Л-карнитин - інструкція по застосуванню для схуднення або в бодібілдингу, дозування, побічні ефекти і ціна

L-карнітин є речовиною, що використовується для схуднення і нормалізації роботи організму, випускається в рідкому, таблетованій, сиропоподібну формі. Інструкція по застосуванню L-карнітину каже, що його можна використовувати спортсменам, дітям та жінкам для заповнення дефіциту речовини. Ознайомтеся з визначенням компонента, діями на організм, побічними ефектами.

Що таке Л-карнітин

За медичними даними, Л-карнітин є вітаміноподібною речовиною, що синтезуються в печінці і нирках людини з амінокислот лізину і метіоніну. Якщо виробітку не вистачає, то усунути дефіцит можна прийомом певних продуктів або біологічно активних добавок. За своїм складом L-карнітин схожий на вітаміни групи В, тому може називатися вітамін B11. Добавка популярна серед спортсменів, дієтологів, лікарів.

Вперше речовина було виділено з м'язів людини професором Крімбергом в 1905 році. У 1960 змогли синтезувати препарат штучним шляхом, а через два роки була визначена роль засобу для організму людини – здатність переносити через внутрішні мембрани мітохондрій довголанцюгові жирні кислоти. Вчені встановили, що L-карнітин синтезується організмом лізину, метіоніну, заліза, вітамінів В3, В6, В1 і С, деяких ферментів.

Для чого потрібен

L-карнітин тартрат відіграє важливу роль в обміні речовин, енергії, метаболізмі жирів, транспортуванні жирних кислот у клітини. За рахунок попадання жиру в мітохондрії клітин, він спалюється, а організм отримує необхідну енергію. Також вітаміноподібна речовина виконує наступні функції:

  • забезпечує зачаття, подальший розвиток і ріст плода, з його допомогою відбуваються процеси синтезу – це забезпечує зростання дитини в межах норми, формує вегетативну нервову систему, спинний і головний мозок;
  • покращує гостроту зору та функції очей, не дає розвиватися катаракті, уповільнює природні процеси дистрофічного зміни судин сітківки;
  • підвищує якість сперми, забезпечує сперматозоїди достатньої рухової активності, рятує чоловіків від безпліддя.

Основні функції і властивості L-карнітину

Крім описаних властивостей L-карнітину, речовина володіє ще рядом функцій, які слід знати кожному:

  • спалювання жиру, зниження ваги – прискорює втрату жирової прошарку, є нешкідливим жіросжігателя, використовується для боротьби із зайвою вагою в процесі схуднення;
  • збільшення розумової і фізичної енергії – щоденний прийом 2 г речовини протягом півроку значно підвищує фізичну і мозкову активність, збільшує витривалість, тонус, настрій і самопочуття;
  • стійкість до стресу – знижує відчуття пригніченості, зменшує прояв нейропатичних болів, захищає нервові тканини від негативного впливу амфетаміну, глутамату та аміаку;
  • анаболічний ефект – підвищує швидкість набору м'язової маси, стимулює процеси відновлення і утворення нових м'язових волокон;
  • детоксикація – виводить з організму біогенні шлаки, токсини, які накопичуються після окислення жирів і ксенобіотиків;
  • зниження холестерину – усуває утворення бляшок на стінках кровоносних судин, попереджає звуження і закупорку судин, усуває ризик розвитку інфаркту та інсульту;
  • поліпшення роботи серцево-судинної системи – захищає серце і судини від «шкідливого» холестерину, виводить токсини, нормалізує обмінні процеси в міокарді, підвищує витривалість.

Форма випуску

Є різні варіанти:

  1. Рідкий l-карнітин випускається у форматі сиропу, напоїв, швидко проникає в м'язи, призначений для дітей. Тривалість прийому становить 1-1,5 місяця з інтервалом між курсами 2-3 тижні. Припустимо проходити 4-6 курсів за рік. Приймають між основними прийомами їжі або за 20 хвилин до їжі в першій половині дня. З плюсів відзначають швидке дію, з мінусів – короткочасне дію.
  2. В ампулах – застосовується при ураженні серцевого м'яза. Роблять внутрішньовенні ін'єкції або крапельниці. Показаннями для використання стають ішемічний інсульт, транзиторна атака, наслідків травми мозку. Ампули застосовуються тільки в стаціонарі – це мінус. З плюсів можна назвати миттєве дію.
  3. В капсулах – призначені для широкого кола користувачів, запиваются водою. Мінус – капсули довше засвоюються організмом. Плюси – підходять для схуднення і перед тренуваннями, сприяють спалюванню жиру.
  4. В таблетках – застосовується для лікування хвороб серця в дозі, призначеній лікарем. З мінусів відзначають тривале дію, з плюсів – можливість корекції дози з вмістом активної речовини.

Дія Л-карнітину на організм

L-карнітин синтезується організмом, тому кошти частіше вистачає для підтримки функціонування всіх систем. Концентрація компонента відбувається всередині скелета, печінки, серцевого м'яза. Роль витаминоподобного кошти нагадує вітаміни групи В. Л-карнітин є амінокислотою, званої умовно незамінною. Ізомером карнітину є D-карнітин, який теж виробляється організмом і міститься в клітинах.

Використовують Л-карнитин для спалювання жиру, транспортування і виробництва енергії, виведення токсинів, захисту клітин м'язів від впливу кислот. Він скорочує період відновлення, підвищує вироблення білка, постачає необхідний ацетат для синтезу ацетилхоліну з холіну. Речовина покращує протікання всіх обмінних процесів, включаючи засвоєння білків та глюкози.

L-карнітин для схуднення

Прийом спортивної добавки здатний привести до ефекту жиросжигания. Принцип дії Л-карнітину полягає в постачанні жирних кислот всередину мітохондрій, що служать своєрідними електростанціями всередині клітини. Там жирні кислоти руйнуються, активно поглинається кисень і утворюється вода, що виділяється додаткова енергія на функціонування і обігрів тіла. Речовина не працює без рухової активності і правильного спортивного харчування.

Максимального ефекту схуднення можна досягти тільки під час аеробного тренування (коли відбувається активне дихання), без неї прийом як жиросжигателя буде неефективним. Якщо дотримуватися здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, то безпечна добавка стане незамінним помічником. За допомогою неї можна схуднути на 3-4 кг за місяць.

Показання до застосування

Вітамін B 11 або L-карнітин може бути використаний при наявності наступних показань ситуацій і станів:

  • втрати м'язової маси;
  • ожиріння;
  • відновлення після тривалої хвороби, хірургічної операції;
  • захворювань серця, порушення мозкового кровообігу;
  • профілактики атеросклерозу;
  • алергічних реакцій на шкірі, кропив'янки;
  • похилого віку, полегшення стану при хворобі Альцгеймера;
  • недоношеності у дітей, активної форми росту;
  • втрати концентрації уваги, розлади пам'яті;
  • підвищення фізичної витривалості організму;
  • зниження апетиту, порушення роботи ендокринної системи;
  • захворювань шлунково-кишкового тракту (ШКТ);
  • безсоння, тривожність, втоми;
  • дефіциту L-карнітину при дотриманні вегетаріанства, жорсткої дієти;
  • офтальмологічних захворювань.

Інструкція по застосуванню

Як приймати Л-карнітин для схуднення або відновлення функцій серця та інших органів і систем організму, розповість лікар. Він оцінить індивідуальні особливості пацієнта, підбере потрібну низьку або високу дозування і призначить курс прийому препаратів. Для лікування серця виберуть таблетки або ампули з розчином, для терапії дітей – сиропи, спортсменам корисно вживання у вигляді напоїв, а жінкам для схуднення рекомендується вживати капсули.

Як пити Л-карнітин в капсулах

Ацетил L-карнітин в капсулах призначений для прийому всередину, вміст не можна розжовувати або ділити. Проковтуючи капсули, запивайте їх чистою водою. Дорослим належить 250-500 мг 2-3 рази/добу, спортсменам – 500-1500 мг одноразово перед тренуванням. Курс триває близько 4-6 тижнів, але не довше ніж півроку. Дітям ліки L-карнітин в формі капсул не призначають із-за незручності дозування.

В ампулах

Для внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення призначений L-карнітин в ампулах. Він призначається при неможливості проковтування таблеток або капсул або в гострих періодах хвороб. 1 мл розводять 50 мл фізіологічного розчину або 5% розчину глюкози. Препарат вводиться внутрішньовенно струминно повільно або крапельно, внутрішньом'язово. Дозування залежить від типу хвороби:

  • для гемодіалізу – 2 г одноразово;
  • кардіогенний шок – 3-5 р/добу за 2-3 прийоми;
  • інфаркт міокарда – 3-5 г/день перші три дні, потім доза знижується вдвічі;
  • гострі порушення кровообігу мозку – 1 г в перші три дні, потім 0,5-1 г внутрішньовенно курсом 3-7 днів, повторення курсу можливе через два тижні;
  • у послеинсультный період – 0,5-1 г внутрішньовенно або внутрішньом'язово 2-3 рази/добу курсом 3-7 днів.

Як приймати в рідкій формі

Прийом сиропу з Л-карнітином або спеціальних напоїв не залежить від часу їжі, приймають сироп у нерозведеному вигляді. Дорослим належить по 5 мл тричі на добу, спортсменам – 15 мл однократно перед тренуванням. Тривалість курсу дорівнює 4-6 тижнів, після кількох тижнів його можна повторити. Для дітей до року добова доза становитиме 8-20 крапель, 1-6 років – 20-28 крапель, 6-12 років – 2,5 мл Дозування ділиться на 2-3 прийоми, курс становить місяць.

Креатин в таблетках

Як і ампули, таблетки L-карнітину застосовуються пероральним способом, запиваются водою. Не можна їх розжовувати або кришити. Курс прийому триває, виходячи з особливостей пацієнта. Дорослим належить 200-500 мг 2-3 рази/день, спортсменам – 500-2500 мг перед проведенням тренування. Застосування препарату понад півроку щодня небажано, це негативно впливає на організм.

Особливості прийому препарату

Капсульні і таблетовані форми L-карнітин застосовуються суворо за показаннями лікаря, їх не можна розжовувати і дробити. Для дітей краще вибирати сироп, спортсменам підійдуть спеціальні напої, хворим з проблемами серця і мозку підійдуть парентеральні розчини. Один курс триває 4-6 тижнів, якщо іншого не призначить лікар. Добова доза розподіляється на 2-3 прийоми, крім спортсменів.

Левокарнітин дітям

Тривалість прийому L-карнітину дітям становить не менше місяця, між курсами дозволено зробити тижневу перерву, потім повторити терапію. До року показано застосування сиропу в кількості 10-20 крапель одноразово. Діти від року до шести років отримують 20-27 крапель за один раз, 6-12 років – по 2,4-2,5 мл сиропу. За день можна приймати ліки 2-3 рази.

Як приймати L-карнитин для спалювання жиру

Комплексна терапія проти ожиріння може включати L-карнітин, але тільки в сукупності з фізичними навантаженнями і правильним харчуванням. Особливості прима препарату для схуднення:

  • перша доза 2 г приймається за півгодини до сніданку;
  • друга – за півгодини до обіду, третя – до вечері;
  • 600 мг приймаються перед тренуванням;
  • харчуватися слід не менше п'яти разів за день;
  • потрібно стежити за калорійністю їжі, скоротити кількість споживаного цукру і простих вуглеводів;
  • за день дозволено з'їсти не більше 50 г жиру, 1 г білка на кг ваги;
  • повністю відмовтеся від алкоголю;
  • фізична активність повинна тривати не менше 25 хвилин – це можуть бути танці, біг, аеробіка;
  • перед тренуванням з'їжте що-то білкове, через 1-1,5 години після тренування можна прийняти їжу.

Для серця

Л-карнітин для серця приймається у вигляді ампульного розчину для ін'єкцій. При ішемічній хворобі серця призначається 1 г розчину/добу протягом трьох днів, потім доза знижується до 0,5 г на день протягом тижня. Через 14 днів можна повторити 3-5-денний курс. При відновленні після інсульту призначається 1-2 ампули щодня протягом тижня, через 14 днів курс повторюється.

При гострому інфаркті вводиться 3-5 р/добу за 2-3 прийоми в перші два дні, потім доза знижується до 1-2 р. При кардіогенному шоці призначається 3-5 р/добу в 2-3 прийоми курсом, поки хворий не вийде з шокового стану. При вторинному дефіциті, що виникла на тлі регулярного проведення гемодіалізу, пацієнту одноразово вводять по 2 г після кожної процедури.

При заняттях спортом

Спортсменам, які займаються аеробними або анаеробними видами спорту, потрібно прийом L-карнітину через його нестачу. Додатково засіб підвищує витривалість при частих та інтенсивних тренуваннях, Препарат допомагає схуднути або набрати масу. Оптимальною дозою для спортсменів вважається 500-2000 мг/добу, разова доза дорівнює 500-750 мг, всього в день можна прийняти добавку тричі або 1000 мг двічі. Пийте Л-карнітин за півгодини до тренування та вранці на голодний шлунок, в дні без активності другий прийом повинен припадати на перерву між їжею.

Побічні ефекти і протипоказання

За відгуками лікарів, L-карнітин добре переноситься і рідко виявляє побічні дії. Іноді можуть з'являтися алергічні реакції, болі в животі, порушення травлення, м'язова слабкість, дискомфорт у місці введення ін'єкції. З обережністю призначають препарати при цукровому діабеті, гіпертонії, цирозі печінки, захворюваннях нирок і периферичних судин. До протипоказань відносяться:

  • індивідуальна непереносимість;
  • синдром рибного запаху;
  • вагітність, лактація.

Скільки коштує Элькарнитин в аптеці

Купити або замовити L-карнітин можна за цінами, які залежать від форми випуску препаратів, рівня торговельної націнки, концентрації активної речовини і його формули. Приблизні ціни кошти з компонентом Levocarnitine в аптеках та інтернет-аптеках складуть:

Найменування, форма випуску

Інтернет-ціна, в рублях

Аптечна ціна, в рублях

Сироп 20% 50 мл

234

250

Капсули 560 мг 60 шт.

761

790

Таблетки 500 мг 30 шт.

1754

1900

Капсули по 500 мг, 60 шт.

1927

2200

Сироп 1500 мг 473 мл

2417

2600

Відео

Три хвилини-по суті! L - КАРНІТИН

Відгуки

Тетяна, 28 роківУ мене завжди були зайву вагу, але перед весіллям мені хотілося від нього позбавитися. Я вирішила займатися спортом і дотримуватися правильного харчування. Подруга підказала, що якщо правильно приймати L-карнітин, то справа піде швидше. Дійсно, за місяць я скинула п'ять кіло, залишилося ще десять.
Михайло, 35 роківЯ займаюся спортом, виступаю, та й просто люблю підтримувати тіло у формі. Перед виступами завжди починаю пити Л-карнітин – це допомагає збільшити витривалість, підвищує ефективність занять і швидше досягати рельєфності тіла. П'ю його в капсулах, подобається фірма Солгар.
Ганна, 31 рікУ моєї мами проблеми з серцем, є ризик розвитку інфаркту. Коли вона в черговий раз потрапила в лікарню, у неї встановили дефіцит Л-карнітину, тому призначили курс крапельниць з препаратом. Після нього мама не скаржилася на серце протягом півроку, потім ми повторили терапію.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!