Антибіотики від кашлю у дорослих і дітей
- 1. Коли при кашлі призначають антибіотики
- 2. Дорослим
- 3. Дітям
- 4. Який антибіотик краще при кашлі
- 4.1. При сухому
- 4.2. При сильному
- 4.3. При затяжному
- 4.4. При кашлі і нежиті
- 4.5. При кашлі з мокротою
- 5. Як вибрати антибіотик при кашлі
- 5.1. Таблетки
- 5.2. Сироп
- 5.3. Широкого спектру дії
- 5.4. Недорогі
- 6. Ціна
- 7. Відео
- 8. Відгуки
Коли людина стикається з хворобою, у нього з'являється багато питань з приводу особливостей ліків. Особливо важливо знати подробиці у разі, коли приймаються не прості таблетки, а антибіотики від кашлю, які часто призначаються дорослим з симптомами у вигляді сильних приступів і нежиті. Дізнайтеся про найпопулярніші ліки та допустимі межі їх застосування.
Коли при кашлі призначають антибіотики
Антибіотики при кашлі можуть бути призначено у випадках, коли організм людини піддався атаці бактеріальної інфекції, яка порушила запальні процеси в легенях, які призвели до абсцесу. Симптомом служить поява кашльового синдрому з отхаркиванием мокротиння зеленого кольору. До абсцесу призводять анаеробні бактерії (пептострептококи, фузобактерії). Рідше причиною захворювання служать аеробні бактерії (стафілокок, синьогнійна паличка).
У процесі розвитку хвороби виникають комбінації різного роду бактерій. Крім того, збудником можуть бути грибкові організми (гістоплазмоз, аспергільоз), мікобактерії. При діагностиці, виборі лікування хвороби важливо мати на увазі, що природа кашлевих нападів може пояснюватися вірусною інфекцією, при якому антибактеріальна терапія позбавлена сенсу.
Дорослим
Пневмонія, туберкульоз, трахеїт, бронхіт (як прояв запалення легенів), плеврит (бактеріальної етіології) – все це супроводжується кашлевыми нападами і обумовлено бактеріальною інфекцією. Прояви вимагають застосування антибактеріальних препаратів у процесі лікування. Найменшими побічними ефектами володіє клас макролідів. Широке застосування і доведену ефективність довели препарати:
- Сумамед (Азитроміцин). Призначається при виразних і довгих кашлевих нападах, супроводжуваних відділенням мокротиння. Ефективний у ході навіть короткочасних курсів терапії.
- Амоксиклав. Даний препарат часто призначають при бронхіті. Має малу кількість побічних проявів, тому дозволений при грудному вигодовуванні. Вимагається суворе дотримання проміжків прийому. Висока ціна є мінусом.
- Цефтріаксон. Дешевий сильнодіючий препарат, який входить у групу "Цефалоспорини". Лікарська форма допомагає перемогти бактеріальну пневмонію і бронхіт. Ефективний при трахеїті. Застосовується у вигляді уколів.
- Цефотаксим. Медикамент широкого спектру дії. Ефективний при інфікуванні нижніх відділів дихальних шляхів. Протипоказаний при вагітності.
Дітям
Якщо у дитини діагностовано бактеріальна інфекція, що супроводжується болісним кашльовим синдромом, лікар може призначити лікування з участю цих препаратів. Часто в переліку протикашльових засобів присутні наступні види антибактеріальних препаратів у формі суспензій і таблеток:
- Макропен. Позбавляє від сильних форм кашлю. Для дітей випускається з банановим ароматизатором і сахарином. Педіатри дозволяють прийом ліків навіть дітям до року. Швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. У рідкісних випадках можлива поява висипу.
- Флемоксин солютаб. Призначається дітям з тяжкими формами інфікування бронхів. З побічних дій можливі діарея, шкірна алергія.
- Ампіцилін. Малотоксичний препарат, який призначається дітям при лікуванні ангіни. Ефективний при ранніх проявах хвороби.
Який антибіотик краще при кашлі
В основу прийому антибактеріальних засобів повинен бути покладений принцип строгої обґрунтованості та грамотності застосування. Біохімічні особливості життєдіяльності бактерій іноді дуже сильно різняться і для впливу на них потрібно правильно підібрати діюча речовина. Особливості кашльового синдрому служать орієнтиром для фахівця. Практика показує, що застосування того чи іншого препарату визначається, в основному, кількома проявами природи кашльового нападу.
При сухому
Сухий кашель, як правило, характерний для коклюшу, збудником якого є Bordetella pertussis, аеробний грамнегативний кокк. Для придушення патогенного мікроорганізму використовують Еритроміцин, Кларитроміцин, Азитроміцин. Застосування антибіотиків при сухому кашлевому типі можливо лише тоді, коли той перейшов у вкрай болісну форму. Інтерстиціальна пневмонія і фарингіт характеризуються цією ознакою. Для лікування призначають Сумамед.
При сильному
Сильний кашель вимагає обов'язкової діагностики перед застосуванням терапії антибактеріальних ліків. Причиною може виявитися вірусна інфекція і тоді антибактеріальні препарати лише завдадуть шкоди. У разі виявлення бактеріальної інфекції призначають Амоксиклав (не госпітальна пневмонія, бронхіт), Супракс (тонзиліт, фарингіт), Макропен (коклюш, синусит). При виявленні бактеріального фарингіту або бронхіту призначається Сумамед.
При затяжному
Якщо кашель продовжується більше чотирьох тижнів, то людина має справу з затяжної формою. В цьому випадку проводиться рентгенографія і аналізи крові, а після підтвердження підозри на бактеріальне походження збудника призначаються антибіотики від сильного кашлю. Причинами служать коклюш (лікується Макропеном та Амоксициліном), микоплазменная пневмонія (Еритроміцин, Азитроміцин, Кларитроміцин), хламідійна пневмонія (Кларитроміцин).
При кашлі і нежиті
Звичайні симптоми патогенного дії певного роду бактерій проявляються нежиттю і кашлевыми нападами. Після того, як здійснено точна діагностика збудника захворювання, призначається лікування, яке включає застосування ліків антибактеріального спектра. Це може бути Аугментин (при тонзиліті, синуситу, середнього отиту), Амоксиклав (тонзиліт, фарингіт). Дієвий ефект надасть Рокситромицин.
При кашлі з мокротою
Якщо легеневе захворювання супроводжує такий симптом як мокрий кашель, то допустимо застосування сильнодіючих антибіотиків від кашлю, наприклад, Цефтріаксону (при хронічному бронхіті, абсцесі легень, пневмонії). Сумамед допоможе при діагностуванні синуситу. Хронічний ускладнений бронхіт лікується з використанням Амоксициліну та Амоксиклавом.
Як вибрати антибіотик при кашлі
Препарати приймають тільки за призначенням, самостійний підбір загрожує закінчитися негативними наслідками для організму і появою стійкості бактерій. Для призначення лікар проводить бактеріологічний посів мокротиння для визначення типу збудника. Після цього можна призначати ліки. Доза та курс лікування встановлюють індивідуально.
Таблетки
Найбільш популярні антибіотики при застуді та кашлі дорослим призначають у формі таблеток. Вони застосовуються для лікування захворювання, яке викликане бактеріями, затягується на 5-7 і більше днів. Призначаються наступні ліки:
- Азитроміцин, Рокситромицин, Кларитроміцин – ліки з групи макролідів, належать до нового покоління складних природних сполук. При лікуванні кашлю їх дія спрямована на знищення патогенних бактерій без шкоди для організму. Одночасно із антибактеріальною, макроліди володіють імуномодулюючою дією.
- Цефотаксим, Цефпиром, Цефазолін – група цефалоспоринів призначається, якщо не діють антибіотики пенициллиновые групи. Ліки цього типу допомагають впоратися навіть з сильним кашльовим нападом. Медикаменти ефективні по відношенню до стафілококів.
Сироп
Антибіотики при сухому кашлі допомагають перевести його у вологий продуктивний кашель, завдяки якому посилиться виведення мокротиння з легких. До антибактеріальних сиропам подібної дії відносяться:
- Лазолван – з діючою речовиною амброксолом, який розріджує в'язке мокротиння і прискорює його виведення з дихальних шляхів.
- Бронхолитин – призначається лікарем, містить в складі глауцина гідробромід, ефедрину гідрохлорид і масло базиліка з лимонною кислотою. Препарат ефективний відносно тривалого кашлю.
Широкого спектру дії
Лікарі призначають при сильному кашлі препарати з серії пеніцилінів і фторхінолонів, які діють на багатьох збудників хвороб. До них відносяться:
- Аугментин, Амоксиклав – до складу входять амоксицилін і клавуланова кислота, які діють на причину комплексно. Препарати усувають кашльовий напад, викликаний бронхітом, абсцесом, емпієма і часткової бронхопневмонией. Максимальний термін лікування антибактеріальними засобами – два тижні.
- Левофлоксацин, Моксифлоксацин – діють відносно стафілококів, грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Середня дозування залежить від віку і тяжкості хвороби, дорівнює 250-750 мг одноразово на добу.
Недорогі
Дешевий препарат від кашлю може бути оригіналом або дженериком. Останні відрізняються за якістю використовуваної сировини, але за ефективністю не поступаються оригінальним запатентованим препаратів. З дешевих ліків застосовуються:
- Амоксицилін для дорослих (Флемоксин Солютаб) – покращене похідне ампіциліну з високою біодоступністю і ефективністю. Доза становить 500 мг кожні 8 годин курсом 7-10 днів.
- Сумамед (Азитроміцин) – містить азитроміцин з групи макролідів. При терапії бронхіту і пневмонії використовується 0,5 г у перший день і по 0,25 г наступні чотири дні, або триденний курс по 0,5 г/день.
Ціна
Антибіотики при затяжному кашлі призначаються лікарем за рецептом, купити їх можна в аптеках Москви і Санкт-Петербурга за такими приблизними цінами в рублях:
Найменування ліки | Мінімальна ціна, в рублях | Максимальна вартість, в рублях |
Амоксиклав | 200 | 300 |
Сумамед | 400 | 500 |
Амоксицилін | Сто | 200 |
Левоміцетин | 120 | 140 |
Аугментин | 320 | 350 |
Азитроміцин | 100 | 120 |
Флемоксин Солютаб | 400 | 450 |
Доксициклін | 30 | 40 |
Супракс | 600 | 650 |
Офлоксацин | 550 | 600 |
Відео
Потрібні антибіотики при обструктивному бронхіті? - Доктор Комаровський
Відгуки
Віра, 29 роківУ дитини почався сильний кашель, навіть з блювотою, підвищилася температура. Ми з чоловіком терміново звернулися до лікаря, той визначив почалася стадію бронхіту. Було вирішено призначити антибіотики, вибір припав на Амоксицилін за доступною вартості. Добре, що він допоміг, але в майбутньому я сумніваюся щодо його ефективного використання.
Олег, 34 рокиЯ сильно застудився, став кашляти ночами і вдень з надсадой, гнійної мокротою, біль в легенях. Прийшов до лікаря, той поставив діагноз пневмонія. Мене терміново госпіталізували і почали проводити курс лікування. Одним з етапів став прийом антибіотиків. Начебто пив Сумамед, мені він допоміг, діяв дуже ефективно і швидко усунув причину хвороби.
Наталя, 38 роківМене почав мучити кашель по ночах, віддавався у грудній клітці. Я пробувала лікувати його методами народної медицини, але стало тільки гірше, я була млявою і слабкою. Я прийшла до лікаря на огляд, той узяв аналізи і виніс вирок – запалення легенів. Була терміново прописана антибактеріальна терапія у формі ін'єкцій, це мене врятувало.