Монурал при циститі - інструкція із застосування, склад, діюча речовина, побічні ефекти і аналоги
- 1. Що таке Монурал
- 2. Форма випуску та склад препарату
- 3. Механізм дії антибіотика
- 3.1. Фармакокінетика і фармакодинаміка
- 4. Через скільки діє Монурал
- 5. Показання до застосування
- 5.1. Монурал – це антибіотик чи ні
- 6. Як приймати Монурал
- 6.1. Для дорослих
- 6.2. Монурал для дітей
- 7. Інструкція по застосуванню в особливих випадках
- 7.1. Коли необхідний повторний прийом антибіотика
- 7.2. Монурал при вагітності
- 7.3. При нирковій недостатності
- 8. Побічну дію та протипоказання
- 9. Взаємодія з іншими лікарськими засобами
- 10. Скільки коштує Монурал
- 11. Аналоги Монурал при циститі
- 12. Відео
- 13. Відгуки
Сильне переохолодження організму загрожує розвитком запалення сечового міхура і появою безлічі неприємних симптомів, пов'язаних з даним захворюванням. Особливо схильні до цього недугу молоді дівчата та жінки. Порошок для приготування розчину з приємним апельсиновим смаком Монурал допоможе налагодити сечовипускання, усуне неприємні симптоми. В інструкції по застосуванню препарату детально описано, як і в яких кількостях вживати ліки, зазначені побічні ефекти і протипоказання.
Що таке Монурал
Антибактеріальні препарати на основі фосфорної кислоти, до яких також відноситься Монурал, володіють широким спектром дії, швидко позбавляють від симптомів захворювань сечовивідних шляхів і сприяють одужанню. Даний препарат вважається відносно безпечним. Він не викликає перехресної лікарської резистентності (зниження ефективності лікування через використання схожих за складом коштів), часто використовується в педіатричній практиці.
На відміну від інших бактеріостатичних засобів, Монурал при циститі діє цілеспрямовано. Якщо одні препарати здатні лише загальмувати ріст і розмноження патогенної флори, цей антибіотик провокує загибель клітин. Механізм дії високоефективного ліки реалізується за рахунок здатності активного компонента порушувати виробництво білка у клітинах бактерій, результат – розвиток мікроорганізму припиняється, бактерія гине.
Форма випуску та склад препарату
Ліки проводиться у формі гранул білого кольору з характерним цитрусовим запахом. Порошок упакований в паперові пакетики, всередині покриті поліетиленовою оболонкою. У продажу знаходиться два виду лікарського засобу, відмінність яких полягає в обсязі упаковки: двухграммовые пакетики призначені для лікування дітей, трехграммовые упаковки – для дорослих.
Активна діюча речовина – фосфоміцину трометамол. Компонент є структурним аналогом фосфоенола пірувату, що забезпечує високу ефективність ліків по відношенню до грампозитивних і негативних мікроорганізмів. В якості допоміжних речовин виступають:
- сахарин 0,016 м;
- сахароза 2,213 г;
- мандариновий ароматизатор 0,070 г;
- підсилювач смаку "апельсин" 0,070 р.
Механізм дії антибіотика
Препарат володіє широким спектром антибактеріальної активності відносно більшості грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Активна речовина виступає в якості блокатора синтезу білка, з якого складається більша частина клітинних стінок бактерій. Бактерицидна дія Монурал при циститі особливо високо на початковому етапі розвитку захворювання.
Специфічне дію фосфоміцину засноване на його здатності інактивувати фермент – энолпирувил-трансфераза, за рахунок чого виключається лікарська резистентність з іншими протимікробними засобами. У ході експериментів, проведених в пробірці поза живого організму, був встановлений синергізм (дію лікарських засобів в одному напрямку) з піпемідиновою кислотою, амоксициліном, цефалексином.
Фармакокінетика і фармакодинаміка
Концентрація фосфоміцину в порошку згубна для 99% різних типів збудників запалення сечостатевої системи. Бактерицидна дія досягається за рахунок пригнічення синтезу білка в клітинній мембрані бактерій на ранньому етапі. Активність проявляється по відношенню до грампозитивних і грамнегативних бактерій:
- энтерококкам (включаючи бактерії фекальної групи);
- стафілококів (включаючи золотистий і сапрофитический);
- кишкової палички;
- ентеробактерій;
- цитробактерам;
- протей мирабилису;
- морганелле моргану;
- серрациям;
- клебсиеллам;
- псевдомонад;
- гемофільної палички.
При пероральному прийомі порошок потрапляє в шлунок, звідки відбувається швидке всмоктування діючого компонента. Активна речовина розпадається на два компонента: трометамол і фосфоміцин. Біодоступність трехграммовой упаковки може варіюватися від 35 до 65 відсотків. Максимальна концентрація діючої речовини фіксується через 2-2,5 години на рівні 32 мкг/мл
Фосфоміцин не зв'язується з плазмовими білками і не метаболізується. При прийомі однієї дози за 3-4 години створюється висока концентрація речовини в сечі. Період напіврозпаду фосфоміцину в організмі людини становить близько 48-72 годин, що передбачає проведення одноразового курсу лікування. У незмінному вигляді активний компонент виводиться нирками. Трометамол екскретується з каловими масами.
Через скільки діє Монурал
Діюча речовина всмоктується в системний кровотік протягом однієї години. Терапевтична концентрація в плазмі досягається через 2-2,5 години, у сечі за 4-5 годин і залишається такою протягом до двох діб. Монурал при циститі потрібно прийняти один раз в кількості 1 трехграммового пакетика. Відгуки пацієнтів свідчать, що полегшення настає через 2-3 години після прийому розчину.
Показання до застосування
На сьогоднішній день Монурал при циститі визнаний одним з найдієвіших засобів. Результати численних досліджень, проведених провідними світовими клініками, показали ефективність засобу при лікуванні різного роду урологічних проблем однодозным способом – це та сама «одна таблетка від циститу», про яку мріють пацієнти. Єдиний недолік кошти, на думку лікарів, – відсутність результативності в терапії хронічних захворювань сечостатевої сфери.
Згідно офіційної інструкції приймати порошок необхідно:
- при лікуванні інфекційних уражень сечовивідних шляхів гострій стадії – уретрити у чоловіків, цистити у жінок;
- при виявленні асимптомной бактеріурії (коли в сечі висіваються бактерії більш 105 на 1 мл), включаючи випадки, коли діагноз поставлений вагітної жінки;
- при уретральном синдромі – явище, що супроводжується симптомами запалення уретри, сильними болями при сечовипусканні;
- для усунення ускладнень інфекційного генезу, що виникли після хірургічного втручання на органах малого тазу;
- для профілактики інфікування при проведенні трансуретральной діагностики.
Монурал – це антибіотик чи ні
Основний компонент порошку – фосфоміцину трометамол відноситься до класу антибіотиків похідних фосфоновой кислоти. Його дія спрямована на знищення 99% бактерій шляхом впливу на виробництво білка в клітинній оболонці і запобігання подальшого загострення запального процесу в сечостатевому тракті. Медичною асоціацією препарату Монурал зарахований клас антибіотика широкого спектру дії.
Як приймати Монурал
Для приготування мікстури, гранули з пакетика необхідно висипати в склянку і залити 100 мл чистої води. Для ефективного всмоктування препарату перед прийомом лікарського засобу рекомендується повністю випорожнити сечовий міхур. Останній прийом їжі повинен бути за дві години до або після лікування. Приймати розчин бажано вранці або ввечері перед тим, як лягати спати. Дозування, тривалість прийому підбираються індивідуально. Стандартний курс терапії – 1 добу.
Зверніть увагу, що застосування Монурал при циститі доцільно, тільки якщо патологію спровокували певні штами шкідливих мікроорганізмів, в іншому випадку, лікування може стати неефективним через те, що бактерія виявилася стійкою до фторхинолоновому антибіотика. Перед початком використання медикаменту необхідно здати аналізи на бакпосів, щоб встановити тип збудника і його резистентність до діючої речовини.
Для дорослих
Для лікування захворювань сечовивідних шляхів у дорослих одноразово використовують пакетики з дозуванням 3 грами. Розчин готують безпосередньо перед прийомом. Зберігання готової мікстури не допускається. Інструкція по застосуванню свідчить, що в цілях профілактики проникнення інфекції в сечовивідні шляхи під час хірургічного втручання, пацієнтам необхідно прийняти антибіотик 2 рази: за 3 години до визначеної процедури і через добу після операції.
Монурал для дітей
Антибіотик вважається відносно безпечним, бо повністю виводиться нирками і не зв'язується з плазмовими білками. Застосування Монурал при циститі у дітей допустимо при досягненні ними п'ятирічного віку. Пакетик об'ємом два грами необхідно розчинити у 1/3 склянки теплої рідини і дати дитині вранці натщесерце, або на ніч. При відсутності позитивного лікувального ефекту повторний прийом не призначається – доцільно підібрати інші види антибактеріальних препаратів.
Інструкція по застосуванню в особливих випадках
У період медикаментозної терапії циститу необхідно вживати велику кількість рідини, відмовитися від прийому алкоголю, дотримуватися дієти: прибрати з раціону солоне, смажене, копчене. Монурал – антибіотик широкого спектра, тому після лікування необхідно відновити мікрофлору слизової кишечника за допомогою пробіотиків. В особливих випадках (при вагітності, літньому віці, хворобах нирок) дозування і тривалість лікування необхідно скоригувати відповідно до опису до препарату або рекомендацій лікуючого лікаря.
Коли необхідний повторний прийом антибіотика
При рецидивуючому циститі, поновленні симптомів уретриту або інших інфекційних захворюваннях сечовивідної системи, викликаних грампозитивними або грамнегативними бактеріями, допускається повторне вживання Монурал через добу після приймання першої дози антибіотика. Аналогічна схема прийому використовується для лікування літніх пацієнтів.
Повторний прийом антибіотика необхідний при проведенні трансурентальной діагностики. Схема прийому – 1 пакетик 3 грами за три години до процедури і рівно через добу після обстеження. При діагностованому циститі необхідність у повторному використанні Монурал визначається через добу – якщо потрібний ефект досягнуто не було, лікування повторюють. В інструкції зазначено, що максимальна кратність лікування – 3 пакетика.
Монурал при вагітності
Ризик розвитку або рецидиву циститу особливо великий у вагітних жінок зважаючи перебудови організму і через зниження імунітету. Лікування інфекції ускладнюється тим, що більшість антибіотиків в цей період категорично протипоказані з-за високого ризику розвитку побічних реакцій і негативного впливу на плід. Фосфоміцин проникає через плаценту, але дослідження показали, що вплив на дитину незначно. Препарат часто призначається для лікування циститу під час вагітності.
Оптимальна дозування препарату підбирається індивідуально лікарем. При вагітності використовують двухграммовые пакетики. Застосовувати Монурал при циститі під час грудного вигодовування потрібно за стандартною схемою для дорослих. При використанні антибіотика рекомендується на час (2-3 дні) відмовитися від лактації.
При нирковій недостатності
Пацієнтам, які страждають дисфункцією нирок, необхідно знизити дозування порошку і збільшити інтервали між прийомами. Монурал не рекомендується приймати занадто часто при діагностованому пієлонефриті. При даному типі захворювання антибіотик використовується в якості допоміжного засобу у комбінації з іншими лікарськими препаратами. Схему прийому, курс лікування підбирають індивідуально залежно від тяжкості захворювання, анамнезу, скарг пацієнта.
Побічну дію та протипоказання
Антибіотик не підходить для лікування пацієнтів з непереносимістю глюкози, галактози, фруктози і хворим на цукровий діабет через те, що в порошку міститься цукор і його похідні. Категорично заборонено використовувати Монурал при циститі:
- дітям до п'яти років;
- пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності, якщо лабораторні показники кліренсу креатиніну нижче 10 мл/хв;
- при пацієнта гіперчутливості до будь-якого компонента складу.
Фосфорні антибіотики з широким спектром бактерицидної дії можуть спровокувати антибіотикоасоційований або псевдомембранозний коліт – запальне захворювання, викликане прийомом деяких видів медичних препаратів (характеризується сильною діареєю). Підвищений ризик розвитку побічного ефекту є у людей, які отримують иммуносупрессионные препарати, що у осіб після 60 років, переніс операцію. Інші побічні реакції від прийому Монурал при циститі виникають з боку ШКТ (шлунково-кишкового тракту) і шкіри:
- розлад стільця;
- нудота;
- печія;
- болі в області епігастрію;
- блювання;
- дисбактеріоз кишечника;
- шкірні висипання;
- кропив'янка;
- свербіж;
- інші алергічні реакції.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Не рекомендується приймати Монурал при циститі одночасно з антибіотиками аналогічного складу з-за високого ризику розвитку передозування. Надмірна концентрація фосфоміцину в сечі призводить до посилення побічних ефектів. Якщо передозування відбулося, пацієнту рекомендується звернутися в лікарню. При комбінації з метоклопрамідом знижується концентрація фосфоміцину в крові та сечі, тому дане взаємодія небажано.
Скільки коштує Монурал
Пакетики з порошкоподібною вмістом можуть зберігатися в звичайних умовах не більше трьох років з моменту випуску. Купити препарат можна в будь-якій аптеці міста, пред'явивши фармацевта рецепт від лікаря, або замовивши через інтернет-магазин. Вартість одного пакетика в аптеках Москви:
Назва аптеки | Ціна за 3 м, рублі | Ціна за 2 м, рублі |
інтернет-аптека «Діалог» | 435 | 315 |
ЭликсирФарм | Шістсот одинадцять | 446 |
Самсон-Фарма" | 561 | 373 |
Аптечна мережа 36,6 | 499 | 374 |
Столичка | 450 | 325 |
МІСЬКЗДОРОВВІДДІЛУ | 538 | 352 |
Формула Здоров'я | 590 | 384 |
Аналоги Монурал при циститі
Антибіотики, які володіють схожим складом з даним лікарським засобом, називаються структурними аналогами. Згідно з лікарським відгуками найпопулярнішими і дієвими антимікробними фосфомициносодержащими ліками є:
- Урофосфабол;
- Фосфоміцин;
- Фосфоміцину трометамол;
- Фортераз;
- Еспа-Фоцин;
- Уронормин-Ф;
- гранули Экофомурал;
- Цисторал.
В окремих випадках (при індивідуальній непереносимості компонентів складу, цукровому діабеті або інших ситуаціях) лікар може підібрати аналоги, схожі з оригіналом за механізмом дії. До таких лікарських засобів належать:
- 5-НОК;
- Гексаметилентетрамін;
- Діоксидин;
- Кубицин;
- Нітроксолін;
- Сангвиритрин;
- Амизолид;
- Сульфаніламід;
- Нолицин;
- Зеникс;
- Норфлоксацин;
- Ристомицина сульфат;
- Зивокс.
Відео
Відгуки
Аліна, 25 роківМонурал порошок допоміг мені справитися з гострим циститом. Болі були настільки сильними, що довелося викликати швидку допомогу. Лікар у лікарні рекомендував спробувати це ліки. Незважаючи на всі побоювання з приводу неефективності, засіб не тільки швидко усунула неприємні симптоми хвороби, але і повністю відновити нормальну флору.
Марина, 32 рокиВід циститу Монурал мені прописав лікар. Варто сказати, що інфекція у мене виникає не вперше. Раніше брала Зеникс, але хвороба поверталася, варто було трохи змерзнути. З новим антибіотиком про цистит я забула всього за добу. Минуло вже більше року, а хвороба про себе не нагадує, що мене дуже радує.
Наталя, 33 рокиРаніше і подумати не могла, що бувають антибіотики, у яких практично немає побічних ефектів, поки не спробувала ліки Монурал. Його мені прописали при виявленні бактеріурії під час вагітності. Гінеколог запевнила, що негативного впливу на плід не буде. Все так і сталося, моя хвороба пройшла, а дитинка народилася здоровою.