Лікування суглобів кращими нестероїдними протизапальними препаратами
- 1. Що таке нестероїдні протизапальні препарати
- 2. Лікування суглобів НПЗП
- 3. Протизапальні препарати для суглобів
- 3.1. Таблетки
- 3.2. Мазі для лікування суглобів
- 3.3. Уколи
- 3.4. Нестероїдні протизапальні препарати нового покоління
- 4. Протипоказання і побічні ефекти
- 5. Відео про правила вибору нестероїдних протизапальних препаратів
- 6. Відгуки
Біль у суглобах болісна і нестерпна, вона заважає людині нормально існувати. Багато люди на власному досвіді переконуються в тому, наскільки важко терпіти це явище. Якщо вас така проблема торкнулася теж, то на допомогу прийдуть нестероїдні протизапальні препарати для лікування суглобів. Скоро ви дізнаєтеся, які з них реально здатні полегшити больові відчуття.
Що таке нестероїдні протизапальні препарати
Скорочено такі ліки називають НПЗП. З них починається медикаментозне лікування артрозу. Протизапальні препарати називаються нестероїдними тому, що в них немає гормонів. Вони безпечніші для організму і дають мінімум побічних дій. Є селективні засоби, що впливають безпосередньо на вогнище запалення, і неселективні, які також впливають на органи ШКТ. Перші краще.
Лікування суглобів НПЗП
Кошти обов'язково призначає лікар, виходячи з інтенсивності болю та прояви інших симптомів. Діагнози, при яких допомагають НПЗП препарати:
- інфекційний, асептичний, аутоімунний, подагричний або ревматоїдний артрит;
- артроз, остеоартрит, деформуючий остеоартроз;
- остеохондроз;
- артропатії ревматичні: псоріаз, хвороба Бехтерева, синдром Рейтера;
- кісткові пухлини, метастази;
- біль після хірургічного втручання, травми.
Протизапальні препарати для суглобів
В асортименті є фармакологічні засоби у вигляді:
- таблеток;
- внутрішньом'язових уколів;
- ін'єкцій в сам суглоб;
- пластирів;
- свічок;
- кремів, мазей.
При важких формах хвороб суглобів і погіршенні самопочуття хворого лікар, як правило, призначає більш сильні ліки. Вони допомагають швидко. Мова йде про уколах в суглоб. Такі ліки не псують шлунково-кишковий тракт. При більш легких формах захворювань фахівець призначає прийом таблеток, внутрішньом'язові ін'єкції. Використання кремів і мазей завжди рекомендовано, як доповнення до комплексу основної терапії.
Таблетки
Є такі дієві НВПС (кошти):
- «Індометацин» (інша назва – «Метиндол»). Таблетки від болю в суглобах знімають запалення, володіють жарознижуючим ефектом. Препарат п'ють тричі на день по 0,25-0,5 р.
- «Этодолак» («Етол форт»). Випускається капсулами. Швидко знеболює. Діє на вогнище запалення. Його слід пити по одній таблетці 1-3 рази після їжі.
- «Ацеклофенак» («Аэртал», «Диклотол», «Зеродол»). Аналог диклофенаку. Препарат приймають по таблетці двічі за день. Ліки часто викликає побічні ефекти: нудоту, запаморочення.
- «Піроксикам» («Федин-20»). Мають антиагрегантным ефектом, знімають біль, жар. Дозування і правила прийому завжди визначає лікар, виходячи з тяжкості захворювання.
- «Мелоксикам». Таблетки призначаються по одній-дві на добу після того, як захворювання перейде з гострої стадії до наступної.
Мазі для лікування суглобів
Класифікація:
- З ібупрофеном («Долгит», «Нурофен»). Мазь протизапальна та знеболювальна для суглобів з таким основним компонентом допоможе тим, у кого артрит, травма. Дуже швидко діє.
- З диклофенаком («Вольтарен», «Диклак», «Диклофенак», «Дикловит»). Такі лікарські мазі розігрівають, знімають больові відчуття і блокують запальні процеси. Швидко допомагають тим, кому важко рухатися.
- З кетопрофеном («Кетонал», «Фастум», «Кетопрофен Врамед»). Перешкоджають утворенню тромбів. При занадто тривалому застосуванні мазей може з'явитися висипка на тілі.
- З індометацином («Індометацин Софарма», «Индовазин»). Діють аналогічно препаратів на основі кетопрофену, але менш інтенсивно. Добре зігрівають, допомагають при ревматоїдному артриті, подагрі.
- З пироксикамом («Финалгель»). Знімають хворобливі симптоми, не сушать шкіру.
Уколи
Виділяють такі НПЗЗ препарати для ін'єкцій:
- «Диклофенак». Знімає запалення, біль, призначається при захворюваннях важкої форми. Внутрішньом'язово вводять 0,75 г препарату один або два рази на добу.
- «Теноксикам» («Тексамен Л»). Розчинний порошок для ін'єкцій. 2 мл на добу призначають при не сильно вираженому больовому синдромі. Дозу збільшують удвічі і призначають п'ятиденний курс при подагричному артриті.
- «Лорноксикам» («Ларфикс», «Лоракам»). У м'яз або вену вводять 8 мг препарату раз або два в день.
Нестероїдні протизапальні препарати нового покоління
Більш сучасні, а тому більш ефективні засоби:
- «Моваліс» («Мирлокс», «Артрозан»). Дуже ефективний препарат, що випускається таблетками, розчином для ін'єкцій, свічками. Практично не дає побічних ефектів. Для уколів використовують 1-2 мл розчину на добу. Таблетки приймають по 7,5 мг один або два рази в день.
- «Целекоксиб». Не має згубного впливу на шлунок. Приймають по одній-дві таблетки на добу, але не більше 0,4 г препарату через день.
- «Аркоксиа». Препарат у таблетках. Дозування призначають залежно від тяжкості хвороби.
- «Німесулід». Випускається в таблетках, пакетиках для розведення, у формі гелю. Дозу визначає лікар, як і правила прийому.
Протипоказання і побічні ефекти
Застосування групи нестероїдних протизапальних препаратів для лікування суглобів заборонено при:
- непереносимості компонентів;
- виразці;
- хворобах печінки, нирок;
- вагітності і лактації;
- анемії, підвищеному тиску;
- хворобах серця;
- інфекціях.
При прийомі ліків можливо прояв таких побічних ефектів:
- порушення роботи травної системи;
- набряклість;
- підвищення тиску;
- порушення згортання крові;
- кровотечі з носа;
- порушення роботи нирок;
- нудота;
- алергія.
Відео про правила вибору нестероїдних протизапальних препаратів
Відгуки
Володимир, 52 роки У мене почало дуже боліти праве коліно і я звернувся до лікаря. Він провів обстеження, призначив мазі, але вони не допомогли. Тоді він сказав, що буде робити уколи в колінний суглоб препаратом «Диклофенак». Процедура ця дуже неприємна. Я дорослий чоловік, але ледве витримував. Але після того, як уколи для суглобів почали діяти, зрозумів, що варто було терпіти.
Валентина, 45 років Проблеми з суглобами почалися у мене давно, тому що все життя працюю фізично. Спочатку купувала мазі і вони мені допомагали, особливо «Вольтарен». Але потім суглобові болі стали сильнішими, вирішила сходити до лікаря. Він діагностував артроз, призначив уколи «Моваліс» на 5 днів. Вони допомагають, але рівно на добу. Рятуюся від болю таблетками «Мелоксикам».
Юлія, 39 років Суглоби турбують мене постійно: то рука напухнет і заболить, то коліно. Лікуватися я пробувала і уколами, і анальгетиками. Найбільше мені подобаються ін'єкції «Німесуліду», але додатково я використовую мазі. Беру недорогі. Сподобалися кошти «Диклофенак» і «Кетонал». Сподіваюся, колись вдасться вилікувати суглоби назавжди.