Гуттасил – інструкція із застосування, склад і форма випуску

Згідно прийнятої медичної класифікації, Гуттасил послаблюючий засіб. Його активна речовина пікосульфат натрію має властивість посилювати моторику кишечника. Препарат випускається української фармацевтичної компанією «Фармак». Ознайомтеся з його інструкцією по застосуванню.

Склад і форма випуску

Гуттасил (Guttasil) представлений форматом таблеток і пероральних крапель. Їх склад:

Краплі

Таблетки

Опис

Світло-жовта прозора рідина

Білі круглі таблетки

Концентрація пикосульфата натрію, мг

7,5 на 1 мл

5 на 1 шт.

Допоміжні компоненти

Вода, сорбітол, кислота хлористоводнева, натрію метилпарагідроксибензоат

Магнію Стеарат, лактози моногідрат, колоїдний діоксид кремнію, кукурудзяний і крохмаль прежелатинізований

Упаковка

Флакони по 15 або 30 мл

Блістери по 10 шт.

Властивості препарату

Проносний засіб Гуттасил є контактним, входить у групу триарилметанов, активується у товстому кишечнику під впливом бактеріальних ферментів сульфатаз. При вивільненні активується речовина, що підсилює моторику кишечнику. При використанні препарату не виникає тенезми і спазмів кишки.

Після прийому всередину засіб не абсорбується, досягає товстої кишки, під дією бактерій розщеплюється з утворенням активного метаболіту бисгидроксифенилпиридилметана.

Через 6-12 годин після використання ліки розвивається проносний ефект, вираженість якого не корелює з рівнем активного метаболіту в плазмі крові.

Показання до застосування

Інструкція виділяє показання до застосування ліків:

  • запори;
  • необхідність полегшення дефекації при геморої, тріщинах заднього проходу, проктиті;
  • підготовка до операцій, дослідженнями.

Як приймати Гуттасил

Краплі і таблетки вживаються перорально, дозування залежить від ступеня тяжкості проблеми, віку пацієнта, його індивідуальних особливостей, переносимості. Деталі описує інструкція по застосуванню Гуттасила.

Краплі Гуттасил

Для перорального прийому призначені краплі Гуттасил. По інструкції, дорослим і дітям від 10 років належить за 13-27 крапель (5-10 мг активного компонента), дітям віком 4-10 років – 7-13 крапель. Приймати препарат у дітей віком до 4 років можна тільки після лікарської консультації.

Лікарі рекомендують починати використання кошти з меншої дози, поступово підвищуючи до максимальної, з метою досягнення регулярного стільця.

Щоб проносний ефект наступив вранці, препарат приймають на ніч. Через 10-12 годин відбувається спорожнення кишечника. Краплі можна запивати рідиною або приймати без неї. Курс лікування не повинен перевищувати 10 днів.

Таблетки

Аналогічно краплях, таблетки приймаються всередину на ніч, запиваются рідиною. Через 10-12 годин кишечник спорожняється. Доза для пацієнтів старше 10 років становить 5-10 мг, 4-10 років – 2,5-5 мг (призначається з обережністю, після консультації з педіатром).

Особливі вказівки

При використанні засобу необхідно враховувати ряд правил і особливостей:

  1. Засіб не можна приймати довше 10 днів без консультації лікарів. Якщо потрібно щоденний прийом проносного, необхідно з'ясування причини запорів.
  2. Тривалий прийом Гуттасила може призвести до звикання, запорів після ефекту рикошету. При тяжкому порушенні роботи нирок засіб приймається під медичним наглядом.
  3. Прийом натрію пикосульфата здатний викликати непритомність, запаморочення, які пов'язані з напругою при дефекації.
  4. Використання медикаменту ефективно усунення запорів у онкологічних хворих, які приймають великі дози опіоїдів.
  5. Невідомо, чи впливає прийом Гуттасила на фертильність.
  6. З-за наявності в складі сорбітолу не рекомендується приймати краплі при спадковій непереносимості фруктози.
  7. Використання ліки не впливає на здатність керувати механізмами і транспортом.
  8. Під час прийому крапель і таблеток можуть розвинутися вазовагальная реакція, абдомінальні спазми, запаморочення, синкопе. Якщо виникає спазм, управляти транспортом заборонено.

При вагітності

Використовувати Гуттасил при вагітності не рекомендується, тому що немає достатньої кількості даних про його застосування під час виношування дитини. Метаболіт і глюкуроніди, які утворюються в процесі метаболізму натрію пикосульфата, не проникають у грудне молоко, тому засіб дозволено при лактації.

Лікарська взаємодія

Виникає на фоні застосування Гуттасила електролітний дисбаланс може знизити толерантність до серцевих глікозидів. Підсилити виразність гіпокаліємії, спричиненої прийомом великих доз ліків, здатні діуретики, глюкокортикостероїди. Послабити ефект препарату можуть антибіотики.

Побічні дії

Під час лікування препаратом можливі побічні ефекти:

  • шкірний висип, свербіж, кропив'янка;
  • дегідратація;
  • діарея, блювання, нудота, диспепсія, метеоризм (підвищене газоутворення), спазми та біль у животі;
  • біль у шлунку;
  • зниження імунітету;
  • алергічний дерматит, алергія, ангіоневротичний набряк;
  • запаморочення, непритомність, головний біль, судоми, сонливість, стомлюваність.

Передозування

Прийом підвищених доз Гуттасила може призвести до рідких випорожнень, спазмів, колік в животі, гіпокаліємії, втраті електролітів, рідини.

Тривале передозування загрожує ураженням нирок, вторинним гіперальдостеронізмом, нефролітіазом, м'язовою слабкістю, метаболічним алкалозом.

При прояві ознак інтоксикації промивають шлунок, призначають ентеросорбенти, спазмолітики, коригують водно-електролітний баланс.

Протипоказання

Засіб з обережністю застосовується при гіпокаліємії, астенії, підвищеної концентрації магнію в крові, важкої ниркової недостатності, в похилому віці. Інструкція виділяє протипоказання:

  • гострий апендицит, перитоніт, виразковий коліт;
  • тяжке зневоднення;
  • дефіцит сахарази-ізомальтази, порушення всмоктування глюкози-галактози;
  • вагітність на всіх триместрах;
  • вік до 4 років.

Умови продажу та зберігання

Гуттасил не є рецептурним засобом, зберігається далеко від дітей, при температурі до 25 градусів не довше 3 років.

Аналоги

Замінити медикамент можуть кошти з таким же або іншим складом, але однаковим проносним дією. Аналоги Гуттасила на основі натрію пикосульфата:

  • Лаксигал – краплі;
  • Натрію Пікосульфат – розчин;
  • Пікосульфат-АКОС – краплі;
  • Регулакс Пікосульфат – розчин;
  • Слабикап – краплі;
  • Слабилакс – пастилки;

Гутталакс і Гуттасил – чим відрізняються

До складу пігулок і крапель Гутталакс також входить натрію пікосульфат в тій же концентрації. Відмінністю препаратів стає їх ціна (Гутталакс дорожче в 1,5-2 рази) і виробник (австрійська компанія «Берінгер Інгельхайм»). Призначати засоби повинен тільки лікар.

Ціна Гуттасила

Купити засіб можна через інтернет або аптеки за цінами, що залежать від форми випуску та торгової націнки. Приблизні московські ціни:

Вид ліки

Інтернет-вартість, рублів

Аптечна ціна, рублів

Краплі 15 мл

160

175

Таблетки 7,5 мг 30 шт.

Двісті п'ять

220

Краплі 30 мл

285

300

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!