Способи прискорити виведення алкоголю з крові медикаментозними і народними засобами

Хочете знати, як швидше вивести алкоголь з організму? Пам'ятайте, що позбавлятися від наслідків випитого краще на відкритому повітрі, причому краще пити воду для запобігання інтоксикації. Існують результативні способи, щоб звільнити організм від спиртного – від домашніх до медикаментозних, потрібно лише вибрати найбільш підходящий з них.

Як швидко вивести алкоголь з організму

Після бурхливих вечірок багато хто шукає оптимальний шлях, як прискорити виведення алкоголю з організму. Це актуально, якщо після випивки погіршується самопочуття, належить важлива робота, зустріч. Лише невелика частка алкоголю виводиться у незміненому вигляді, інша частина – через окислення і перетворення в оцтову кислоту. Не більше 30% етанолу випаровується через пори шкіри, а також легені та нирки. Під дією алкогольдегідрогенази (особливого ферменту) метаболізуються залишки алкоголю печінкою.

Підвищити можна лише динаміку виведення етанолу через шкіру і нирки, легені. Відомі різні методи, як вивести алкоголь з крові. Вивітрити спиртне допоможуть:

 • активна і тривала прогулянка;
 • прохолодний освіжаючий душ;
 • міцний тривалий сон;
 • споживання рідини (вода з лимоном прискорює метаболізм, зелений чай – відмінний антиоксидант);
 • вживання продуктів-джерел вітаміну С і підвищують очищення організму (кілька склянок молока, свіжий сік з цитрусових фруктів, петрушка, часник, капуста).

Час виведення

Завдання позбавлення організму від токсинів виконує печінка, тривалість очищення залежить від стану здоров'я та статі людини:

 • у чоловіків виводиться за 1 годину від 0,1 до 0,15 проміле;
 • у жінок виводиться за 1 годину від 0,08 до 0,1 проміле.

Існують спеціальні калькулятори, які допоможуть дізнатися час виведення алкоголю з організму. Жінкам при розрахунку потрібно додавати приблизно 1 годину до показників таблиці:

Вага

0,5 л пива або 50 мл горілки

1 л пива або 100 мл горілки

2 л пива або 200 мл горілки

До 59 кг

3 ч.

7 ч.

13 ч.

Від 60 до 69 кг

3 ч.

6 ч.

11 год.

Від 70 до 79 кг

2 ч.

5 ч.

9 ч.

Від 80 до 89 кг

2 ч.

4 ч.

8 ч.

Від 90 до 99 кг

2 ч.

4 ч.

7 ч.

Більше 100 кг

2 ч.

3 ч.

7 ч.

На динаміку виведення алкоголю в найбільшій мірі впливають такі фактори:

 • кількість випитого спиртного;
 • фортеця випивки;
 • стать, вага і вік людини;
 • наявність захворювань.

Вивести токсини

При сп'янінні важливо знати домашні способи, як вивести токсини з організму після алкоголю. У людей без симптомів алкоголізму від випивки при перевищенні граничних можливостей організму нерідко виникає блювота: це природне видалення токсичних речовин. Можна викликати блювання при серйозному сп'янінні. Для цього потрібно випити близько 1 літра води, або ж викликати блювотний рефлекс. Добре допомагає промивання шлунка, його варто проводити якомога раніше, щоб токсини не надійшли в кров.

Що виводить алкоголь з організму

Як вивести алкоголь з крові з мінімальними втратами для організму? Враховуючи, що особливо сильно навантажується печінка, потрібно подбати про очищення цього органу, відновлення його функцій. Можна приймати спеціальні препарати для підтримки функціонування печінки, наприклад, Ессенціале форте, попередньо погодивши з фахівцем. Лікарі-наркологи використовують результативні методики, як швидше вивести алкоголь з організму. Невідкладно варто звернутися за допомогою і попередити лікаря, якщо є які-небудь хронічні захворювання.

Результативно використовуються в стаціонарних умовах такі методи очищення крові:

 • гемосорбція – апаратна очищення крові, під час процедури кров проходить через спеціальний стерильний сорбент, що дозволяє вивести токсичні речовини;
 • плазмаферез – очищення крові в стерильному спецрастворе, попередньо її розділяють на фракції і видаляють забруднену плазму.

Препарати

При похмілля приймають спеціальні препарати, наприклад, Антиполіцай, Алка-Зельтцер. Вони допоможуть позбутися від нездужання, але не виводять шкідливі речовини з організму. Застосовуються і інші препарати: Зорекс, Глутаргін, Дрінк ОФ, які допомагають швидше метаболізувати алкоголь і продукти розпаду етанолу. Внутрішньовенно вводяться спеціальні препарати (Трисіль, Реамберін), вітаміни групи В, С, глюкоза, інсулін: вони прискорюють виведення спиртного через нирки з сечею і підтримують відновні функції організму.

Відео: через скільки вивітрюється алкоголь з організму

Через скільки вивітрюється алкоголь з організму? Відео версія. Просто про складне.

Відгуки

Іван, 47 роківМені найкраще допомагає Зорекс. Головна умова – взяти його за півгодини-годину до застілля. Ніколи не підводив цей препарат, а при похміллі відчуваю себе набагато краще. Приймати потрібно вранці 1-2 капсули, полегшення настає через дві години. Ціна Зорекса, правда, висока, але грошей не шкода, якщо засіб ефективний.
Галина, 35 роківСп'яніння – це отруєння алкоголем. Я приймаю Ентеросгель, раніше практикувала пити активоване вугілля, лише позитивного результату не помітила. Склад препарату безпечний, добре допомагає очистити печінку, кров, кишечник. Смак Ентеросгелю не надто приємний, є і солодкі варіанти препарату, але я беру звичайний.
Андрій, 52 рокиЯ не приймаю дорогі засоби. Використовую перевірену методику: активоване вугілля за звичайною схемою (1 таблетка на 10 кг ваги), Карсил і Панкреатин за 1 годину до випивки – і вранці відчуваєш себе прекрасно. Я по таблиці розраховую, скільки спиртного можу випити, якщо вранці потрібно сідати за кермо. Коштують ці препарати недорого, а дія їх перевірено.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!