Оладки на ряжанці: рецепти

Одним з кращих, корисних, смачних сніданків є пишні оладки. Такий десерт подають з різними джемами, варенням, сметаною, медом і згущеним молоком. Мало хто використовує цей кисломолочний напій для випічки, віддаючи перевагу кефіру або скисшему молока. Спробуйте одного разу спекти оладки з ряжанки, і ви більше ніколи не захочете замішувати тестову основу на іншому продукті.

Чим ряжанка краще інший тестової основи

Оладки з ряжанки виходять значно смачніші від своїх «побратимів» з інших кисломолочних продуктів з наступних причин:

  1. Вироби володіють неповторним вершковим присмаком пряженого молока.
  2. Напій збагачений тваринними білками, вуглеводами, жирами, вітамінами В, С, Е, РР, калієм, залізом, натрієм, фосфором, магнієм, що збільшує корисні властивості випічки.
  3. Включає безліч корисних бактерій, поліпшують процес засвоєння.
  4. Ряжанка набагато краще гасить соду, в результаті чого оладки під час обжарювання ростуть на очах.
  5. Завдяки консистенції молочнокислого напою тестова основа виходить густіше.

Як приготувати оладки на ряжанці пишні

Відомо, що оладки – це пишні паляниці з кислого тіста, смажені на олії. Раніше їх називали по-різному: алашки, аладьи, оланки, оладки, олябыши, оладейки. Сучасна назва блюдо отримало, швидше, завдяки своїй овально-круглої форми, оскільки зміст могло бути абсолютно різним: картопляним, гороховим, манним і т. д. Молочнокислий продукт на основі теж не має відношення до назви, адже так випікалися і млинці, і пампушки. Назва частування присутня в багатьох прислів'ях, приказках та інші жанри російського фольклору.

Особливою популярністю оладки користувалися під час святкування Масляної, коли тещі в якості частування підносили зятям млинці. Така традиція існує і сьогодні, проте мало хто знає, що в Давній Русі нарівні з млинцями подавалися і оладки на кисломолочної основі. Варто відзначити ще одну традицію, пов'язану з стравою – оладницу. Так називається період посту в зимовий період, коли готувалися спеціальні прісні оладки, замішані на основі води.

Якщо раніше основу такого частування становили кефір, скисле молоко і навіть вода, то сьогодні багато господинь замішують тісто ще й ряжанці, виділяючи особливі смакові якості кисломолочного напою. Його отримують шляхом тривалого топления коров'ячого молока (не допускаючи закипання), в результаті чого він набуває ніжний вершковий присмак топленого молока.

Технологія приготування оладок на основі простої ряжанки нескладна, під силу навіть недосвідченій господині і складається з таких послідовних етапів:

  1. Підготовка необхідних інгредієнтів. Яйця, ряжанку потрібно за годину до замісу тіста вийняти з холодильника, борошно необхідно просіяти.
  2. Поєднавши всі компоненти згідно з рецептурою, дайте тестовій основі настоятися і піднятися в теплі, інакше ризикуєте отримати не пишні оладки, а плоскі коржі.
  3. Сковороду прогрівайте на максимальному вогні, а перед початком смаження зменшуйте газ на половину.
  4. Перевертати борошняні вироби потрібно, коли перша сторона зарум'яниться.

Рецепт оладок на ряжанці

Приготувати оладки на ряжанці можна за різними рецептами: на пресованих (вологих) дріжджах або сухих, з розпушувачем, м'якоттю фруктів, сухофруктами та іншими додатковими компонентами, з яйцями і без них. Балуйте своїх домочадців частіше таким ароматним, повітряним десертом, використовуючи різні способи приготування. Враховуйте також, що калорійність готового продукту вказується в розрахунку на 100 г готового продукту.

Оладки на ряжанці пишні

  • Час: 60 хвилин.
  • Кількість порцій: 4 персони.
  • Калорійність страви: 129 ккал.
  • Призначення: випічка, десерт.
  • Кухня: слов'янська.
  • Складність: легко.

Класичне тісто для будь-якої випічки замішується двома способами: на основі кисломолочного продукту і соді або із застосуванням дріжджів. Однак даний рецепт включає і дріжджовий компонент і ряжанку. Тестова основа на пресованих дріжджах виходить більш легкою, легкою, ніжною, але її необхідно ставити підходити не менш 2 разів, витративши на процес близько 2 годин. Безопарний спосіб замісу тіста трохи простіше, швидше, сухі дріжджі починають діяти вже через 20 хвилин, що прискорює процес приготування оладок. Додайте в основу яблука, які зроблять десерт смачніше.

Інгредієнти:

  • ряжанка (4%), борошно пшеничне в/с – по 1 ст.;
  • яйце куряче – 1 шт.;
  • яблука – 300 г;
  • цукровий пісок, масло пісне – по 1 ст. л.;
  • дріжджі класичні – 20 г;
  • кухонна сіль – 0,5 ч. л.

Спосіб приготування:

  1. Ряжанку злегка підігрійте (але не кип'ятіть), розведіть в ній цукор, дріжджі.
  2. Просійте в суміш пшеничне борошно, добре перемішайте, накрийте рушником, залиште в теплому місці на 30 хвилин підніматися.
  3. Коли тісто підійде, а на поверхні з'являться бульбашки, вводите куряче яйце, рослинне масло, щіпку солі і 0,5 склянки теплої води. Ретельно перемішайте до однорідної консистенції.
  4. Яблука очистіть від шкірки, розріжте навпіл, видаліть плодоніжку, наріжте кружечками.
  5. Умочіть кожен яблучний шматочок в тестову основу, обсмажте з двох сторін до рум'яної скоринки. Подаючи, посипте цукровою пудрою.

Без яєць

  • Час: 1 год.
  • Кількість порцій: 8 персон.
  • Калорійність страви: 275 ккал.
  • Призначення: випічка, десерт.
  • Кухня: слов'янська.
  • Складність: легко.

Практично всі рецепти тесту включають курячі яйця, які відіграють роль стабілізатора готового виробу під час випікання і по закінченні процесу. За це відповідає яєчний протеїн, виконує стабілізуючу функцію завдяки вспінювання. Проте бувають ситуації, коли потрібно приготувати оладки з ряжанки, а яєць в холодильнику немає. Не варто засмучуватися, хоч готові вироби з цим інгредієнтом і виходять більш еластичними, він не є принципово важливим. Існує рецепт без яєць, а щоб смакові якості оладок не погіршилися, спробуйте змішати 2 види борошна.

Інгредієнти:

  • ряжанка – 300 мл;
  • пшеничне та вівсяне борошно – 150 г;
  • сіль кухонна (дрібна) – ¼ ч. л.;
  • цукровий пісок – 2 ст. л.;
  • сода харчова – 1 ч. л.;
  • лимонний сік – 1 ст. л.;
  • олія – для смаження.

Спосіб приготування:

  1. У глибокій мисці з'єднайте ряжанку з сіллю, цукром і збийте вінчиком до однорідної консистенції.
  2. Соду погасите лимонним соком, влийте в кисломолочну основу.
  3. Просійте і змішайте два види борошна, поступово додавайте її до основи. Вимішуйте, поки не буде жодної грудочки.
  4. Залиште тестову основу в теплому місці на 10-20 хвилин, щоб вона піднялася, збільшилася в обсязі, а на поверхні з'явилися бульбашки.
  5. Викладайте оладки на сковороду з розпеченим маслом, обсмажте з одного боку до утворення рум'яної скоринки, потім переверніть на іншу.
  6. Знімайте оладки на ряжанці на паперові серветки, даючи вбратися зайвому маслу.

З бананом

  • Час: 40 хвилин.
  • Кількість порцій: 10 персон.
  • Калорійність страви: 208 ккал.
  • Призначення: випічка, десерт.
  • Кухня: слов'янська.
  • Складність: легко.

Рецепт оладок на ряжанці з додаванням м'якоті бананів припаде до душі дітям. Страва є повноцінним сніданком, підвечірком. Використовуйте для замісу зрілі фрукти, м'які, можна злегка потемнілі. Крім бананів, в тестову основу можна додавати й інші ягоди або фрукти на ваш розсуд. Різні спеції, наприклад, ваніль або кориця, тільки посилять аромат частування, зроблять його більш насиченим. Приготувавши такий десерт на сніданок, ви забезпечите прилив сил і відмінний настрій не тільки собі, але і всім членам родини. Подавайте оладки зі згущеним молоком, медом або улюбленим джемом.

Інгредієнти:

  • ряжанка (будь-якої жирності) – 3 ст.;
  • борошно пшеничне в/с (просеянная) – 2 ст.;
  • куряче яйце (сире) – 3 шт.;
  • цукор-пісок – 3 ст. л.;
  • стиглий банан – 1 шт.;
  • сіль кухонна (дрібна) – ½ ч. л.;
  • олію для смаження;
  • сода харчова – щіпка.

Спосіб приготування:

  1. Збити віночком (або виделкою) курячі яйця з цукром до розчинення другого компонента.
  2. Влити ряжанку, всипати сіль, харчову соду, добре розмішати.
  3. Поступово додавати борошно пшеничне, продовжуючи перемішувати, щоб не було грудочок.
  4. М'якоть банана розім'яти виделкою до однорідної консистенції, вмішати в тестову основу.
  5. Розжарити сковороду з товстим дном, влити трохи олії, викладати столовою ложкою оладки однакових розмірів. Обсмажувати з двох боків до утворення рум'яної скоринки.
  6. Знімати оладки зі сковороди на серветки, позбавляючи від зайвої олії.

Хитрощі приготування

Оладки з ряжанки мають свої секрети приготування, допомагають зробити випічку смачніше. Отже, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  1. Вибирайте для смаження оладок сковороду з товстими стінками і дном. В ній тепло розподіляється по поверхні однаково, забезпечуючи рівномірну ступінь прожарки.
  2. Міксер для замісу тіста краще не використовувати, робіть це віночком або звичайною виделкою.
  3. Дріжджове тісто готове, коли на його поверхні з'явилися бульбашки. Якщо їх немає – основа не піднялася, і оладки можуть вийти плоскими коржами.
  4. Додайте 2-3 столові ложки рослинної олії в тестову основу і смажте оладки на сухій сковороді. Так ви позбавите випічку від зайвої жирності.
  5. По можливості відставте тісто на деякий час, щоб воно наситилося киснем. В результаті десерт буде більш м'яким і пухким, ніжним.
  6. Додавайте в основу ягоди, шматочки фруктів або сухофруктів, щоб оладки вийшли ситніше, смачніше.
  7. Ряжанка має специфічний кислуватий присмак, регулюйте ступінь його присутності в готових оладки з допомогою цукру.
  8. Вибирайте для смаження рослинна олія без запаху, щоб він не перебив аромат оладок на основі смачною ряжанки.
  9. Віддавайте перевагу борошні вищого сорту, що забезпечить високу якість готового частування. Частіше використовують пшеничне борошно, але більш вдалим вважається її комбінування з вівсяної, картопляної, горохової, гречаним борошном.

Відео

ПИШНІ ОЛАДКИ на ряжанці - рецепт від Marosok!

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!