Нудить після алкоголю - як позбавитися від симптомів в домашніх умовах препаратами і народними засобами

Якщо перепити, після п'янки людини часто турбує похмілля, особливо неприємно, коли нудить після алкоголю, і в роті з'являється жовч. Стан здоров'я задовільний, особливо якщо мова йде про гострих алкогольних отруєннях. Необхідно розуміти згубність впливу алкоголю, своєчасно контролювати дози надходження етилового спирту в організм. Якщо неприємна симптоматика сутра все ж таки присутня, прибрати нудоту після алкоголю можна загальнодоступними домашніми методами.

Чому нудить від алкоголю

Симптоми похмілля добре знайомі кожній дорослій людині, але не всі розуміють, чому вони виникають, які особливості фізіологічного процесу. Основним провокуючим фактором є етанол, який продуктивно всмоктується в стінки стравоходу, печінки, шлунково-кишкового тракту. В цих важливих органах відбувається швидке окислення спиртової основи до оцтового альдегіду і кислоти. Як результат – порушення клітинного обміну через виведення ацетальдегидом з організму цінних магнію, калію і кальцію.

Через швидке всмоктування алкоголю спостерігається його підвищена концентрація в крові. Печінка не справляється з підвищеним навантаженням, не виробляє ферменти в необхідному обсязі, тому не здатна вивести токсини. В організмі спостерігаються виражені симптоми інтоксикації, які знижують якість життя клінічного хворого, можуть стати причиною госпіталізації.

Нудота при похмілля

При збільшенні дози спиртного спостерігається дисфункція підшлункової залози. Якщо стан алкогольної інтоксикації зробити нормою повсякденності, мова вже йде про серйозні наслідки для здоров'я. Наприклад, п'янки можуть закінчитися хронічним гастритом або спровокувати цироз печінки. Нудота після алкоголю виникає з наступних причин:

 • індивідуальна непереносимість алкоголю;
 • розпивання неякісних спиртних напоїв;
 • важке похмілля;
 • сильна блювота з жовчю;
 • інтоксикація організму.

Нудить від пива

Симптоми похмілля виникають не тільки після інтоксикації горілкою або вином, ще одним небезпечним спиртним напоєм є пиво. Продукти бродіння доставляють серйозні проблеми шлунку і кишечнику, порушують роботу органів травлення. Нормалізувати загальне самопочуття не допомагає навіть активоване вугілля. Основні причини, чому нудить після випитого алкоголю, представлені нижче:

 • непереносимість хмільного напою;
 • хронічні хвороби органів травлення;
 • результат зневоднення організму;
 • затримка залишків алкоголю в крові;
 • зловживання пивом.

Чорна блювота

Такий неприємний симптом з'являється при сильних болях в животі, тому необхідно терміново викликати лікаря додому. Не виключена термінова госпіталізація пацієнта, щоб вивести алкоголь і позбутися від неприємних наслідків вже клінічним шляхом. Чорна блювання після алкоголю означає, що внаслідок впливу отруйних речовин можуть бути травмовані внутрішні органи. Це небезпечно, наслідки можуть виявитися непередбачуваними для життя і здоров'я. Інші причини, чому може нудити після алкоголю, наступні:

 • виразка шлунка;
 • пухлини кишечника;
 • велика інтоксикація;
 • цироз печінки;
 • легенева кровотеча.

Блювота на наступний день

Якщо нудить від алкоголю вранці, так виявляються класичні похмельные синдроми. Продукти розпаду етанолу концентруються в крові, обтяжують роботу печінки, нирок, підшлункової залози. Щоб уникнути похмілля, від вживання спиртних напоїв бажано відмовитися або дозувати їх надходження в організм. Похмелятися алкоголем не рекомендується, оскільки таким способом можна тільки погіршити загальний стан здоров'я. Причини, чому з'являється блювота після алкоголю на наступний день, такі:

 • непереносимість алкоголю;
 • загальна інтоксикація організму;
 • хронічні захворювання органів ШКТ;
 • захворювання печінки;
 • реакція організму на інгредієнти спиртних напоїв.

Блювота жовчю

Якщо вже порожній шлунок після блювотних позивів, замість його вмісту виходить жовч. Необхідно пити мінеральну воду, щоб уникнути загальної інтоксикації організму, вкрай небажаного зневоднення. Поява жовчі свідчить про те, що загальний стан незабаром нормалізується, та нудота з іншими неприємними симптомами скоро пройде. Інші причини блювоти з жовчю такі:

 • захворювання шлунка;
 • цироз печінки;
 • затяжна блювання.

Блювота кислотою

При сильному сп'янінні підвищується концентрація оцтової кислоти в шлунку, в результаті чого порушується цілісність слизових, прогресує гастрит зі схильністю до виразки. Таким серйозним симптомом організм повідомляє про критичну ситуацію, яка більше характерна хронічного алкоголіка, або виникає при сильному сп'янінні. Для ефективного лікування похмілля необхідно задіяти медикаментозні методи. Основні причини блювоти:

 • хронічні захворювання печінки та органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
 • гостра інтоксикація організму;
 • рецидив основного захворювання організму.

Як позбутися від нудоти після алкоголю

Щоб уникнути похмілля, перед святковим застіллям рекомендується прийняти кілька таблеток Аспірину для розрідження крові. В такому разі на ранок голова не болить, не нудить, загальне самопочуття задовільний. Якщо продукти розпаду етанолу вже переважають в організмі, діяти потрібно негайно. Ось загальні рекомендації фахівців:

 1. Викличте блювоту, щоб вивести з органів ШКТ залишки токсинів, очистити шлунок і нормалізувати перистальтику кишечника.
 2. Прийміть сорбенти, які «гасять» вплив патогенної флори, захищають стінки шлунка від руйнування.
 3. Частіше бувайте на свіжому повітрі, і тоді не буде нудити, голова перестане крутитися, можна без ліків усунути похмельные синдроми.
 4. Випийте свіжий сік з лимона, який потрібно приготувати самостійно, додавши 1 ч. л. цукру для смаку (добре допомагає імбирний чай, розсоли і томатний сік).
 5. Більше приймайте вітаміну С. міститься в апельсинах, грейпфрутах, лимоні та інших фруктах.

Як зупинити блювоту після алкоголю

Щоб очистити шлунок, необхідно виконання очисної клізми в домашніх умовах або в стаціонарі. Однак є й інші, більш комфортні методи, якщо нудить після алкоголю. Основна мета – очистити шлунок від продуктів інтоксикації, нормалізувати мікрофлору кишечника, відновити слизову шлунка. У боротьбі з сильними головними болями допомагають анальгетики, в іншому – послідовність дій пацієнта така:

 1. Випити більше води, спровокувати блювоту, тим самим вивести з органів травлення залишки етанолу та інші отруйні речовини.
 2. Потім в боротьбі з сильним отруєнням необхідно прийняти сорбенти, наприклад, Лінекс, Сорбекс або активоване вугілля.
 3. Важливо не забувати про користь натуральних продуктів з вітаміном с, полегшає також після прийому препарату з вмістом ацетилсаліцилової кислоти.
 4. Подальше лікування похмільного синдрому симптоматичне, протікає під контролем освіченого фахівця.

Що допомагає від похмілля та нудоти

Ознакою алкоголізму є виникнення стійкого похмільного синдрому, постійно після зловживання спиртними напоями. Стан може супроводжуватися не тільки нудотою, але і нападами мігрені, алергічними реакціями, блювотою, ознаками диспепсії і набряком кінцівок. Щоб нормалізувати самопочуття, потрібно звернути увагу на такі лікуючі засоби:

 1. Вітамін С, будучи натуральним антиоксидантом, виводить з організму отруйні речовини, токсини. Міститься в полівітамінних комплексах, Аспірин.
 2. Вітамін Е також звільняє клітини від токсинів, нормалізує клітинний обмін. Міститься в полівітамінних комплексах, обліписі, багатьох різновидах горіхів.
 3. Нікотинова кислота заспокоює морально, тому, якщо нудить після випитого алкоголю, пацієнт веде себе не так агресивно з цим компонентом.

Таблетки

Медичні препарати після алкоголю повинен призначати лікар, інакше системного травленню і загальним станом можна тільки нашкодити. Ось ефективні медикаменти:

 1. Церукал. Таблетки усувають нудоту і блювоту, перешкоджають затяжної діареї. Активний компонент моногідрат метоклопраміду гідрохлориду має протиблювотними властивостями, виводить токсини. Максимальна добова доза – не більше 20 мг. Плюси – висока ефективність, мінуси – допомагає не всім.
 2. Неосмектин. Цей адсорбент з активним компонентом смектит усуває наслідки отруєння організму, відновлює роботу органів ШКТ, якщо нудить. Вміст пакета необхідно розвести 1 скл. води, випити за один прийом.
 3. Фільтрум. Таблетки з абсорбуючими і відновлюють мікрофлору шлунка властивостями, які належить приймати всередину. Їли нудить, потрібно прийняти відразу 3-4 пігулки. Переваги – швидке дію, недолік – протипоказання, побічні явища.

Народні засоби

Надійні рецепти проти наслідків алкоголю завжди знайдуться у кожного людини про запас. Ось найбільш доступні та ефективні серед них:

 1. Необхідно подрібнити імбирний корінь, після чого 1 ст. л. сировини залити 1 ст. окропу. Настояти і випити, якщо сильно нудить.
 2. Потрібно відокремити від жовтка 2 яєчних білка, перемішати склад і натщесерце випити його залпом, навіть якщо при його вигляді нудить.
 3. Приготувати відвар шипшини і приймати його всередину замість чаю протягом дня, поки не перестане нудити.

Як пити, щоб не нудило

Вітамін С в концентрованому вигляді і не тільки здатний продуктивно вивести з організму продукти розпаду етанолу, не затримуючи їх у здорових клітинах. Щоб швидко перестало нудити, пити лікувальний засіб необхідно дрібними ковтками, повільно, не перевантажувати шлунок. Якщо це ліки зі специфічним запахом, краще його і зовсім не нюхати перед прийомом – затиснути ніс пальцями.

Відео

Кодування від алкоголізму уколом диклоферама у вену - А. Городників про кодування від алкоголізму

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!