Механізм дії препарату Лозартан при лікуванні гіпертонії - склад, дозування і аналоги

При артеріальній гіпертензії і хронічному вигляді серцевої недостатності показаний прийом таблеток Лозартан – інструкція по застосуванню роз'яснить, як пити препарат, які побічні дії він має. Якщо використовувати лікарський засіб за рекомендацією лікаря регулярно, то знижується ризик порушень в роботі серцево-судинної системи, які виникають із-за підвищеного тиску.

Що таке Лозартан

МНН (міжнародна непатентована назва) – Losartan. У РЛС, реєстрі лікарських засобів, Лозартан відносять до фармакологічної групи антагоністів ангіотензину 2 з гіпотензивною дією. Після прийому дія триває протягом доби, тому препарат Лозартан і його аналоги визнані лікарями одним з найбільш ефективних засобів.

Склад

Препарат складається з основних і допоміжних компонентів. Активна речовина ліки, що допомагає забезпечити позитивний ефект від застосування – Losartanum potassium, синонім лозартан калію. До додаткових компонентів, що служать для з'єднання діючої речовини, належать:

  • моногідрат лактози;
  • магнію стеарат;
  • повідон;
  • колоїдний діоксид кремнію;
  • мікрокристалічна целюлоза;
  • кроскармелоза натрію.

Механізм дії

Механізм дії заснований на блокаді рецепторів ангіотензину 2. Активна речовина нейтралізує спазмирующее вплив на судини, підтримує роботу серцевих м'язів. Наднирники починають виробляти гормон альдостерон, відбувається зниження артеріального тиску. Крім того, Лозартан діє як діуретик, допомагаючи підсилити виведення рідини з організму.

Разом з сечею виходять сечова кислота і солі натрію, а калієві солі, необхідні для нормальної роботи серця, залишаються недоторканими. Після того, як таблетки потрапляють всередину, активна речовина лозартан калію розчиняється і всмоктується через шлунково-кишковий тракт. Біодоступність становить приблизно 33 %. Достатня концентрація в крові досягається вже через 1-1,5 години. Розпад препарату відбувається в печінці, виводиться через кишечник.

Показання до застосування

Препарат належить до групи ліків, які не можна застосовувати без рекомендації лікаря. Фахівець допоможе вибрати ефективну дозу , розповість про основні протипоказання і можливі побічні дії. Для того, щоб визначити, чи потрібно звертатися до терапевта, слід регулярно вимірювати тиск і орієнтуватися на власні відчуття.

Якщо показники тонометра перевищують 140 на 90, і людина відчуває прискорене серцебиття, слабкість, головний біль протягом 5-6 днів, треба обов'язково сходити на прийом до лікаря і підібрати засіб від гіпертонії. Основними показаннями для застосування є:

  • початкова стадія гіпертонії;
  • ішемічна хвороба серця в хронічній формі;
  • цукровий діабет другого типу з протеїнурією (для захисту нирок);
  • хронічна серцева недостатність.

Регулярне застосування ліків дозволяє значно знизити ризик асоційованої серцево-судинної захворюваності та відсоток смертності серед хворих. Крім того, Лозартан використовується для профілактики інсультів і інфарктів міокарда у хворих з гіпертрофією лівого шлуночка і стабільним підвищеним тиском. З допомогою цього засобу проводиться підготовка до трансплантації і гемодіалізу нирки. Призначення для терапії хронічної серцевої недостатності відбувається після того, як інші лікарські препарати виявилися неефективними.

Протипоказання

Як і багато препарати від тиску, Лозартан має ряд протипоказань. Всі вони вказані в анотації ліки, тому слід уважно вивчити її перед прийомом, щоб не виникло побічних дій. Заборона на застосування Лозартану поширюється на людей, які мають:

  • підвищену чутливість до компонентів, що містять калій;
  • тяжку ниркову недостатність;
  • непереносимість лактози.

Не можна використовувати ліки при вагітності та лактації. Для лікування гіпертонії у цей період рекомендується застосовувати більш безпечні засоби, що не призводять до виникнення вроджених дефектів у дитини. Дитячий вік до 18 років є ще одним протипоказанням для прийому Лозартану. З обережністю радять вживати препарат хворим з порушеннями водно-електролітного балансу, печінковою недостатністю. У пацієнтів з дегідратацією, які приймають великі дози діуретиків, може виникнути симптоматична гіпертонія на початку лікування.

Інструкція Лозартану

Розрахунок дозування та тривалості прийому проводиться терапевтом на підставі інструкції. Додатковими методами визначення тактики лікування є опитування хворого, вивчення медичної карти, де вказані хронічні захворювання. Згідно анотації, якщо Лозартан призначається вперше, потрібно приймати половинну дозу, щоб з'ясувати, чи немає алергії на препарат. Для кожного захворювання існує різна схема прийому.

Артеріальна гіпертензія

При призначенні Лозартану для терапії артеріальної гіпертензії з інструкції рекомендується пити таблетки не розжовуючи, незалежно від вживання їжі. В період лікування потрібно стежити за динамікою захворювання за допомогою щоденного вимірювання тиску. Залежно від тяжкості стану, пацієнтам прописують приймати 50 мг за добу. На розсуд лікаря доза може бути збільшена до максимальної добової значення 100 мг.

Хронічна серцева недостатність

Для того, щоб знизити ризик ускладнень при серцевій недостатності, таблетки Лозартан починають приймати з мінімальної дози 12,5 мг/добу. Щотижня доза збільшується вдвічі. Для підтримуючої терапії серцевої недостатності не використовують більше 50 мг за добу. Рекомендується проводити регулярний контроль з допомогою тонометра, щоб уникнути сильного зниження артеріального тиску.

Аналоги

До ефективним аналогам Лозартану належать лікарські засоби, що володіють такими ж діями на здоров'я. Всі вони містять аналогічне активну речовину. Оригінальний Лозартан відрізняється тільки зовнішнім виглядом упаковки, формою випуску, дозуванням і фірмою-виробником. В деяких препаратах використані інші допоміжні компоненти.

Замінники ліки призначають, якщо виявлені протипоказання. Визначити, який з аналогічних препаратів краще підійде від артеріальної гіпертензії, повинен кваліфікований лікар. До переліку часто використовуються аналогів відносяться:

  • Блоктран;
  • Лориста;
  • Лозап плюс;
  • Реникард;
  • Лозарел;
  • Вазотенз;
  • Брозаар;
  • Презартан;
  • Лакеа;
  • Зисакар;
  • Лозартан Ріхтер;
  • Карзартан;
  • Гіпотіазид;
  • Лосакор;
  • Лотор;
  • Веро Лозартан;
  • Лозартан Канон.

Ціна на Лозартан

Вартість Лозартану невисока, він належить до одного з найбільш доступних ліків від гіпертензії. Ціна на нього залежить від регіону, в якому здійснюється продаж, кількості таблеток, що містяться в упаковці. У Москві і Санкт-Петербурзі можна купити засіб дешево не тільки через аптеки, але і через інтернет-магазини.

Назва

Кількість таблеток

Ціна (руб)

Лозартан 25 мг

30 шт.

87-95

50 шт.

128-130

Лозартан 50 мг

30 шт.

150-167

90 шт.

550-576

Лозартан 100 мг

30 шт.

315-320

Відео: таблетки від гіпертонії

Таблетки від високого тиску

Відгуки

Інга, 56 роківЛікар призначив мені приймати Лозартан по інструкції після мікроінсульту. До цього пила інше ліки, яке коштувало дешевше. Після початку прийому у мене почалося запаморочення, але потрібного ефекту я домоглася – тиск знизився швидко. Коли розповіла лікарю про проблему, він наказав знизити дозування. Більше запаморочення не турбувало.
Тетяна, 26 роківЛозартан призначили мамі від тиску. В аптеці біля її будинку це препарат не продавався, і я вирішила оформити покупку в інтернет-магазині. Правда у них не було доставки кур'єром і довелося замовити поштою, але прислали швидко. Ціна на ліки Лозартан не висока, порівняно з іншими засобами від гіпертонії він коштує не так дорого.
Олена, 41 рікЗ недавніх пір стало підвищуватися тиск. На прийомі терапевт рекомендував пити Лозартан Тева по півтаблетки. Він попередив, що ліки негативна сумісність з алкоголем. Через тиждень з'ясувалося, що такої дози мені не вистачає на день, лікар порадив пити на ніч по цілій таблетці. Після цього тиск нормалізувався.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!