Склад і користь козячого молока - лікувальні властивості і шкода для дитини, дорослого чи вагітної жінки

Дуже корисним напоєм є молоко кози, яке підходить людині будь-якого віку для зміцнення здоров'я і отримання життєво важливого білка. П'ють продукт дорослі і діти в сирому або переробленому вигляді. Напій містить вітаміни та мікроелементи, більш кращий для раціону з-за легкої засвоюваності, ніж коров'яче.

Склад козячого молока

Насичений склад молока розташовує до того, щоб включати продукт дієтичне меню. Його калорійність складає всього 68 калорій на 100 грам. Цінність напою полягає в утриманні БЖУ: білків у складі 3%, жирів – 4,2%, вуглеводів – 4,5%. Воно багате мінеральними речовинами: калієм, фосфором, натрієм, магнієм. Багато в ньому заліза, міді, марганцю і антиоксидантів, вітамінів груп В, С і А. Однак при неправильному застосуванні (у надмірних кількостях) продукт може заподіяти шкоду.

Є лактоза

Від коров'ячого цей напій відрізняється тим, лактоза в козячому молоці є, але її менше на 13%. Це означає, що продукт підходить людям з непереносимістю молочного цукру, але в переробленому вигляді. Для цього краще вибрати їжу, піддалася молочнокислому бродінню – сири, кефір, сир, йогурт. За рахунок роботи бактерій лактоза в них переробляється в молочну кислоту, зменшується в утриманні в два рази в порівнянні з цілісним продуктом.

Жирність

До вживання важливо дізнатися, яка жирність козячого молока. Вона не відрізняється від коров'ячого. Якщо за козою правильно доглядають, дають збалансоване харчування, тварина живе не в обмежених умовах і регулярно гуляє, то жирність буде 4-9%. Для вживання продукту з отриманням максимальної користі рекомендовано вибирати напій з жирністю 4,4% - доведено, що організм забезпечує всмоктування корисних речовин на 100%.

Чим відрізняється від коров'ячого

Найбільша відмінність козячого молока від коров'ячого полягає в структурі. Напій, отриманий від кози, не містить в складі альфа-казеїну, який є основним алергеном коров'ячого, тому він легше засвоюється. Іншими відзнаками продуктів є:

Фактор порівняння

Молоко кози

Молоко корови

Жири

10 г на склянку, рідко зустрічається знежиреним, не містить аглютинінів, жирові кульки не склеюються, в шлунку відбувається їх швидке розщеплення.

8-9 г на склянку, буває знежиреним, менше лінолевої і арахідонової кислот, важче перетравлюється ферментами кишечника.

Білки

Шлункова кислота переробляє їх до м'якого сирного згустку, підвищуючи ступінь засвоєння.

Алерген білок альфа-казеїн

Лактоза

4,1%

4,7%

Мінеральні речовини

Більше кальцію, калію

Менше міді, селену, антиоксидантів

Вітаміни

Більше вітаміну В6, А, ніацину

Більше В12, фолієвої кислоти

Як правильно пити козяче молоко

Щоб отримати максимальну користь від продукту, важливо навчитися правильно пити його. Досвідчені заводчики кіз рекомендують вживати напій, не розбавляючи водою. Почати варто з невеликої порції, поступово збільшуючи об'єм до склянки. Не треба боятися специфічного гіркуватого смаку продукту – він може з'явитися навіть у коров'ячого. Для солодощі змішайте склянку напою з чайною ложкою меду, так буде корисніше і смачніше.

Незбиране молоко не завжди добре засвоюється, тому спробуйте перейти на кисломолочні продукти: йогурт, кефір, сири, вершкове масло. Сире молоко засвоюється краще пастеризованого. Дешевим за ціною напій не може бути – він дорожче коров'ячого на 20-30 рублів за літр. Його краще купити в інтернет-магазині по каталогу або замовити у фермерів по більш низькій вартості.

Кип'ятити чи ні

Недосвідчені господині губляться, не знаючи, кип'ятити чи ні козяче молоко. Відповідь проста: якщо коза нічим не хворіє, то продукт не вимагає кип'ятіння. Вистачить зберігання ретельно промитої посуді, тому що напій володіє антибактеріальними властивостями. Якщо ж молоко викликає підозрілу реакцію або покупець не знає, як містилося тварина, то краще прогріти його до 65-70 градусів для усунення небажаних бактерій.

Скільки зберігається в холодильнику

Свіже сдоенное молочко в холодильнику зберігається понад тижні. Такий тривалий термін зберігання йому забезпечує успішний складу з антибактеріальними властивостями. Не скисне молоко через три дні, якщо поставити його на стіл при кімнатній температурі. Лікарі радять пити напій відразу, щоб отримати максимум вітамінів, при тривалому терміні зберігання вони руйнуються.

Користь козячого молока

Оцінити, наскільки велика користь продукту, зможуть ті люди, у кого проблеми зі здоров'ям. Унікальний напій корисний при захворюванні шлунка, очей, діатезі, відновлює кісткові тканини при демінералізації. Плюсів багато, ось лише деякі з них:

  • регулює нормальну діяльність серця і судин, за рахунок кобальту покращує кровотворення;
  • дієта з включенням напою стимулює схуднення;
  • бета-казеїн лікує рахіт, сіалова кислота підвищує бар'єри опірності організму до інфекцій та хвороб;
  • посилює ріст волосся, очищає шкіру, усуває виснаження;
  • альбумін виключає розлади ШКТ;
  • фосфоліпіди, кальцій, фосфор допомагають при туберкульозі;
  • до складу входить цистин, який виводить важкі метали, радіонукліди, захищає печінку і головний мозок від пошкоджень, викликаних алкоголем, нікотином.

При вагітності

Важливо включати в раціон козяче молоко при вагітності і лактації, тому що напій усуває ризик виникнення алергії у немовляти. Крім цього напій забезпечує надходження в організм мами кальцію і вітаміну В12, без яких неможливий ріст і правильне утворення органів і тканин плоду. Продукт задовольняє потреба вагітної у фосфорі, мінералах. Якщо лактація у годуючої жінки не налагоджена, то його включення в суміш для годування стає справжньою альтернативою материнському вигодовування, адже користь його безмежна.

Для дітей

Вже під час перебування в материнській утробі користь козячого молока для дітей проявляється повною мірою, сприяє їх правильному росту і розвитку. При наявності у грудного або маленької дитини алергії на молочний білок коров'ячого напою, козяче замінює його, насичуючи організм додатковими корисними речовинами. Включення в раціон напою усуває застуди, вушні інфекції, екзему, зміцнює імунітет.

Діти, які випивають молоко від кози, рідше хворіють на застуду та грип, які не мають розладів шлунково-кишкового тракту, швидше відновлюються. Школярам рекомендується приймати молоко при підвищеному навантаженні – розумової і фізичної. Напій підвищує витривалість, допомагає спортсменам в період інтенсивних занять і тренувань за рахунок вмісту валіну, лейцину та ізолейцину, які відновлюють м'язи.

Для чоловіків

Відновлення м'язів спортсменів і не тільки – от у чому полягає користь для чоловіків. Молоді люди повинні пити його при фізичних навантаженнях, щоб підвищити витривалість і поліпшити метаболізм. Згідно з рецептами народної медицини, прийом молока з волоськими горіхами і ріпою позбавляє від проблем з потенцією, а з вершковим маслом і медом – від кашлю, алергії і алкогольної залежності.

Для літніх

Окремо розглядається користь і шкода продукту для літніх. Щоб не завдати шкоди організму, людям після 45 років рекомендовано випивати тільки знежирений напій. Оптимальна кількість – вранці двічі-тричі на тиждень по половині склянки, щоб не допустити отримання надлишкового кальцію. Продукт може принести таку користь:

  • відновлює людський організм ослаблений після операцій, повертає до нормального стану і роботи всі процеси;
  • фосфоліпіди перешкоджають відкладенню холестерину, виключають атеросклероз, хвороби серця;
  • калій нормалізує ритм серця, артеріальний тиск, мінеральні солі виводять набряки при нирковій недостатності;
  • відсутність глюкози і галактози позитивно впливає на хворих на цукровий діабет, не дає розвинутися ожиріння, покращує метаболізм;
  • метіонін, лецитин і фосфор лікують жовчнокам'яну хворобу, гепатити, гальмують відкладання жиру в печінці;
  • відсутність екстрактивних речовин знижує кислотність шлункового соку, гальмує розвиток гастритів, виразкової хвороби, лікує жовчовивідні шляхи та дванадцятипалу кишку;
  • засіб відмінно впливає на мікрофлору кишечника;
  • фосфор і вітамін Д усувають демінералізацію кісткової тканини, попереджають остеопороз.

Шкоду

Проте шкоду козячого молока не можна недооцінювати. Не потрібно зловживати напоєм. Ось можливі ризики при надмірному прийомі:

  • якщо годувати дитину до року тільки молоком кози, є ризик придбання ним залізодефіцитної анемії;
  • протипоказаннями прийому є захворювання підшлункової залози, ожиріння, підвищена в'язкість крові;
  • небажаний прийом продукту перед їжею або відразу після, щоб не послабити дію шлункового соку – краще почекати пару годин.

Лікування козячим молоком

У щоденному прийомі склянки продукту полягає лікування захворювань, але це правило діє тільки до 40 років. Після досягнення цього віку кількість напою краще скоротити до половини склянки і приймати через добу. Лікувальні властивості можна охарактеризувати так:

  • усуває шлунково-кишкові захворювання, дисфункцію обміну речовин, хвороби дихальних шляхів, щитовидної залози, нервової системи;
  • допомагає нормальному функціонуванню серцево-судинної системи;
  • лікує туберкульоз, алергію, астму, екзему, безсоння;
  • використовується для профілактики пухлин, онкології;
  • знімає тягар радіоактивного опромінення;
  • виводить камені з жовчного міхура, розсмоктує кісти, фіброми, лікує епілепсію у дітей.

При онкології

Постійне вживання напою надає профілактичну дію при загрозі розвитку раку. Допомагає продукт при онкології, тому що володіє антибіотичними властивостями, здатний розсмоктати доброякісну пухлину при регулярному вживанні, не дати переродитися в злоякісну. Напій добре засвоюється, підвищує імунітет, має загальнозміцнюючу дію.

Відео

Чим корисно козяче молоко: властивості козячого молока

Відгуки

Марія, 29 роківПісля вагітності у мене була збита лактація, на що бабуся порадила годувати малюка козячим і коров'ячим молоком, ціна яких була нижче штучних сумішей. Дитина із задоволенням їв цю масу, виріс здоровим і не відрізняється за своїм рівнем здоров'я від дітей, матері яких вигодували самі без додавання напоїв.
Дмитро, 34 рокиЯ – спортсмен-любитель, тренуюся щодня, тому потребую надходженні білка. Крім яєць, багаті амінокислотами, я регулярно п'ю молоко від кози, стоїть недорого. Продукт забезпечує мене необхідними елементами і вітамінами. Тренування проходять легко, м'язи швидко відновлюються, а я відчуваю себе сильнішим і стаю витривалішими.
Людмила, 56 роківПісля перенесеної операції на шлунку я довго відновлювалася. Щоб організм швидше повернувся в норму, отримала пораду пити молоко кози, купувала за привабливою ціною у знайомої. Спочатку мені не сподобався запах напою, але потім я захопилася і почала отримувати задоволення. За пару місяців я підтягла імунітет, стала краще себе почувати.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!