Препарат Мідокалм у таблетках і ампулах - свідчення, склад, побічні ефекти, аналоги і ціна

Для усунення підвищеного тонусу скелетних м'язів необхідно вибрати ефективні ліки, яким якраз і є таблетки або уколи Мідокалм – інструкція по застосуванню додається в кожній упаковці. Цей медичний препарат має кілька форм випуску, але завдання одне – полегшити загальне самопочуття клінічного хворого, прибрати спазми і придушити напад болю. Перед тим як приймати Мідокалм, потрібно проконсультуватися з лікарем, виключити медичні протипоказання.

Що таке Мідокалм

Цей лікарський препарат належить до фармакологічної групи міорелаксантів центральної дії, а в організмі забезпечує мембраностабілізуючу, спазмолітичну, знеболюючу, адреноблокуючу, протизапальну, місцевоанестезуючу дію. Використовується при остеохондрозі, артрозі, невралгічних синдромах, які супроводжуються підвищеним тонусом скелетних м'язів. В більшості своїй Мідокалм призначений для дорослих пацієнтів, оскільки системно впливає на органічний ресурс, але і дітям від 3 років не заборонений.

Склад

Особливості хімічної формули Midocalmi повністю залежать від форми випуску характерного медикаменту. У складі таблеток головним компонентом є толперизона гідрохлорид, тоді як в розчині дві активні речовини – толперизона гідрохлорид і лідокаїну гідрохлорид. Допоміжні компоненти препарату наступні: моногідрат лимонної кислоти, колоїдний діоксид кремнію, стеаринова кислота, тальк, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кукурудзяний крохмаль.

Фармакологічна дія

Механізм дії периферичних міорелаксантів не до кінця вивчений, але клінічно доведено, що активні компоненти ліки сприяють швидкому зниженню тонусу скелетної мускулатури, відрізняються системним впливом в організмі. В основі лежить інгібування процесів перекисного окислення ліпідів і модулювання продуктивності мембраносвязанных ферментів. Крім того, ліки сприяє розширенню судин, стимулює мікроциркуляцію крові та лімфи. Біотрансформація спостерігається в печінці і нирках, неактивні метаболіти виводяться переважно з сечею.

Форма випуску

Якщо лікарі призначають Мідокалм – інструкція по застосуванню повинна бути вивчена першої. У сучасній фармакології передбачено дві форми випуску зазначеного медикаменту – круглі таблетки зі специфічним запахом і маркуванням для прийому всередину і лікувальний розчин для виконання внутрішньом'язових, внутрішньовенних ін'єкцій. Препарат випускається у картонній упаковці, інструкція по застосуванню обов'язково додається. Таблетки фасуються у блістерах, лікувальний розчин розливають в ампули, згідно з передбаченою дозуванні.

Що краще – таблетки або уколи

При захворюваннях суглобів вплив уколов цілеспрямоване, терапевтичний ефект – швидкий і продуктивний. Щоб усунути гострий напад, краще купувати ін'єкції в ампулах, а для забезпечення стійкої позитивної динаміки вибір за таблетками. Розчин в ампулах Мідокалм внутрішньом'язово вводять, але у такому разі показано пройти кілька курсів терапії. Вибрати лідируючу за позитивними відгуками форму випуску складно, все залежить від конкретної клінічної картини, віку пацієнта, специфіки ослабленого організму.

Від чого допомагає Мідокалм

При появі м'язових спазмів пацієнту рекомендується приймати зазначений медикамент повним курсом лікування. Придбати його можна за рецептом лікаря, при цьому обов'язково обумовити добові дози Мидокалма. В основному, це ліки використовують для лікування остеохондрозу, спондилоартрозу, спондильозу та інших уражень кістково-м'язової системи. Мідокалм від головного болю добре допомагає, усуває гострий больовий синдром нез'ясованої етіології. До того ж, стійка позитивна динаміка спостерігається у наступних медичних напрямках:

  • дитячий церебральний спастичний параліч;
  • енцефалопатія;
  • жовчно-кам'яна хвороба;
  • менструальний больовий синдром;
  • не запальні захворювання головного мозку;
  • порушений тонус і спазми поперечно-смугастої мускулатури;
  • дитячий мозкової параліч;
  • печінкові коліки;
  • відновний період після травматологічних і ортопедичних операцій;
  • цервікальні і люмбальні синдроми.

Як вдала комбінація у складі комплексного лікування, Мідокалм, згідно інструкції по застосуванню, активно задіюють у наступних клінічних картинах:

  • хвороба Рейно;
  • облітеруючий тромбангіїт, артеріосклероз;
  • діабетична ангіопатія;
  • акроціаноз;
  • інтермітуюча ангионевротическая дисбазія.

Інструкція по застосуванню

Оптимальний спосіб надходження ліків в організм і допустимі добові дози визначаються індивідуально. Ефективне ліки Мідокалм рекомендується призначати так, щоб мінімізувати ризик появи побічних явищ, при цьому забезпечити стійкий терапевтичний ефект. Не варто ігнорувати цінні рекомендації і призначення лікаря, тим більше, займатися поверхневим самолікуванням, яке в підсумку призводить до прогресуючої гіпотонії, різкого спаду працездатності.

Таблетки

Пероральне застосування Мідокалма переноситься пацієнтами без виражених симптомів інтоксикації при строгому дотриманні добових доз. Список медичних показань досить великий, наприклад, таблетки від болю в спині Мідокалм ефективно діють, продуктивно усувають напади мігрені, купируют м'язові спазми, позбавляють від болю. Приймати їх рекомендується після їди зазначеної терапевтичній дозі:

  1. Допустимі дози таблеток Мідокалм дорослим пацієнтам – по 1 пігулці тричі за добу, не розжовувати, ковтати, запиваючи великою кількістю води.
  2. Максимальна доза – не більше 9 таблеток за три добових прийому під суворим лікарським контролем.

Для дітей добові дозування Мідокалм дещо відрізняються, а залежать не стільки від вікової, скільки від вагової категорії дитини:

  • 1-6 років – 5 мг на 1 кг ваги;
  • 7-14 років – по 2-4 мг на 1 кг ваги.

Уколи

Лікувальна дія центральних міорелаксантів при підшкірному введенні більш ефективне, проте все залежить від схеми лікування. Це можуть бути внутрішньом'язові та внутрішньовенні ін'єкції, які призначають пацієнтам при неефективності таблеток або неможливості перорального прийому. Отже, рекомендовані дозування для лікувального розчину, згідно інструкції по застосуванню, наступні:

  • внутрішньом'язово – по 200 мг на день за два підходу;
  • внутрішньовенно - по 100 мг один раз за добу, причому препарат вводять дуже повільно.

Скільки днів колоти

Тривалість інтенсивної терапії з допомогою ліки Мідокалм обмовляється індивідуально, залежить від загального клінічного стану хворого і його діагнозу. У середньому, колоти уколи належить регулярно протягом 5-7 діб, тоді як пити таблетки призначають до 2-3 тижнів без перерви. Якщо після введення Мидокалма в організм загальне самопочуття пацієнта різко погіршився, подальшим прийом ліків показано припинити, додаткові внести корективи в схему комплексного лікування.

Застосування у дитячому віці

В інструкції по застосуванню представлено докладний опис такого лікування для дорослих пацієнтів, мало того, Мідокалм призначають дітям, починаючи з трирічного віку. Доречно таке призначення при невралгії, порушеної функції головного мозку, болях різної етіології і не тільки. Мідокалм посилює мозкову активність, успішно береться з нападами мігрені і симптомами остеохондрозу. Призначають пацієнтам наступні дозування:

  • від 3 до 6 років – 5 мг/кг протягом 3 діб;
  • 7-14 років – 2-4 мг/кг до 3 разів за добу.

Мідокалм при вагітності та лактації

Дані категорії пацієнток не повинні використовувати такі ліки, оскільки клінічні обстеження проведені не були. Цей медичний препарат викликає седативний ефект, що може нашкодити внутрішньоутробного розвитку. Активні компоненти виділяються з грудним молоком, тому на період інтенсивної терапії грудне вигодовування показано тимчасово припинити. До початку прийому ліків потрібна індивідуальна консультація фахівця, вибрати для грудничка штучну суміш.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні Мідокалм з іншими медичними препаратами має місце лікарська взаємодія. Перш ніж замовити з каталогу характерний медикамент, потрібно враховувати наступні рекомендації з інструкції по застосуванню:

  1. Мідокалм дозволено поєднувати з седативними, снодійними препаратами з этанолами, однак седативний ефект помітно посилюється.
  2. Характерний медикамент посилює дію нифлумовой кислоти, тому при одночасному призначенні дозу підбирати індивідуально.
  3. Толперизон має системний вплив на органи ЦНС, седативний ефект при такій комбінації збільшується незначно.
  4. Мідокалм чинить седативну дію, посилює активність психотропних препаратів, засобів для загальної анестезії, клонідину.
  5. Моваліс, Мідокалм і Мильгамму забезпечують високу біологічну сумісність, передозування препарату виключена.
  6. Комплекс Моваліса і Мидокалма характеризується зниженим тонусом м'язів, зменшенням больового синдрому, усунення спазмів.

Сумісність з алкоголем

Такі лікарські засоби не посилюють ефект етанолу, тому препарати з вмістом спирту приймати в комплексі не протипоказано. Погіршень не буде, але дітям спиртовмісні засоби краще не призначати. Якщо такі ліки застосовуються дозовано, побічних явищ можна уникнути, погіршення загального самопочуття повністю виключені.

Побічні дії і передозування

Таблетки і уколи володіють високою ефективністю, однак, згідно інструкції по застосуванню, можуть спровокувати побічні явища. Це тимчасові явища, які можна усунути індивідуальною корекцією добової дози. Виникає гостра необхідність зниження дози. Потенційні порушення в організмі можуть бути такими:

  • нудота;
  • нетравлення шлунка;
  • подразнення слизової оболонки органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
  • відчуття підвищеного тиску на грудну м'яз;
  • м'язова слабкість;
  • артеріальна гіпотензія;
  • напади мігрені.

Протипоказання

Знімати спазм таким ліками можна тільки строго по інструкції, при цьому враховувати медичні протипоказання щодо застосування. Наприклад, болісні спазми м'язів можна усунути при підвищеній чутливості організму до діючих речовин Мідокалм. Інші медичні протипоказання протипоказані нижче:

  • алергія на лідокаїн;
  • міастенія;
  • дитячий вік до 3 років;
  • періоди вагітності, лактації.

Особливі вказівки

Згідно інструкції по застосуванню, Мідокалм має невираженим седативним ефектом, розслабляючи діє на органи ЦНС. При цьому не потрібно контролювати концентрацію уваги, можна займатися інтелектуальною діяльністю, керувати транспортними кошти. Ризики виникнення заторможенных реакцій і сплутаності свідомості повністю виключені. Інші особливі вказівки, згідно інструкції по застосуванню, представлені нижче:

  1. У першому триместрі вагітності приймати Мідокалм категорично протипоказано, інакше підвищується ризик мимовільного викидня.
  2. Характерний медикамент показано зберігати в холодильнику, виключити контакт з маленькими дітьми.
  3. Медичний препарат відпускається без рецепта, продається в кожній аптеці, але не повинен ставати наслідком самолікування.
  4. Поєднувати ліки зі спиртовмісними медикаментами дозволено, згідно інструкції, але обов'язково в індивідуальній дозі.

Аналоги

Толперизон підсилює дія багатьох медичних препаратів, має місце лікарська взаємодія. Мідокалм може не підходити по медичних протипоказань, або викликати побічні явища. У таких клінічних картинах потрібно ввести заміну, підібрати не менш дієвий аналог за доступною ціною. Добре зарекомендували себе такі медикаменти, фото та інструкції яких є в інтернеті:

  • Комбилипен;
  • Моваліс;
  • Мільгамма;
  • Баклофен;
  • Сирдалуд;
  • Лексотан;
  • Миолгин.

Ціна

Багатьох пацієнтів цікавить, скільки коштує Мідокалм в таблетках. Ціна залежить від форми випуску, концентрації активного компонента в хімічному складі і об'єму упаковки. Мідокалм можна придбати в аптеці або купити в інтернет-магазині, причому в другому випадку покупка обійдеться трохи дешевше. Здатність пацієнтів до самолікування важливо виключити, а діяти строго за рекомендаціями лікаря. Ціни по Москві представлені нижче:

Назва аптеки

Вартість Мидокалма в таблетках, рублів

ЭликсирФарм

370

ЕвроФарм

380

Озерки

Триста двадцять

Самсон-Фарм

370

Ріглі

320

Діалог

380

Кремлівська аптека

380

Відео

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!