Рузам - форма випуску та склад, інструкція із застосування, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна

Сучасна наука здатна ефективно справлятися з безліччю хворобливих станів завдяки новітнім методам дослідження, які дозволяють зрозуміти причину патологічних процесів. Препарат Рузам був створений як ефективне імуномодулюючий засіб, здатне знизити рівень тучних клітин і еозинофілів у місці запалення, що сприяє швидкому одужанню пацієнта.

Інструкція по застосуванню Рузама

Техніка застосування препарату заснована на підшкірних ін'єкціях, що обумовлює наявність відповідних навичок. Інструкція по застосуванню містить відомості про дозування препарату, особливостей прояву, показання та протипоказання. Дотримання правил використання засобу позбавить від багатьох неприємностей, які є частиною життя людей з ослабленою імунною системою. Як правило, препарат призначається в профілактичних цілях у передсезонний алергічного періоду року.

Склад і форма випуску

Препарат випускається у вигляді трохи забарвленою або безбарвної рідини, що має не різкий запах фенолу. Розчин знаходиться в ампулах, які вміщуються у картонну упаковку по 10 або 5 штук. Склад вмісту ампули для підшкірних ін'єкцій представлений у таблиці:

Склад препарату

Ампула, мл

Екстракт з культури термофільного штаму золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus, штам С-2) – діюча речовина

0,2/0,5

Допоміжні компоненти:

Фенол 0,025–0,05%

Розчин хлориду натрію для ін'єкцій, 0,9%

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Імуномодулюючий препарат чинить протизапальну і протиалергічну дії. Він зменшує набряк слизової оболонки і шкіри, знижує рівень вмісту еозинофілів і дегранулированных тучних клітин у вогнищі запалення, підвищуючи концентрацію секреторного імуноглобуліну класу А Це збільшує опірність організму інфекціям. Препарат знижує вміст маркерів алергічного запалення, загального імуноглобуліну класу Е і оксиду азоту у видихуваному повітрі.

Показання до застосування

По інструкції, протизапальний та імуномодулюючий препарат призначається при хворобах імунітету. До таких належать:

  • сезонні полінози, алергії на пилок квітучих рослин;
  • цілорічні алергічні риніти;
  • бронхіальна астма;
  • кропив'янка;
  • набряк Квінке;
  • атопічний та інші алергічні дерматити;
  • часті повторні респіраторні інфекції;
  • ангіоневротичний набряк.

Спосіб застосування і дозування

Уколи Рузам вводяться підшкірно дорослим і дітям старше шести років по 0,2 мл раз/тиждень. Дітям 4-6 років препарат призначають по 0,1 мл раз на тиждень курсом 5-10 тижнів. За рік допускається проводити 1-4 курсу з інтервалом мінімум 20 діб. При полінозі уколи робляться за 6-8 тижнів до передбачуваного цвітіння алергенного рослини. При повторних респіраторних інфекціях профілактика проводиться навесні і восени того ж року. При необхідності доза препарату підвищується до 0,3 мл кожні п'ять діб.

Особливі вказівки

Застосування Рузама не чинить впливу на виконання потенційно небезпечних видів діяльності. Це означає, що препарат не знижує концентрацію уваги при водінні автотранспорту і не скорочує швидкість уваги при управлінні небезпечних механізмів. Якщо після використання ліки в ампулі залишився розчин, його не можна застосовувати повторно, слід утилізувати упаковку.

Побічні ефекти Рузама

Побічні ефекти при застосуванні препарату не мають вираженості, швидко проходять і не призводять до скасування прийому препарату. Зафіксовані поодинокі випадки, коли використання медикаменту призводило до вираженої реакції. Список побічних реакцій на препарат включає посилень на короткий період кашлю (якщо є хронічний бронхіт), зростання температури тіла, слабкість, посилення симптоматики у вогнищі інфекції, висипання на шкірі, задуху, підвищення субфебрильної температури.

Протипоказання

Якщо виявлена гостра негативна реакція на складові, то потрібно припинити подальше застосування. Не можна використовувати препарат в період вагітності, лактації, при декомпенсованих станів внутрішніх органів, гострому перебігу інфекції, туберкульоз, що протікає у відкритій формі. Препарат протипоказаний для використання дітям до 4 років.

Умови продажу та зберігання

Аптеки та фармацевтичні мережі мають право реалізовувати препарат населенню тільки за рецептом лікаря. Препарат необхідно зберігати у темному місці, недоступному для дітей. Для збереження діючої речовини повинна бути забезпечена температура зберігання – 4-20 °C. Не варто користуватися препаратом після закінчення терміну придатності, це може призвести до отруєння.

Ціна Рузама

Ліки Рузам продається в аптеках або через інтернет-відділи аптечних мереж. На вартість цього препарату впливає тільки цінова політика продавців. Приблизні ціни в Москві складуть:

Найменування аптеки

Ціна за 5 ампул по 0,2 мл, рублів

WER.RU

2388

ІФК

2713

Діалог

1585

Лабораторія краси і здоров'я

1814

Вікно допомоги

1720

Еврофарм

2550

Благодійна аптека Вікно допомоги

2647

Відгуки

Микола, 23 рокиШукаю, де можна купити препарат подешевше. Засіб дуже гарне і надійне. Після початку застосування став відчувати себе здоровою людиною і не боюся сезону цвітіння рослин. Раніше постійно доводилося уникати тривалого перебування на природі. Не дуже зручно, що доводиться мати справу з ін'єкціями, але я вже звик.
Ольга, 32 рокиЗараз всі добрі ліки коштують дорого. У мене з дитинства слабкий імунітет, я часто хворіла. Після чергової хвороби я пройшла обстеження, в результаті чого з'ясувалося, що у мене алергія на кішок. Не впевнена, що препарат допоможе від кішок, але от від алергічного риніту він мені точно допоміг. Добре, що я сама вмію ставити собі уколи.
Олександр, 36 роківУ мене бронхіальна астма. Приступи починаються після алергічної реакції на цвітіння квітів, Спочатку я починаю чхати, а потім розвивається напад. Лікар призначив Рузам. Можу сказати, що я не пошкодував, що викупив рецепт. Просто я звик купірувати напади застосуванням аерозолю. Зараз до нападів ситуація доходить дуже рідко.
Андрій, 41 рікЯ користуюся препаратом вже кілька років і іноді відчуваю, що я повністю здоровий, так як пройшли мучавшие мене все життя риніти і алергія на цвітіння тополь. Дуже добре, що немає побічних ефектів. Принаймні, він точно набагато безпечніше таблеток, які діють кілька годин і мають хімічний склад, що впливає на печінку.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!