Камістад гель - інструкція із застосування, склад, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна

Зубний біль є сильним неприємним відчуттям для людини. Вона виникає в будь-якому віці, починаючи з ранніх років, коли прорізаються перші зуби. Інфекції, травми, операції в порожнині рота супроводжуються больовим синдромом, запаленням. Ефективний засіб Камістад, знімає ці неприємні симптоми, може значно поліпшити якість життя людини.

Інструкція по застосуванню Камистада

Препарат є комбінованим засобом для місцевого застосування в стоматології. Ліки призначене для зниження больового синдрому, усунення запальних процесів на слизовій оболонці порожнини рота, ясен. Може застосовуватися дорослими і дітьми будь-якого віку. Ліки практично не викликає побічних ефектів, гіпоалергенний.

Склад і форма випуску

Препарат випускається у формі гелю для дорослих і дітей. Має жовто-коричневий колір. Розфасовано по 10 г у алюмінієві туби з кришкою, що загвинчується з поліетилену. Кожна туба упакована в картонну коробку разом з інструкцією по застосуванню. Засіб для дорослих має легкий освіжаючий аромат, з нотами прянощів і ромашки. Дитячий варіант препарату приємно пахне за рахунок м'ятного і медового запаху. Складається з наступних компонентів:

Гель для дорослих, 2%

В 1 г засобу, мг

Моногідрат лідокаїну гідрохлориду

20

Екстракт квітів ромашки аптечної (1:4-5) (екстрагент – етиловий спирт 50% з трометамолом 1,37%)

185

Допоміжні речовини

50% розчин бензалконію хлориду (антисептик)

2

Карбомер

15

Дигідрат сахарину (сахаринат) натрію

1

Трометамол

28,1

Масло камфорного коричника

1

98% мурашина кислота

0,4

96% етиловий спирт

8,2

Очищена вода

739,3

Гель для дітей

Полидоканол (этоксисклерол)

Екстракт квітів ромашки аптечної

Допоміжні речовини

Карбомер

Трометамол

Очищена вода

85% гліцерин

Пропіленгліколь

Каріон

Монополсприт

Ацесульфам калію

Динатрію ЕДТА

Медовий і охолоджуючий ароматизатор

Фармакологічна дія

Ромашка виявляє протизапальну, антисептичну, регенеруючу дію. Допомагає загоєнню слизової, очищення порожнини рота від патогенної мікрофлори. Лідокаїн (полидоканол) викликає местноанестезирующий ефект. Біль при запаленні, пошкодженні слизової оболонки та ясен швидко блокується на тривалий період. Це відбувається за рахунок зв'язування діючої речовини мембрані нейронів. Транспорт іонів натрію в клітину знижується. Потенціал дії на мембрані не виникає, больовий імпульс не проходить по нервовим клітинам.

Показання до застосування

Препарат призначають для зменшення больового синдрому і запалення при наступних показаннях:

  • при носінні брекетів, зубних протезів;
  • при прорізуванні молочних зубів і зубів мудрості;
  • перед і після хірургічних процедур, в ортодонтії;
  • при стоматиті, гінгівіті, хейлите, глетчерной еритеми губ;
  • при подразненні, травмах слизової оболонки рота, ясен, внутрішньої поверхні губ.

Спосіб застосування і дозування

Перед застосуванням препарату рот слід очистити, прополоскати, руки ретельно вимити. Слизову оболонку і губи рекомендовано підсушити марлевим або ватним тампоном. Далі потрібно нанести трохи гелю (розміром з горошину) на чистий палець, масажними рухами втерти його в болючу ділянку порожнини рота, ясен. Препарат застосовувати в міру необхідності, але не більш 5-6 разів у день для дорослих і 3 разів на добу для дітей.

При носінні зубних протезів гель наносять на місця дискомфорту перед надяганням. Якщо з'являються виразки, значить, протези підібрані неправильно. Потрібно нанести ліки на пошкодження і звернутися до лікаря. Протези тимчасово не рекомендовано надягати. Заборонено застосовувати препарат при наявності ерозій і великих виразок. Ліки не призначається для лікування афтозних і герпетичних стоматитів. Препарат наносять після їжі та перед сном. Тривалість лікування визначається лікарем.

Гель Камістад

Гелева форма ліки сприяє рівномірному розподілу і швидкому проникненню діючих речовин в уражені тканини. Препарат поглинається за короткий час, завдяки чому в ротовій порожнині не відчувається неприємного смаку. Зміст ефірного масла обумовлює наявність м'ятного смаку і відсутність дискомфорту, пов'язаного із застосуванням ліки.

Камістад Бебі

Мазь Камістад для дітей до року застосовується для полегшення прорізування зубів. Полидоканол викликає охолоджуючий і відволікаючий ефект. Можливе призначення препарату пацієнтам з 3-х місяців до 12 років. При використанні в ранньому віці, у грудних дітей, слід проявляти обережність. Гель може викликати оніміння язика, губ, що призводить до прикусыванию. Спостерігається підвищене слиновиділення. Потрібно стежити, щоб не виникало порушень ковтання, захлебывания слиною.

Особливі вказівки

Перед застосуванням препарату треба ретельно очистити руки, щоб уникнути занесення хвороботворних мікроорганізмів пошкодження. При попаданні засобу в очі слід змити його великою кількістю води. Не рекомендовано застосовувати мазь у великих кількостях, ніж кульку розміром з горошину, за один раз, щоб уникнути проковтування ліки.

Препарат містить натрію сахаринат, що важливо враховувати пацієнтам з діабетом. Хлорид бензалконію може викликати появу чорного нальоту на емалі. При фарбуванні зубів варто звернутися до стоматолога для професійного очищення. Це явище не небезпечно для здоров'я. Якщо при застосуванні засобу симптоми не зменшуються, слід звернутися до лікаря.

Камістад при вагітності

Засіб протипоказаний при вагітності та лактації. Призначається у разі крайньої необхідності, якщо очікувана користь від терапії перевищує потенційний шкоду для матері дитини. У таких ситуаціях призначаються інші препарати з аналогічною дією, дозволені до прийому при вагітності. На час лікування слід припинити грудне вигодовування.

Камістад для дітей

Препарат протипоказаний дітям до 12 років. Для даної категорії пацієнтів підходить Камістад Бебі. Гель для дорослих містить лідокаїн. Цей компонент протипоказаний дітям через наявність побічних дій при застосуванні в ранньому віці. У дитини можуть виникнути порушення дихання і ковтання. У дитячому варіанті ліки міститься безпечний полидоканол.

Лікарська взаємодія

Випадків взаємодії, несумісності препарату з іншими засобами не описано. Дослідження в даному напрямку відсутні. Перед спільним застосуванням декількох препаратів слід отримати консультацію лікаря. При одночасному використанні двох засобів місцевої дії перерва між їх прийомом повинен становити не менше 30 хвилин.

Побічні дії

При використанні препарату можливі прояви алергічних реакцій при наявності гіперчутливості до складових компонентів. У рідкісних випадках можуть спостерігатися місцеві реакції: гіперемія, свербіж, печіння на місці втирання мазі. При появі ознак алергії варто припинити застосування препарату, потрібно звернутися до лікаря за рекомендаціями.

Передозування

При виявленні ознак передозування слід негайно звернутися до лікаря. Використання препарату частіше 6 разів на день (3-х – для дітей) може викликати симптоми:

  • блідість;
  • висипання і свербіж на шкірі;
  • підвищення частоти серцевих скорочень;
  • набряк гортані;
  • блювоту;
  • апное.

Протипоказання

Препарат не рекомендовано використовувати при наявності наступних показників:

  • артеріальної гіпертензії;
  • серцевої, ниркової або печінкової недостатності;
  • брадикардії;
  • порушення внутрішньошлуночкової провідності;
  • алергії на компоненти ліки;
  • при вагітності і лактації;
  • якщо вік дитини менше 3-х місяців (для дитячої форми) або 12 років (для дорослої форми).

Умови продажу та зберігання

Відпускається без рецепта лікаря. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці, при температурі до 30 градусів Цельсія. Придатний 5 років з дати виготовлення. Після розкриття туби можна застосовувати гель протягом 1 року. Заборонено використовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Аналоги

Можливе застосування інших препаратів з подібною дією. У продажу є такі аналоги:

  • Калгель. Містить лідокаїн та хлорид цетилпіридиній. Можна використовувати з 5 місяців.
  • Холисал. Має слабкий, але більш тривалий знеболюючий ефект. Містить масло анісу. Протипоказаний дітям раннього віку.
  • Солкосерил. Застосовується для лікування болючих ерозій. Дозволений дорослим і дітям.
  • Дентинокс. Містить екстракт ромашки, лідокаїн, полидоканол, сорбіт. Не викликає побічних ефектів. Застосовується для лікування дітей.
  • Алкаин, Дикаин, Инокаин, Лидоксор, Меновазин, Новокаїн. Використовуються тільки для анестезії в офтальмології і стоматології.

Калгель або Камістад – що краще

Ці препарати мають аналогічну дію. В якості знеболюючого компонента в них міститься лідокаїн. Концентрація цієї речовини в Калгеле в 6 разів нижче, ніж у Камистаде. Це зумовлює менш виражений, короткостроковий ефект знеболювання першого засоби. Його потрібно використовувати частіше. Калгель не викликає підвищене слиновиділення, сильного оніміння язика і губ. Його можна застосовувати для лікування великих ерозій і виразок на слизовій.

Ціна Камистада

Приблизна ціна ліки в аптеках (для Москви і Московської області):

Найменування

Де купити (аптека)

Ціна, рублів

Гель 2%, 10 мг

Stada, Німеччина

Zdravzona

214

Діалог

215

ІФК

337

Бебі, гель, 10 мг

Stada, Німеччина

Діалог

225

«36,6»

243

Zdravzona

287

Відео

Камістад при прорізуванні зубів — властивості, інструкція по застосуванню і відгуки

Відгуки

Світлана, 25 роківу сина в 5 місяців почалося прорізування зубів. Малюк вередував, я не могла його заспокоїти. Від стоматолога дізналася про препарат з полидоканолом і ромашкою для дітей. Це ліки разом з жарознижувальну допомогло. Після намазування ясен син швидко заспокоювався. Міг спокійно проспати всю ніч, біль довго його не турбувала.
Оксана, 56 роківЯ постійно ношу зубні протези. Періодично на яснах виникають натертості, запалення. Я застосовувала різні засоби, вони давали слабкий результат на короткий час. Застосування Камистада допомогло позбутися від цієї проблеми. Я накладаю його на місця дискомфорту, одягаю протез і весь день відчуваю себе чудово.
Петро, 34 рокиСтоматолог призначив гель для ясен Камістад при стоматиті. Я відзначив швидке полегшення болю, приємний запах. Відразу після нанесення мазі відчувалося невелике печіння, воно проходило через пару хвилин. Ліки мені сподобалося, але знеболення тривало не так довго, як хотілося б. Доводилося застосовувати засіб по 5 раз в день.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!