишковим трактом.
  2. Погіршення опірності організму до інфекцій.
  3. Локальне запалення в ділянці ануса, що супроводжується випаданням назовні венозних вузлів.
  4. Кровотеча артеріального характеру в процесі дефекації, що призводить до розвитку залізодефіцитної анемії.
  5. Освіта шкірних ерозій внаслідок мимовільного виділення газів і рідкого стільця.

Ці симптоми не тільки неприємні, але й небезпечні для здоров'я. Ігнорування проблеми призводить до коліту, анальним тріщинам, криптиту. Найстрашніше, що може трапитися при запущеному геморої – розвиток злоякісних пухлин, це надзвичайно небезпечно і загрожує летальним результатом. На запущених стадіях антисептичні і протизапальні препарати вже не діють, рідко вдається обійтися без операції.

Відео: чим страшний геморой

Глобал клінік. Делікатне питання проктолога: чим небезпечний геморой?

Відгуки

Вікторія, 30 роківГеморой проявив себе під час вагітності. Відчувала жахливий дискомфорт. Дуже переживала за дитину, тому займатися самолікуванням не ризикнула. Звернулася до лікаря: це допомогло виявити недугу на ранній стадії і уникнути небезпечних наслідків. Навіть подумати страшно, що все могло обернутися при пологах, якщо б затягнула з лікуванням.
Іван, 48 роківГеморой – підступне захворювання, з яким зіткнувся кілька років тому. Довго ігнорував проблему, не хотів йти до лікаря. Але коли болі стали нестерпними, від збентеження не залишилося і сліду. Шкодую, що так довго не діяв, з-за цього лікування зайняло чимало часу. Раджу не повторювати моїх помилок і звертатися за допомогою своєчасно.
Юлія, 42 рокиЦе така делікатна проблема, про яку навіть говорити соромно. Довго намагалася позбутися від геморою народними способами, результату не було, проблема посилювалася. Дізнавшись, наскільки небезпечна ця недуга, більше не зволікала, записалася на прийом до лікарні. Геморой – це не той випадок, коли можна все пустити на самоплив.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!