Вітамін B2 - у яких продуктах міститься. Показання до прийому рибофлавіну в ампулах і пігулках

Дана речовина має важливе значення для підтримки життєдіяльності кожної окремої біологічної системи на відносно постійному рівні. Дізнайтеся детальніше про це елементі, його фізіологічні функції і вплив на здоров'я.

Для чого потрібен організму вітамін B2

Здатність людину як біоробота підтримувати ендогенне динамічна рівновага забезпечується за допомогою білкових, мінеральних і багатьох інших структурних елементів. Важливо зазначити, що властивості вітаміну B2, або рибофлавіну (riboflavin), самим безпосереднім чином впливають на процеси гомеостазу. Широко відомо, що цей елемент корисний для волосся, шкіри та нігтів. У поєднанні з ретинолом рибофлавін забезпечує цілісність слизових оболонок. Крім того, ця речовина виконує наступні основні фізіологічні функції:

  • бере участь в синтезі АТФ;
  • запобігає розвиток катаракти;
  • бере участь у засвоєнні заліза;
  • бере участь у синтезі гемоглобіну та гормону росту.

У яких продуктах міститься вітамін B2

Організм не здатний накопичувати рибофлавін. Внаслідок цього лікарі радять щодня вживати в їжу продукти з вітаміном B2. Пацієнти, які вивчили питання, що таке рибофлавін і для чого він потрібен, як правило, дотримуються збалансованого різноманітного раціону харчування. Зазначена водорозчинна білкова структура руйнується під дією світла і тепла. З цієї причини вкрай важливо готувати вітамінні корисні страви правильно. Відповідаючи, в яких продуктах міститься рибофлавін, дієтологи називають:

  • молоко;
  • зелень;
  • м'ясо;
  • нирки;
  • печінка;
  • яйця;
  • рибу;
  • гриби;
  • дріжджі;
  • злаки;
  • мигдаль;
  • овочі.

Недолік вітаміну B2

Дефіцит рибофлавіну, або авітаміноз, в більшості випадків викликаний неправильним харчуванням і порушенням роботи шлунково-кишкового тракту. Нестача вітаміну B2 дуже негативно позначається на здоров'ї людини. Хворий при цьому відчуває симптоми хронічної втоми, нервового перенапруження. Авітаміноз вкрай негативно позначається на зростаючому дитячому організмі. При дефіциті даного метаболіту дитина, як правило, відстає від однолітків розумово і фізично. Крім цього, проявами нестачі рибофлавіну вважаються:

  • себорейний дерматит (груба луската шкіра);
  • ангулярный стоматит (тріщини в кутах рота);
  • болі в ногах;
  • яскраво-червоний язик;
  • нервозність;
  • слабкість;
  • неуважність;
  • анемія.

Надлишок вітаміну B2

Такого роду стан вкрай рідко зустрічається в медичній практиці. Надлишок вітаміну B2 спостерігається при багаторазовому перевищенні допустимої добової норми споживання цього елементу. Симптоми передозування рибофлавіну проявляються численними негативними станами. Так, серед ознак гіпервітамінозу медики особливо виділяють наступні:

  • алергічну реакцію;
  • відчуття печіння;
  • поколювання;
  • втрату чутливості.

Добова норма вітаміну B2

Клінічні прояви нестачі рибофлавіну виявляються у пацієнтів, які споживають на протязі усього дня менше 0,5-0,6 мг зазначеної речовини. Добова норма вітаміну B2 для чоловіків становить близько 1,4-1,8 мг, а для жінок – 1,3-1,5 мг. Важливо відзначити, що вагітним і годуючим потрібно кілька більшу кількість рибофлавіну – 1,7-2,1 мг за добу. Рекомендована добова потреба речовини для дітей коливається від 0,5 мг до 1,5 мг.

Інструкція по застосуванню вітаміну B2

У фармацевтичній промисловості рибофлавін називається по-різному: лактофлавин, бефлавин і т. д. Інструкція щодо застосування вітаміну B2 повідомляє, що препарат корисний для обмінних процесів. Крім того, флавиновые ферменти, що входять до складу даного біологічно активної речовини, виступають як каталізатори окисно-відновних реакцій.

Цей вітамін спільно з іншими хімічними елементами підтримує гомеостатичні показники на належному рівні. Дана речовина необхідно для щитовидної залози. Вітамін рибофлавін допомагає цьому органу синтезувати гормон росту. Важливо відзначити, що фармакопея встановлює суворі правила виробництва синтетичного препарату. Тим не менш лікарі рекомендують задовольняти добову потребу метаболітів з допомогою продуктів харчування – джерел даного елемента.

Вітамін B2 в таблетках

З причини того, що багато виробників відмовилися випускати рибофлавін в таблетках і зосередилися на розчинах для ін'єкцій, виник дефіцит цієї речовини. До слова сказати, рибофлавін використовується в харчовій промисловості як барвник Е101. Обмежене виробництво реагенту призвело до використання шкідливих добавок Е102 і Е104. Тим не менше останнім часом вітамін B2 в таблетках вже можна придбати в багатьох аптеках. Вміст активної речовини в кожній пігулці не перевищує 10 мг. Пероральний прийом вітаміну згідно інструкції здійснюється за схемою:

  • При гострому авітамінозі у дорослих необхідно приймати 6-33 мг препарату за добу.
  • Пацієнтам, які страждають від мігрені, прописують добову дозу, що дорівнює 400 мг.
  • Для запобігання розвитку катаракти рекомендується щодня приймати 2,6 мг рибофлавіну.

Вітамін B2 в ампулах

Розчин необхідно вводити внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Вітамін B2 в ампулах має свою рекомендовану дозу. Для дорослих вона становить 10 мг за добу, а для дітей – 0,6-10 мг. Тривалість курсу визначається індивідуально для кожного пацієнта. Як правило, лікування не займає більше 12-22 днів. Рибофлавін в ампулах дітям вводять у два етапи. Під час першого дитина отримує вітамін щодня протягом 2-4 днів. Подальше лікування передбачає введення рибофлавіну двічі в тиждень.

Препарати з вітаміном B2

Активні форми метаболіту можуть синтезуватися з ліків, що містять речовини-попередники. До такого роду медикаментів відносяться засоби, до складу яких входить рибоксин або инози F. Крім цього, джерелом рибофлавіну можуть служити полівітаміни. Важливо відзначити, що фахівці рекомендують віддавати перевагу тільки якісним біодоступним комплексів. Список препаратів з вітаміном B2 представлений нижче:

  1. Адивит (сироп) – є комбінованим препаратом, що включає вітаміни А, D3, Е, С, РР. Рекомендований до застосування у дітей раннього віку.
  2. Вектрум (таблетки) – є мультивітамінним комплексом. Вектрум рекомендується приймати під час сезонних авітамінозів.
  3. Геримакс (таблетки в оболонці) – препарат містить велику кількість полівітамінів та інших активних компонентів. Геримакс не рекомендується приймати дітям віком до 15 років.
  4. Витамакс (капсули) – препарат включає жиро - і водорозчинні біологічно активні речовини. Витамакс має безліч протипоказань, тому перед його застосуванням слід проконсультуватися з фахівцем.

Ціна на вітамін B2

Лікарі рекомендують приймати рибофлавін одночасно з іншими активними речовинами, значно підсилюють дію першого. Ціна на вітамін B2 формується з урахуванням країни-виробника, вартості і якості використовуваного сировини. Важливо відзначити, що недорогі полівітаміни, куплені в інтернет-магазині або замовлені по представленому на сайті каталогу, як правило, якісно поступаються препаратам, придбаним у ліцензованих продавців. Між тим аптеки Москви пропонують споживачеві рибофлавін за наступними цінами:

  • рідина для уколів – 85-90 р.;
  • таблетки – 100-120 р.;
  • рибофлавін у складі полівітамінів – 150-2000 р.

Відео: які продукти містять вітамін B2

Вітамін В2 (Рибофлавін) - роль в організмі, ознаки дефіциту, вміст у продуктах харчування

Відгуки

Ольга, 28 роківБрала рибофлавін по показанню під час вагітності. Лікар порадив придбати цей метаболіт у складі поливитамина Vitrum, який я купила в що знаходиться неподалік від будинку аптеці. Протягом вагітності курс лікування проходила тричі. За цей час відчула всю користь рибофлавіну та інших вітамінів групи B для шкіри і загального стану.
Олена, 30 роківДовгий час страждала від сезонних авітамінозів і намагалася компенсувати брак необхідних організму речовин за допомогою продуктів харчування, багаті рибофлавіном і іншими корисними для зору і шкіри елементами. Нещодавно вирішила придбати комплекс Вектрум. На мій подив, вже після декількох днів прийому стан помітно покращився.
Юлія, 38 роківПостійно відчувала проблему з нігтьовими пластинами. Дефект було вже складно замаскувати навіть товстим шаром лаку. Лікар рекомендував приймати рибофлавін, корисний для нігтів та інших кісткових структур. Вибір припав на Комплівіт за 150 рублів. Таблетки довелося пити місяць. Результатом я залишилася задоволена.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!