Алкоголь підвищує або знижує тиск - норми вживання і вплив спиртного

Хворих, що страждають гіпертонією і гіпотонією, цікавить, як впливає прийом спиртних напоїв на артеріальні показники, алкоголь підвищує або знижує тиск? Лікарі не рекомендують відчувати це припущення на власному досвіді шляхом вживання великих і малих доз. Краще спочатку проконсультуватися і дізнатися, при яких захворюваннях можна пити алкогольні напої, а за яких варто утриматися.

Алкоголь і тиск

Медики рекомендують звернути увагу на те, який вплив робить сп'яніння на здорової людини. В ході експерименту, в якому брали участь по 10 жінок і чоловіків, було запропоновано випити 500 мл пива, 100 мл вина, або 50 мл горілки. Через півгодини у них заміряли свідчення на тонометрі і взяли аналіз крові. Результати підтвердили, що:

  • тиск після алкоголю трохи піднялося;
  • рівень ШОЕ в крові підвищився;
  • почастішало серцебиття.

За заявою випробовуваних, після першого разу вони не відчули зміни стану. Продовживши експеримент, людям запропонували випивати однакову дозу щоденно протягом 2 тижнів. Після цього часу 2/3 групи поскаржилися на погане самопочуття з ранку і невелику тахікардію незалежно від виду випитого напою. Решта не відчули ніяких нездужань.

Норми вживання алкоголю

Для кожної людини існує безпечна норма, яка дозволяє пити алкоголь без шкоди для здоров'я. Вона залежить від наявності хронічних хвороб, фізичного стану, росту, ваги, статі і віку. Абсолютним протипоказанням є:

  • вагітність в 1-2 триместрі;
  • період годування;
  • порушення в роботі печінки;
  • хвороби нирок;
  • алергічна реакція на спиртне;
  • вік до 18 років;
  • захворювання головного мозку.

Страждають від дії етилового спирту підшлункова залоза, очний нерв, жовчний міхур, легені і серце, тому людям з генетичною схильністю до хвороб цих органів краще обмежитися половинною дозою або не пити зовсім. Іншим дозволяється випивати кожен день в середньому:

  • 50-75 мл розведеного наполовину етанолу або горілки;
  • 130-200 мл вина не міцніше 15 градусів;
  • 350-500 мл пива з фортецею 3,5-4 градусів.

Однак при вживанні такої кількості алкоголю щодня без перерв формується шкідлива звичка, при якій організм вимагає збільшення дозування. Часто це призводить до запоям і алкоголізму. Краще пити 1 раз за тиждень 300-400 мл горілки, 950-1200 мл вина, 2,5-3 л пива, або ділити цю кількість на 2 рази. Жінкам рекомендується зменшувати дозу, адже їх організм більш чутливий до спиртних напоїв.

Як алкоголь впливає на тиск

Визначити вплив алкоголю на тиск людини можна тільки при постійному вимірі на тонометрі. Якщо проводити процедуру щодня, то легко дізнатися робочі показники, при яких людина відчуває себе добре. Для того, щоб з'ясувати, алкоголь підвищує або знижує тиск, потрібно зробити заміри через 25-30 хвилин після прийняття напою.

Алкоголь при низькому тиску

У гіпотоніка кров перестає тиснути на судини після того, як алкоголь потрапляє всередину, з-за впливу етанолу. При невеликій дозі, він може стимулювати розслаблення стінок артерій і судин, розширювати їх, знімати тонус. Скорочення серця збільшуються, кров починає швидше проходити через шлуночки, що призводить до тимчасового зниження тиску.

Ефект досягається не завжди, він залежить від віку хворого, частоти прийому алкогольних напоїв, тому лікарі рекомендують не жартувати з такими поняттями, як гіпотонія і алкоголь. Складно передбачити, до чого призведе таке лікування, не викличе воно інших ускладнень. Краще вибрати інший метод терапії, використовуючи перевірені засоби, які піднімають показники, не викликаючи побічних дій.

Алкоголь при високому тиску

Якщо узливання відбуваються регулярно і у великих дозах, то тиск буде підвищуватися, тому алкоголь і гіпертонія пов'язані. Спиртне сприяє підвищеному викиду в кров гормонів стресу і адреналіну, виникає тахікардія. Літнім людям з гіпертензією, які знають про свою недугу, слід утриматися від застілля з алкогольними напоями, адже це може спричинити інсульт чи інфаркт.

Чи можна пити спиртне при підвищеному тиску

Для гіпертоніків немає повної заборони на алкоголь. Якщо пити не кожен день, в невеликих кількостях, що не перевищують безпечні межі, то шкоди здоров'ю не буде. У тих випадках, коли пацієнт регулярно п'є, алкоголь і артеріальний тиск мають взаємозв'язок, що виражається в тому, що ПЕКЛО почне зростати. Лікарі радять звернути увагу на побічні ефекти, до яких призводить спиртне, підвищуючи вірогідність гіпертонії:

  • зайва вага і ожиріння;
  • погіршення всмоктування ліків;
  • загустіння крові, утворення тромбів;
  • збільшення рівня холестерину і цукру;
  • утворення набряків;
  • погіршення роботи серцево-судинної, нервової системи;
  • підвищення внутрішньочерепного тиску;
  • зниження еластичності судин.

Ці фактори стосуються не тільки міцних напоїв. Пиво, що має невеликий відсоток фортеці, теж становить небезпеку. Воно діє непомітно, людина випиває більше, збільшуючи навантаження на нирки. Пацієнти, які страждають гіпертензією, повинні зробити висновок і намагатися пити алкоголь при підвищеному тиску не частіше 1 рази в тиждень, враховуючи індивідуальне дозування, щоб виключити ризик ускладнень у вигляді нападу.

Який алкоголь знижує тиск

Передбачити, який алкоголь можна пити при підвищеному тиску, дуже складно. Все залежить від того, як відреагує на дію організм. Серед напоїв, що викликають зниження показань тонометра у багатьох людей, біле вино, бальзам, віскі і коньяк, коли їх вживають не більше допустимої норми. Це явище тимчасове, через 1-2 години ефект проходить і тиск може піднятися ще більше.

Коньяк при гіпертонії

Особливість коньяку в тому, що в невеликій кількості 30-40 мл 1-2 рази за тиждень він допомагає розширити судини, якщо не поєднувати його з прийомом медичних препаратів від тиску. Проте лікарі заперечують лікування гіпертонії коньяком. Складна хвороба вимагає серйозного обстеження, встановлення точної причини і правильної лікарської допомоги. Такий метод терапії небезпечний для пацієнта, він викликає звикання та алкогольну залежність.

Біле вино при підвищеному тиску

Дуже умовно вплив білого вина на тиск. Порівняно з міцними напоями, воно виготовлене з натуральних компонентів, без застосування етилового спирту. Його п'ють в багатьох країнах Європи, де проживає велика кількість довгожителів, але навіть там біле вино не вважається ліками від гіпертензії. Допускається вживання напою в рідкісних випадках під час свят, тому що він викликає менше ускладнень і на короткий період не сильно знижує артеріальний тиск.

Який алкоголь підвищує тиск

Проведені дослідження доводять, що підвищений тиск після алкоголю з'являється, коли людина п'є регулярно, перевищуючи норму вживання. Короткочасне різке збільшення показників відбувається, якщо пити певні алкогольні напої – горілку, пиво, червоне вино або шампанське. У кожної людини організм реагує на етанол по-різному, тому використовувати алкоголь як ліки не варто. Це провокує виникнення гіпертонічного кризу.

Таблетки від тиску і алкоголь – сумісність

Людям, які постійно вживають ліки від гіпертонії, потрібно знати, сумісні таблетки від тиску з алкоголем. Якщо прочитати інструкцію до препаратів, то в кожній з них зазначено, що вживання алкоголю під час прийому ліків є головним протипоказанням. Побічна реакція організму після такого суміщення непередбачувана, тому людина, що приймає курс лікарських засобів від тиску, повинен повністю виключити спиртні напої.

Відео: Тиск при вживанні алкоголю

Як алкоголь впливає на тиск

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!