Як боротися з алкоголізмом без відома хворого і самостійно - лікування в клініках і народними засобами

Про шкоду алкоголю для організму і соціального життя говорять ще зі шкільної лави, проте статистика показує невтішні цифри зростання алкогольної залежності у людей різного віку по всьому світу. Сім'я, в якій чоловік або інший член сім'ї страждає від пияцтва, змушена шукати відповідь на питання, як боротися з алкоголізмом, щоб позбавити хворого від проблеми і відновити нормальну психологічну атмосферу в домі. Сучасна медицина пропонує безліч ефективних способів лікування згубної звички, вибір яких залежить від клінічної картини захворювання.

Що таке алкоголізм

Непереборна тяга до вживання спиртовмісних напоїв, що призводить до вироблення фізичної і психічної залежності, називається алкоголізмом. Хвороба вражає внутрішні органи, сприяє розвитку процесу деградації особистості алкоголіка. Пияцтво завжди було проблемою не тільки окремо взятої сім'ї, а й цілого суспільства, тому боротися з алкоголізмом необхідно на будь-якому етапі захворювання. Серед основних причин виникнення залежності виділяють:

 • несприятливе соціальне оточення;
 • виховання і психічний розвиток індивідуума;
 • спадковість;
 • відсутність підтримки близьких людей у важких життєвих ситуаціях.

Боротьба з алкоголізмом

У сім'ї, де чоловік має пристрасть до спиртного, постійно йдучи в запої, страждають усі, особливо діти. Якщо вчасно не взятися за лікування, дозволити запустити хворобу, можна нанести серйозної шкоди здоров'ю і психіці людини. Починати боротися із згубною звичкою потрібно з походу до нарколога, який здатний підібрати ефективну терапію за стадіями алкоголізму, залежно від стану хворого. Спроби самостійно впоратися з недугою закінчуються успіхом лише у невеликого відсотка хворих людей.

Закон про заборону продажу алкоголю

Твердий намір боротися з алкоголізмом і зупинити його поширення серед населення висловило держава, встановивши заборону на реалізацію спиртний продукції в певний час доби. Згідно з Федеральним законом №171 «Про регулювання виробництва й обороту етилового спирту, этилсодержащих продуктів, про обмеження вживання алкогольних виробів», продавати алкоголь неповнолітнім особам, а також в період з 23:00 до 8:00 заборонено.

Методи боротьби з алкоголізмом

Допомогти кинути пити алкоголіку можна лише при наявності у нього стійкого бажання позбутися шкідливої звички. Усунути фізичну, психологічну залежність при будь-якому вигляді алкоголізму можливо при комплексному лікуванні хворого з використанням медичних препаратів і особливого психічного настрою. Сучасна медицина розробила способи боротьби з алкоголізмом, що дозволяють врятувати особистість від деградації, повернути її до повноцінного життя.

Медикаментозне лікування

В арсеналі лікарів є близько сотні ліків, що допомагають викликати відразу до спиртного. Особливостями медикаментозної терапії є: усунення проявів інтоксикації організму, ліквідація аномального потягу до спиртовмісним продуктів, запобігання абстинентного синдрому. Всього одним курсом лікування алкоголізму в клініці під наглядом фахівців можна значно поліпшити стан здоров'я хворого. Серед кращих препаратів від пияцтва виділяють:

Фармакологічні особливості

Пропротен-100

Еспераль

Вивитрол

Фармакодинаміка

Швидко виводить із запою, усуває похмільний синдром і тремор кінцівок, покращує кровообіг мозку

Активна речовина дисульфірам робить неможливим розщеплення етанолу, що викликає інтоксикацію і відраза до алкоголю

Блокує чутливість опіоїдних рецепторів, формуючи негативне ставлення до спиртного

Свідчення

Алкоголізм на різних стадіях

Алкоголізм, профілактика рецидивів алкоголізму, отруєння нікелем

Застосовується при хронічному алкоголізмі, опіоїдної залежності

Переваги

Ліквідує соматовегетативні розлади та психопатологічні порушення поведінки

Результат видно через 12 годин після прийому ліків

Допомагає запобігти наявний синдром гострої скасування

Недоліки

Є побічні ефекти

Не можна використовувати при цукровому діабеті, епілепсії, невралгіях

Не підходить людям, що приймають наркотичні анальгетики

Гіпнотичний спосіб лікування

Одним з популярних, безпечних та ефективних методів позбавлення від алкоголізму вважається гіпноз. Кількість сеансів терапії залежить від ступеня тяжкості та клінічної картини хвороби. Щоб відучити людину від пияцтва таким способом, знадобиться моральна підтримка з боку рідних пацієнта. Особливістю методики є акуратне вплив на свідомість індивідуума, що проводиться під час гіпнотичного сну.

Перевага гіпнозу полягає в тому, що в процесі лікування лікар дає настанови, спрямовані на вироблення відрази до спиртних напоїв і усвідомлене ведення тверезого життя. Гіпнотерапія не чинить токсичної дії на організм, знімає депресію, страх пригнічує. Головна умова досягнення потрібного результату – бажання і сила волі хворого. До недоліків гіпнозу відноситься наявність широкого кола протипоказань, таких як невроз, захворювання серцево-судинної системи, нирок, печінки.

Кодування

У пошуках відповіді на питання, як боротися з алкогольною залежністю, вчені знайшли хороший засіб – кодування, яке спрямоване на припинення прийому спиртного, скорочення фізичної і психологічної тяги до нього. Відразу після сеансу організм починає по-новому сприймати спиртне, замінюючи почуття ейфорії дискомфортом і болем. Популярною методикою кодування є терапія за методом Довженка.

Психологічна допомога

Головні причини залежно від етилового продуктів – стреси, неприємності на роботі і вдома, тому процес відновлення пацієнтів, які захоплюються згубною звичкою, в тому числі пивним алкоголізмом, повинен супроводжуватися правильним психологічним настроєм. Звернувшись до психолога, пацієнт робить важливий крок на шляху позбавлення від недуги, придбання мотивації для зміни життя в кращу сторону. Сеанси психотерапії, спрямовані на нормалізацію стосунків у сім'ї алкоголіка, вироблення правильної поведінки його родичів.

Боротьба з алкоголізмом в домашніх умовах

Алкоголік у сім'ї – справжня трагедія, яка зачіпає безліч людей. Про наслідки вживання міцних напоїв говорять скрізь, проте статистика невблаганно показує зростання захворюваності. Боротися з алкоголізмом можна в домашніх умовах, якщо хворий твердо вирішив протистояти шкідливій звичці. Поширеними способами лікування алкогольної залежності без допомоги фахівців вважаються:

 1. Висновок із запою, усунення похмільного синдрому вдома. Для цього роблять напої з відварів трав, проводять детоксикацію організму, нормалізують раціон харчування додаванням вітамінів.
 2. Використання медикаментів, що рятують від похмілля.
 3. Прийом препаратів, що виробляють негативне ставлення до спиртовмісної продукції.
 4. Крапельниці при інтоксикації з глюкозою, фізіологічним розчином або Гемодезом. Процедура проводиться наркологом на переносному обладнанні.
 5. Народні методи боротьби з алкоголізмом.

Як боротися з алкоголізмом без відома хворого

Страждає спиртний залежністю людина рідко погоджується на терапію, тому рідні приймають рішення боротися з алкоголізмом без його відома. Однак подібне лікування може призвести до згубних наслідків, оскільки безконтрольний прийом препаратів небезпечний для здоров'я. З цією метою використовують медикаменти, що не володіють смаком, запахом і швидко розчиняються у їжі чи напоях. Елементи ліків сприяють припиненню розчинення етанолу в печінці. Накопичуючись в організмі, продукти розпаду спирту викликають сильне отруєння. До таких пігулок відносять:

 • Тетурам;
 • Лавиталь;
 • Антабус;
 • Колме;
 • Дисульфірам.

Лікування алкоголізму у жінок

В основі розвитку жіночого алкоголізму закладені емоційно-психологічні причини та порівняльна фізична слабкість по відношенню до етанолу. За рахунок цих факторів боротися з згубною пристрастю у жінок набагато складніше. Ефективність терапії залежить від стадії хвороби, тому починати лікувальний процес слід якомога раніше. Кращий спосіб боротьби з алкоголізмом у слабкої статі – комплекс лікарських препаратів з кодуванням і психологічною підтримкою.

Народні засоби від пияцтва

Існує величезна кількість народних рецептів відварів і сумішей, що рятують від алкоголізму. З їх допомогою дружини допомагали чоловікам боротися з проблемою і повернутися до нормального життя. Приймати домашнє ліки потрібно в тверезому стані, перед вживанням краще проконсультуватися з лікарем. Найпопулярніші засоби, зазначені користувачами:

 1. Лікування медом. Цілющий продукт допомагає заповнити недолік калію, провокує бажання пити спиртне. Суть медової дієти полягає в тому, що пацієнт протягом двох діб дотримується схеми: з'їдається 6 чайних ложок натурального меду, через 20 хвилин таку ж кількість, і ще через 20 хвилин прийом повторюється. Аналогічна процедура проробляється через 2 години.
 2. Настоянка з кореня лавра. Для приготування береться лавровий корінь і 2 листки, які заливаються 250 грамами горілки і настоюють 14 днів. Потім пацієнт приймає настій по кілька крапель 2-3 рази на день. Зілля відбиває прагнення до випивки.

Відео

Жити здорово! Алкоголізм. Як захиститися від самого себе. (05.09.2016)

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!