Мотилак - інструкція по застосуванню для дорослих і дітей. Від чого допомагає Мотилак та протипоказання

Турбує робота шлунково-кишкового тракту? Часто страждаєте від диспепсії, який проявляється печією, болем у животі, метеоризмом? Значно полегшити стан допоможе відомий лікарський засіб – Мотилак. Дізнайтеся детальніше про показання до застосування препарату, ознайомтеся з особливостями прийому дорослими, дітьми.

Ліки Мотилак

Препарат відомий завдяки широкому спектру дії і швидкого результату. Відразу після прийому ліки Мотилак починає впливати на ділянку головного мозку, що відповідає за роботу травного тракту. В результаті нормалізується моторика шлунково-кишкового тракту, у людини зникають нудота, гикавка, здуття. Крім цього, відбувається спорожнення шлунку від харчового комка, зникає печія. Ліки чудово справляється з симптоматикою диспептичного типу, не порушуючи швидкість психомоторних реакцій. Застосування дозволене і дітям, і дорослим.

Мотилак – склад

В аптеках ліки можна придбати в двох варіантах. Це можуть бути звичні таблетки в оболонці або таблетки для розсмоктування. Обидва варіанти мають білий колір і двовипуклу форму. У складі Мотилака можна побачити домперидон – активна речовина, здатне блокувати дофамінові рецептори. Міститься в кількості 10 мг в одній таблетці. Крім домперидону, засіб містить допоміжні речовини: магнію стеарат, лактозу, целюлозу, діоксид кремнію, картопляний крохмаль.

Мотилак – інструкція

Полегшення стану настає при строгому дотриманні інструкції Мотилака. Існує стандартна дозування ліків: по 10 мг 3 або 4 рази на добу дорослим. Якщо блювота і пронос виражені сильно, допустимо збільшення до 20 мг. Якщо у пацієнта ниркова недостатність, доза обов'язково коригується. Як приймати Мотилак? Згідно інструкції ліки треба пити за 30 хвилин до їди, таблетки з оболонкою – цілком, не розжовуючи. Якщо приймати після прийому їжі, значно погіршується абсорбція.

Мотилак – показання до застосування

Згідно анотації до засобу, основним показанням до застосування ліків є блювота. Препарат ефективний при симптомі, який виник внаслідок отруєння, захворювань, променевої терапії. Крім цього, допомагає при блювоті, пов'язаної з погрішностями харчування, прийомом лікарських засобів. Препарат рекомендується пити пацієнтам перед проведенням ендоскопічного дослідження. Інші показання до застосування Мотилака:

  • рефлюкси різної етіології;
  • печія;
  • відрижка;
  • атонія кишечнику;
  • метеоризм;
  • важкість у шлунку;
  • гикавка;
  • шлункова гіпотонія;
  • рентгеноконтрастне дослідження органів травлення;
  • болі в шлунку.

Є у протиблювотного засобу та протипоказання до застосування, які вказані в інструкції. Виробники не рекомендують використовувати ліки людям з непрохідністю кишечника, пухлини передньої частки гіпофіза. Ліки не можна пити при кровотечах з будь-якого відділу шлунка, одночасно з антацидами та деякими іншими групами медикаментозних препаратів.

Мотилак при вагітності

Як відомо, багато жінок в положенні мучаться від сильної нудоти, блювоти. Ліків, які вони можуть самостійно пити без шкоди для плоду, не існує. Мотилак при вагітності, як і багато інші препарати, не рекомендований. Лікар може виписати його за суворими показаннями, якщо використання доцільно. В інших випадках вагітним рекомендується використовувати для полегшення стану більш безпечні методи.

Мотилак дітям

В інструкції можна побачити, що дітям до 5 років ліки протипоказано. З 6 років препарат можна давати в кількості 2,5 мг на 10 кг ваги тіла 3 рази на день при наявності хронічних диспепсичних симптомів. Для усунення блювоти, нудоти рекомендований разовий прийом – 5 мг на 10 кг ваги. Мотилак для дітей не варто використовувати, якщо є алергія. Можливі побічні ефекти, наприклад, порушення центральної нервової системи.

Ціна на Мотилак

Ліки дуже популярно серед населення, так як коштує недорого. Можна придбати в аптеці, купити в інтернет-магазині, замовити через каталоги у фармацевтів. Скільки коштує Мотилак? Вартість залежить від форми випуску. Таблетки з плівковою оболонкою коштують від 170 рублів, ліки для розсмоктування – від 180 рублів і вище. Ціни варіюються залежно від міста, аптеки.

Мотилак – аналоги

Якщо не знайшли описуване ліки, можна придбати аналоги, які не поступаються по своєму лікувальному ефекту. Відомий засіб зі схожим складом – препарат Домперидон. Є прекрасним протиблювотну препаратом з доступною ціною. Інші аналоги Мотилака:

  • Пассажикс;
  • Мотижект;
  • Мотониум;
  • Домет;
  • Мотиліум;
  • Мотинорм;
  • Дамелиум.

Відео: таблетки Мотилак

Рекламне агентство BWell — Мотилак

Відгуки

Юлія, 26 роківМоєму семирічному дитині часто стає погано. Скаржиться на відчуття грудки в горлі, тупі болі в верхній частині живота, печія. Лікар постійно призначає або Мотиліум, стоїть дорого, або Домстал, який не завжди є на полицях аптек. Вчора вирішили спробувати Мотилак з аналогічною дією та низькою ціною. Дитині допомагає відмінно!
Ольга, 34 роки10 Років у мене проблеми з травленням, тому завжди ношу з собою ліки з простою назвою – Мотилак. Застосовую його при здутті живота, при відрижці. Дуже добре допомагає, якщо з'їла щось несвіже, жирне, випила трохи більше алкоголю. Дія починається відразу, передозування виключена. Мої відгуки про ліки тільки позитивні.
Євгенія, 29 роківвранці часто виникає нудота, і з нею відмінно справляються багато ліків. Якщо вам призначили Мотилак – інструкція по застосуванню повинна бути вивчена обов'язково. З неї ви дізнаєтеся, що засіб допомагає при дистонії, при нудоті після ліків. Раджу всім. Я його п'ю при печії, метеоризмі, нудоті після прийому оральних контрацептивів.
Віра, 24 рокиНачиталася відгуків і вирішила спробувати Мотилак, який є аналогом широко відомого Мотіліиума. Спочатку ознайомилася з описом, прочитала про взаємодію з іншими ліками – інструкція займає невелику сторінку. Засіб можна давати дитині, якщо йому більше 5 років. Хороша річ, головне, доступні за ціною для молодих матусь.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!