Інструкція по застосуванню препаратів гопантеновой кислоти - показання, дозування, аналоги і ціна
- 1. Гопантеновая кислота – що це таке
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Форма випуску
- 1.3. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.4. Показання до застосування
- 2. Гопантеновая кислота – інструкція по застосуванню
- 3. У педіатрії
- 4. Лікарська взаємодія
- 5. Побічні дії і передозування
- 6. Протипоказання
- 7. Умови продажу та зберігання
- 8. Гопантеновая кислота – аналоги
- 9. Ціна гопантеновой кислоти
- 10. Відео
- 11. Відгуки
При енцефалопатії і епілепсії необхідна гопантеновая кислота, яка міститься в хімічному складі багатьох фармакологічних комплексів. Це ноотропну засіб забезпечує системну дію в організмі, однаково підходить дорослим і дітям при дотриманні рекомендованої концентрації. Кальцію Гопантенат представлений у формі кристалічного порошку, а його застосування по інструкції повинно бути чітко обговорене з лікарем.
Гопантеновая кислота – що це таке
Це синтетичний компонент з фармакологічної групи нейрометаболических стимуляторів, який добре відомий, як кальцієва сіль. Його хімічна формула має певну схожість з молекулою пантотенової кислоти, гамма-аміномасляної кислоти. Hopantenici acidi має протисудомні, нейропротективными, нейрометаболическими, нейротрофическими властивостями, часто призначається при порушеннях неврологічного характеру, з метою підвищення інтелектуальної діяльності.
Склад і форма випуску
Препарат випускається у формі кристалічного порошку, відмінно розчиняється у воді, але при цьому важко розчинний у этилосодержащих основи. Кристали білого кольору, але при взаємодії залишають воду прозорою. Специфічний запах розчину повністю відсутня. Крім того, зазначена кислота може міститися в таблетках і суспензії для застосування перорально.
Інструкція по застосуванню гопантеновой кислоти представляє наступні відомості про хімічний склад характерного компонента:
Назва діючих речовин в таблетках | Концентрація, мг |
кальцію гопантенат | 250 |
мікрокристалічна целюлоза | 13,98/20,97 |
магнію карбонат основний | 1,02/1,53 |
кальцію стеарат | Не вказано |
крохмаль картопляний | Не вказано |
тальк | Не вказано |
Форма випуску
Характерний компонент випускається у порошковій формі, може переважати у складі таблеток, капсул, рідкої суспензії. Підвищена активність діючих речовин спрямована на стимуляцію мозкової діяльності, органів ЦНС. Щоб уникнути згубної дії гопантеновой кислоти, концентрацію ліки і добові дози повинен наказувати знаючий фахівець в індивідуальному порядку.
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Кислота гопантеновая чинить протисудомну дію в організмі, тому може бути призначена при епілепсії. Серед інших фармакодинамічних властивостей лікарі виділяють наступні актуальні напрямки:
- підвищення стійкості тканин мозку до згубного впливу токсинів;
- зниження нападів гіпоксії (кисневого голодування);
- стимуляція анаболізму в нейронах;
- помірний седативний ефект;
- зниження судомного порогу;
- підвищення стійкості мозку до стресів;
- як спосіб усунути моторну збудливість;
- нормалізація рівня гамма-аміномасляної кислоти;
- слабкий, але відчутний знеболюючий ефект;
- підвищення інтелектуальної діяльності;
- збільшення фізичних можливостей організму.
Володіючи вираженими протисудомними властивостями, кальцієва сіль гопантеновой кислоти продуктивно всмоктується шлунок, а потім у високій концентрації проникає в системний кровотік, шкіру, нирки, печінку та інші органи. Своєї граничної активності досягає через 60 хвилин з моменту прийому разової дози, в організмі не метаболізується. Повністю виводиться через пару діб переважно з сечею, частково – з каловими масами.
Показання до застосування
Якщо фахівець призначив інтенсивну терапію ноотропними засобами, важливо визначити добову дозу речовини, спосіб і тривалість прийому. Hopantenicum acidum (гопантеновую кислоту) рекомендують до застосування у таких клінічних картинах:
- цереброваскулярна недостатність;
- церебральний параліч;
- сенильная деменція початковій стадії;
- хорея Гентінгтона;
- хвороба Паркінсона;
- залишкові явища після нейроинфекций;
- гепатоцеребральная дистрофія;
- резидуальні ураження мозку в літньому віці;
- черепно-мозкові травми у складі комплексного лікування;
- поствакцинальний енцефаліт;
- шизофренія;
- епілепсія у складі комплексного лікування;
- психоемоційні перевантаження;
- полакіурія.
Характерний медикамент рекомендований, якщо необхідно купірувати інтенсивність побічних явищ від прийому нейролептиків, підвищити концентрації уваги, прискорити природний процес запам'ятовування. Приймати гопантеновую кислоту дозволяється і дітям, медичні показання наступні:
- енурез;
- імперативні позиви;
- видимі затримки мовленнєвого, психічного, моторного розвитку;
- перинатальна енцефалопатія;
- заїкання клонической форми;
- локальна або системна інтоксикація;
- епілепсія.
Гопантеновая кислота – інструкція по застосуванню
Частіше компонент представлений у формі таблеток або рідкої суспензії для застосування перорально. Разову дозу гопантеновой кислоти показано вживати через півгодини після трапези, рясно запивати водою. Середня разова доза для дорослого пацієнта варіюється в межах 500 мг – 1 грам, але за добу можна прийняти не більше 3 грам. Для дитини разова доза становить 250-300 мг за раз, 700 мг через день. Корективи може внести тільки лікар, причому в індивідуальному порядку. Залежно від поставленого діагнозу загальні рекомендації такі:
- розумова недостатність, олігофренія: по 500 мг до 6 разів за добу на протязі 3 місяців;
- затримка мовного розвитку: від 0,25 м до 500 мг до 4 разів на день протягом 1-3 місяців;
- епілепсія: по 0,75-2 г до 4 разів за добу, тривалість терапії визначається індивідуально;
- нервовий тик: 1,5 - 3 г гопантеновой кислоти на добу тривалістю до 6 місяців
- енурез: 500 мг або 1 г до 2-3 разів за день для дорослих, по 250-500 мг одноразово дітям.
Особливі вказівки
Маючи справу з ноотропними препаратами, важливо чітко розуміти, що допустимий курс лікування обговорюється індивідуально. Крім того, спільно з лікарем потрібно обговорити інші нюанси такого консервативного лікування. Ось цінна інформація для пацієнтів всіх вікових категорій:
- Гопантеновая кислота відпускається за рецептом, до того ж є в наявності не у всіх аптеках.
- Якщо призначають кальцій в такому вигляді, важливо контролювати концентрацію уваги.
- При вагітності і лактації фармакологічна призначення заборонено у всіх триместрах.
- Початок інтенсивної терапії повинно відбуватися після попередньої відміни етанолу.
- При ураженнях нирок і печінки гопантеновую кислоту не приймати.
У педіатрії
Препарат має хімічну структуру, але все одно використовується для лікування і профілактики маленьких дітей. Навіть новонародженим та дітям до року не заборонено таке призначення в дозі від 500 мг до 1 грама у формі суспензії. Таблетки кислоти гопантеновой теж мають нейротрофическими і протисудомними властивостями, але їх дітям наказують т 3 років і старше.
Лікарська взаємодія
Гопантеновая кислота підвищує розумову і фізичну працездатність у складі комплексного лікування. Перш ніж почати курс, важливо детальніше вивчити лікарська взаємодія, оскільки в інструкції по застосуванню представлені наступні обмеження і рекомендації:
- препарати Ксидифон і Гліцин стимулюють активність гопантената кальцію в системному кровотоці;
- у комплексі з барбітуратами фармакологічні властивості останніх значно збільшуються;
- при поєднанні з препаратами карбамазепіну, нейролептиками побічні явища останніх посилюються;
- в одній схемі лікування з зазначеним медикаментом ефекти фенобарбіталу теж патологічно посилюються;
- додаток гопантеновой кислоти підвищує ефективність ноотропів, протисудомних протиепілептичних засобів, місцевих анестетиків. Теж саме відбувається з препаратами, що стимулюють ЦНС.
Побічні дії і передозування
Відгуки пацієнтів повідомляють про алергічні реакції, які можуть виникнути в самому початку інтенсивної терапії. Характерний медикамент підвищує стійкість до стресів, але в цей час на шкірних покривах може виникнути геморагічний висип, кропив'янка, підвищена набряклість, гіперемія та свербіж шкіри. Крім алергічних реакцій лікарі не виключають риніт, кон'юнктивіт, ризик печінкової енцефалопатії.
Протипоказання
Навіть безпечним властивостями кальцію притаманні певні обмеження. Використовувати зазначене ліки за призначенням дозволено далеко не всім пацієнтам навіть при наявності медичних показань. Є протипоказання, серед яких періоди вагітності і лактації, печінкова і ниркова недостатність стадії декомпенсації, підвищена чутливість організму до діючих речовин кислоти гопантеновой.
Умови продажу та зберігання
Якщо медикамент призначений, щоб розумову працездатність відновити або при інших медичних показаннях, придбати його в аптеці можна строго за рецептом лікаря. Зберігати бажано в сухому і прохолодному місці, уникати попадання сонячних променів і контакту з маленькими дітьми. Використовувати строго за інструкцією, дотримуватися сік придатності.
Гопантеновая кислота – аналоги
Якщо пацієнт покращує працездатність і розумову активність таким способом,але лікуючу засіб слабке або викликає побічні явища, лікарі призначають аналог з цієї фармакологічної групи. Ціни приблизно однакові, принцип дії в організмі теж, відмінності можуть спостерігатися в особливостях хімічного складу ліків. Добре зарекомендували себе такі медикаменти:
- таблетки Пантокальцин;
- Пантогам, сироп;
- таблетки Карницетин;
- Пирацезин:
- Когнум.
Ціна гопантеновой кислоти
Розцінки різні, в Москві це ліки коштує трохи дорожче, ніж у провінціях. Його можна замовити через інтернет, вийде набагато вигідніше, але доведеться чекати доставки 1-2 дні. Проте результат того вартий, оскільки відгуки лікарів підтверджують, що це цінне призначення. Якщо говорити про роздрібних столичних цінах, конкретні цифри з назвою аптек представлені в наступній таблиці:
Назва аптеки в Москві | Ціна, рублів |
ЭликсирФарм | 280 |
ЕвроФарм | 270 |
Самсон-Фарм | 310 |
Аптека 36,6 | 240 |
Ликитория | 260 |
Олександрівська аптека | 310 |
ЗдравЗона | 270 |
Відео
Пантогам: дія при затримці мовного розвитку і енурезі. Побічні дії препарату
Відгуки
Максим, 24 рокиКислота гопантеновая в пігулках мені прописана доктором при фізичних перевантаженнях у спорті. Ліки відразу не підійшло, оскільки від нього постійно шуміло у вухах і періодично виникали головні болі, що за стінку доводилося триматися, щоб встояти на ногах. Мені більше підійшов синонім Гліцин. Хімічний склад відрізняється, а дія теж.
Віктор, 37 роківпорівняно з аналогами ці капсули найефективніші. Мені прописали при черепно-мозковій травмі для швидкого відновлення кровообігу. Приймати довелося протягом місяця, але такі неприємні симптоми, як головний біль, запаморочення, нудота, незначно підвищена температура пройшли практично відразу.
Ганна, 37 роківПри інтоксикації мені прописали кислоту гопантеновую. Приймала препарат у таблетках пару днів, але толку не було. Потім дільничний замінив це ліки этидроновой кислотою, і відразу почалися поліпшення. Не буду говорити погано про перших таблетках, але особисто мені вони не допомогли. Зате молодша сестра задоволена, підвищує мозкову активність тільки так.
Марина, 25 роківУ подруги син хворіє на церебральний параліч. Кислоту гопантеновую йому призначають регулярно для стимуляції мозкового кровообігу. Подруга особливих поліпшень від такого лікування не бачить, але каже, що без цього медикаменту у дитини більше скарг, та й веде себе дуже раздражительно. Так що ліки не скасовує, тим більше, коштує вона недорого.