Білі виділення у жінок

Наявність вагінальних виділень вважається нормою. Завдяки секреції слизової оболонки піхви внутрішні і зовнішні статеві органи позбавляються від слизу, бактерій, відмерлих клітин епідермісу, залишків крові після менструації. Білі виділення у жінок попереджають про збої в роботі системи репродукції. Кількість, запах, колір, консистенція секреції можуть періодично змінюватися, що залежить від різноманітних факторів. Спробуємо розібратися про причини виникнення слизові білі, які з них є нормою для організму здорової жінки.

Причини виникнення белей з піхви

Багато представниць прекрасної статі цікавляться походженням прозорою, секреції водянистої з піхви жінки. Спробуємо розкрити цю тему максимально детально. За словами фахівців, існує чимало причин появи білих виділень у жінок. Визначальними «винуватцями» виникнення белей вважаються природні процеси фізіології, інфекційні захворювання. Вагінальна секреція в рамках норми не має запаху. Якщо відчувається кепський аромат – це один із перших сигналів проблем зі здоров'ям.

З запахом

Неприємно пахне біле виділення у дівчат та жінок репродуктивного віку сигналізує про наявність бактерій в статевих органах. Найчастіше джерелами таких неприємностей стають такі чинники:

 • Молочниця або урогенітальний кандидоз. Збудником цієї хвороби є грибок Кандида. Головними симптомами хвороби вважаються сильні виділення сирною консистенцією, для яких характерний сильний свербіж і печіння в піхву. Білі, викликані молочницею, відрізняються кислим, різким запахом.
 • Свербіж у піхві і білі виділення викликає дисбактеріоз (бактеріальний вагіноз) статевих органів – розлад зв'язку різних корисних мікробів. Для вагінозу характерні рясні, іноді пінисті виділення сірого відтінку. Хвороба розпізнається за отталкивающему «аромату» белей, схожим на запах риби.
 • Наступна очевидна причина появи гнійних, густих, пінистих виділень зеленуватого кольору – захворювання трихомонадний кольпіт. Воно являє небезпеку і вимагає термінового лікарського втручання.
 • Нерідко білі, рясні виділення в дівчат або жінок стають ознакою того, що не дотримується елементарна правильна гігієна статевих органів. Це призводить до швидкого розмноження бактерій, плюс серйозні захворювання жіночих репродуктивних органів.

Без запаху

Нерідко білі, не мають запаху, виділяються з наступних випадках:

 • Піхвовий секрет приймає більш рідку, водянисту консистенцію, стають болючими в період овуляції (етап менструального циклу, коли з яєчників виходить дозріла яйцеклітина).
 • Густі білі виділення без запаху і свербіння супроводжують статевий акт. Піхва справляє природну змазку для легкого входження чоловічого статевого органу всередину. Завдяки цьому партнери не будуть відчувати дискомфорт під час сексу.
 • Кількість білих безпечних виділень у жінок збільшується в період виношування дитини. Це необхідний захід для ефективного захисту плоду і мами від потрапляння інфекції в організм.
 • Іноді білі провокуються використанням внутрішньоматкових спіралей, кремів, схожих контрацептивів.

Чому з'являються білі виділення

Якщо перед місячними, під час сексуальної близькості або при настанні вагітності з'являються прозорі або білі слизові виділення, то це не повинно стати причиною для хвилювання. Така реакція організму є характерною. Якщо ж білі викликають дискомфорт, мають неприємний запах, змінюють відтінок, то варто обов'язково проконсультуватися з лікарем. Нетипові виділення свідчать про захворювання, які краще лікувати на початковій стадії.

Перед місячними

Білі виділення у здорових жінок спостерігаються під час менструального циклу. Природні білі створюються за допомогою секрету статевих органів, надають допомогу в їх зволоженні, блокують появу шкідливих бактерій. Якщо в організмі відсутній інфекція, то виділення відрізняються прозорістю, білястим кольором, помірною кількістю. Консистенція белей часто варіюється, що залежить від гормонального рівня і активності секреції.

Білі виділення без свербежу, печіння, запахів, які мають трохи каламутний колір – це стандарт. Таким способом піхву позбавляється від відмерлих клітин шкіри. Мажучі білі перед початком менструації можуть повідомляти про появу патології. Якщо виділення тягучі, творожистие, супроводжуються затримкою місячних, то слід без зволікань звернутися в гінекологію за консультацією.

Під час вагітності

Білі виділення при вагітності відносять до нормальної реакції організму, яке відбувається унаслідок збільшення кількості гормонів і посилення кровообігу в області піхви. Якщо білі відрізняються багатством, то краще відмовитися від носіння вузького одягу (синтетики) на час виношування малюка. Бажано більш ретельно стежити за особистою гігієною, використовувати щоденні прокладки. На пологи, стан майбутньої дитини такі вагінальні виділення не впливають.

Іноді з'являються біло-жовті виділення на ранніх термінах вагітності, які в ряді випадків служать сигналом вагінальних інфекційних захворювань і схожих недуг. До найпоширенішим нездужань у вагітних жінок відносять грибкові інфекції, що викликають білі нетипового кольору. Виділення поза показників норми зустрічаються при венеричних захворюваннях. Якщо виявилося, що вагінальна секреція не відповідає природним белям, то слід одразу пройти медичне обстеження. Легкий, швидкий процес зцілення гарантований.

Під час або після статевого акту

Кількість секреції, що виділяється піхвою, під час статевого контакту і після нього завжди збільшується, якщо у жінки немає проблем з сечостатевої функцією. Вагінальні білі грають роль мастила, яка допомагає уникнути дискомфорту і больових відчуттів, коли чоловік вводить статевий член у піхву. Але, якщо жіноча секреція, що виділяється при порушенні, змінює колір, консистенцію або набуває неприємний запах, консультація лікаря не буде зайвою.

Такі ознаки є провісниками венеричних хвороб і не тільки. Приміром, творожистие, білі і занадто сильні виділення з піхви говорять про появу молочниці. Симптомами дуже неприємного і небезпечної недуги – тріхомоноза є зеленувата або жовта вагінальна секреція пінистої консистенції і сильний свербіж. Не варто ризикувати здоров'ям і запускати хворобу. Негайне лікування допоможе домогтися швидкого одужання.

Які вагінальні виділення вважаються нормою

До нормальних вагінальних виділеннях відносять:

 • вагінальну секрецію необильного характеру;
 • білий прозорий секрет піхви;
 • білі без запаху (мають тільки ледь відчутний, специфічний аромат, індивідуальний для кожної жінки);
 • секрет, не дратівливий шкіру і слизову статевих органів;
 • виділення, які не викликають болю, печіння і дискомфорту в цілому.

Про яких захворюваннях свідчать виділення білого кольору

Як було сказано раніше, білі слизові виділення з піхви здорової жінки не відрізняються особливим кольором і запахом. Періодично змінюється густина секреції, яка в деяких ситуаціях сигналізує про появу хвороб.

Густі

Вагінальні виділення, що мають щільну, кремоподібну консистенцію свідчать про ймовірність попадання в жіночий організм шкідливих мікробів. Чим раніше буде виявлена хвороба, тим більше шансів позбутися від її розвитку і уникнути характерних наслідків. Джерелом появи нетипових сильних белей нерідко виявляються грибкові, вірусні, бактеріальні нездужання (рідше більш серйозні захворювання, що вимагають хірургічної операції). Найпоширенішими «винуватцями» таких виділень є молочниця, інфекції сечовивідного каналу.

Рідкі

Рідка вагінальна секреція вважається нормальною тільки в період овуляції або лютеинового періоду. Постійні водянисті виділення з білястими прожилками можуть служити симптомами запального процесу в каналі шийки матки або її ерозію. Біла рідина з поганим ароматом і жовто-зеленим відтінком сповіщає про можливу появу трихомоніазу, хламідій, гонорей і схожих захворювань.

Слизові

У випадку зі слизовими виділеннями існує два варіанти: норма або сигнал про хвороби. В якій ситуації необхідно звернутися за медичною допомогою? Якщо білі не припиняються протягом всього менструального циклу і мають схожість з розтягнутою, щільною соплів, то слід терміново проконсультуватися з фахівцем. Найчастіше слизова секреція з неприємним запахом, при появі якої починає свербіти і свербіти вагіна, свідчить про зараження хламідіозом, трихомоніазом, вагінозом, молочницею, гонореєю.

Причини появи нехарактерного слизового секрету, які не відносяться до інфекції:

 • дерматит вульви;
 • поліпи на шийці матки;
 • сторонні предмети в піхву (наприклад, частина тампони або прокладки);
 • злоякісні утворення системи органів репродукції.

Рясні і творожистие

Білі рясні виділення сирною консистенцією не відносять до норми, вони підтверджують наявність серйозних проблем зі здоров'ям. Основні причини:

 • Білі творожистие, що відрізняються запахом кислого молока – перша ознака розвитку кандидозу (молочниці). Це нездужання виникає внаслідок запального процесу слизової оболонки піхви, викликане грибком.
 • Не має запаху «сир» жовтого відтінку інформує про запалення яєчників, маткових труб або ураженні придатків бактеріальною інфекцією. Гострі форми аднекситу, сальпінгіту або оофориту супроводжуються рясними виділеннями, хронічні стадії – навпаки, невеликими.
 • Зелені і жовто-зелені білі відносяться до ознак трихомоніазу, бактеріального вагінозу, кольпіту, запалення уретри, сечової системи.

До якого лікаря звернутися

Нерідко жінки, виявили у себе нетипові піхвові виділення, не знають, до якого лікаря треба йти на консультацію. Така інформація дуже важлива. Вчасно виявлені і вилікуване захворювання – відмінна страховка від ускладнень і проблем зі здоров'ям у майбутньому. Якщо вагінальна секреція неприємно пахне, дивно виглядає, плюс до цього є дискомфорт у статевих органах, то варто негайно звернутися до акушера-гінеколога. Доктор зможе виявити точну причину появи нехарактерних виділень і призначить терапію вагінальними свічками, таблетками.

Відео: що означають білі виділення у жінок

Рекомендуємо закріпити результат від прочитаної вище інформації та ознайомитися з відеороликом. Після перегляду відео стане більш зрозуміло, звідки беруться виділення і яка їх роль в організмі. Лікар-гінеколог розповість про різновиди белей, основні причини їх появи, діагностиці захворювань, профілактичних заходах і про те, в яких випадках необхідна медична допомога. Своєчасна консультація гінеколога і грамотна терапія допоможуть швидко позбутися від недуги.

Виділення перед місячними

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!