Ознаки геморою у жінок
Не саме небезпечне, але неприємне захворювання, яке дарує масу неприємних відчуттів – це геморой. Часто сором'язливі дами не звертають уваги на ознаки, марно сподіваючись, що хвороба пройде, як по чарівництву. Як тільки ознаки геморою у жінок стають відчутними, необхідно негайно звернутися до лікаря-проктолога, інакше є шанс запустити захворювання, а лікувати наслідки важко.
Чи буває у жінок геморой
З цією недугою стикаються як представниці прекрасної статі, так і чоловіки, і симптоми при цьому не відрізняються. Однак у жіночого проктологического захворювання є особливості. Причини геморою у жінок можуть носити професійний характер. Якщо робота пов'язана з сидячим способом життя або доводиться багато стояти, то в області малого тазу виникає небезпека застою крові. З цієї ж причини у групі ризику ті, хто щодня водить авто. Сприяти виникненню захворювання може і стрес, до якого жінки більш схильні.
Як сприяючих чинників слід згадати неправильне харчування. Жінки, що бажають схуднути, нерідко виснажують себе жорсткими дієтами, що призводить до різних проблем з травленням, порушення перистальтики кишечника і запорів. Це збільшує вірогідність виникнення гемороїдальних вузлів. Під час менструації, коли змінюється кровообіг в області малого тазу, виникнення геморою більш імовірно, тому в такі дні слід звертати увагу на збалансоване харчування, і не забувати про спорт.
В процесі виношування дитини, коли матка стає більше і здавлює судини, кров приливає до малого тазу. Навантаження збільшується, стаючи граничної під час пологів. Геморой при вагітності іноді виникає із-за поганого харчування, зайвої ваги і сидячого способу життя. Проктологічного захворюванням після пологів страждають жінки, які обрали природний шлях народження. Кесарів розтин може сприяти розвитку цієї хвороби – деяким породіллям післяопераційний рубець заважає нормально випорожнюватися.
Профілактика геморою у жінок – це спорт, особливо він важливий для тих, хто сидить цілодобово в офісі. Дівчатам необхідно забути про підняття тягарів, не допускати запорів і правильно харчуватися – тоді про неприємний проктологічному захворюванні думати і не доведеться. А вагітним жінкам варто пити препарати-венотоніки, які запобіжать появі внутрішнього геморою після пологів.
Перші ознаки
При початковій стадії виникає неприємне відчуття в прямій кишці і задньому проході. Геморой може ніяк не виявляти себе протягом тривалого часу, протікаючи в прихованій формі, без больових відчуттів при випорожненні. Пізніше з'являться ущільнення в районі ануса. Перші ознаки виникнення геморою можна побачити на фото, які є в інтернеті і наукових журналах.
Ознака геморою у жінок – печіння або свербіж в анальній області. Можуть виникнути набряк і роздратування шкіри, стане складно сидіти і ходити. Це може посилитися виділенням слизу, а різкі рухи можуть відгукуватися сильним болем. Очевидними ознаками геморою буде кров, що виділяється з ануса при випорожненні. Такі прояви завжди небезпечні, оскільки можуть сигналізувати про хворобах кишечника або симптомі анальної тріщини. Ще одна ознака геморою у жінок – виникнення гемороїдальних вузлів. Вони проявляються зовні, і це говорить про те, що хвороба була запущена.
Якщо ви помітили перші ознаки захворювання, то запам'ятайте, як лікувати геморой в домашніх умовах. Одне з універсальних засобів, яке зменшить біль і знизить симптоматику, – це картопля. Потрібно очистити бульбу і вирізати з нього свічку довжиною до 3 см і завтовшки 1 див Вводити стрижень треба на ніч у задній прохід. Через тиждень неприємні симптоми зникнуть. При запущеному захворюванні з серйозними симптомами зверніться до лікаря.
Симптоми геморою у жінок
Захворювання починається з першої стадії, під час якої розміри внутрішніх вузлів зростають, з-за чого просвіт кишки стає менше. Неприємні відчуття посилюються, кал зачіпає виникли освіти, що призводить до нескінченної болю, особливо під час випорожнення. Це говорить про те, що настала друга стадія проктологического захворювання. Слизова оболонка запалюється біля шишок, що може призвести до виділення слизу, подразнювати шкіру біля ануса. Посилиться і витікання крові.
Далі вузли продовжать рости і будуть все сильніше заважати проходженню калу крізь кишку. Її стінка буде з-за цього надмірно розтягуватися, внаслідок чого слизова лопне. Якщо на другій стадії випадіння гемороїдальних вузлів відбувалося при випорожненні, то під час третьої це можливо при фізичному навантаженні, і назад їх доведеться виправляти тільки вручну. На четвертій стадії вони вже весь час помітні зовні і не можуть бути заправлені в кишку.
Внутрішнього
Геморой починається з внутрішньої форми захворювання, при якій вузли знаходяться в просвіті прямої кишки. Вони виникають під слизовою оболонкою, коли випинаються кавернозні сплетення. Спочатку хвороба ніяк не проявляє себе, і людина нічого не відчуває. При деяких обставинах може виникнути неприємне відчуття або відчуття наявності чужорідного тіла. Іноді йде кров з прямої кишки.
Як лікувати внутрішній геморой у жінок? Проктологи прописують знімають біль мазі, гелі або спреї, які наносяться на анус. Хороший засіб від хвороби для жінок – ректальні свічки, які зупиняють кров, знімають запалення. При занедбаності захворювання лікар прописує ліки від геморою для жінок та препарати для зміцнення стінок судин. Захворювання лікується і народними засобами.
Зовнішнього
Під час зовнішньої фази геморою вузли розташовуються навколо ануса. Вузол формується з-за того, що випинаються стінки гемороїдального сплетення. Але перед тим як вузли збільшуються в розмірах, виявляються інші симптоми. З'являються дискомфорт, печіння біля ануса. На туалетному папері після випорожнення може проявитися кров. При зовнішньому геморої кровотеча рідко може бути сильним, але це залежить від розмірів утворилися шишок. Чим вони більші, тим вище шанс, що кал травмує їх при русі по кишці.
Коли вузли виявляються схильні до запалення або набряку, випорожнення стає болючим. Біля ануса з'являються шишки, які легко прощупуються. Погане або неправильне харчування, нездоровий спосіб життя, застій крові або надмірна фізична навантаження здатні посилити захворювання. Поява зовнішнього захворювання загрожує тромбозом. Такого роду ускладнення визнається гострою формою геморою, і тоді болі можуть виникнути при будь-якому різкому русі, як то швидка ходьба або навіть чхання.
Після пологів
Симптоми захворювання у жінок після пологів або під час вагітності нічим не відрізняються. Після народження дитини геморой загрожує некрозом – омертвінням тканин гемороїдального вузла. Може виникнути сильне запалення. Кровотеча, викликане проктологічного захворюванням, несе особливу небезпеку для вагітних, а після пологів, коли жінка ослабла, кровотеча може загрожувати анемією. Все це може завдати шкоди не тільки матері, але і її новонародженій дитині.
Відео: ознаки і лікування геморою
Подивившись відеоролик, ви дізнаєтеся про симптоми геморою і його лікуванні.
як лікувати геморой в домашніх умовах народними засобами у чоловіків і жінок