Марганцівка від грибка нігтів - ефективні рецепти народної медицини для лікування та протипоказання

Альтернативою протигрибкових препаратів є народні методи лікування. По одному з них використовують розчин перманганату калію або простими словами – марганцівки. Вона володіє протимікробними, дезінфекційними та антисептичними дією. При грибку марганцівку використовують для різних процедур: ванн, компресів, обтирань.

Що таке грибок нігтів

Оніхомікоз – це медичне назва грибкової інфекції нігтів. Захворювання являє собою поразка нігтьових пластин, тим чи іншим видом патогенних або умовно-патогенних грибків. Останні викликають у людини інфекцію тільки при особливих умовах, частіше на тлі ослабленого імунітету. Це одна з основних причин розвитку грибка. До факторів ризику також відносяться:

  • травми шкірних покривів;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • ожиріння;
  • дитячий або похилий вік;
  • ВІЛ;
  • носіння тісного взуття;
  • захворювання ендокринної системи;
  • вагітність;
  • хронічні захворювання;
  • ходіння босоніж на пляжі, в басейні, лазні, сауні;
  • тривале лікування антибіотиками.

Ризик інфікування особливо високий у приміщення з підвищеною вологістю повітря. Не помітити оніхомікоз складно, оскільки він має яскраво виражені симптоми. Переважно змінюється зовнішній вигляд нігтів, але патологічний запальний процес зачіпає і поверхню шкіри біля них. Характерні ознаки оніхомікозу:

  • почервоніння, свербіж і печіння шкіри близько нігтьових пластин;
  • зміна кольору нігтів на жовтий, коричневий, чорний;
  • розшаровуванню і кришіння нігтьових пластин;
  • ущільнення, ороговіння нігтів;
  • неприємний запах від вогнищ ураження;
  • відшарування нігтьових пластин, їх повне відходження від ложа і руйнування.

Марганцівка проти грибка нігтів

Перманганат калію (калійна сіль марганцовой кислоти) являє собою кристали червоно-фіолетового або темно-фіолетового кольору або дрібний кристалічний порошок металевого відтінку. Його можна купити в будь-якій аптеці. При розчиненні у воді перманганат калію робить її малиновою. Застосування марганцівки від грибка нігтів обумовлено її сильними окисними властивостями. Це означає, що препарат викликає виділення активного кисню, який дезінфікує довколишні тканини і знищує хвороботворну мікрофлору. Кисле середовище пригнічує і розмноження грибка.

Ще розчин перманганату калію руйнує білкові структури патогенних мікроорганізмів, надаючи тим самим протимікробний ефект. Додатково калію перманганат проявляє наступні властивості:

  • дезодорують;
  • підсушуючі;
  • протизапальні;
  • забезпечують регенерацію тканин;
  • антисептичні;
  • нейтралізують токсичні дії.

Частіше марганцівку застосовують для дезінфекції ран, полоскання і лікування різних шкірних захворювань. Протигрибковою дією вона не має, тому використовується в якості допоміжного засобу. Якщо від грибка застосовувати тільки розчин калію перманганату, то він допоможе виключно на ранніх стадіях інфекції і за умови поєднання з лікуванням місцевими протигрибковими препаратами. На запущеній стадії оніхомікозу перманганат калію буде марний.

Марганцівка. Безліч корисних порад.

Ефективні рецепти

З допомогою марганцівки можна визначити ступінь ураження шкіри стопи або нігтів грибком. Для цього проводять дуже просту процедуру:

  1. В таз наливають невелику кількість підігрітої води.
  2. Потім всипають кристали або порошок перманганату калію до моменту, поки вода не придбає рожевий відтінок.
  3. В одержаний розчин опускають уражену кінцівку.
  4. Витримати кілька хвилин. Уражену область, на відміну від здорової, розчин не буде фарбувати в малиновий колір.

Завдяки такому методу можна з'ясувати, які ділянки вимагає лікування місцевими препаратами і марганцівкою, а які чіпати не варто. Хоча більшість протигрибкових мазей, гелів і кремів втирають, захоплюючи невеликі ділянки здорової шкіри або нігтів. Лікування грибка краще починати з появи перших симптомів і проводити його комплексно. Так терапія буде більш ефективною і займе менше часу.

Переривати лікування і закінчувати його відразу після зникнення симптомів грибка не можна, оскільки це підвищує ризик рецидиву інфекції. Марганцівку під час терапії використовують у вигляді різних засобів. Найефективнішими вважаються наступні:

  • Ванночки. Припускають занурення уражених кінцівок в чистий розчин марганцю. Стопи або кисті (в залежності від локалізації грибка) витримують близько 15-20 хвилин. Головне – вода повинна бути теплою, так вона підсилює лікувальну дію перманганату калію, оскільки розм'якшує нігтьову пластину і робить її більш проникною для проникнення лікарських речовин. Марганцівка від грибка нігтів може застосовуватися в поєднанні зі столовим оцтом, який підсилює лікувальну дію ванночки.
  • Мазі. Їх наносять на уражені ділянки на кілька годин або навіть на всю ніч. В останньому випадку компрес закріплюють за допомогою бинта. Додатково надягають поверх бавовняний носок, якщо грибок локалізується на нігтях ніг. Найефективнішою вважається мазь із марганцівки і подрібненого часнику. За іншим рецептом її готують з прополісу і спирту. Таку мазь наносять після проведення ванночки на основі розчину калію перманганату.

Ванночки для ніг

Лікувальні ванночки особливо ефективні на ранній стадії грибкових інфекцій. Їх проведення із застосуванням місцевих протигрибкових препаратів допомагає запобігти перехід захворювання в запущену стадію. Основою ванночок є вода з додаванням соди, оцту, йоду. По одному з рецептів використовується марганцівка. Для проведення ванночки потрібно:

  • невелика миска (для рук) або тазик (для ніг) у залежності від локалізації грибка;
  • щіпка перманганату калію;
  • близько 3 л води в залежності від обсягу обраної ємності.

Рідина повинна бути помірно гарячою, інакше можна обпалити шкіру, але і не зовсім теплою, щоб ефективніше пропарювати тощо уражену кінцівку. Сама процедура проводиться по наступній інструкції:

  1. Залити воду в обрану ємність (тазик або миску).
  2. Додати туди порошок або кристали перманганату калію, розмішати, щоб рідина набула рожевий колір.
  3. Опустити стопи або кисті в одержаний розчин, витримати їх у нього близько 20 хвилин.
  4. Після процедури ноги або руки гарненько просушити за допомогою рушника.
  5. Далі максимально обрізати уражені частини нігтьових пластин.
  6. Поверх нанести протигрибкову мазь, наприклад, Клотримазол. Для профілактики рецидивів інфекції можна протерти нігті ватним тампоном, який змочують перекисом водню.
  7. Повторювати процедуру протягом тижня, краще – перед сном. Якщо симптоми інфекції ще не пройшли, продовжити курс лікування ще на 7 днів.

★Ніколи не знав про такі властивості МАРГАНЦІВКИ. 8 способів застосування Марганцівки.

Ванночки з укусом

Посилити лікувальний ефект ванночок допоможе додавання оцту. Його можна взяти у вигляді есенції, але її потрібно правильно розводити, щоб не отримати хімічний опік. Оцтова кислота проявляє знезаражувальні та антисептичні властивості. Активні речовини в її складі здатні руйнувати грибкові спори і зупиняти їх подальше розмноження. Оцет при оніхомікозі теж використовують у вигляді компресів, примочок, мазей і ванночок. Для рецепту останньої потрібно:

  • вода – 2-3 л в залежності від обраної ємності;
  • тазик для ніг або невелика миска для рук;
  • оцет 9% з розрахунку 1 ст. л. на 1 л води;
  • перманганат калію – невелика щіпка.

Перед проведенням такої процедури варто знати, що можливий розвиток реакції гіперчутливості у вигляді печіння та свербежу в обробленому місці. У такому разі від цього методу лікування краще відмовитися. Інструкція по проведенню ванночки:

  1. Обрану ємність наповнити помірно гарячою водою, але не окропом.
  2. Додати кристали перманганату калію, влити оцет, перемішати.
  3. Витримати в такому розчині ступні або кисті близько 10 хвилин.
  4. По закінченні процедури насухо протерти шкіру, зрізати вільний край нігтів, зняти їх потовщену частину, підрівняти пилкою (для хворих і здорових пальців використовувати окремі інструменти).
  5. Проводити процедуру щодня протягом 7-10 діб. Краще робити її безпосередньо перед сном. На ніч після ванночки допускається накласти компрес з протигрибковою маззю.

Прополіс і марганцівка

За рахунок флавоноїдів у складі прополіс має протибактеріальну дію. Він пригнічує життєдіяльність патогенних мікроорганізмів. Крім того, прополіс містить біофлавоноїди, які забезпечують харчування пошкоджених тканин і їх прискореної регенерації. В результаті ніготь відновлює здоровий колір. Ще нігтьова пластина зміцнюється завдяки дії дубильних речовин, які теж є в складі прополісу. Він більш ефективний при дистальній формі грибка, коли ураження локалізується на кінці нігтя і поступово прогресує до його кореневої частини.

Прополіс однаково корисний при грибку нігтів на руках і ногах. У поєднанні з марганцівкою він надає більш сильний ефект. Можна додавати спиртову настоянку прямо у ванну з перманганатом калію. З іншого методу для проведення процедури потрібно:

  • спирт – 30 мл;
  • прополіс – 30 г;
  • невелика миска або тазик;
  • щіпка кристалів марганцівки;
  • близько 3 л води в залежності від обсягу обраної ємності.

Помірно гарячу рідину заливають в тазик або миску, додають тужа перманганат калію, перемішують. В отриманому розчині витримують кисті рук або стопи протягом 15-20 хвилин. Це класичний спосіб проведення ванночки з перманганатом калію. Вже після процедури приступають до застосування прополісу:

  1. Прополіс розім'яти, додати до нього спирт.
  2. Перемішати до отримання однорідної консистенції.
  3. Нанести отриману кашку на уражені нігті, зверху забинтувати і залишити на ніч.
  4. З ранку компрес зняти, промити ділянку ураження теплою водою, просушити.
  5. Нанести протигрибкову мазь.
  6. Повторювати процедуру протягом одного тижня.

Марганцівка і часник

Ефективність часнику при грибку нігтів обумовлена його противірусними та протигрибковими властивостями. Крім того, цей овоч має антисептичну дію. Для боротьби з оніхомікозом краще вибирати великі або середні за розміром зубчики, оскільки вони містять більшу кількість соку. Рекомендується брати свіжий часник, оскільки старий вже не буде володіти такими вираженими властивостями. Для процедури потрібно:

  • невелика головка часнику;
  • перманганат калію – щіпка;
  • вода – близько 3 л;
  • тазик або миска.

Часник часто замінюють цибулею або червоним перцем чилі, оскільки вони містять велику кількість природних антибіотиків – фітонцидів. Загальна схема проведення процедури:

  1. В ємність з гарячою водою додати кристали перманганату калію, розмішати до зникнення окремих крупинок.
  2. Витримати стопи або кисті в отриманому розчині близько 15 хвилин.
  3. Далі за допомогою рушники гарненько просушити шкіру і нігті.
  4. Зрізати вільний край нігтьових пластин, видалити ороговілі частини.
  5. Часник очистити, дрібно порізати або пропустити через прес.
  6. Кашку накласти на уражені нігтьові пластини, злегка втерти, закріпити за допомогою бинта, надіти бавовняні шкарпетки, залишити на ніч.
  7. З ранку промити за допомогою господарського або дегтярного мила, просушити, нанести протигрибкову мазь або крем.
  8. Робити процедуру щодня протягом тижня.

Копійчане засіб від грибка стоп і нігтів

Застосування дітям, вагітним і годуючим

Марганцівка від грибка нігтів дозволена як дітям, так і вагітним і годуючим жінкам. Її безпеку доведена і для новонароджених, яких рекомендують купати у воді з додаванням пари кристалів перманганату калію. Головна умова – не перестаратися, оскільки розчин марганцівки може пересушити шкіру або викликати опік здорових тканин. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Запобіжні заходи

Марганцівка при грибка стопи або нігтів ефективна, але використовувати її потрібно з особливою обережністю. При додаванні більшої дози кристалів або порошку перманганату калію концентрація розчину буде вище, що може призвести до хімічного опіку. У випадку з марганцівкою принцип «більше – значить краще» не працює. Інші запобіжні заходи:

  • уникати зіткнення кристалів перманганату калію з відкритими ділянками шкіри;
  • не перевищувати дозування, інакше можливий розвиток хімічного опіку (слабкий розчин має світло-рожеве забарвлення, сильний – яскраво-малиновий або темно-фіолетовий);
  • якщо під час проведення ванночки відчувається печіння і дискомфорт, додати води (якщо відчуття не проходить, припинити процедуру);
  • тримати стопи або кисті в приготованому розчині не більше 15 хвилин;
  • перемішайте воду до повного розчинення всіх кристалів перманганату калію;
  • кожен раз готувати новий розчин, оскільки він зберігається лише протягом однієї доби;
  • після кожної процедури змащувати шкіру кремом, оскільки марганцівка сушить шкіру.

Протипоказання і побічні ефекти

Єдиним протипоказанням до застосування марганцівки є індивідуальна гіперчутливість до цього препарату. Її легко виявити при появі таких побічних ефектів:

  • почуття стягнутості шкіри;
  • алергічних реакцій;
  • фарбування шкіри в малиновий колір;
  • набряку тканин;
  • хімічного опіку;
  • свербіння і печіння в області використання.

Відео

Як розводити і як користуватися марганцівкою

Відгуки

Сергій, 50 роківЗ грибком нігтів зіткнувся після відвідування лазні. Думаю, заразився, бо ходив без тапочок. Площа ураження була незначною, тому вирішив обійтися народними засобами. Протягом 3 тижнів кожні 23 дні робив ванни з марганцівкою для ніг. Головне – максимально зрізати пошкоджену частину нігтів.
Тетяна, 36 роківПро лікувальну дію перманганату калію дізналася ще від мами. У дитинстві після відвідування басейну або лазні вона змушувала мене за 10 хвилин витримувати ноги в розчині марганцівки. Сьогодні я використовую цей метод і для лікування своїх дітей. Нещодавно після пляжу помітила у сина грибок нігтів. Після тижня ванночок симптоми практично зникли.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!