Чому замість місячних коричнева мазанина

Кожній жінці відомо, що в нормальному вигляді місячні мають червоний колір, трохи темніше, ніж у випадку звичайного кровотечі. Коли менструація підходить до кінця, відбувається зменшення кількості виділень і вони темніють. Однак іноді ви можете спостерігати появу замість місячних коричневою мазні. Чому це відбувається? Давайте разом розбиратися з причинами цього явища.

Можливі причини коричневою мазні замість місячних

Виділення з піхви – здорове і нормальне явище. Так відбувається очищення, видалення бактерій, відмерлих клітин, захист від можливих інфекцій. Процес взаємодії між прогестероном і естрогеном несе відповідальність за зміни жіночого організму під час різних фаз менструації, внаслідок цього виділення можуть відрізнятися за кількістю, кольором. Наприклад, наявність світлої коричневої мазні під час місячних не є причиною для паніки, але якщо виявляється який-небудь інший симптом, то необхідно звернутися до гінеколога.

Після пологів

В даний період життя жіночий організм зазнає безліч змін і все приходить в норму після вагітності, починається відновлення менструального циклу. Місячні не відразу можуть бути регулярними, з характерним кольором крові, може змінитися характер виділень. Якщо раніше менструація була багатою, то може з'явитися коричнева мазанина після пологів, що вважається нормою. Проте варто все ж перевіритися на можливу вагітність, яка провокує мізерні виділення.

Під час вагітності

Якщо жінка живе статевим життям без контрацепції, то місячні затримуються і з'являється коричнева мазанина через кілька днів. Ще через деякий час може початися менструація, що свідчить про гормональних порушеннях. Якщо нічого не відбулося, окрім мізерних коричневих виділень, то варто зробити тест на наявність вагітності, здати аналіз на ХГЛ, так як в цікавому положенні можлива поява мазні, що говорить про імплантацію ембріона. Якщо при затримці місячних тест негативний, то це був гормональний збій.

Якщо підтверджена вагітність, а виділення тривають, то це говорить про недостатню виробленню організмом гормонів, які необхідні для того, щоб майбутня матуся нормального виносила плід. Особливо небезпечним ознакою вважається, якщо коричневі виділення відбуваються в той момент, коли в часі (днях циклу) повинна була бути менструація. Даний період дуже небезпечний для плоду, оскільки високий ризик викидня через зменшення концентрації прогестерону.

Коли коричнева мазанина замість місячних ознака вагітності, це скаже гінеколог після огляду або аналізів. В інших випадках буде призначено додаткове обстеження, метою якого стане виявлення діагнозу з наступною схемою лікування. Не варто відразу лякатися, можливо лікування буде швидким і простим, хоча пройти курс процедур швидше за все доведеться.

Контрацепція

Під час прийому гормональних контрацептивів можливе зниження функції яєчників, виникнення атрофії ендометрію. Протипоказання до застосування цих препаратів, неправильний їх вибір викликають коричневу мазанину замість місячних. Якщо протягом 3-4 циклів прийому протизаплідних засобів спостерігається убога менструація, то необхідно відмовитися від контрацептивів або замінити їх на інші. Будь-які гормональні збої впливають на характер виділень при місячних, оскільки це порушення балансу прогестерону і естрогену.

Синдром виснаження яєчників

Такий стан свідчить про передчасне припинення своєї функції яєчниками. Навіть молода дівчина може відчувати пітливість, припливи, дратівливість, зниження лібідо, депресію та інші симптоми, які відчувають жінки під час клімаксу. Синдром виснаження яєчників супроводжується коричневою мазаниною, повною відсутністю овуляції. Точний діагноз може поставити лікар на основі результатів дослідження різних гормонів, УЗД, гінекологічного огляду, скидання анамнезу.

Може бути коричнева мазанина ознакою вагітності

Якщо ви ведете активне сексуальне життя, то мажучі коричневі виділення замість місячних можуть стати симптомом вагітності. Коли менструація не наступила в зазначений термін, але з'являється мазанина через кілька днів, то у вас гормональний розлад. Це означає, що через кілька днів все повернеться в норму і почнуться нормальні місячні. Якщо цього не відбувається і нещодавно був незахищений статевий акт, то коричнева мазанина замість місячних швидше за все ознака вагітності.

Про яких захворюваннях свідчать коричневі виділення

Що відбувається в жіночому організмі, якщо спостерігається наявність коричневою мазні замість місячних? Причиною цього порушення менструальної функції існує безліч, що залежить від таких факторів, як вік, статева життя, зміна клімату, харчування, способу життя, отруєння, стреси, фізичні навантаження, оперативні втручання, період лактації, після пологів, вагітність, захворювання статевих органів, інші інфекційні хвороби. Давайте розберемося, про що говорять виділення світлого або темно-коричневого кольору?

Світло-коричневі

Виділення замість місячних світлої коричневої мазні свідчать про такі можливі причини:

 • Перименопауза провокує жовту, рожеву, світло-коричневу мазанину. У деяких жінок вони можуть бути клопітні, дуже рясні.
 • Світлі коричневі, рожеві виділення можуть говорити про ранній вагітності.
 • Імплантанційне кровотеча – рання ознака вагітності, виділення можуть мати червоний, рожевий, світло-коричневий колір. Такий тип мазні замість місячних вважається нормальним і відбувається через 10-14 днів після зачаття. Це викликано імплантацією заплідненої яйцеклітини до стінки матки.
 • Атрофічний вагініт викликає світло-коричневу мазанину, кровотеча, свербіж, біль в області піхви. Жінка може відчувати печіння, сухість у піхві, біль при статевому акті, а виділення мають неприємний запах.
 • Венеричні захворювання – світло-коричнева мазанина може бути ранньою ознакою захворювань, які передаються статевим шляхом. Найбільш поширеними хворобами є трихомоніаз, хламідіоз, гострокінцеві кондиломи, гонорея.
 • Поліпи матки – призводять до мазне і кровотеч після статевого акту.

Темно-коричневі

Поширеними причинами коричневою мазні темного відтінку з піхви вважаються наступні:

 • Менопауза – перед її початком спостерігаються коричневі виділення.
 • Під час овуляції наявність мазні вважається нормальним, може тривати кілька днів.
 • Вагітність – в цьому випадку мазанина може тривати 3-4 дні.
 • Рак шийки матки – серйозне захворювання, яке пов'язане з коричневою мазаниною замість місячних. Воно поширюється через вірус папіломи людини. Інші симптоми раку такі: втрата ваги, апетиту, болі в області таза, ногах, втома.
 • Эндометриозная кіста супроводжується мазаниною, болі при статевому акті, порушенням роботи сечовивідної системи, кишечника, слабкістю, нудотою, апатією.
 • Запальні хвороби тазових органів – серйозне захворювання, що вимагає невідкладного лікування. Виникає з-за інфекції маткових труб, матки, шийки, піхви, яєчників. Дані захворювання болючі, можуть спровокувати біль під час статевого акту, в животі, спині, безпліддя при відсутності належного лікування.

Коричнева мазанина замість місячних може бути нормальним, нешкідливим явищем. Але в деяких випадках це симптом дуже серйозних захворювань, які потребують невідкладного лікування. Тому уважно ставтеся до власного жіночому здоров'ю і вчасно консультуйтеся у гінеколога.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!