Як відновити печінку після прийому алкогольних напоїв медикаментозними і народними засобами

Коли людина надто часто вживає алкогольні напої, не здатен зупинитися вчасно, відбуваються патологічні зміни, що зачіпають практично весь організм. При такому стані в пріоритеті стає відновлення печінки після алкоголю, підлікувати і очистити її можна за допомогою медикаментозних препаратів і народних засобів. Важливо, щоб лікування проводилося комплексно, разом з ліками знадобиться спеціальна дієта.

Як алкоголь впливає на печінку людини

Спиртне завдає істотної шкоди головного мозку, але на це потрібно багато часу. Структура печінки піддається цього процесу значно швидше, тому що орган виконує функцію фільтра організму, вона очищає кров від отрут, до яких відносить етанол (одна із становить алкоголю). Навіть рідкісні випадки вживання має отруйну дію. Зловживання спиртовмісними напоями призводить до алкогольної інтоксикації, яка має наступні симптоми:

 • блювання;
 • буде боліти голова;
 • постійне відчуття нудоти.

На ступінь ушкодження впливає регулярність вживання спиртного, чим частіше людина буде пити, тим вище ризик розвитку захворювань печінки. На розвиток патологій впливають додаткові фактори:

 1. Стать. Хвороби цієї залози у жінок з'являються набагато частіше при алкоголізмі.
 2. Дози, спосіб вживання. Лікарі стверджують, що невеликі дози разом з жирною їжею, мають значно менший негативний вплив.
 3. Вага. При зайвій вазі спиртне сприяє розвитку захворювань печінки.
 4. Супутні патології. Якщо у людини діагностовано серцево-судинні захворювання або хвороби печінки, то значно прискориться розвиток інфаркту, цирозу, інсульту або ускладнить їх перебіг.

Зловживання алкоголем призводить до серйозних порушень функціонування печінки. Відбувається вплив шкідливих токсинів на орган в кілька етапів:

 1. Жировий гепатоз. Це перша стадія, яка ще може перейти в переродження печінки, але на самопочуття людини вона вже позначається. З симптомів з'являються відчуття тяжкості в правому підребер'ї, слабкість, біль праворуч.
 2. Алкогольний гепатит. Це наступний етап при продовженні вживання алкоголю. Це гостра патологія, яка призводить до збільшення органу, часткового відмови від функціональності. До вищеперелічених симптомів додається відсутність апетиту, жовтяниця.
 3. Цироз печінки. З'являються сильні болі в правому підребер'ї, постійна блювота, нудота. Людина починає сильно худнути, він схильний до депресій, апатії, відчуває постійну слабкість, сонливість.

Відновлюється чи печінку після відмови від алкоголю

Цей орган має високої регенеративної здатністю. Якщо пацієнту вдасться вийти з запою, обмежити прийом алкоголю, то пошкоджена заліза при правильному, комплексному лікуванні піддається відновленню. Це справедливо для випадків, коли тканини ще не перетворилися в сполучну тканину, в цьому випадку може допомогти тільки пересадка. При помірному вживанні спиртного для відновлення вистачає просто здорового образу, щоб підлікувати печінку.

На термін регенерації впливають кілька факторів, наприклад, початкове стан здоров'я, вік, вагу людини, тривалість прийому алкоголю та дози спирту. Деяким людям вистачає кількох місяців, якщо вони пили регулярно, але не тривалий час. Для цього потрібно просто відмовитися від алкоголю і вести здоровий спосіб життя. У важких випадках, коли ще не відбулися незворотні зміни в тканинах, відновлення, очищення печінки може зайняти до декількох років.

Як відновити печінку

Якщо почалися відчутні проблеми, то потрібно проводити спеціальне очищення організму. Комплексна терапія включає три основних варіанти, ніж лікувати печінку після алкоголю:

 • медикаментозні препарати;
 • спеціальна дієта;
 • народні засоби.

Схема терапії повинна бути обов'язково узгоджена з лікарем. Для очищення організму від токсинів обов'язково потрібно дотримуватися правил харчування (разом з вимогою кинути пити алкоголь). Тільки при виконанні цих умов вдасться запустити регенерацію тканин печінки. Далі фахівець підбирає необхідні ліки, які будуть включені в схему комплексної терапії (аптечні медикаменти і народні засоби).

Таблетки

Спиртне призводить до атрофії печінкових тканин, що призводить до руйнування структури органу. Процес виведення токсинів значно ускладнюється при регулярному, постійному вживанні спиртного. Для терапії застосовують препарати для відновлення печінки після алкоголю, які відновлюють клітини органу. Для прискорення відновлення функції печінки доктора включають медикаменти, які містять вітаміни. Щоб очистити від токсинів, прискорити відновлення органу застосовують 4 типу медикаментів:

 • для активації регенерації;
 • для відновлення;
 • для очищення, виведення токсинів, шлаків;
 • для зміцнення клітин гепатоцитів.

Відновлювальні препарати

Кожен препарат має у складі обов'язково речовини-гепатопротектори. Вони проникають в тканини, які були пошкодженні етанолом, і запускають процес відновлення клітини гепатоцита. Ліки з цієї групи можуть бути створені на базі рослинних компонентів, амінокислот, печінкових ферментів тварин. В аптеках можна знайти комбіновані варіанти, які надають комплексний ефект. Лікар підбирає максимально ефективний варіант. Найбільш популярними є наступні ліки:

 1. Есенціале. Активні фосфоліпіди, які входять до складу препарату, за структурою схожі на молекули природного походження. При токсичному ураженні органу відбувається руйнування мембрани печінкових клітин, а Есенціале допомагає зробити їх структури більш цілісними
 2. Эссливер. Гепатопротектор який може захистити печінкові клітини від негативного впливу. Допомагає у відновленні клітинних мембран, підвищує опору органу токсичним речовинам.
 3. Фосфоглив. Покращує, активує роботу печінки при хронічних патологій, бере участь у відновленні структур клітин. Приймати препарат необхідно, щоб знизити запалення, попередити атрофування структур тканин.

Для активації і регенерації

Складаються ці медикамент з біологічно-активних компонентів, вітамінів, амінокислот. Стимулятори допомагають захистити гепатоцити, каталізують регенерацію структури на клітинному рівні. Вважається, що Бади для людини абсолютно безпечно, тому їх можна приймати без консультації з лікарем. Деякі види цих препаратів мають гепатотоксичність, тому під час лікування можуть бути побічні ефекти. Пити ліки рекомендується тільки після схвалення лікаря. Фахівець може призначити такі препарати:

 1. D i Guard nano. Надає антиоксидантний ефект, прискорює детоксикацію, не дає токсичним речовинам затримуватися в організмі, усуває отруєння, інтоксикації. Коштів захищає печінку від алергічної реакції, запалення, допомагає відновлювати клітини органу, позбутися від алергенів.
 2. Дипана. Це сучасні препарат для терапії печінки при запої, алкоголізмі. Створюється засіб на базі рослинних компонентів. У медикаменту не відзначено побічних ефектів, робить швидка дія. Використовується ліки для позбавлення від патологічних процесів, профілактики.

Для зміцнення мембран гепатоцитів

Дана група засобів спрямоване на захист клітинних мембран, щоб захистити орган і зберегти його функціональність. Часто лікарі призначають Куперс Нео, який забезпечує комплексну підтримку:

 • захист клітин;
 • очищення печінки;
 • зміцнення клітинних мембран.

Ефект від препарату допомагає запустити очищення в організмі. Якщо дотримуватися всі рекомендації лікаря, то відбувається активізація вироблення жовчних виділення, їх відтік, знижується в'язкість, що не дає утворюватися микролитам. Куперс Нео допомагає зміцнити клітинні мембрани печінки, покращує процеси травлення, знижує навантаження на орган. Лікар може порадити аналоги даного медикаменту.

Очищаючі ліки

Очищення печінки після алкоголю – перший і важливий етап на шляху до одужання. Добре підходять засоби, у складі яких присутній спориш. Важким хворим, як правило, прописують Карсил. Медикаменти на рослинній основі з вітамінами допомагають регулювати активність ферментів, знизити дію токсичних речовин, підвищують здатність залози протистояти негативним факторам. Рекомендується для відновлення функції органу приймати наступні медикаменти:

 1. Карсил. Відноситься до категорії гепатопротекторів, розроблений на базі натуральних інгредієнтів. Рослинної складової кошти є силімарин, який виділений з розторопші. Компонент впливає на клітинному рівні, контролює проникність мембран печінкових клітин.
 2. Легалон. Головне активна діюча речовина – екстракт розторопші. Надає ліки оздоровлюючу дію на орган, допомагає йому швидше очистити від токсичних речовин.
 3. Силимар. Засіб має антитоксичное, гепатопротекторну вплив на організм людини. Можна використовувати ліки для профілактики пошкоджень печінки, які викликані постійними интоксикационными процесами, тривалими употреблениями медпрепаратів, зловживанням алкоголем.

Що корисно для печінки

Один з головних етапів на шляху до відновлення органу – правильне харчування. Лікування печінки після алкоголізму включає коригування раціону харчування. Деякі продукти сприяють швидкому очищенню організму, прискорюють відновні процеси. Допомагає дієта в комплексі з ведення правильного способу життя, повної відмови від спиртного. Якщо пошкодження органу не дуже серйозні, то цих пунктів вистачає для відновлення печінки. Якщо розвивається хронічний гепатит, цироз, то без прийому медикаментів не обійтися.

Продукти харчування, що володіють потужним жовчогінну (очисним) впливом

Сприяє очищенню органу не тільки медикаментозні препарати, але і виключення шкідливих продуктів з раціону, і включення корисних. Є цілий ряд їжі, які допоможуть підлікувати постраждалу залозу. У дієту, як правило, включають:

 1. Пряна зелень, наприклад, рукола або крес-сала. Це природні засоби з очисним ефектом, які допомагають боротися з зашлакованностью всього організму.
 2. Цвітна капуста або брокколі. Продукт містить велику кількість ферментів, які підвищують функціональність залози, допомагають очистити орган від токсинів.
 3. Цибуля. Цей продукт допомагає стимулювати імунітет людини, входить до складу сірка, багато мікроелементів і вітамінів.
 4. Авокадо містить вітамін Е, допомагає прибрати з організму надлишки глюкози.
 5. Для оздоровлення рекомендують більше їсти буряків, моркви, томатів, артишоків. Малина і черешня, рослинні олії (соняшникова, оливкова, лляна) теж допоможуть у відновленні здоров'я.
 6. Люди, які страждають від печеночны патологій, повинні у великій кількості пити мінеральні води.

Народні засоби

Багато гепатопротектори зроблені на основі рослинних компонентів, тому домашні рецепти є основою для більшості медикаментозних ліків. Призначають народні засоби для прийому в комплексному курсі терапії. Схему лікування повинен призначити лікар, щоб не було конфлікту між ліками. Домашні рецепти можуть підтримати функцію залози, допоможуть його очистити і нормалізувати стан людини.

Трави

Лікарські рослини можна ефективно використовувати для відновлення після алкоголю. Рекомендується перед прийомом узгодити це питання з лікарем, щоб засіб доповнювало курс терапії і не конфліктувала з іншими ліками. Для очищення прекрасно підходять настої і відвари з трав, можете використовувати наступні рецепти:

 1. Розторопша. Насіння цієї рослини викликають огиду до алкоголю. Необхідно подрібнити їх і перед кожною трапезою з'їдати по маленькій ложці, краще це робити за 15 хвилин до їжі. Запийте засіб 250 мл води. Для досягнення необхідного ефекту потрібно приймати їх протягом місяця, потім зробити 2 тижні перерва. Протипоказань у розторопші немає, крім індивідуальної нестерпності і алергії.
 2. Для наступного ліки вам знадобиться спориш, звіробій або артишок. Будь-яка з цих рослин потрібно подрібнити (інгредієнт вибирайте той, який простіше купити), потім у 500 мл окропу заваріть 1 ст. л. цієї маси. За 20 хвилин ліки настоятися і починайте пити перед їжею його по 1/3 склянки.
 3. Рекомендується щодня 3 рази з'їдати ложку натурального меду, продукти бджільництва добре допомагають в процесі відновлення печінкових пошкоджень.
 4. Сік лопуха допомагає відновити зруйновані клітини, зменшити запалення залози. Потрібно пити відразу після або під час їжі, за раз потрібно приймати не більш 1 ст. л.

Відео

Як Швидко Відновити ПЕЧІНКУ (регенерація клітин печінки і способи відновлення)

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!