Симптоми простатиту і його лікування у чоловіків: засоби та методи

Підступність захворювання полягає в непомітності симптомів на ранній стадії розвитку простатиту. Якщо не виявити хворобу вчасно, вона переходить у стадію хронічної, приносячи безперервну біль, проблеми з сечовипусканням, зниження лібідо, а в деяких випадках зовсім виключення статевого життя. Симптоми простатиту і його лікування у чоловіків можуть відрізнятися. При відсутності належного лікування, приблизно половині хворих загрожують імпотенція і безпліддя.

Причини виникнення захворювання

Частою причиною виникнення простатиту у чоловіків є попадання в організм бактеріальної інфекції. Каталізаторами захворювання, як правило, служать переохолодження, різні запальні процеси, що протікають в організмі і перенесені венеричні хвороби. Це неповний перелік збудників хвороби. Інші можливі причини хвороби:

  • Порушення кровообігу в малому тазу (застій обумовлює запалення простати).
  • Зниження імунітету.
  • Порушений гормональний фон чоловіки.
  • Тривале утримання, переривання статевого акту або його искусственнее продовження.
  • Пасивний, сидячий спосіб життя.
  • Авітаміноз, нестача мікроелементів.
  • Алергія.
  • Часті переохолодження.
  • Надмірні фізичні навантаження, переживання, стреси.

Основні ознаки і симптоми

Простатит – захворювання, яке простіше запобігти, ніж вилікувати. Існує кілька варіантів його класифікацій, але серед них варто виділити три основних форми хвороби: гостру, хронічну і застійну. Грунтуючись на симптомах видів хвороби, описаних нижче, лікар діагностує у хворого одну з існуючих форм недуги.

При гострому простатиті

Захворювання нерідко розвивається раптово, як гостре запалення з характерними для цієї хвороби симптомами. При наявності даної форми простатиту, температура чоловіка піднімається до 38-39 градусів, з'являються ріжучі болі в паху, в області анального проходу, за лобком. Процеси дефекації і сечовипускання незмінно супроводжуються гострими болями.

При хронічній формі

Симптоми хронічного простатиту та його лікування у чоловіків діагностуються частіше, ніж гостра форма недуги. Захворювання спочатку практично не турбує людину. Симптоми хоч і схожі з ознаками гострого простатиту, але проявляються в мінімальній мірі. Температура тіла лише зрідка може підніматися до 37 градусів, іноді з'являється дискомфорт в області паху і в момент сечовипускання. Один з характерних симптомів хронічної форми – характерні виділення з сечовипускального каналу.

Простатит нерідко розвивається як ускладнення будь-якого інфекційного захворювання, яке передається статевим шляхом, приміром, трихомоніазу, хламідіозу, уреапламоза. Під час хвороби проявляються лише несуттєві симптоми: дискомфорт при сечовипусканні стає виразнішим, болі в промежині виникають частіше, під час дефекації виділяється рідина з сечовипускального каналу. Часто ознаки настільки слабко виражені, що чоловік навіть не помічає їх.

Через певний час, хворий спостерігає проблеми еректильної функції. Лікарі пов'язують це з переходом запалення на що проходять крізь передміхурову залозу нерви, які відповідають за ерекцію. Хронічне захворювання негативно відбивається на загальному самопочутті та настрої чоловіки. Часто з'являються нехарактерні хворому дратівливість, невдоволення.

При застійному

Дана форма захворювання властива чоловікам, які ведуть пасивний спосіб життя і не мають регулярних статевих контактів. Застійний простатит, як правило, вражає зрілих представників сильної статі, проте зустрічається і у молодих людей. Проблема може протікати на тлі хронічного простатиту, проте її виникнення обумовлене іншими причинами. Основний симптом застійного захворювання – порушення функції сечостатевої системи.

Початок розвитку простатиту характеризується запаленням вивідних шляхів і відшарування епітелію, що викликає больові відчуття під час сечовипускання. Однак навіть несуттєві ускладнення при поході в туалет для чоловіка повинні стати приводом походу до уролога. Важкі випадки застійного простатиту загрожують повним припиненням функціонування сечовипускального каналу.

Другий характерний симптом захворювання – поступове порушення ерекції. У чоловіків при розвитку застійного простатиту знижується еректильна функція, притупляється оргазм. З часом статева дисфункція починає розвиватися дуже швидко. Крім того, застійний простатит нерідко характеризується характерним печінням в промежині або в області сечівника чоловіків. Симптомом є також свербіж в паховій області, підвищення температури тіла, ознаки інтоксикації.

Діагностика простатиту

Обстеження простати має комплексний характер і грунтується на скаргах хворого (якщо вони є). Точний діагноз може поставити лише фахівець в області урології, тому негайно звернутися до лікаря слід навіть при наявності слабких симптомів. Під час обстеження статевих органів чоловіка важливо підтвердити відсутність раку або аденоми простати. Можливості сучасної медицини великі, тому лікар пропонує чоловікові лише ті методи обстеження, які необхідні при конкретних симптомах. Діагностика включає:

  • пальцеве ректальне дослідження;
  • аналіз сечі та вмісту часточок простати;
  • УЗД простати;
  • взяття мазка з уретри для виявлення статевої інфекції;
  • біопсію;
  • томографію області малого тазу чоловіка.

Як лікувати простатит у чоловіків

Вилікувати хворого чоловіка не завжди можливо, однак сучасна медицина в силах усунути неприємні симптоми простатиту і домогтися стійкої ремісії. Тривалість періоду затишшя захворювання залежить від самого хворого. Якщо чоловік буде дотримувати рекомендації лікаря, симптоми можуть зникнути і більше не проявлятися. Для цього лікування простатиту повинно бути правильно вибраним і носити комплексний характер.

Дотримання режиму харчування

Величезне значення поряд з медикаментозною терапією має корекція способу життя і режиму харчування хворого. Дотримання спеціальної дієти допоможе поліпшити загальне самопочуття чоловіка і знизити симптоми простатиту. Дієта повинна застосовуватися при виникненні первинних ознак хвороби, оскільки збалансований раціон сприяє придушення запального процесу простати.

Симптоми простатиту і його ефективне лікування у чоловіків передбачає відмову від таких продуктів:

  • міцні гарячі напої (кава/чай);
  • алкоголь, газовані напої;
  • субпродукти, напівфабрикати, консерви;
  • хлібобулочні продукти;
  • копчені, гострі, жирні страви;
  • цибуля, часник, перець;
  • кислі фрукти;
  • газоутворюючі продукти (боби, цвітна капуста);
  • гриби.

Дієтичне харчування при простатиті включає споживання виключно легкозасвоюваних продуктів – багато овочів і некислих фруктів, риби, пісного м'яса. При хронічному захворюванні чоловік не повинен повністю відмовлятися від перерахованих вище продуктів, однак в періоди загострення форми недуги варто утриматися від їх вживання. З алкоголю допускається лише мала кількість червоного вина.

Медикаментозне лікування

Незалежно від діагностованої форми простатиту, чоловікові призначають антибіотики. Лікарі часто зупиняються на фторхинологах, оскільки препарати цієї групи відрізняються підвищеною проникаючою здатністю у тканини простати. Крім того, нерідко хворим призначають макроліди та амоксицилін. Щоб знизити больові відчуття, лікар може виписати хворому протизапальні препарати нестероїдного типу.

При діагностики статевих інфекцій у чоловіка виникає необхідність у лікуванні, спрямованому на ліквідацію збудника простатиту. Наслідком такої терапії стає повне вилікування від інфекції або трансформація захворювання в приховану форму. При другому варіанті інфекція обов'язково проявиться в майбутньому. Тому досвідчений лікар відповідально підходить до вибору антибіотиків, попередньо проводячи необхідні аналізи.

Антибіотикотерапія

Ліки від простатиту підбирається виключно лікарем, який враховує результати аналізів чоловіки. Неправильно виписані таблетки спричиняють появу стійкості збудника простатиту до препаратів – це дуже ускладнює подальше лікування і може стимулювати перехід захворювання в гостру форму. Якщо чоловік до походу в клініку приймав будь-які антибактеріальні засоби, про це обов'язково слід повідомити лікаря. Терапія, як правило, триває більше 3 тижнів. Переривати курс лікування або знижувати дозування при полегшенні симптомів не можна.

Фізіотерапія

Симптоми простатиту і його лікування у чоловіків увазі комплекс заходів, спрямованих на усунення хвороби. Фізіотерапія не менш важлива, ніж прийом лікарських засобів, адже вона стимулює живлення клітин тканин простати і прискорює процес одужання. Для лікування гострого або хронічного простатиту лікар може призначити хворому один або одночасно кілька ефективних фізіотерапевтичних методик:

  • діадинамофорез (вплив на тканини органу низькочастотних струмів);
  • ультразвуковий фонофорез (ультразвукове вплив на простату, ефект якого можна порівняти з микромассажем);
  • мікрохвильову гіпертермію (застосовується спеціальний апарат, який впливає на простату допомогою електромагнітних хвиль).

Лазеротерапія

Лікування простатиту у чоловіків допомогою лазерної терапії призначається при хронічних і близьким до гострих формах захворювання. Згідно відгуками, методика показує ефективність при терапії небактеріального запалення передміхурової залози. Лазеротерапія допомагає досягти стійкої ремісії, видалити інфекцію з організму хворого, підвищивши імунітет. За допомогою лазерного лікування впливу скорочуються терміни усунення застуди простати за рахунок підвищення ефективності медикаментозних засобів. Процедура безболісна і займає не більше 15 хвилин.

Масаж

Симптоми простатиту і його лікування у чоловіків приносять багато незручностей. Щоб прискорити процес одужання, регулярно виконують масаж простати. Завдяки процедурі видаляється накопичився в простаті хворого секрет, поліпшується кровопостачання залози, що підвищує дієвість місцевої та медикаментозної терапії. Масаж простати не можна проводити в гострій фазі захворювання. Метод лікування хоч і є вкрай неприємним для чоловіків, але він вважається одним з найбільш ефективних, тому відмовлятися від масажу не варто.

Фізичні вправи

Хронічний простатит у чоловіків супроводжується застоєм крові в області малого тазу. Це тягне за собою поява набряклості простати і створює сприятливий грунт для розмноження шкідливих бактерій. Погіршена кровопостачання передміхурової залози – це означає, що орган не отримує достатньої кількості кисню і не може нормально функціонувати. Фізичні вправи є ефективним способом поліпшити кровообіг в простаті і знизити набряклість.

  • Вправа Кегеля №1. Виконується під час сечовипускання. Напружуючи м'язи області простати, затримуйте на пару секунд струмінь. Повторіть 20-30 скорочень протягом одного підходу.
  • Вправа Кегеля №2. Виконується в будь-який час, в зручній для вас позі. Стискайте і розслабляйте м'язи ануса по 20 разів за підхід. У день варто повторювати вправу не менше 2-3 разів.

Народні засоби

Обтяжена і гостра форми захворювання припускають лікування в умовах стаціонару. При серйозних ускладненнях простатиту потрібна хірургічна операція. У домашніх умовах лікування захворювання можливе лише при хронічному рецидиві або неускладненій формі недуги. Нетрадиційні методи спрямовані на підвищення імунітету, зниження больових відчуттів, придушення інфекцій. Нижче наведено найбільш ефективні народні засоби від простатиту:

  • Каштани. Заваріть 200 г шкаралупи з голками, подрібнивши її і затоку 600 мл окропу. Настій повинен постояти 8-10 годин, після його відціджують і п'ють замість чаю, додаючи трохи меду. Крім того, відвар використовують для мікроклізм (по 250-300 мл двічі на тиждень).
  • Чистотіл. Приготуйте настоянку з трав болиголов і чистотіл, змішавши за ст. л. компонентів і затоку 100 мл спирту. Рідина настояти 10 діб у темному скляному посуді. Коли засіб буде готове, процідіть настій і приймайте натщесерце щоранку, розчиняючи одну краплю засобу в склянці води або молока. Щодня додавайте до дозуванні 1 краплю, дійшовши до 30 починайте знижувати дозу такими ж темпами (на 60-й день ви повернетеся до дозі 1 крапля).
  • Рецепт з тополиными нирками. Для придушення симптомів та лікування хронічного простатиту використовують настій 1 ст. л. бруньок у склянці теплої води. Коли рідина настоїться протягом двох годин, її слід випити за день, розділивши на 3-4 порції.

Дізнайтеся більше інформації про лікування простатиту народними засобами - найбільш ефективні способи.

Хірургічне втручання

Симптоми простатиту та його хірургічне лікування у чоловіків розглядається лікарем при наявності запущених форм захворювання: у разі прогресування недуги, при виникненні гнійника усередині залози, утворення кіст або стриктур. У даних ситуаціях може застосовуватися виключно радикальне втручання, яке дає більше шансів ліквідувати запальний процес. В залежності від стану хворого і аспектів захворювання, лікар призначає чоловікові одну з трьох видів операцій:

  1. Трансурертальную резекцію. Відбувається закрите видалення залози за допомогою трубки, яку хірург вводить крізь сечовипускальний канал.
  2. Трансуретральный надріз. Робиться надріз у шийки сечового міхура, за рахунок чого зменшується тиск на останній. Використовується при мало збільшеної передміхурової залозі у чоловіків. Порівняно з резекцією даний вид операції тягне менше можливих ускладнень і одужання відбувається швидше.
  3. Радикальна простатектомія. Відкрита операція, при якій лікар видаляє простату. Процедура складна, травмонебезпечною, часто супроводжується значною втратою крові хворим.

Найефективніші ліки від запалення простати

Таблетки «Простамол Уно»:

  • Склад: основна речовина – екстракт плодів пальми сабаль.
  • Показання: при аденомі простати 1 і 2 стадій, у ролі складової комплексного лікування простатиту. Засіб регулює роботу сечостатевої системи чоловіка, чинить протизапальну, антиандрогенну дію.
  • Застосування: препарат приймають після їжі, запиваючи склянкою води. Рекомендована доза – 320 мг на добу, дотримуючись однакового часу прийому.
  • Ціна: 650-1200 р.

Ін'єкції «Простатилен»:

  • Склад: діючий компонент – екстракт передміхурової залози биків.
  • Показання: препарат активізує кровообіг в простаті, зміцнює стінки судин. Ін'єкції допомагають роботі сечового міхура чоловіка, благотворно впливають на імунітет хворого. Застосовують Простатилен при хронічній формі простатиту, рефлекторної затримки сечі, аденомі простати.
  • Застосування: вводять внутрішньом'язово по 5-10 мг на добу. Курс лікування триває від 6 до 10 днів.
  • Ціна: 250-400 р.

Препарат «Ципрофлоксацин»:

  • Склад: основна речовина – гідрохлорид моногідрат ципрофлоксацину.
  • Показання: препарат знищує патогенні бактерії, включаючи стрептокок, сальмонелу, стафілокок та інші. Таблетки призначаються лікарем при циститі, простатиті, пієлонефриті, інших захворюваннях сечостатевої системи чоловіка.
  • Застосування: стандартна доза – 1000 мг на добу, розділивши прийом на 2 рази з інтервалом 12 годин. Симптоми негострого простатиту і його лікування у чоловіків передбачають прийом препарату по 250 мг двічі на добу. Лікування триває до 28 днів.
  • Ціна: 17-50 р.

Методи профілактики захворювання

Профілактичні заходи гострого простатиту або рецидивів хронічної форми захворювання ґрунтуються на уважному ставленні до здоров'я, регулярних заняттях спортом, відмову від шкідливих звичок. Профілактика простатиту у чоловіків включає кілька важливих правил, яких варто дотримуватися кожному представнику сильної статі, включаючи здорових і молодих хлопців:

  • Краще мати постійного статевого партнера, оскільки нерозбірливі зв'язку часто приносять венеричні інфекції, стають причиною простатиту.
  • Ведіть регулярне статеве життя (сім'явиверження – головна профілактична міра).
  • Забезпечте своєчасне лікування будь-яких урологічних хвороб.
  • Правильно харчуйтеся.
  • Ведіть активний спосіб життя, займайтеся спортом.
  • Намагайтеся не переохолоджуватися.

Відео

Як правило, домашні методи лікування простатиту у чоловіків застосовуються одночасно із антибактеріальною терапією. Існує величезна кількість різних нетрадиційних засобів для боротьби із запаленням простати, які допомагають прискорити одужання і підвищують ефективність лікарських препаратів. Дотримуючись наведених у відео порад, можливо самостійно усунути симптоми простатиту в домашніх умовах.

Як лікувати простатит в домашніх умовах народними засобами

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!