Слизові виділення у жінок

Жіноче здоров'я особливо важливо, адже воно відіграє головну роль у продовженні роду. Тут потрібно знати, які виділення з статевих органів є нормою в організмі, а які – патологією. Якою інформацією ви маєте з цього приводу? Якщо вам нічого не відомо про слизові виділення в жінок, то інформація нижче допоможе заповнити цей пробіл. Що ж нормально для жіночого здоров'я, а що є приводом для занепокоєння?

Причини виділення слизу у жінок

Природні слизові виділення з піхви виникають з різних причин:

 1. Гормональні коливання протягом циклу. До і після менструацій кількість і структура слизу значно змінюється.
 2. Стан вагітності, збільшує кількість естрогену в організмі, що впливає на кількісний і якісний склад виділень.
 3. Провокується виділення слизу при збудженні.
 4. Переживання будь-яких стресів.
 5. Різка зміна клімату.
 6. Лікування гормоносодержащими ліками.
 7. Алергія місцевого або загального прояви.
 8. Неправильна інтимна гігієна.

Прозорих виділень з піхви

Якщо слиз має прозору структуру, при цьому не виділяючи різкого запаху і не доставляють дискомфорту, то це просто доказ правильної роботи статевої системи, тобто яєчників. За добу може виділитися до 2 мл такого секрету, при цьому трохи білуватий відтінок ще не говорить про патології. Це просто процес очищення піхви. Обсяг і структура виділень змінюються по фазах менструального циклу:

 1. З 1 по 5-7 день – період менструації. Спочатку з'являються мажучі рожеві або коричневі секрети, на 2-4 день вони включають максимальний об'єм крові у вигляді грудок або згустків, на 5-7 день вони знову зменшуються до мажуть.
 2. З 5-7 по 13-14 день – період дозрівання яйцеклітини. Рясної слизу в цей час не виділяється – всього близько 2 мл водянистих, слизових або густих з грудочками частинок. Не варто переживати, якщо колір змінюється від прозоро-білого до жовтуватого.
 3. 14-15 день – час овуляції. Естроген досягає максимального рівня, тому і слизу виходить до 4 мл Структура її тягнеться, але іноді може бути водянистою, а часто – навіть липкою. Відтінок у цей період найбільш насичений.
 4. 16-28 дні – період до менструації. Репродуктивна система трохи заспокоюється – виділень менше, але перед самим кінцем циклу можливий раптовий сплеск через збільшення кількості гормонів.

Білих виділень

Ось коли виникають білі:

 1. Гінекологічні захворювання: вагініт, опущення стінок піхви, аднексит, бактеріальний вагіноз, кандидоз, хламідіоз.
 2. Венеричні хвороби: трихомоніаз, гонорея.
 3. Овуляція. Це друга половина менструального циклу, що характеризується протікають 1-3 дні тягнуться безбарвною або белесоватой слизом. Білі слизові виділення без запаху є нормою.
 4. Статевий акт. Під час або після нього такі білі нормальні.
 5. Вагітність. Білі слизові виділення при вагітності викликані зміною гормонального фону.

Коричневих

Виділення з піхви кров'ю забарвлюються в тону від червоного до темно-коричневого. Поява останнього відтінку говорить про незначній кровотечі всередині, адже кров встигає окислюватися до виходу назовні. Ось коли з'являються коричневі виділення:

 1. Порушення циклу менструацій, що характеризується мажущими темними секретами в періоди між місячними, а іноді замість них.
 2. Спіраль супроводжуються короткочасними і не завдають дискомфорту виділеннями.
 3. Мікротравми слизової оболонки статевих шляхів внаслідок агресивних статевих контактів, спринцювання, припікання шийкових ерозій або після аборту.
 4. Запалення матки – ендометріоз, поліпи ендометрію.
 5. Позаматкова вагітність, загроза переривання у ранньому терміні і відшарування плаценти на пізньому.

Жовтих

Нормальними жовті виділення вважаються:

 1. Перед початком менструацій, під час статевого акту або після нього, якщо кількість не перевищує 1 ч. л.
 2. Колір світло-жовтий або кремовий, не залишає сильно помітних відтінків на білизну.
 3. Не супроводжуються неприємним запахом.
 4. Мають прозору, тягнеться або водянисту консистенцію, а не густу і багату.

Ось які причини викликають жовту слизь:

 1. Статева інфекція – трихомоніаз, гонорея, хламідіоз, генітальний герпес, мікоплазмоз. Часто супроводжуються різким запахом, свербінням і палінням, а колір може змінитися на зелений.
 2. Стрес, зниження імунітету, порушення гормонального фону, прийом антибіотиків.
 3. Молочниця або бактеріальний вагіноз.
 4. Алергія на синтетику, засоби особистої гігієни, презервативи.

Слизу з кров'ю

Якщо виділення кров'янисті, то причиною цього може бути:

 1. Початок менструацій або вихід залишків після їх закінчення.
 2. При збереженні виділень довгий час після місячних – встановлена спіраль або невідповідні контрацептиви.
 3. Слизові виділення з запахом вказують на ендометрит.
 4. Ерозія шийки матки.
 5. Травма піхви після статевого акту.
 6. Позаматкова вагітність, несподіваний викидень.
 7. При клімаксі – доброякісні або злоякісні утворення, але в разі гормонозаместительной терапії кров є нормою.

Чому у жінок виділяється слиз

Слизові виділення у всіх дівчат і жінок присутні в певній кількості. Крім клімату і умов життя на їх прояв впливає:

 • менструація;
 • протизаплідні засоби;
 • період до пологів і після;
 • зміна партнера;
 • період клімаксу.

При вагітності

Рясні слизові виділення при вагітності на ранніх термінах виникають у зв'язку зі зміною гормонального фону. Це відбувається внаслідок посилення кровопостачання статевих органів. Структура такої слизу прозора водяниста або зовсім рідка. Ще більше посилення вироблення слизових структур відбувається на більш пізніх термінах вагітності. Це не є патологією, якщо тільки не відбувається виходу дуже рідких виділень перед самим народженням. Такий процес свідчить про загрозу передчасних пологів.

Після пологів

Виділення супроводжують жінку і після появи на світ малюка. Спочатку вони мають домішки крові, але через 7-8 тижнів набувають рідку і прозору структуру, як було до вагітності. В період лактації жіночі виділення як слиз носять обмежений характер, тому появи неприємного запаху, різка зміна кольору, що супроводжуються набряками або сверблячкою, можливо, вказують на виявлену патологію. В такому випадку для уникнення ускладнень краще відразу звернутися до гінеколога.

Після місячних

Слизові виділення у всіх жінок після закінчення менструацій є нормальним процесом, якщо вони мають прозору, рідковату або желеподібну структуру. Головне – не повинен бути присутнім неприємний запах, біль і відчуття печіння або свербежу, інакше це вже свідчення неправильної роботи статевих органів. Викликати такі виділення може інфекція або збій місячного циклу. Хоча якщо симптоми супроводжуються різями, то можливо, що це запалення уретри.

Відео: виділення у вигляді слизу

Жіноче здоров'я, як і сама жінка, може бути таким непостійним. З цієї причини за ним потрібно ретельно стежити і відзначати будь-які, навіть самі непомітні на перший погляд зміни. Визначити патологічний процес легко за слизових виділень у жінок, якщо знати, якими вони повинні бути. Навчіться слухати свій організм, подивившись корисне відео нижче, безпосередньо стосується жіночого здоров'я.

Виділення з піхви. Запалення піхви.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!