Краплі від сухості очей - огляд кращих препаратів з інструкцією із застосування, показами, складом і ціною

При тривалому перебуванні біля телевізора або за комп'ютером зростає навантаження на зорові органи. Очі запалюються, червоніють, з'являється відчуття сухості. Щоб не погіршити стан здоров'я, нерідко використовують спеціальні краплі для очей. Існує кілька видів препаратів, у кожного свої особливості і дія.

Синдром сухого ока

Коли слизова очної оболонки недостатньо зволожується, розвивається сухість. Таке явище ще називають «синдром сухого ока». Патологія дуже поширена в офтальмології. За медичною статистикою, жінки більш схильні до виникнення цієї проблеми. Висушення кон'юнктивальної оболонки очей викликають різні причини:

  • ендокринні хвороби (аденома, гіпертиреоз, гігантизм);
  • неврит лицьового нерва;
  • авітаміноз;
  • хронічні форми захворювань повік;
  • ревматоїдний артрит;
  • хронічний гепатит;
  • літній вік людини;
  • рубцева деформація століття;
  • червоний системний вовчак;
  • патології сполучної тканини, які викликають закупорювання слізних проток залоз клітинами новоутворень;
  • кератоконус (дистрофічні зміни рогівки);
  • хвороби, для яких характерне часткове закриття повік (наприклад, виворіт століття);
  • тривалий прийом деяких медикаментів;
  • хронічна форма запалення кон'юнктиви;
  • постійне перебування в несприятливих кліматичних умовах (сухий, жаркий клімат, гаряче повітря, занадто висока або низька температура).

Синдром сухого ока - симптоми, причини й лікування. Сухість очей

Показання до застосування крапель від сухості очей

Виділяють ряд захворювань і станів, при яких необхідно використовувати краплі від сухого ока. Основні показання:

  • кератит (запалення рогівки);
  • тривале напруження зорових органів;
  • блефарит (гостре або хронічне двостороннє запалення країв повік);
  • набряклість, сльозотеча, почервоніння зорових органів, як реакція на яскраве освітлення, косметику, воду для вмивання, пил, дим;
  • кон'юнктивіт (група захворювань, для яких характерне запалення зовнішньої слизової оболонки очного яблука і внутрішньої частини повік);
  • роздратування, викликане носінням контактних лінз.

Види крапель від сухості очей

Коли в очах виникають сухість і дискомфорт, не рекомендується використовувати перше зволожуючий засіб, що запропонують в аптеці. Іноді потрібно не тільки зволожити зовнішню слизову оболонку, але і прибрати причину, яка викликала патологію. Необхідно проконсультуватися з офтальмологом, щоб він оглянув уражене місце і призначив ефективний варіант терапії. Різновиди крапель:

  1. Антибактеріальні препарати. Їх використовують, якщо причиною сухості слизової стала інфекція. Такі медикаменти блокують дію шкідливих мікробів, прибирають дискомфорт і почервоніння.
  2. Судинозвужувальні. Якщо очі постійно знаходяться в напрузі, судини розширюються, травмуються, краплі допомагають усунути печіння, почервоніння. Завдяки такому засобу забезпечується зміцнення судинної системи зорових органів.
  3. Вітамінні краплі при синдромі сухого ока забезпечують додаткове харчування. Вони компенсують недолік корисних компонентів, широко використовуються для профілактики очних патологій.
  4. Лікувальна категорія препаратів дає шанс позбутися від конкретних захворювань, діагностованих офтальмологом. Такі кошти борються з джерелом хвороби і її симптомами.
  5. Зволожуючі краплі для очей допомагають усунути сухість і дискомфорт в зорових органах на тривалий період часу.
  6. Антигістамінні краплі при сухості очей призначають у разі рясного сльозотечі та почервоніння слизової оболонки, викликаних харчовій або сезонної алергією.

Зволожуючі

Такий тип коштів для усунення сухості очей вважається найбезпечнішим, тому їх призначають дорослим і дітям. Зволожувальний розчин – рідина, яка має склад, дуже схожий на сльози людини. Він необхідний тим, хто постійно носить контактні лінзи або часто працює за комп'ютером. Найпопулярніші препарати даної групи:

  1. Лекролін. Це краплі в очі від сухості і різі. Засіб чинить антигістамінну дію, нормалізуючи функції зорових органів і усуваючи запальний процес. У препарату практично немає побічних ефектів, тому його можна застосовувати тривалий час. Основна речовина крапель – це натрій кромоглікат. Протипоказання: алергія на складові компоненти Лекролина. Краплі від сухості коштують від 85 до 90 рублів за флакон.
  2. Кромогексал на основі кромогликата натрію чинить протиалергічну та захисну дію. Він є кератопротектором – засобом, що відновлює слізну плівку, яка не руйнується з-за частого перенапруження зорових органів. Не можна давати препарат дітям до дворічного віку, при гіперчутливості до елементів ліки. В періоди вагітності і лактації його використовують з обережністю. Побічні ефекти: печіння, порушення чіткості зору, сухість, набряк кон'юнктиви, ячмінь. Середня ціна Кромогексала – 100 рублів за упаковку.
  3. Систейн ультра ефективно бореться з роздратуванням, допомагає регенерації слізної плівки. Препарат можна використовувати, не знімаючи контактні лінзи. Він включає поліетиленгліколь, гідроксид натрію, борну кислоту та інші компоненти. Протипоказання: вік до 5 років, алергія на складові елементи крапель. Іноді виникають побічні дії – подразнення, сльозотеча. Приблизна вартість препарату становить 450-600 рублів.
  4. Натуральна сльоза. Це засіб має практично ідентичний склад з людським слізним секретом. Краплі використовують для відновлення її нестачі при наявності симптомів синдрому сухого ока. Активні речовини засоби: гіпромелоза, декстран. Натуральна сльоза протипоказана дітям до 18 років і при індивідуальній непереносимості препарату. Як правило, ліки не викликає побічних явищ, але іноді може виникнути алергічна реакція. Ціна засоби в Москві і області – 240-320 рублів.
  5. Оксіал. Даний розчин з зволожуючим ефектом, зроблений на основі гіалуронової кислоти, пом'якшує суху кон'юнктиву і рогову оболонку. Процес відновлення зорових функцій органів значно прискорюється. Краплі від сухості очей можуть викликати роздратування, але в дуже рідкісних випадках. Вартість Оксиала – 350-450 рублів.
  6. «Волошкові» краплі або Иннокса відносять до гіпоалергенним засобів. Ліки включає натуральні компоненти, екстракти волошки, ромашки, бузини, буркуну. Краплі для очей знімають втому, усувають сухість і роздратування, чинять протизапальну дію. З обережністю призначають препарат дітям до 14 років. Иннокса протипоказана при алергії на рослинні елементи зі складу. Побічних реакцій майже ніколи не виникає. Придбати медикамент можна за 500-550 рублів.

Systane Ultra, Alcon

Знімають втому

Дана група медикаментів має стимулюючу дію. Вони включають вітаміни і добре знімають напругу, допомагають усунути синдром сухого ока, зберегти чіткість зору. Найефективніші засоби:

  1. Эмоксипин. Ці краплі для очей від сухості і втоми є синтетичним антиоксидантом. Активний діючий компонент – метилэтилпиридинол. Препарат зміцнює очні судини, сприяє розсмоктуванню дрібних крововиливів, захищає сітківку і рогову оболонку від негативного впливу сонця. Побічні реакції: несильно печіння і пощипування, почервоніння або набряк кон'юнктиви, слабкі різі. Препарат не можна використовувати при вагітності і високої чутливості до складу. Середня ціна – 200-300 рублів.
  2. Тауфон. Засіб часто призначають для лікування катаракти, видалення дистрофічних процесів різного типу. Краплі надають регенеруючі і энергообразующее дію, покращують обмінні процеси в зорових органах. В 1 мл препарату 40 мг діючої активної речовини – таурину. Ліки заборонено використовувати при алергії на складові елементи, вагітності, лактації, вік до 18 років. Можуть з'явитися почервоніння, печіння, каламутність в очах. Приблизна вартість Тауфона 40-50 рублів.
  3. Офтан катахром. Препарат застосовується для блокування розвитку катаракти, зняття набряків, зволоження слизової. До складу ліків входять: нікотинамід, аденозин і цитохром. Не рекомендується використовувати його при індивідуальній непереносимості, не можна лікувати їм дітей до 18 років. Після застосування може виникнути нетривалий слабке пощипування. Побічні ефекти: свербіж і висип на шкірі, почервоніння, контактний дерматит (у рідкісних випадках — нудота, зниження тиску, слабкість, жар). Ціна Офтана – від 150 до 200 рублів.
  4. Краплі від сухості очей Квинакс теж ефективні для лікування катаракти. Вони допомагають активно розсмоктувати білкові сполуки, які відкладаються на кришталику зорового органу. Основна діюча речовина: азапентацен полисульфоната натрію. При регулярному використанні препарат добре захищає очі від впливу утворюються вільних радикалів. Протипоказання: алергія на складові компоненти кошти. Побічних дій не зафіксовано. Середня вартість Квинакса – 350-550 рублів за упаковку.

Судинозвужувальні

Такі засоби призначають для усунення болю і дискомфорту, які є симптомами важкої стадії синдрому сухого ока. Розчини надають антисептичну, анестезуючу та судинозвужувальну дію, добре зволожують зовнішню слизову оболонку. Приклади ефективних медикаментів:

  1. Витабакт. Цей препарат для терапії захворювань переднього краю очного яблука (кератит, кон'юнктивіт) надає антисептичний, протимікробний ефект, знищує патогенні мікроорганізми, деякі віруси і грибки. Активна діюча речовина Витабакта – пиклоксидина дигідрохлорид. Препарат не можна застосовувати при виношуванні дитини, годуванні груддю, гіперчутливості до складових елементів ліки. Після використання можуть з'явитися печіння, гіперемія (набряклість, почервоніння слизової. Ціна варіюється від 300 до 330 рублів.
  2. Розчин Окомістин дуже ефективний для терапії захворювань зорових органів, які спровоковані грибками, хламідіями, вірусами, грамнегативними та грампозитивними бактеріями. Засіб виготовляється на основі лікарських сполук моногідрату хлориду амонію ібензилдиметрила. Протипоказання: вік хворого до 18 років, вагітність та лактація, алергія на складові компоненти. Іноді після використання з'являються печіння і невеликий дискомфорт, які проходять через 20-30 хвилин. Вартість Окомистина – 80-100 рублів.
  3. Октилия. Це судинозвужувальний засіб відноситься до альфа-адреномиметикам, добре знімає свербіж, почервоніння, печіння. Терапевтичний ефект відчувається вже через 10-15 хвилин після закапування розчину. Октилия не всмоктується в кров і практично не викликає побічних дій, але при тривалому використанні ліки може виникнути звикання. Не можна його застосовувати під час лактації і вагітності, непереносимості складу, віком до 3 років, при глаукомі. Купити медикамент можна за 250-300 рублів.
  4. Препарат Визоптик з судинозвужувальною та протинабряковою дією має багато позитивних відгуків, усуває подразнення, відновлює слізну оболонку. Головне діюча речовина – тетрагідрозоліну гідрохлорид. Медикамент протипоказаний при глаукомі, у віці до 3 років, при дистрофії рогівки, бактеріальних кон'юнктивітах, гострої серцевої недостатності та гіперчутливості до складу. Побічні реакції: печіння, почервоніння, підвищення внутрішньоочного тиску, сухість носової слизової оболонки, розширення зіниць. Ціна — 140-200 рублів.

Профілактика синдрому сухого ока

Щоб уникнути розвитку або повторного появи синдрому сухого ока, важливо дотримуватися ряду простих правил. Виконуйте наступні профілактичні заходи:

  • При тривалій роботі за комп'ютером давайте відпочивати очам кожні 40-50 хвилин.
  • Часто провітрюйте приміщення, регулярно робіть вологе прибирання.
  • Щоб зняти напругу із зорового органу, часто моргайте.
  • Позбавтеся від куріння і менше бувайте поруч з курящими людьми, так як дим сильно подразнює слизову оболонку очей.
  • Робіть спеціальну гімнастику, яка допомагає розслабити очні м'язи.
  • Застосовуйте краплі від висушення кон'юнктивальної оболонки ока, попередньо порадившись з лікарем.

Відео

Синдром сухого ока – як впоратися з цією недугою?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!