Як кинути курити за 5 хвилин в домашніх умовах - найбільш ефективні способи

Коли курці усвідомлюють шкоду куріння та тютюнопаління, починають задаватися питанням, як кинути курити за 5 хвилин в домашніх умовах, і наскільки це можливо. Для реалізації складного або легкого способу необхідна мотивація. Щоб кинути палити без пігулок і пластирів, рекомендується звернутися в клініку, проконсультуватися з наркологом.

Наслідки тютюнопаління

Курцеві має бути відомо, чим загрожує наявність у повсякденному житті настільки згубних звичок. Купуючи чергову пачку сигарет, важливо давати собі звіт, що це свідоме наближення кінця власного життя. Нікотин поступово руйнує внутрішні органи, порушує функціональність систем, створює сприятливі умови для формування і зростання ракових клітин. Онкологія багато в чому "вдячна" нікотину, що підтверджено клінічними шляхом.

Що буде, якщо кинути палити

Позбутися від бажання палити буде непросто, оскільки залежність занадто велика. Існує багато сучасних методик, але без мотивації і прагнення залежної людини всі вони неефективні на практиці. Можна кожен день переконувати себе фразами: «Кину курити», але все одно купувати нову пачку. Це стосується людей з великим стажем куріння. Якщо остаточно вирішено кинути курити назавжди, сприятливі і негативні наслідки такі:

 • поганий настрій, схильність до депресії або підвищеної агресії;
 • бажання зажувати тягу до нікотину;
 • підвищена фізична активність;
 • нормалізація роботи дихальної системи;
 • скорочення нападів кашльового рефлексу;
 • відсутність задишки при фізичних навантаженнях;
 • тривалий період ремісії окремих хронічних захворювань.

Що допомагає кинути палити

Щоб скоротити кількість сигарет, рекомендується використовувати спеціальні таблетки, жувальні гумки, пластирі. У хід йдуть не менш ефективні методи альтернативної медицини, змови і навіть забобони. Все це не дає позитивних результатів, якщо своєчасно не визначити причини залежно від сигарет. Для одних пацієнтів це спосіб бути в курсі всіх подій, наприклад, на роботі; для інших – можливість скоротити нервозність, тимчасово знайти емоційну рівновагу. Застосування на практиці нікотинових пластирів має бути попередньо погоджено з наркологом.

Кодування

Це найпопулярніший спосіб викоренити таку шкідливу звичку за 5 хвилин, вибрати життя без нікотину. Щоб виключити тютюнову залежність, рекомендується вибрати одну із запропонованих нижче методик, індивідуально подранную за рекомендацією нарколога:

 1. Медикаментозне кодування включає «блокатори» нікотину, серед яких пластирі зовнішньо, вшивание капсул, пероральний прийом крапель, таблеток. Переваги – доступність, реалізація в домашній обстановці. Недолік – виборчий ефект.
 2. Гіпнотичний кодування передбачає авторські методики гіпнозу, сугестивний метод. Переваги – швидке дію, миттєвий ефект. Недолік – діє не на всіх пацієнтів.
 3. Інструментальне кодування проводиться в стаціонарі, передбачає голковколювання і лазерне лікування. Переваги – безболісність і безпека методу. Недолік – підходить не всім.
 4. Психотерапевтичне кодування передбачає реалізацію на практиці прогресивних авторських методик. Багато кидають палити по системі Аллена Карра. Головним недоліком такої програми є відсутність реальних відгуків про кодування.

Препарати

Швидко кинути палити в домашніх умовах можна за допомогою лікарських засобів, які діють в організмі вибірково, але, в цілому, абсолютно не шкодять здоров'ю. Призначає конкретний медикамент нарколог, інакше лікування тютюнопаління на практиці залишається неефективним, посереднім, а гроші витрачені даремно. Добре зарекомендували себе такі фармакологічні позиції:

 1. Цитизин. Активний компонент є алкалоїдом з листя термопсису і зіноваті, викликає огиду до нікотину, прибирає тягу до куріння. Є побічні ефекти, які прогресують при передозуванні, але самостійно проходять.
 2. Табекс. Основна діюча речовина викликає роздратування н-холінорецепторів, при цьому провокує неприємні відчуття, як при курінні. Багато пацієнтів впевнені, що це найефективніший спосіб кинути палити у звичній для себе обстановці.

Народні засоби

Щоб легко кинути палити, можна і навіть рекомендується використовувати методи альтернативної медицини. Вони теж відрізняються високою ефективністю, допомагають у лічені дні перебороти таку згубну залежність. Ось надійні способи кинути палити, якщо правильно приготувати рецепт:

 1. Необхідно залити 1 ст. л. листя евкаліпта 1 ст. окропу, настоювати протягом 1 години. Потім додати 1 ст. л. меду і 1 ст. л. аптечного гліцерину. Приймати всередину належить по ¼ ст. 7 разів за добу.
 2. Замість тютюну рекомендується викурювати висушену траву шавлії і лепехи, пижма і хвоща, звіробою і богородской трави. Це перевірений спосіб швидко позбавитися від куріння, випробувавши відразу до самого процесу.

Як кинути курити самостійно

Якщо рішення прийнято, діяти потрібно негайно. Цікавлячись, як кинути курити за 5 хвилин, починати слід з правильної мотивації, а потім підбирати найбільш ефективний, безпечний і доступний метод. Просто не купувати сигарети не вийде, оскільки починається неприємний період так званої «ломки». Нижче представлені перевірені засоби.

Швидко

Можна замінити систематичне куріння інтенсивними фізичними вправами або усвідомленої медитацією. Якщо регулярно відволікати свої думки від сигарет, цілком реально кинути палити всього за 5 хвилин. Самонавіяння піддаються особливо недовірливі люди, на них і орієнтована велика частина авторських методик, той же всім відомий спосіб Аллена Карра.

Легко

Є ще один загальнодоступний метод, як можна кинути курити за 5 хвилин і більше не згадувати про сигарети. Це вівсяний відвар. Для його приготування 1 ст. л. вівсяних пластівців потрібно залити 400 мл теплої води, залишити на ніч. Вранці проварити 10 хвилин, настояти. Готовий відвар належить приймати протягом всього дня разом з гущею рівними порціями.

Правильно

Можна зупинити вибір на електронних сигаретах, тоді перестати шкодити своєму здоров'ю можна всього за 5 хвилин. Це гідна альтернатива, яку обрали вже 3 000 000 і більше чоловік, ця цифра щодня зростає. Суть методу полягає у виконанні дихальних вправ і формуванні пара, що забезпечує імітацію куріння з участю нікотину.

Відео

Як за 5 хвилин кинути палити

Легкий спосіб кинути палити за 2 хвилини.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!