Препарати, що знижують тягу до алкоголю: ліки для лікування залежності від спиртного

Алкоголізм – це важке захворювання, що виникає при регулярному прийомі спиртних напоїв у зв'язку з формуванням психологічної та біохімічної залежно від продуктів етилового спирту. Препарати, що знижують тягу до алкоголю, призначені для медикаментозного лікування цього стану, допомагають пацієнтові подолати свою пристрасть, з допомогою прийому спеціальних таблеток зменшити алкогольну залежність.

Які ліки від алкоголізму

В залежності від тяжкості захворювання, стадії його розвитку, індивідуальних особливостей пацієнта використовуються різні методи лікування від алкоголізму. Під час курсу лікування важливу роль відіграє усвідомлене бажання страждає алкогольною залежністю людини позбутися від неї. Універсальної пігулки від пияцтва не існує; вироблені препарати, що знижують тягу до алкоголю, є скоріше допоміжної заходом, що полегшує стан хворого в період лікування або ремісії. Умовно вони поділяються на наступні групи:

 1. Таблетки від алкогольної залежності, викликають відразу до спиртного. Механізм їх дії заснований на блокуванні окислення продуктів розпаду етанолу, яка викликає негативні реакції організму з боку нервової і травної систем.
 2. Препарати, що знижують сильну тягу до алкоголю. Ця група засобів діє м'якше попередньої, заповнює недолік ферментів і гормонів, підтримує стабільність роботи нервової системи, поліпшує загальний стан пацієнта.
 3. Засоби, що нейтралізують дію етилового спирту. Прискорюють і полегшують переробку та виведення з організму продуктів розпаду етанолу.
 4. Кошти від абстинентного синдрому. Нейтралізують негативні наслідки вживання спиртного, використовуються при гострих отруєннях алкоголем.

Препарати від алкогольної залежності

Підбір кошти, що знижує потяг до алкогольних напоїв, повинен здійснюватися наркологом, відповідно з клінічною картиною захворювання і психологічних особливостей захворювання. Більшість фахівців сходиться на думці, що лікування, яке проводиться самостійно, або без відома які зловживають спиртним, не тільки не дає належного ефекту, але й може посилити ступінь тяжкості захворювання. При відсутності у алкоголіка бажання перемогти залежність результати терапії не будуть довгостроковими, незалежно від типу застосовуваних препаратів.

Зменшують тягу до алкоголю

Препарати від алкоголізму, знижують тягу до спиртного, діють м'яко, практично не мають протипоказань, виробляються на основі натуральних рослинних засобів. Вони не тільки знижують тягу до алкоголю, але і підтримують психологічну стійкість проходить лікування пацієнта. До цієї групи відносяться:

 • Акампросат;
 • Вивитрол;
 • Пропротен-100;
 • Балансин.

 1. Пропротен-100

Препарат має антигіпоксичну та абстинентний дію за рахунок модифікування активності білків головного мозку. Призначається для симптоматичного лікування алкоголізму легкого та середнього ступеня тяжкості, знижує тягу до спиртного, не викликаючи серйозних побічних реакцій. Рекомендована добова доза – 1 таблетка на добу, тривалість лікування може становити від 1 до 3 місяців.

Викликають огиду до алкоголю

Дія засобів аверсивної терапії засноване на формуванні стійкого рефлексу огиди до спиртних напоїв. Досягається цей ефект за допомогою речовини дисульфірам, яке при взаємодії з продуктами розпаду етанолу знижує швидкість їх окиснення, викликає непереносимість, що супроводжується негативною реакцією у вигляді запаморочення, блювання, втрати свідомості. У препаратів є ряд серйозних протипоказань, таких як підвищений артеріальний тиск, хвороби серця і судинної системи, печінкова і ниркова недостатність. У цій групі:

 • Еспераль;
 • Тетурам;
 • Антикол;
 • Антабус;
 • Краплі Колме;
 • Лидевин;
 • Кротенал;
 • Тетлонг-250.

 1. Дисульфірам

Препарат та його аналоги викликає стійку відразу до алкоголю за рахунок порушення на ферментну систему метаболізму етанолу. Активна діюча речовина гальмує вироблення ферментів, що відповідають за виведення з організму ацетальдегід, провокуючи такі симптоми як тахікардія, астенія, виражена гіпотензія, викликаючи сильну інтоксикацію. Дисульфірам випускається у формі таблеток і розчинів для ін'єкцій, внутрішньом'язове введення повинно проводитися фахівцем. Терапія, як правило, проводиться в умовах стаціонару.

Для зняття абстинентного синдрому

Перед тим як підбирається ліки від алкоголізму, застосовуються засоби для виведення пацієнта зі стану алкогольної абстиненції. У подальшій комплексної терапії такі препарати не застосовуються, але на початкових етапах лікування вони необхідні для очищення організму від продуктів розпаду етанолу, нормалізації загального стану пацієнта. Їх компоненти беруть участь у зв'язуванні ацетальдегіду, прискорюють його виведення. До ліків цієї групи відносять:

 • Метадоксил;
 • Унітіол;
 • Зорекс;
 • Лимонтар;
 • Алка-Зельтцер.

Метадоксил

Препарат знижує соматичні і психічні наслідки абстинентного синдрому, має невираженим антидепресивну дію. Застосовується при хронічному алкоголізмі в період рецидивів, і в рамках комплексної лікарської терапії на початку лікування. У гострій стадії призначається по 1 таблетці тричі за добу до зникнення симптоматики, в хронічній тривалість лікування сягає 2-3 місяців.

Нейтралізують алкоголь

Абсорбенти, поліпшують самопочуття при отруєнні алкоголем – Полісорб, Рекицен-РД, Фільтрум СТІ, медіхронал, розчини глюкози, гемодезу – пом'якшують наслідки алкогольного отруєння організму, нейтралізують дію ацетальдегід, покращують самопочуття хворого. У рамках комплексного лікування алкогольної залежності застосовуються на початкових етапах або під час рецидивів.

Тіаміну хлорид

Гомеопатичний препарат, який заповнює дефіцит вітаміну В1. Практикується його призначення при виведенні з запоїв і в рамках комплексної терапії щодо зниження тяги до алкоголю. Приймають по 10 мг до 5 разів на добу, тривалість терапії залежить від тяжкості стану пацієнта. Не призначається при наявності індивідуальної гіперчутливості до компонентів препарату, може викликати алергічні реакції.

Заспокійливе при алкоголізмі

У більшості випадків лікування алкоголізму супроводжується тяжкими психічними розладами, особливо на пізніх стадіях розвитку захворювання. В цих випадках обов'язково призначаються препарати, що мають антидепресивну дію – заспокійливі, антидепресанти, в деяких станах – нейролептики, транквілізатори, протисудомні (карбамазепін). Як правило, лікарі рекомендують прийом:

 • Трифтазина;
 • Дроперидола;
 • Амісульприду;
 • Дезипраміну;
 • Мідазоламу;
 • Гліцину.

Гліцин

Препарат на основі застарілої амінокислоти, чинить седативну чинне, заспокоює нервову систему, знімає підвищену збудливість. Показаний при лікуванні від алкогольної залежності пацієнтам, які відчувають психологічні труднощі у зв'язку з відмовою від алкоголю. Приймати засоби без призначення лікаря категорично не рекомендується, добова доза і тривалість курсу лікування визначає фахівець.

Ліки від алкогольної залежності без рецепта

Препарати, що знижують сильну тягу до алкоголю, частково знаходяться у відкритому продажу, тобто їх можна придбати без призначення лікаря. Це більшість засобів, що знижують тягу до алкоголю і викликають огиду до нього. Для придбання ліків для зняття абстиненції і нейтралізації наслідків зловживання спиртним рецепт так само не потрібно. У разі призначення хворому нейролептиків або сильних антидепресантів виписується рецепт, який фармацевти в більшості випадків запитує перед продажем.

Які таблетки від алкоголю більш ефективні

Таблетки від тяги до алкоголю ефективні в рамках комплексного лікування, при відповідному настрої пацієнта, його бажання перемогти потяг до алкоголю. Багато залежить від психологічних особливостей пацієнта, типу його мотивації. У ряді випадків працює кодування препаратами, спільний прийом з якими спиртного неприпустимий, оскільки викликає серйозні негативні наслідки для здоров'я (аверсивная терапія). В інших випадках потрібен більш м'який підхід. Визначити відповідний хворому спосіб лікування може тільки досвідчений нарколог.

Відео

Здоров'я. Ліки від алкоголізму.(31.05.2015)

Відгуки

Марина, 36 роківЧоловік пив запоями, не знала, чи існують таблетки від алкоголізму без наслідків та рецидивів. Нарколог порекомендував кодування з препаратом Еспераль, який знижує тягу за рахунок того, що його компоненти і етиловий спирт відносяться до розряду несумісних речовин. Після півроку лікування поки не було жодного рецедиви.
Максим, 46 роківу мене хронічний Алкоголізм, з 30 років, за ці роки чим тільки не лікувався. Є препарати, що знижують тягу, але повністю позбавитися від залежності не вдається. Лікування проходжу під наглядом нарколога, мені допомагає Тетурам та інші засоби, які блокують рецептори і викликають відторгнення.
Олександр, 32 рокиП'ю гомеопатичні препарати, тому що вважаю, що тяга до алкоголю у мене не сильно виражена. Частіше є потреба в коштах для зняття похмілля. Допомагають Унітіол і Зорекс. Проходити медикаментозний курс лікування від алкогольної залежності не хочу, тому віддаю перевагу народні кошти.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!