Препарат Хлорофіліпт для дітей і дорослих - форма випуску, показання, побічні ефекти, ціна і аналоги
- 1. Хлорофіліпт – застосування
- 1.1. Склад
- 1.2. Форма випуску
- 1.3. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.4. Показання до застосування
- 1.5. Протипоказання
- 1.6. Спосіб застосування і дозування
- 1.7. Спрей
- 1.8. Хлорофіліпт в таблетках
- 1.9. Особливі вказівки
- 1.10. При вагітності та лактації
- 1.11. Для дітей різного віку
- 1.12. Взаємодія з іншими препаратами
- 1.13. Побічні ефекти
- 2. Аналоги
- 3. Ціна на Хлорофіліпт
- 4. Відгуки
Серед натуральних медикаментів хорошим антисептиком є хлорофіліпт – інструкція по застосуванню описує склад, показання, дозування і інші його характеристики. Це протимікробний препарат рослинного походження, який має мінімум протипоказань і побічних дій. Він дозволений навіть дітям та вагітним. Основою ліки виступають листя евкаліпта. Вони роблять бактерицидну, протизапальну і противірусну дії.
Хлорофіліпт – застосування
Це лікарський засіб являє собою рідина прозорого кольору, що містить екстракт евкаліпта. Основою є хлорофіли А і Б. Ефірне масло евкаліпта містить дубильні речовини, органічні кислоти, цинк, селен, марганець і ряд інших корисних мікроелементів. Ліки надає антибактеріальну, антисептичну і протизапальну дії. Згідно інструкції, засіб не володіє канцерогенним ефектом, тому вважається одним з найбезпечніших.
Склад
Незалежно від форми випуску основою даного засобу є екстракт з листя і плодів евкаліпта. Різниця полягає лише в їх кількості та допоміжних компонентів препарату. Детальніше склад ліки описує таблиця:
Форма випуску | Кількість екстракту листя евкаліпта | Допоміжні речовини |
Таблетки | 12,5 мг Эстрагентом є 93%-й етанол | Цукор, кальцію стеарат, аскорбінова кислота |
Концентрат для приготування ін'єкційного розчину | 2,5 мг/мл Эстрагентом є 93%-й етанол | 96%-й етанол |
Розчин для місцевого застосування | 12,5 мг/мл | 95%-ий етиловий спирт |
Розчин в олії | 20 мг/мл | Маслинову або кукурудзяна олія |
Спрей (1 контейнер об'ємом 15 мл) | 30 мг | Консерванти метилпарабен (Е218) та пропілпарабен (Е216), очищена вода, полісорбат-80, гліцерин, 96%-вий етиловий спирт |
Форма випуску
Існує кілька різних форм випуску хлорофіліпту. Кожна з них застосовується при конкретних захворюваннях і має свої переваги, тому можна вибрати зручну для себе. Ці форми представляють собою:
- Таблетки для розсмоктування. Випускаються в дозі 12,5 мг, по 20 штук в упаковці і 25 мг, по 20 або 40 штук.
- Ін'єкційний спиртовий розчин 0,25%. Випускається в ампулах по 2 мл по 10 штук в картонній упаковці.
- Спиртова настоянка, або розчин, 1%. Її призначають всередину або зовнішньо. Випускається у флаконах з оранжевого скла по 25, 50 або 100 мл
- Масляний розчин 2%. Продається у флаконах з темного скла по 20 мл
- Спрей для місцевого застосування, що випускається в контейнерах по 15 мл
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Дослідження механіки засвоєння компонентів даного антисептика та їх виведення з організму не досліджувалися. Антибактеріальний препарат виявляє активність щодо стафілококів і тих штамів бактерій, які стійкі до антибіотиків. При зовнішньому застосуванні ліки надає ранозагоювальну, дезінфікуючий і бактерицидну дії.
Внутрішній прийом хлорофіліпту забезпечує підвищення секреції залоз шлунково-кишкового тракту, що покращує травлення. Крім антибактеріального ефекту від застосування даного ліки спостерігаються наступні дії:
- седативний при прийомі настойки;
- відхаркувальний, бронхолітичну;
- детоксикаційну;
- протизапальний;
- бактеріостатична (перешкоджає розмноженню бактерій);
- регенеруючу;
- етіотропне (підвищує кількість надходить у клітини кисню).
Показання до застосування
Засіб має дуже широкий список показань до застосування. Завдяки великій кількості корисних властивостей ліки застосовують всередину або зовнішньо в самих різних областях медицини при таких захворюваннях, як:
- стафілококові інфекції;
- дерматит;
- погано загоюються рани;
- плеврит;
- вагініт, кольпіт;
- запалення легенів;
- тонзиліт, риніт, фарингіт, захворювання гортані;
- стоматит та інші запалення оболонки порожнини рота;
- ГРВІ, ГРЗ;
- ентероколіт, гастрит, дисбактеріоз;
- опікова хвороба;
- перитоніт;
- післяабортний сепсис;
- гінекологічні захворювань, не пов'язані з пологами або абортом;
- пієлонефрит;
- остеомієліт;
- метроэндометрит.
Протипоказання
Згідно інструкції по застосуванню, хлорофіліпт є рослинним засобом, тому протипоказань у нього небагато. Основне з них – підвищена чутливість пацієнта до активного компоненту. У цьому випадку листя евкаліпта викликають алергію. Якщо є чутливість до інших натуральних компонентів лікарського препарату, то його застосування необхідно скасувати. Хлорофіліпт протипоказаний до 18 років при прийомі всередину у вигляді 1%-го спиртового розчину.
Спосіб застосування і дозування
В інструкції по застосуванню кожної форми випуску хлорофіліпту вказується, яким способом лікування при якому захворюванні їх краще використовувати. Рекомендації по застосуванню виглядають наступним чином:
- Таблетки для розсмоктування. Показані при лікуванні стоматиту або запальних захворювань дихальної системи.
- Ін'єкційний спиртовий розчин 0,25%. Застосовується у разі септичних станів і пневмоній проти стафілокока.
- Спиртовий розчин 1%. Застосовується зовнішньо і внутрішньо для лікування ангіни допомогою полоскання горла або змазування слизової оболонки мигдаликів. Часто використовується для спринцювань або клізм. Ефективний і при очищенні слизової оболонки носа.
- Масляний розчин 2%. Показаний при лікуванні опіків, обморожень, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, ерозій шийки матки, гнійних ран та запальних процесів на шкірі. Він менше травмує слизову носа і горла.
- Спрей для місцевого застосування. Дуже зручний для обробки слизової оболонки горла завдяки можливості зрошення глотки спеціальною насадкою.
Розчин Хлорофіліпту
Спиртовий 1%-ий розчин застосовують по 5 мл, розведених 30 мл води. Це допомагає уникнути опіків слизової рота. Таке дозування показана в післяопераційний період і для санації кишечника носійства патогенних штамів стафілокока. Приймають ліки тричі на день за 40 хвилин до їжі. Для місцевого застосування розчин розводять Новокаїном 0,25% в пропорції 1:5, після чого змочують їм марлю і накладають на хвору ділянку. Олійний хлорофіліпт можна використовувати для:
- змазування цервікального каналу;
- спринцювання розчином з 1 ст. л. масляного екстракту і 1 літра води;
- накладання компресів на трофічні виразки;
- прийому всередину при виразці шлунка за годину до їжі по чайній ложці.
Спрей
Інструкція із застосування хлорофіліпту у формі спрею вказує, що засіб розприскують на область горла, натискуючи на клапан контейнера по 2-3 рази. Повторювати процедуру можна до 4 разів за добу. Таке дозування показана дітям від 12 років і дорослим. По інструкції спрей потрібно використовувати 3-4 дні. Після розприскування варто утриматися від їжі на 20-30 хвилин. Зовнішньо спрей використовують при лікуванні ерозій, опіків і трофічних виразок. Ліки розприскують на марлеву серветку, яку прикладають до ураженої ділянки шкіри на 15-20 хвилин. Тривалість застосування - 10 днів.
Хлорофіліпт в таблетках
Прийом хлорофіліпту у формі таблеток здійснюється розсмоктуванням. По інструкції не потрібно розжовувати або ковтати, а необхідно тримати під язиком або просто в роті до повного розчинення. Розсмоктування таблеток допомагає діючої речовини потрапити в кровотік, минаючи травний тракт. Це підвищує ефективність лікування. Прийом таблеток здійснюється з перервою 4-5 годин. Максимальна добова доза для дорослого становить 125 мг. Це 5 таблеток по 25 мг або 10 по 12,5 мг. Середня тривалість лікування становить 7 днів.
Особливі вказівки
По інструкції перед початком лікування будь-якою формою хлорофіліпту потрібно провести тест на чутливість до препарату. Для цього вживають спиртовий розчин 0,25%, попередньо розвівши 25 крапель препарату столовою ложкою води. Далі чекають 6-8 годин. Якщо не проявилася алергічна реакція, наприклад, набряк слизової зіву або припухлість губ, то ліки можна використовувати. Пацієнтам з цукровим діабетом варто знати, що препарат містить цукор.
При вагітності та лактації
По інструкції ефективність хлорофіліпту при вагітності або лактації не були вивчені, тому призначити ліки може тільки лікар. Він співвідносить корисний вплив з потенційними ризиками для матері і плода. Якщо очікуваний лікувальний ефект вище, то ліки може використовуватися для лікування. Вагітним препарат призначають при захворюваннях горла.
Для дітей різного віку
Інструкція по застосуванню не містить точних рекомендацій по використанню ліки для дітей. Вказується лише те, що досвід застосування засобу педіатрії відсутній. Мала кількість протипоказань і хороша переносимість дозволяє використовувати хлорофіліпт навіть при лікуванні новонародженої дитини. В цілому, областями використання ліки у дітей є:
- обробка пупкової ранки;
- лікування стафілококової гнійничкових висипань;
- попередження запальних реакцій при попаданні в кровотік хвороботворних бактерій;
- обробка ран і саден;
- лікування юнацьких прищів;
- обробка горла при ангіні та ГРВІ;
- необхідність заміни антибіотиків для виключення розвитку дисбактеріозу.
Взаємодія з іншими препаратами
Активні речовини у складі хлорофіліпту здатні посилювати дію інших антисептиків, тому ліки часто є частиною комплексної терапії. На інші медикаменти дане рослинний засіб не впливає. Під час терапії хлорофіліптом не рекомендується вживати алкоголь, інакше ефективність від прийому препарату значно знизиться.
Побічні ефекти
В якості побічних дій від застосування хлорофіліпту в інструкції зазначаються проявів реакцій гіперчутливості. Це може бути:
- набряк слизових;
- першіння або свербіж у горлі;
- почервоніння;
- висипання;
- утруднене дихання.
Аналоги
Серед ліків-аналогів хлорофіліпту, схожих з ним за складом або принципу дії, виділяються такі медикаментозні засоби:
- Аскосепт;
- Брильянтовий зелений;
- Бальзамічний лінімент;
- Бонадерм;
- Натрію тетраборат;
- Эктерицид;
- Ілон;
- Витасепт;
- Септил Плюс;
- Фукорцин.
Ціна на Хлорофіліпт
Вартість певного виду хлорофіліпту залежить від виробника і місця покупки. На ціну впливає і дозування препарату. Вивчити вартість кожної форми випуску ліки ви можете в таблиці:
Місце покупки | Форма випуску | Дозування, обсяг | Кількість, шт. | Ціна, рублів |
Wer.ru | Таблетки для розсмоктування | 25 мг | 20 | 101 |
Спрей Хлорофіліпт | 45 мл | 1 | 176 | |
Хлорофіліпт масляний для горла 2% | 20 мл | 1 | 130 | |
apteka.ru | Хлорофіліпт таблетки для розсмоктування | 25 мг | Двадцять | 138 |
Масляний розчин 2; | 20 мл | 1 | 139 | |
Аптека ІФК | Розчин спиртовий 1% | 100 мл | 1 | 335 |
ЗдравЗона | Спрей для горла | 45 мл | 1 | 210 |
Спиртовий розчин хлорофіліпту 1% | 100 мл | 1 | 290 |
Відгуки
Олена, 26 роківПрепаратом обробляти пупкову ранку синові. Після пологів вона дуже довго не заживала. Пупок весь час був мокрим і припухлим. Хлорофіліпт порадив лікар. У нього немає побічних ефектів і він дозволений з грудного віку. Вже після трьох обробок стан пупка помітно покращився, пройшла припухлість і почервоніння.
Аліна, 23 рокиВикористовую Хлорофіліпт для полоскання порожнини рота. Купую завжди масляний розчин, його не потрібно розводити. Я просто додають кілька крапель в половину склянки води і проводжу процедуру. Допомагає добре, вже через 2-3 дні першіння стає менше. Тільки в роті залишається присмак хвої, але зате горло не болить. Всім рекомендую.
Марія, 41 рікРекомендую спробувати спрей Хлорофіліпт. Я використовую його при болях в горлі і для обробки ран на шкірі. Виходить, що універсальне засіб. Його можна впорснути в горло або ж на ранку. Вже кілька разів разом з сином вилікувався від застуди. Молодшій доньці обробляю спреєм ранки на колінах, заживає за 3-4 дні.
Валентина, 54 рокиУ внучки був фурункульоз. Лікували різними способами, від антибіотиків до переливання крові, але нічого не допомагало. Сусідка порадила Хлорофіліпт. Сказала, що його можна застосовувати дітям, адже засіб натуральне і практично не має побічних ефектів. Змащували 2 тижні розведеним спиртовим розчином. Більше про фурункульозі не згадуємо.