Як приймати препарат Урсофальк - склад, дозування, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна
- 1. Що таке Урсофальк
- 2. Склад
- 3. Форма випуску
- 4. Фармакологічна дія
- 5. Показання до застосування
- 6. Інструкція по застосуванню
- 6.1. Суспензія
- 6.2. Капсули
- 7. Урсофальк для дітей
- 8. Лікарська взаємодія
- 9. Побічні ефекти
- 10. Передозування
- 11. Протипоказання
- 12. Особливі вказівки
- 13. Урсофальк при вагітності та лактації
- 14. Аналоги
- 15. Ціна
- 16. Відео
Камені в жовчному міхурі знаходяться у 80% пацієнтів з жовчнокам'яною хворобою. Небезпека конкрементів полягає в тому, що вони мають здатність рухатися. Якщо камінь застрягне в протоках жовчного міхура, то можливий розрив органу і перитоніт. Щоб цього не сталося, необхідно вчасно проводити лікування. Відмінно зарекомендував себе препарат Урсофальк – інструкція із застосування якого вкаже, як пити капсули при будь-яких патологіях печінки і жовчних проток.
Що таке Урсофальк
Це гепатопротекторний препарат, що сприяє розчиненню первинних жовчних каменів. Урсофальк володіє широким спектром дії, надаючи холелитолитический, гіпоглікемічний і імуномодулюючий ефект. Крім цього лікарський засіб призводить до зниження холестерину в крові. Медикамент містить активну речовину урсодезоксихолевую кислоту, яка у невеликій кількості міститься у жовчі людини, але при порушеннях роботи печінки її вироблення сильно знижується.
Склад
Одна капсула препарату Урсофальк – інструкція по застосуванню свідчить, містить 250 мг урсодезоксихолевої кислоти. Допоміжні компоненти таблеток – кукурудзяний крохмаль, желатин, діоксид кремнію і титану, лаурилсульфат натрію, магнію стеарат, очищена вода. Таку ж кількість активної речовини (250 мг) міститься в 5 мл суспензії. Додаткові компоненти:
- ксилітол;
- гліцерол;
- бензойна кислота;
- пропіленгліколь;
- мікрокристалічна целюлоза;
- хлорид, цикламат і цитрат натрію;
- лимонний ароматизатор;
- безводна лимонна кислота;
- очищена вода.
Форма випуску
Випускається Урсофальк у двох видах: суспензія і капсули. Перший варіант використовується, як правило, для лікування дітей або людей, у яких утруднене ковтання. Суспензія має білий колір, однорідну консистенцію і містить пухирці повітря. Випускається у флаконах з темного скла об'ємом 250 мл У комплекті додається інструкція по застосуванню і мірна ложка. Желатинові капсули зверху тверді, білі, непрозорі, а всередині – порошок або гранули. Випускаються в блістерах по 10 і 25 штук. В картонній пачці може бути 1, 2 або 4 блистерных упаковки разом з інструкцією.
Фармакологічна дія
Урсофальк чинить жовчогінну дію на організм людини. Активний компонент знижує синтез холестерину в печінці, перешкоджає його всмоктуванню кишечником, стимулює виділення жовчі. Гепатопротекторну засіб збільшує вміст жовчних кислот, посилює активність ліпази, викликає підсилення панкреатичної та шлункової секреції. Регулярний прийом медикаменту Урсофальк викликає часткове (іноді повне) розчинення холестеринових каменів, зменшує насиченість холестерином, сприяє його виведенню.
Показання до застосування
Урсофальк – інструкція по його застосуванню доказ того, призначають пацієнтам, у яких є камені в жовчному міхурі, не перевищують 15 мл Також медикамент призначають, якщо присутній будь-який з наступних станів:
- хронічний гепатит різної етіології;
- неалкогольний стеатогепатит;
- біліарний рефлюкс-гастрит;
- муковісцидоз;
- алкогольні хвороби печінки;
- дискінезія жовчовивідних шляхів;
- первинний біліарний цироз печінки;
- злоякісна пухлина товстої кишки.
Інструкція по застосуванню
Як пити Урсофальк, лікар розповість у кожному конкретному випадку. По інструкції препарат будь-якої форми випуску приймають всередину. Якщо лікар призначив застосування ліків один раз на добу, то пити суспензію або таблетки краще перед сном. При дозуванні 2 рази/добу препарат п'ють вранці і ввечері. Капсули Урсофальк ковтають цілою, розжувати їх не треба. Дорослим масою менше 34 кг, як і дітям, рекомендується застосування суспензированной форми.
Суспензія
Одна мірна ложка містить 5 мл суспензії або 250 мг урсодезоксихолевої кислоти. Для розчинення жовчних каменів препарат слід застосовувати регулярно протягом 6-24 місяців. Якщо після річної прийому поліпшення не спостерігається, терапію продовжувати не варто. По інструкції лікування необхідно припинити, якщо рентгенівське або ультразвукове дослідження показало кальцифікації каменів. При первинному біліарному цирозі використання суспензії Урсофальк по часу може бути необмеженим.
Капсули
Як приймати Урсофальк в капсулах, що детально описано в інструкції. При захворюваннях печінки добова доза ліків становить 10-15 мг на 1 кг ваги людини. Медикамент Урсофальк при дискінезії жовчовивідних шляхів і рефлюкс-езофагіті або рефлюкс-гастриті приймають по 1 штуці щоденно протягом 10 діб. Пацієнти з муковісцидозом приймають лікарський засіб у дозі 20-30 мг на кілограм маси тіла протягом 1,5-2 років. При біліарному цирозі і склерозірующем холангіті Урсофальк призначають по 10-15 мг на 1 кг ваги. За необхідності дозу збільшують до 20 мг.
Урсофальк для дітей
У новонароджених малюків жовтушність – поширене явище, тому в педіатричній практиці призначення суспензії Урсофальк дітям – часте явище. Препарат належить до класу гепатопротекторів, тому справляється з багатьма проблема печінки. Рекомендована доза для дітей будь-якого віку – 40 мг на 1 кг ваги на добу. Лікар може призначити іншу дозування, яка відповідає індивідуальними показниками. Тривалість курсу теж призначається в кожному випадку по-різному. У середньому терапія жовтяниці новонародженого суспензією Урсофальк становить від 3 днів до 2 тижнів.
Лікарська взаємодія
Знижують абсорбцію урсодезоксихолевої кислоти, зменшуючи її ефективність антациди, колестипол, колестирамін, містять смектит або алюмінію гідроксид. Якщо використання даних препаратів необхідно, то їх слід приймати за 2 години до прийому ліків Урсофальк. Активна речовина препарату може посилити поглинання циклоспорину з кишечнику, тому лікар повинен відкоригувати дозу останнього і перевірити його концентрацію в крові. Гіполіпідемічні медикаменти, прогестини або естрогени знижують здатність гепатопротектора розчиняти камені.
Побічні ефекти
Урсофальк, як і інші лікарські засоби, здатний викликати побічні реакції організму. До них відносяться:
- діарея, неоформлений стілець;
- гострі болі в правій частині живота;
- кропив'янка;
- утворення кальцинатів;
- декомпенсація цирозу печінки;
- блювота, нудота;
- підвищення активності печінкових трансаміназ.
Передозування
Неправильне застосування препарату Урсофальк рідко призводить до передозування, оскільки при перевищенні дози поглинання урсодезоксихолевої кислоти знижується. Її виведення з організму здійснюється разом з калом та жовчю. Якщо передозування відбулося, то людина може відчувати діарею. У цьому випадку слід зменшити дозу ліків. Якщо розлад продовжується, необхідно припинити застосування препарату і звернутися до лікаря для проведення симптоматичного лікування.
Протипоказання
Згідно інструкції по застосуванню, Урсофальк має наступні протипоказання:
- гіперчутливість до компонентів;
- вагітність;
- період грудного вигодовування (лактація);
- дитячий вік до 3 років (капсули);
- порушення роботи нирок, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози;
- гостре запалення кишок, жовчних проток/міхура;
- конкременти з високим вмістом кальцію;
- цироз печінки в стадії декомпенсації.
Особливі вказівки
Прийом гепатопротектора Урсофальк проводиться виключно під наглядом лікаря. У процесі лікування необхідно контролювати проби печінки спочатку кожні 4 тижні, потім кожні 3 місяці. Контроль сироватки крові за рівнем трансаміназ, ЛФ і ГГТП дозволить виявити на ранній стадії порушення функції печінки. Особливо це стосується пацієнтів, у яких тяжка форма біліарного цирозу, щоб визначити, як їх організм реагує на проведене лікування.
Якщо застосування препарату Урсофальк показано для розчинення жовчних каменів, то для виявлення ознак їх кальцинозу треба через півроку після початку лікування візуалізувати жовчний міхур (пероральна холецистографія, УЗД). При терапії пізньої стадії первинного цирозу (біліарного) може спостерігатися частковий прояв декомпенсації. У хворих після початку лікування іноді посилюються клінічні симптоми, після чого потрібно знизити дозування лікарського засобу.
Урсофальк при вагітності та лактації
Інструкція по застосуванню свідчить, що під час виношування і годування дитини препарат Урсофальк призначати не можна. Токсичної дії на ембріон урсодезоксихолева кислота не виявляє і не призводить до каліцтва або мутацій. Проте вплив її на перебіг вагітності повністю не вивчено, адже у багатьох жінок печінка надзвичайно чутлива до гормональних змін.
Аналоги
Якщо Урсофальк не підходить по впливу на організм або за вартістю, то лікар може призначити до прийому ліків, аналогічні по фармакологічній дії:
- Урсосан. Основний аналог Урсофальку. Препарат стабілізує мембрани клітин органів ШКТ, жовчовивідних шляхів, печінки. Застосовуються при широкому спектрі печінкових патологій.
- Урдокса. Медикамент вітчизняного виробництва, тому нижче за ціною. Головна властивість препарату – захист печінки від шкідливих впливів. Проявляє імуномодулюючі, гіпохолестеринемічну, жовчогінні властивості.
- Эксхол. На організм чинить жовчогінну дію, зменшує в крові концентрацію холестерину.
Ціна
Купити Урсофальк можна в будь-якій аптеці, пред'явивши рецепт від лікаря. Якщо препарат відсутній, то його можна замовити у фармацевта по каталогу. Ще один варіант придбати лікарський засіб – купити в інтернет-магазині. В цьому випадку доведеться додатково оплатити доставку поштою. Скільки коштує Урсофальк в аптеках московського регіону:
Форма випуску препарату | Ціна в рублях | |
Капсули 10 шт. | 197,00 | |
Капсули 50 штук | 897,00 | |
Капсули 100 штук | 1897,00 | |
Суспензія 250 мл | 1297,00 | |