Закуски до вина: найкращі рецепти
- 1. Чим закушують вино
- 1.1. Правила вибору напою і закусок
- 1.2. З чим поєднується
- 1.3. Що не підходить
- 2. Закуска
- 3. Страви
- 4. Що подають до вина
- 4.1. До червоного
- 4.2. До білого
- 4.3. До шампанського
- 5. Рецепти легких закусок до вина
- 6. Фаршировані яйця з ікрою та сиром
- 7. Сирні кульки Простачок
- 8. Гужери
- 9. Фруктове канапе
- 10. Сирні кульки з часником
- 11. Тарталетки з беконом і сиром
- 12. Канапе з сиром і м'ясом
- 13. Вафельні трубочки з курячою грудкою
- 14. Канапе з хамоном і соусом песто
- 15. Сирні палички
- 16. Відео
Пляшка хорошого дорогого вина – це солідний презент, важливий атрибут сімейного застілля і урочистого заходу. Благородний алкогольний напій важливо доповнити правильними продуктами, інакше його смак буде зіпсований або просто померкне на тлі інших продуктів. Вміння поєднувати закуски і сорти вин – справжнє мистецтво, але йому можна навчитися.
Чим закушують вино
Якісне вино – незмінна складова більшості корпоративів, презентацій, фуршетів, романтичних вечерь при свічках та інших заходів. Хороший алкогольний напій вимагає гідної компанії – так смак стане ще більш виразним, багатим і насиченим. До вина традиційно подають фрукти, сирні тарілки і закуски різного ступеня складності, приготовлені з урахуванням нюансів і правил етикету.
Правила вибору напою і закусок
Почуття міри і гармонії – необхідна якість для складання домашньої винної карти і приготування закусок. Якщо головний акцент святкового столу – вишукане витримане вино, його подають з максимально простими продуктами. Безпрограшний варіант – сирна нарізка, хліб, оливки, які не будуть домінувати над складним букетом ароматів алкоголю. До складних закусок і дорогих делікатесів, наприклад, хамону і сыровяленой пармської шинки, подають просте столове вино.
З чим поєднується
Складаючи меню і підбираючи класичні закуски до вина, важливо грамотно доповнити, а не заглушити палітру ароматів. Холодні, теплі і гарячі закуски повинні поєднуватися з напоєм, підкреслити його достоїнства, розкрити кожну нотку смаку. Є універсальні смаки і продукти, які не зіпсують настрій і зроблять дегустацію бездоганною:
- сир;
- копченості;
- хліб;
- морепродукти;
- оливки;
- фрукти.
Що не підходить
Вино – це алкогольний напій благородний, до якого потрібно ставитися з повагою. Досвідчені сомельє стверджують, що його тонкий аромат здатні перебити навіть парфуми та тютюн, тому завзятим курцям слід тимчасово відмовитися від сигарет і урочистого розкурювання кальяну. Перекури на балконі, подалі від столу – зовсім не альтернативний варіант, так як відпочити від диму повинні самі смакові рецептори. Деякі продукти, соуси, спеції теж нівелюють смак напою, їх категорично не рекомендується поєднувати з вином:
- приправа каррі;
- фенхель;
- кави;
- майонез (здешевлює закуску, викликає проблеми з травленням у комбінації з ігристим вином);
- оцет;
- гострі страви азіатської кухні;
- спеції для солодкої випічки (м'ята, кориця, ваніль);
- горіхи.
Закуска
На приготування складного хитромудрого страви не завжди вистачає часу і натхнення. У цьому випадку на допомогу прийдуть прості закуски і продукти, які можна купити в супермаркеті і без додаткової термічної обробки подати до алкогольних напоїв. До них відносяться оливки, сир, італійська шинка прошутто, хамон, копчена ковбаса, буженина, свиняча сирокопчена шийка, фрукти, шоколад.
Страви
В якості швидкої закуски до вина можна запропонувати гужери, фаршировані яйця, вафельні трубочки, тарталетки з начинкою, м'ясну нарізку, суші і роли. Завжди доречні варіанти, приготовані на основі кисломолочних продуктів – сирні палички, сирні чіпси, сирні кульки. З алкогольним напоєм чудово поєднуються нескладні і низькокалорійні перекуси – канапе, фруктове асорті, креветки на грилі.
Що подають до вина
Вибираючи продукти для приготування закуски, важливо враховувати не тільки кількість і розмір порцій, колірну гаму і сполучуваність смаків, але і вид алкогольного напою. Згідно загальноприйнятим правилам етикету, червоне вино традиційно подають з червоним м'ясом, біле – з білим. До сухих, кріплених і напівсолодким сортам також прийнято подавати різні страви.
До червоного
Улюблений напій гурманів містить велику кількість танінів, з-за яких пробудження після торжества може супроводжуватися гострою головним болем – мігрень. З цієї причини навіть дороге червоне вино не рекомендується вживати без закуски або на голодний шлунок. Інгредієнти для приготування страви бажано підбирати з урахуванням сорту і виду алкогольного напою:
- Найкраща закуска до червоному сухому вину – буженина, прошутто, сирна тарілка (зрілі і солодкі сорти), манго, диня, тарталетки з рибним паштетом, фаршировані яйця з ікрою тріски.
- Терпке червоне кріплене вино подають з гострими стравами, нежирним сиром, шашликом, смаженою бараниною, запеченим м'ясом.
- В якості закуски до червоного полусладкому провину подають овочі, піцу, м'який сир, гриби, сирокопчені ковбаси, тунця, смаженого кролика, муси.
До білого
Закуска до білого вина повинна бути легкою і ненав'язливою. Алкогольний напій чудово поєднується з устрицями, мідіями та іншими морепродуктами, свіжими фруктами, кращими сирними сортами, солоними крекерами. Червоне м'ясо до нього не подають – з м'ясних продуктів переважають курятина, індичка, нежирна риба. Для сухого, кріпленого і білого напівсолодкого вина потрібно підібрати різні страви і продукти:
- До білому сухому вину подають овочі, фрукти, червону рибу, червону або чорну ікру.
- Біле міцне вино подають з персиками, апельсинами, грушами, ананасами, легкими десертами, морозивом.
- До білого полусладкому провину подають ковбасні вироби, сир, паштет, тарталетки з несолодкої начинкою.
До шампанського
Ковбаси, цитрусові, жирні салати з майонезом і вільні імпровізації на тему олів'є – не краща компанія для ігристого вина. «Дружба» шампанського з лимонами, гострими закусками і оселедцем під шубою – теж поширений стереотип. У Франції, де був створений популярний напій, його прийнято закушувати чимось солоним, наприклад, оливками, хрусткими корнішонами, анчоусами. Інгредієнти підбирають залежно від сорти шампанського:
- До солодкого шампанського подають шоколадне фондю, білий шоколад, мигдаль, сир.
- Напівсолодке шампанське подають з дичиною, ананасами, червоною рибою, спаржею, сиром, суші, делікатес фуа-гра – гусячої або качиної печінкою.
- Сухе шампанське подають з морепродуктів, полуницею, козячим сиром, яблуками в глянцевому карамельної глазурі.
Рецепти легких закусок до вина
Легка закуска до вина на швидку руку стане доповненням алкогольного напою, вгамує голод, допоможе не сп'яніти в процесі дегустації. Потрібно лише знайти хороший рецепт, вибрати правильні інгредієнти і довіритися своїй фантазії. Готові до вживання продукти просто нарізають і подають на сервировочном блюді або на шпажках. В інших випадках потрібна термічна обробка, заготівлі обсмажують до рум'яної скоринки у фритюрі або запікають у духовці.
Фаршировані яйця з ікрою та сиром
- Час: 20 хвилин.
- Кількість порцій: 12 персон.
- Калорійність страви: 242 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: міжнародна.
- Складність: легка.
Червона ікра має виражений солонуватий смак, тому в жовтково-сирну начинку для яєць додають зовсім небагато солі. Ікру акуратно викладають чайній або десертною ложкою. Зелень повинна бути свіжою, «бадьорим», бажано вибрати листочки однакового розміру і форми. Яйця можна прикрасити кінзою, а не петрушкою, але слід пам'ятати, що її пряний запах подобається не всім.
Інгредієнти:
- яйця – 6 шт.;
- ікра червона – 110 г;
- сир – 85 м;
- майонез – 45 г;
- перець чорний мелений – 2 г;
- сіль – 2 г;
- петрушка – 10 р.
Спосіб приготування:
- Яйця зварити круто.
- Очистити, розрізати навпіл.
- Вийняти жовтки.
- Сир натерти на тертці.
- Змішати з жовтками, майонезом, перцем, сіллю.
- Начинити половинки яєць.
- Зверху викласти ікру.
- Прикрасити яйця петрушкою.
- Подавати охолодженими.
Сирні кульки Простачок
- Час: 40 хвилин.
- Кількість порцій: 8 персон.
- Калорійність страви: 277 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: італійська.
- Складність: середня.
Для приготування сирної закуски можна використовувати боккончини – соковиті кульки моцарелли розміром з куряче яйце і вагою близько 100 р. Кількість масла може змінюватися, в залежності від ємності для обсмажування – глибокої сковороди, казанка, каструлі. Смажені кульки відразу викладають на паперовий рушник, щоб вбрався зайвий жир, а кляр був хрустким.
Інгредієнти:
- моцарела (кульки) – 8 шт.;
- шинка – 35 г;
- помідори черрі – 2 шт.;
- базилік – 15 г;
- борошно – 1,5 склянки;
- пармезан – 65 г;
- яйця – 2 шт.;
- масло рослинне – 300 мл
Спосіб приготування:
- Помідори, шинку нарізати кубиками.
- Додати подрібнений базилік. Перемішати.
- Зробити надріз на кожному кульці моцарелли, витягти вміст.
- Наповнити порожнину начинкою.
- Сир пармезан натерти на тертці.
- Борошно просіяти.
- Окремо збити яйця.
- Обваляти кульки в борошні, яйцях, сирної крихті.
- Обсмажити в олії.
- Подавати до напоїв відразу після приготування.
Гужери
- Час: 45 хвилин.
- Кількість порцій: 10 персон.
- Калорійність страви: 258 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: бургундська.
- Складність: складна.
Повітряні гужери – це традиційне французьке ласощі родом з Бургундії, яке подають до вина. Рум'яна випічка з заварного тіста, приготована за рецептом легендарного кухаря Алена Дюкасса, сподобається навіть досвідченому гурману. При необхідності швейцарський сир грюйер, що володіє пікантним ароматом і горіховим смаком, замінюють іншим твердим сиром.
Інгредієнти:
- молоко – 125 мл;
- грюйер – 110 г;
- вода – 125 мл;
- масло вершкове – 110 г;
- яйця – 4 шт.;
- борошно 130 г;
- перець чорний мелений – за смаком;
- горіх мускатний – 2 г;
- сіль – 5 р.
Спосіб приготування:
- З'єднати в каструлі молоко, воду, сіль, олія.
- Довести до кипіння.
- Всипати борошно.
- Заважати дерев'яною ложкою, поки тісто не почне відходити від стінок.
- Перекласти в миску.
- Вбити 2 яйця, перемішати.
- По одному вбити ще 2 яйця, інтенсивно помішуючи.
- Всипати 100 г сиру, перець, мускатний горіх.
- Застелити деко пергаментним папером.
- Відсадити булочки з допомогою кондитерського мішка.
- Посипати що залишилася порцією сирної крихти.
- Випікати в розігрітій духовці 20 хвилин.
Фруктове канапе
- Час: 15 хвилин.
- Кількість порцій: 10 персон.
- Калорійність страви: 58 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: міжнародна.
- Складність: легка.
Канапе – це завжди яскраво, святково і смачно. Різнобарвне низькокалорійне блюдо не бруднить руки, готується буквально за 10-15 хвилин. Ягоди не нарізають, а наколюють на шпажки цілими, щоб зберегти весь сік, аромат і свіжість плодів. Фрукти можна чергувати з шматочками пармезану або іншого твердого сиру, нарізаного однаковими кубиками або пластинками.
Інгредієнти:
- ківі – 35 г;
- ананас – 410 г;
- банани – 220 г;
- полуниця – 140 г;
- смородина чорна – 35 г;
- аґрус – 110 г;
- виноград – 85 р.
Спосіб приготування:
- Банани нарізати скибочками.
- Ківі і ананас нарізати кубиками.
- Ягоди вимити, видалити плодоніжки.
- Підготувати шпажки.
- Нанизати на кожну по шматочку банана, ананаса і ківі, ягоди.
- Подавати до напоїв відразу після приготування.
Сирні кульки з часником
- Час: 25 хвилин.
- Кількість порцій: 12 персон.
- Калорійність страви: 365 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: міжнародна.
- Складність: легка.
«Сніжки», або ситні сирні кульки готують з додаванням варених яєць і часнику. Вони вийдуть рівними, гладкими, однакової форми, якщо змочити руки водою або формувати їх в одноразових кулінарних рукавичках. Блюдо роблять двоколірним, змішуючи частина стружки з подрібненим кропом або маком. В кожну кульку можна вкласти оливку, шматочок сиру з цвіллю.
Інгредієнти:
- сир твердий – 210 г;
- плавлений – 185 г;
- часник 7 зуб.;
- яйця – 2 шт.;
- майонез – 95 г;
- стружка кокосова – 75 р.
Спосіб приготування:
- Яйця зварити круто.
- Остудити, натерти на тертці.
- Додати подрібнений часник, майонез. Перемішати.
- Натерти на тертці 2 види сиру.
- З'єднати з яйцями і майонезом.
- Сформувати кульки розміром з горіх або куряче яйце.
- Обваляти в кокосовій стружці.
- Залишити в холодильнику на 1 годину.
Тарталетки з беконом і сиром
- Час: 30 хвилин.
- Кількість порцій: 15 персон.
- Калорійність страви: 447 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: міжнародна.
- Складність: легка.
Ошатні тарталетки з прісного тіста зручно їсти руками під час фуршету, корпоративу, званої вечері, іншого урочистого заходу. Сіль в начинку можна не додавати, якщо сир і бекон надто солоні. Майонез можна замінити жирної сметаною. Страву подають до вину теплим, за бажанням прикрашають зеленню, червоною ікрою, оливками або помідорами черрі.
Інгредієнти:
- тарталетки – 30 шт.;
- бекон – 115 г;
- сир – 165 г;
- перець червоний мелений – 4 г;
- яйце – 1 шт.;
- помідор – 1 шт.;
- майонез – 5 ст. л.
Спосіб приготування:
- Яйце збити з майонезом.
- Поперчити.
- Сир, помідор, бекон нарізати кубиками.
- З'єднати з заправкою з яйця і майонез.
- Викласти начинку на тарталетки.
- Запікати 15 хвилин при 180°С.
- Подавати до напоїв теплими.
Канапе з сиром і м'ясом
- Час: 15 хвилин.
- Кількість порцій: 8 персон.
- Калорійність страви: 412 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: міжнародна.
- Складність: легка.
Пікантне канапе з різними видами м'яса і зрілим сиром – це швидка і ефектна закуска до червоного вина. Білий хліб можна замінити бородінським, попередньо обсмажити на сковороді разом з беконом. Для свіжості додають помідори черрі або тонкі скибочки огірків. Використовувати багато овочів не потрібно – вони здешевлять блюдо з вишуканими м'ясними продуктами.
Інгредієнти:
- хамон – 175 г;
- бекон – 210 г;
- копчена яловичина – 210 г;
- ковбаса сервелат – 185 г;
- пармезан – 220 г;
- хліб білий – 230 р.
Спосіб приготування:
- Хамон, бекон, ковбасу, яловичину нарізати слайсами.
- Скласти кожну скибочку навпіл або згорнути рулетом.
- Сир, хліб нарізати кубиками.
- Підготувати шпажки.
- Нанизати на кожну по шматочку хліба, бекону, ковбаси, хамона, яловичини, сиру.
- Подавати відразу після приготування.
Вафельні трубочки з курячою грудкою
- Час: 40 хвилин.
- Кількість порцій: 10 персон.
- Калорійність страви: 201 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: міжнародна.
- Складність: середня.
Ситне блюдо з хрусткою вафлею і соковитою, корисної курячою грудкою чудово втамовує голод. Вафлі згортають трубочкою ще в гарячому вигляді – відразу після приготування. Охолоджена заготівля швидко затвердіє і буде кришитися, згорнути і начинити її не вийде. Несолодкі трубочки до вина роблять не занадто тонкими й тендітними, інакше тісто не утримає начинку.
Інгредієнти:
- грудка куряча – 1 шт.;
- цибуля – 1 шт.;
- масло рослинне – 35 мл;
- перець чорний мелений – 4 г;
- борошно – 120 г;
- масло вершкове – 50 г;
- яйця – 3 шт.;
- цукор – 12 г;
- молоко – 150 мл;
- сіль – 1 ч. л.
Спосіб приготування:
- Грудку нарізати кубиками.
- Додати подрібнену цибулю, перець.
- Обсмажити на рослинній олії до готовності. Остудити.
- Вершкове масло збити з цукром, сіллю.
- Вбити 1 яйце.
- Поступово ввести муку, молоко. Перемішати.
- Додати 2 яйця.
- Спекти вафлі.
- Викласти по столовій ложці начинки на край кожної заготовки.
- Сформувати трубочки.
- Подавати до напоїв після охолодження.
Канапе з хамоном і соусом песто
- Час: 20 хвилин.
- Кількість порцій: 10 персон.
- Калорійність страви: 361 ккал у 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: середземноморська.
- Складність: легка.
Середземноморське блюдо з національним іспанським делікатесом і знаменитим італійським соусом – це красиво, сучасно і фантастично смачно. Соус можна легко зробити без допомоги блендера, для цього інгредієнти ретельно розтирають в ступці. Для приготування ароматної заправки по-сицилійськи в суміш додають в'ялені помідори, трохи мигдалю.
Інгредієнти:
- хамон – 165 г;
- багет – 210 г;
- оливки – 75 г;
- базилік – 70 г;
- горіхи кедрові – 35 г;
- часник – 3 зуб.;
- пармезан – 55 г;
- олія оливкова – 135 мл
Спосіб приготування:
- Листя базиліка, часник, тертий сир, горіхи, масло з'єднати в чаші блендера.
- Подрібнити.
- Багет нарізати скибочками, хамон – тонкими слайсами.
- Намазати кожен шматочок хліба соусом.
- Зверху викласти хамон, оливку.
- Наколоти шпажками.
- Подавати до напоїв відразу після приготування.
Сирні палички
- Час: 35 хвилин.
- Кількість порцій: 10 персон.
- Калорійність страви: 338 ккал в 100 р.
- Призначення: закуска до алкогольних напоїв.
- Кухня: міжнародна.
- Складність: середня.
Секрет популярності сирних паличок полягає в румяном, золотистому клярі на основі яєць, паприки, сухарів. Він приємно хрумтить, зберігає сир всередині соковитим. Оптимальна довжина сирних брусочків – до 10 см, занадто довгі зламаються при обжарюванні. Готові палички подають до вину не відразу – вони повинні бути трохи теплими, щоб сир добре тягнувся, але не обпалював.
Інгредієнти:
- сир – 410 г;
- яйця – 4 шт.;
- сухарі панірувальні – 320 г;
- борошно – 120 г;
- паприка – щіпка;
- перець чорний мелений – 4 г;
- сіль – 2 г;
- масло рослинне – 630 мл
Спосіб приготування:
- Сир нарізати брусочками.
- Яйця збити з сіллю, паприкою, перцем.
- Обваляти кожен шматочок сиру в борошні, яєчної суміші, сухарях, знову в яйцях, сухарях.
- Обсмажити в олії.
- Викласти на блюдо.
- Подавати до напоїв ледь теплими.
Відео
СВЯТКОВА ЗАКУСКА за 5 хвилин. Закуска для фуршету. Holiday Appetizer.
Швидкі закуски за 5 хвилин [Рецепти Bon Appetit]
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!