Препарати на основі міноксидилу для волосся - механізм дії, інструкція, показання, аналоги і ціна

Проблема випадіння волосся пов'язана з фізіологічними порушеннями в організмі, у тому числі з гормональним дисбалансом (андрогенне облисіння), генетичною схильністю. В аптеках представлений препарат Міноксидил для волосся, який популярний не тільки серед жінок, але й серед чоловіків. Відгуки пацієнтів підтверджують позитивні ефекти, яких вдалося досягти при лікуванні андрогенного облисіння (алопеції або).

Що таке Міноксидил

Історія медичного препарату Міноксидилу незвичайна. Спочатку діюча речовина лікарського засобу розроблялося для лікування виразки шлунка. Пізніше препарат застосовували для зниження артеріального тиску. При використанні засобу пацієнтами була відзначена активізація росту волосся. Цю особливість лікарського засобу відзначили як побічний ефект. Фармакологія не упустила цю особливість лікарської речовини. Minoxidil для волосся використовується для припинення випадіння, посилення росту волосяного покриву на різних стадіях алопеції.

Склад і форма випуску

Міноксидил – білий порошок у вигляді невеликих кристалів, який добре розчиняється у воді, спирті, пропіленгліколі. Порошок розчиняється в етилацетаті, ацетоні, хлороформі. Він є основним компонентом лікарського засобу Міноксидил для волосся. Крім нього, лікарський розчин містить пропіленгліколь, етиловий спирт і дистильовану воду.

Дія інших активних компонентів спрямовано на посилення дії міноксидилу. Вода є розчинником і основним наповнювачем лікарської суміші. Для покращення поглинання діючої речовини шкірою використовується пропіленгліколь, це розчинник з невисокою ступенем токсичності. Для посилення ефективності розчину в склад входить етиловий спирт. Додатково він виконує функції консерванту, розчинника та антисептика.

Препарат випускається у вигляді розчинів з концентрацією діючої речовини 2 або 5%. Серед пацієнтів не менш популярна форма лосьйону для зовнішнього застосування. Препарат випускається в таблетках. На основі міноксидилу існує безліч засобів від облисіння. Активна речовина знаходиться в шампунях і спреях. Ефективність лікарського засобу не залежить від форми випуску. Ціна на препарати з миноксидилом доступна.

Фармакологічна дія

У медичній практиці препарат Міноксидил застосовується вже понад тридцять років, але механізм його стимулюючої дії на волосяні цибулини до кінця неясний. Безпосереднього впливу на ріст волосся засіб не робить, його дія спрямована на стимуляцію росту через активацію клітин волосяного сосочка і поліпшення кровообігу за рахунок судинорозширювальної дії.

Численні дослідження підтверджують максимальну ефективність препарату в порівнянні з іншими стимуляторами росту волосяного покриву. Його дія комплексне і поєднує в собі механізми дії інших лікарських стимуляторів. Під дією препарату збільшується кількість волосяних фолікулів, припиняється втрата волосся, спостерігається ефект підсилення росту здорового волосяного покриву.

Показання до застосування

Міноксидил при прийомі внутрішньо у формі таблеток розширює кровоносні судини, що дозволяє стабілізувати артеріальний тиск, поліпшити кровообіг, допомагає знизити тиск крові на м'язовий шар серця. При зовнішньому застосуванні (нанесенні на шкіру голови) активізує мікроциркуляцію крові, стимулює фази росту волосяних фолікулів, забезпечує швидкий перехід з фази спокою у фазу зростання. Призначають Міноксидил при діагностованій андрогенетичної алопеції.

Протипоказання

Випадання волосся має різні причини, тому застосування доцільно лише у випадках, пов'язаних з облисінням в результаті порушення концентрації в крові андрогенів (статевих гормонів). Застосування ліків в інших випадках випадіння волосся протипоказано. Не можна використовувати лікарський розчин при індивідуальній підвищеній чутливості до будь-якого компонента.

Не застосовується лікарський засіб:

  • при дерматозах шкіри голови;
  • при порушенні цілісності шкіри;
  • у віці до 18 років;
  • під час вагітності;
  • при лактації;
  • одночасно з ліками, які підсилюють захисні функції шкіри.

Препарати на основі Міноксидилу для волосся

Міноксидил є не тільки ліками, але й ефективним косметичним засобом для підвищення густоти волосся, їх зміцнення. Шампуні, бальзами, крім стимулятора росту, містять вітаміни, мікроелементи, вони важливі для живлення волосся і шкіри голови. У Санкт-Петербурзі та Москві популярністю користуються препарати з Миноксидилом для волосся:

Препарат

Форма

Коротка характеристика

Minoxidil 5

Розчин 5 %

Волосся стають більш густими і набувають здоровий блиск, надає захисну дію від впливів середовища і хімічних речовин у шампуні, бальзами

Kirkland Minoxidil

Розчин 5 %

Покращує стан волосяного покриву за місяць, посилює ріст волосся і бороди у чоловіків, ефективно бореться з облисінням

Алерана

Спрей

Зменшує утворення речовини, яка викликає випадання волосся, зменшує випадання і стимулює ріст нових волось

Генеролон

Спрей

Більш ефективний на початкових стадіях облисіння або порідшання волосяного покриву

Регейн

Аерозоль

Застосовується для терапії алопеції з ураженням ділянок на маківці у чоловіків, уздовж середньої проділу у жінок

Rogaine для жінок

Піна

Ефективний при дифузному випаданні волосся, спадковому облисінні, поредении волосяного покриву

Rogaine для чоловіків

Лосьйон

Застосовується для лікування облисіння тім'яній частині голови, в тому числі генетичного характеру

Інструкція по застосуванню Міноксидилу для волосся

Стандартна процедура використання лікарського розчину для відновлення волосяного покриву передбачає його нанесення на шкіру 2 рази в день – вранці і ввечері. Ефективність лікарського засобу безпосередньо залежить від концентрації діючої речовини. 5% розчин має більш сильний терапевтичну дію, ніж 2%. Вибір концентрації залежить від стадії та ступеня розвитку захворювання.

На шкірі лікарська речовина повинна знаходитися 3-4 години після нанесення, засіб повинен повністю вбратися. Біля лікувального розчину є ще одна важлива особливість – застосовувати його треба до тих пір, поки досягнутий ефект буде стабільний, до повного його закріплення. В іншому випадку можливе випадання знову виросли волосся вже протягом кількох наступних місяців.

Для бороди

Для отримання густої красивою бороди чоловікам краще використовувати лікарські форми з концентрацією діючої речовини 5%, 10%, 15%. Використання розчину з концентрацією 2% неефективно. Терапевтичний ефект мазі значно поступається лосьйонів і розчинів. Видимий ефект спостерігається не раніше, ніж через 3 місяці застосування препарату, в деяких випадках через 6 місяців. Це залежить від індивідуальних особливостей організму. Через 2-3 місяці потрібно зробити перерву на 2 тижні і продовжувати використання засобу до досягнення потрібного ефекту.

Послідовність дій для поліпшення росту бороди наступна:

  • очистити шкіру від забруднень;
  • нанести засіб на суху шкіру;
  • втерти легкими масажуючими рухами;
  • більша кількість лосьйону наносити на проблемні ділянки;
  • дати ліків повністю вбратися;
  • після процедури вимити руки.

Для росту волосся

Застосовують лікарський засіб (наприклад, лосьйон Міноксидил) з метою стимуляції росту волосся 1 раз на добу перед сном. Вибір розчину з концентрацією міноксидилу 2% - оптимальний варіант. Наносять 1 мл розчину на шкіру голови масажними рухами втирають засіб. Бажано використовувати препарат щодня і не пропускати процедуру. Не доцільно компенсувати пропущену процедуру збільшенням частоти використання або об'єму лікарського засобу.

Від випадіння волосся (лікування облисіння)

Для лікування андрогенного облисіння існують препарати міноксидилу для чоловіків і для жінок, але є загальні принципи їх застосування:

  • Починати використання препарату краще при перших симптомах захворювання.
  • Концентрація речовини визначає частоту нанесення препарату на шкіру (1-2 рази).
  • Доза на один прийом визначає виробник, якщо в інструкції рекомендовано використання 1 мл речовини, не варто збільшувати обсяг. Це не призведе до прискорення або поліпшення результатів терапії, але може призвести до розвитку негативних алергічних реакцій.
  • Наносити міноксидил слід безпосередньо на зони облисіння подушечками пальців м'якими втирающими рухами. Бажано уникати потрапляння препарату на інші ділянки шкіри і слизові оболонки.
  • Препарат не має пролонговану дію. Він не усуває першопричину втрати волосся, а надає стимулюючу дію. Тому при значних перервах між лікувальними та профілактичними курсами досягнутий ефект зникає і можуть з'являтися залисини.
  • Перші результати з'являються через 4-5 місяців.

Терапія алопеції у жінок дещо відрізняється. Міноксидил для жінок рекомендується використовувати 2% концентрації, більш концентрований засіб застосовується лише в окремих випадках. Жіночий організм більш чутливо реагує на дію препарату. Наносити засіб потрібно ретельно і акуратно, уникати попадання засобу на інші ділянки шкіри, особливо на обличчі. При нанесенні засобу на ніч перед сном рекомендується надіти спеціальну «дихаючу» шапочку, щоб препарат вбрався в шкіру голови і не потрапив на постільну білизну.

Ціна на Міноксидил

Купити або замовити Міноксидил в аптеці не представляє складності. Продаж здійснюється без рецепта. Ефективність лікарського засобу перевірена часом, тому для багатьох пацієнтів, які досягли позитивних результатів, питання, скільки коштує Міноксидил, не принципове. Вартість кошти в інтернет-магазині нижче і більш доступна, його можна замовити поштою. Ціна на препарат залежить від виробників, фармакологічної форми, концентрації діючої речовини, ємність флакона:

Лікарська форма

Ціна в рублях

Розчин 2% 60 мл

274

Розчин 5% 60 мл

380

Кіркланд міноксидил 5% на 1 місяць

1100

Rogaine 5% піна

1000

Dualgen-15 лосьйон

1700

Kirkland 5% лосьйон

500

Spectral DNS-L5% лосьйон

2300

Аналоги Міноксидилу

Існують речовини аналогічні миноксидилу по дії і структурі. Терапевтичні властивості аналогів в повній мірі не вивчалися, тому дані про їхню ефективність мало. До речовин стимулюючої дії відноситься Аминексил. Ця речовина застосовується при легких формах алопеції. При індивідуальній непереносимості призначається Наноксидил. Миноксидин практично ідентичний Миноксидилу.

Побічні ефекти Міноксидилу для волосся

Поява лупи - найнеприємніший побічний ефект застосування Міноксидилу. Це пояснюється наявністю спирту у складі препарату. За рахунок етанолу відбувається сильне підсушування шкіри, виникає роздратування і лущення. При індивідуальній непереносимості у пацієнтів виникає свербіж, висип. Для захисту шкіри від спиртових компонентів препарату рекомендується змішувати його з шампунями, бальзамами, використовувати розчин меншої концентрації. При повторному курсі лікування цю особливість треба врахувати обов'язково, щоб уникнути появи побічних ефектів.

Відео

Який міноксидил краще: кращий міноксидил для волосся та бороди

Міноксидил Кіркланд 5% лосьйон // Kirkland Minoxidil 5% liquid

Відгуки

Інна, 42 рокиЗ настанням вікових змін стали сильно випадати волосся. Лікар діагностував андрогенную алопецію. Застосовувала 2% розчин міноксидилу півроку з двотижневими перервами. Ефект є. Планую продовжувати лікування. Не хочеться втратити результат. На проблемних ділянках волосся добре відростає, стали гущі, придбали здоровий вигляд.
Сергій, 37 роківЗавжди мріяв про густій бороді. Якість власної щетини ніяк мене не влаштовувало. Прочитав про Миноксидиле. Через три місяці помітив перші результати. Нічого складного в ході застосування. Щоденне акуратне нанесення лосьйону в потрібній концентрації – і все. Я отримав красиву густу бороду. Дорогувато, то це того варто.
Михайло, 51 рікЗалисину на потилиці почала з'являтися у мене вісім років тому. Думав, впораюся без застосування спеціальних препаратів. Шкодую, що раніше не почав лікування, час згаяно. Вже півроку застосовую лікувальний лосьйон Міноксидил, але особливого ефекту поки відзначити не можу. Сподіваюся, що мої зусилля принесуть результат. Лікування потрібно було починати своєчасно.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!