Як викликати огиду до алкоголю - медикаментозні препарати, трав'яні збори і психологічний вплив
- 1. Що викликає відразу до алкоголю
- 1.1. Трави від алкоголізму
- 1.2. Медикаментозні препарати для відрази до алкоголю
- 1.3. Застосування психологічного впливу
- 2. Як діють
- 3. Дисульфірам - таблетки викликають огиду до алкоголю
- 3.1. Принцип дії
- 3.2. Поява симптомів гострої інтоксикації
- 3.3. Препарати на основі дисульфіраму
- 4. Краплі Колме для прийому всередину
- 5. Вивитрол від алкоголізму
- 6. Як зменшити тягу до алкоголю народними засобами
- 6.1. Трава від пияцтва
- 6.2. Трави від алкоголізму в аптеці
- 6.3. Гриб-гнойовик від тяги до спиртного
- 6.4. Настоянка горілки на клопа
- 7. Побічні ефекти і протипоказання
- 8. Відео
В боротьбі з алкоголізмом часто використовують методи, як викликати огиду до алкоголю за допомогою спеціальних препаратів, які можна додати в їжу, або коштів на основі лікарських трав. Їх дія полягає у виникненні неприємних симптомів після вживання горілки. Деякі кошти можна додавати в їжу навіть без відома хворого. Відраза від алкоголю з'являється непомітно, але при такому способі лікування тяги до спиртного важливо дотримуватися дозування.
Що викликає відразу до алкоголю
Одним з етапів лікування алкоголізму є аверсионная терапія, яка необхідна для вироблення у пацієнта відрази до спиртних напоїв. Досягти цієї мети допомагають три основних методи:
- Прийом ліків. Викликати відраза до алкоголю допомагають препарати внутрішнього застосування, засоби для вшивання під шкіру розчини для внутрішньом'язових або внутрішньовенних ін'єкцій.
- Застосування цілющих трав і ряду інших народних методів. Після вживання спиртного трави викликають блювотний рефлекс.
- Психологічний вплив. Сюди відносяться такі методи, як гіпноз і наочна агітація.
Трави від алкоголізму
Деякі рослини проявляють несподіваний ефект у поєднанні з алкоголем. Крім того, вони проявляють свої лікувальні властивості і відносно пошкоджених спиртним органів, допомагають при психічних розладах. Після розпиття алкоголю у людини проявляються симптоми загальної інтоксикації. Це змушує його на підсвідомому рівні асоціювати погане самопочуття із вживання спиртного. Ефективними тут є відвар звіробою, зеленого чаю, пижма, чебрецю та ін.
Медикаментозні препарати для відрази до алкоголю
Більш ефективним методом, як викликати огиду до алкоголю, прийом медикаментів. Це не ті кошти, що усувають похмілля, наприклад, Метадоксил або Лимонтар. Їх механізми дії відрізняються від тих, що викликають огиду до алкоголю. Останні після потрапляння в організм етанолу вступають з ним у хімічні реакції. В результаті алкоголік починає відчувати себе погано, як при гострому отруєнні. Дуже важливо застосовувати подібні медикаменти тільки за призначенням нарколога, адже при неправильному використанні можливі ускладнення аж до летального результату.
Застосування психологічного впливу
Викликати огиду до алкоголю можна методом психологічного впливу. Для цього необхідний наочний приклад. Алкоголіку потрібно показувати, що від прийому спиртного можна утримуватися. Необхідний і приклад того, що алкоголь легко вживати нормовано по святах у колі друзів і рідних. Шкоду спиртного наочно відображають документальні фільми і книги. Більш радикальним способом викликати огиду є гіпноз, але пацієнт повинен бути згоден на таку процедуру.
Як діють
Для будь-якого організму алкоголь є отруйною речовиною. Ферменти печінки в самому початку здатні його нейтралізувати, але потім вони вже не встигають вироблятися в новому кількості. Результат – алкоголік адаптується до регулярного надходження етанолу. З-за цього ознаки інтоксикації, які виникають після вживання спиртного, більше не з'являються. На тлі цього розвиваються і психічні порушення. На даному етапі і починають застосовувати трави або таблетки. Їх дія:
- пригнічується окислення етилового спирту в організмі;
- у результаті відбувається накопичення ацетальдегіду – речовини, яка є причиною похмілля і алкогольного отруєння;
- у алкоголіка з'являються неприємні симптоми інтоксикації у вигляді розлади шлунка, блювоти, нудоти, відчуття страху;
- у людини виробляється рефлекс, при якому погане самопочуття він пов'язує з розпиванням спиртного;
- в результаті трави і таблетки викликають огиду до алкоголю.
Дисульфірам - таблетки викликають огиду до алкоголю
Одним з ефективних засобів, здатних викликати огиду до алкоголю, є Дисульфірам. На цьому препараті частіше і вибудовується комплексна терапія. Показаннями до застосування даного засобу є:
- хронічний алкоголізм;
- профілактика рецидивів при лікуванні хронічного алкоголізму.
Щоб уникнути ускладнень, перед прийомом препарату треба вивчити список протипоказань. Його не призначають при наступних захворюваннях:
- глаукомі, невриті слухового нерва;
- гіпертензії 2-3 стадії;
- атеросклерозі судин головного мозку;
- декомпенсації серцево-судинних захворювань;
- цукровому діабеті;
- після інсульту;
- психозах, якими страждають літні люди;
- виразкової хвороби;
- тиреотоксикозі;
- бронхіальній астмі;
- туберкульозі легенів;
- онкології;
- ниркової недостатності і хворобах печінки.
Принцип дії
Всі препарати на основі діючого компонента дисульфіраму володіють одним принципом дії. Після влучень активної речовини в організм воно перетворюється в миновую кислоту. Її функцією є придушення роботи ферменту ацетальдегідрогенази, який відповідає за розщеплення алкоголю до ацетальдегіду. В результаті зазначене токсичне з'єднання накопичується і розноситься до всіх органів. Підсумок – виникають неприємні симптоми отруєння алкоголем.
Поява симптомів гострої інтоксикації
Через придушення активності ферментів, що відповідають за розщеплення етилового спирту, ацетальдегід накопичується в організмі. Похмілля на тлі отруєння цією речовиною здасться зовсім нешкідливим станом. У людини вже через пару хвилин після вживання алкоголю з'являються симптоми гострої інтоксикації:
- тремтіння в тілі;
- нудота з блюванням;
- недостатність дихання;
- жар і озноб;
- запаморочення;
- задишка;
- відчуття страху;
- загальна слабкість.
Препарати на основі дисульфіраму
Діючий компонент дисульфірам міститься в різних препаратах. Це можуть бути таблетки для перорального застосування або засоби для межфасциального або внутрішньом'язового розміщення. Будь-які з них сприяють формуванню у алкоголіка умовного рефлексу огиди до алкоголю. Список коштів на основі Дисульфіраму включає:
- Еспераль, Лидевин, Тетурам – таблетки для відрази до алкоголю, що відпускаються з аптек за рецептом лікаря. Основна діюча речовина в них однакове – дисульфірам. У Лидевине додатково містяться вітаміни групи В. Перед початком лікування цими препаратів лікар проводить алкогольну провокацію, даючи випити після прийому ліків 40 г горілки.
- Стопэтил, Алгоминал, Бинастим. Перші 2 препарати призначені для внутрішньовенних ін'єкцій, а останній – ще й для внутрішньом'язових. Уколи алкоголіку можуть ставити не тільки в стаціонарі, з цим завданням впораються та близькі на дому. Зазначені суспензії викликають стійку відразу до випивки.
Краплі Колме для прийому всередину
Даний препарат належить до категорії зарубіжних ліків, використовуваних у аверсивної терапії. Він розроблений іспанськими вченими. Це блювотний засіб при алкоголізмі засноване на цианамиде – речовині, що не має кольору, запаху і смаку. З цієї причини ліки часто додають в їжу або питво алкоголіка без його відома, хоча це дуже небезпечно, адже пацієнт може впасти в колаптоїдний стан.
Краплі Колме призначаються тільки після ретельного обстеження пацієнта. Приймають їх по 12-25 крапель до 2 разів на добу. Прийняття алкоголю на фоні лікування викликає симптоми інтоксикації:
- тахікардію;
- біль у грудях;
- відчуття нудоти;
- нечіткість зору;
- утруднення дихання;
- різке падіння тиску;
- блювоту.
Якщо дисульфірам починає діяти відразу після розпивання спиртного, то цианамид тільки через 1 годину. Зате ця речовина не викликає побічних ефектів. Протипоказаннями до застосування крапель Колме є:
- вагітність і лактацій;
- ниркова та дихальна недостатність;
- декомпенсація серцево-судинних хвороб.
Вивитрол від алкоголізму
Ще один широко поширений препарат, що формує відразу до алкоголю – це Вивитрол. Основою цього засобу виступає речовина налтрексон. Воно впливає на алкогольну залежність непрямим чином, тому ефективність лікування залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. Упаковка препарату включає:
- порошок для приготування суспензій;
- розчинник;
- шприц з голками.
Дія препарату полягає у блокуванні опіоїдних рецепторів. Це принципово відрізняється від механізму інших ліків проти алкоголізму. Вивитрол не викликає різке погіршення стану після випивки. Блокування опіоїдних рецепторів призводить до того, що алкоголік не відчуває тієї ейфорії, задоволення і розслаблення після розпивання спиртного. З цієї причини сенс вживання алкоголю зникає.
Як зменшити тягу до алкоголю народними засобами
Варто знати, що трави, які викликають огиду до алкоголю, токсичні. Як і медикаменти, при передозуванні вони здатні призвести до серйозних ускладнень аж до реальної загрози життю. Для досягнення ефекту відрази можуть використовуватися такі рослини:
- коріння копитняка;
- чебрець;
- любисток;
- зелений чай;
- трава чебрецю;
- полин;
- золототисячник;
- звіробій.
Трава від пияцтва
Найважливіше при використанні трав'яних засобів проти алкоголізму – не можна перевищувати дозу. Це може привести до сильного отруєння, із-за чого знадобиться медична допомога. Серед народних методів проти алкоголізму ефективні наступні засоби:
- Підготувати 1 ч. л. кореня копитних, залити 250 мл води. Поставити на вогонь і довести до кипіння, після чого відвар залишити на півгодини настоюватися. Далі процідити і давати хворому по 1 ст. л. в день. Можна підливати і в рідку їжу, а краще – на спиртне.
- Взяти 3 ст. л. трави чебрецю, додати до них 250 мл тільки що закипілої води, залишити на 2 години. Склад процідити, підливати хворому по 1 ст. л. двічі на добу.
- Змішати пижмо і деревій по 2 склянки, залити збір трав холодною кип'яченою водою і залишити на добу. Далі нагріти на маленькому вогні, не доводячи до кипіння, повторити ще раз після охолодження. Потім процідити, додати 3 ст. л. меду і 400 г цукру. Ще раз закип'ятити, помішуючи, варити 5-7 хвилин. Приймати засіб натщесерце і на ніч по 1 ст. л. протягом 21 дня.
Трави від алкоголізму в аптеці
Для приготування кошти за цим народним рецептом сухі трави можна купити в аптеці. Потрібно чебрець, полин і золототисячник. Інструкція по їх використанню наступна:
- взяти чебрець, золототисячник і полин у пропорції 4:1:1;
- заварити 2 склянками окропу;
- витримати 5 годин в термосі;
- процідити через марлю;
- приймати настій по 2 ст. л. 4 рази на день до їди;
- продовжувати лечение3-4 місяці.
Гриб-гнойовик від тяги до спиртного
Гнойовий, або чорнильний гриб нешкідливий для звичайних людей, але у алкоголіка викликає важке отруєння. Його дія схожа з ефектом від Дисульфіраму. гриби після варіння пропускають через м'ясорубку разом з вареною картоплею чи капустою. Для подачі на стіл страву посипають подрібненою зеленню. Запропонувати його потрібно відразу після випивки, щоб у алкоголіка відразу з'явилося почуття відрази.
Настоянка горілки на клопа
Ще один незвичайний метод лікування алкогольної залежності – настоянка горілки на зелених клопа. Такий напій не міняє свій колір і запах, але з-за смаку викликає стійку відразу до спиртного. Для приготування необхідно знайти 2-3 клопа, яких потім покласти в пляшку горілки. Далі спиртне залишають настоюватися на 2 тижні. Потім напій потрібно процідити, вилити у звичайну пляшку з-під горілки, яку поставити на чільне місце.
Побічні ефекти і протипоказання
Навіть рослинні засоби мають ряд протипоказань. Категорично не можна використовувати, якщо у хворого алергія на певну траву. Особливої обережності слід дотримуватися пацієнтам з цукровим діабетом. Не можна давати рослинні засоби, особливо без відома пацієнта, при таких захворюваннях і випадках, як:
- гастрит;
- гіпертонія;
- виразка шлунка;
- ушкодження стравоходу;
- схильність до шлункових кровотеч;
- з моменту операції на шлунку ще не минув 1 рік.
Відео
Препарати для лікування алкоголізму: Копринол, Алкофинал, Алко Бар'єр, Екстра Блокатор, дисульфірам
Лікування алкоголізму готуємо зілля / Гриб гнойовик смажимо / Делікатес Франції Чехії Швеції