Як правильно ставити гірчичники дітям і дорослим. Інструкція із застосування гірчичників та протипоказання
- 1. Для чого ставлять гірчичники
- 2. Як часто можна ставити гірчичники
- 3. Як правильно ставити гірчичники
- 3.1. Як ставити гірчичники на спину
- 3.2. Як ставити гірчичники на грудну клітку
- 3.3. Гірчичники на ікри
- 3.4. Гірчичник на шию
- 4. Як ставити гірчичники при кашлі
- 4.1. Як правильно ставити гірчичники при кашлі дітям
- 4.2. Як ставити гірчичники при кашлі дорослому
- 5. Гірчичники - протипоказання
- 6. Відео: як правильно поставити гірчичники
При лікуванні простуди лікарі рекомендують офіційні та альтернативні методи, які при грамотному поєднанні підсилюють дію один одного, забезпечують одужання пацієнта будь-якого віку. Дуже корисні гірчичники, які мають зігріваючим ефектом, збирають мокротиння, пригнічують ознаки риніту, пригнічують кашльовий рефлекс.
Для чого ставлять гірчичники
Купити такий пристрій можна в аптеці, використовувати інструкції, згідно з лікарськими рекомендаціями. Однак перед тим як поставити гірчичники, потрібно з'ясувати, для чого необхідна така процедура, який лікувальний ефект забезпечує в ослабленому організмі. Самовільне застосування небезпечно, може тільки нашкодити пацієнту. Отже, лікування гірчичниками доречно при:
- ураженні нижніх і верхніх дихальних шляхів;
- пневмонії;
- сильному кашлі;
- бронхіальній астмі;
- сильних нападів головного болю;
- радикуліті;
- рецидивуючому бронхіті;
- застудних захворюваннях.
Принцип дії наступний: активний компонент – гірчичний порошок, починає лікувальну дію після опускання у воду. При контакті з шкірними покривами з нього виділяються ефірні масла, які дратують верхній шар епідермісу, забезпечують виразний зігріваючий ефект. В цей час в організмі розширюються кровоносні судини, наближені до гірчичнику, посилюється системний кровотік і, тим самим, забезпечує максимальне кровопостачання уражених органів. Тому важливо точно з'ясувати у фахівця, куди ставити гірчичники при кашлі, скільки утримувати.
Як часто можна ставити гірчичники
Зазначений метод перевірений часом, однак у деяких пацієнтів може стати основною причиною прогресуючої алергії. Тому у лікаря бажано заздалегідь поцікавитися, чи можна ставити гірчичники, як часто це робити, кому протипоказана така терапія. Підвищеного навантаження на серце теж краще уникати, особливо якщо мова про ослабленому організмі дитини. Інструкція повідомляє, що використовувати на практиці гірчицю для лікування того ж бронхіту дозволено 1 раз через 2 доби, тобто через день – не частіше. Якщо порушувати це правило, засіб шкодить здоров'ю.
Як правильно ставити гірчичники
Таке медичне пристосування прийнято накладати в області грудної клітини, однак не всі пацієнти розуміють, де конкретно. Це важливий момент, який частково визначає позитивну динаміку хвороби, час одужання. Остаточний вибір зони залежить від характеру патології, а дія гірчичників, в будь-якому разі, дуже продуктивна. Отже:
- Якщо дитину турбує сильний кашель, гірчичний лист потрібно встановити на грудну клітку і спину, щоб забезпечити подвійний зігріваючий ефект. При застуді кращого засобу утеплити вогнище патології не знайти.
- Для лікування ГРВІ, ГРЗ в дитячому віці можна використовувати сухі листи гірчиці, які акуратно укласти в теплі шкарпетки маленького пацієнта. Процедуру проводити на ніч, вранці ж очікується довгоочікуване полегшення.
- При проблеми з горлом краще всього ставити зігріваючий компрес на грудну клітку, але при цьому чітко контролювати індивідуальну чутливість шкірних покривів такому потужному алергену.
Як ставити гірчичники на спину
Перш ніж користуватися на практиці таким актуальним у всі часи способом, необхідно перевірити чутливість шкірних покривів. Наприклад, у дорослого або дитину після першої процедури на грудях може залишитися почервоніння, дрібна висипка, а під час сеансу наростати нестерпне відчуття болю, печіння. В такому випадку краще ставити гірчичник на спину або використовувати проміжний шар – рушник. Зігріваючий ефект менш інтенсивний, але теж корисний для запаленої бронхо-легеневої системи. В цілому, послідовність дій така:
- намочити гірчичний лист в теплій воді;
- класти на спину, бажано в області ураження;
- накрити дорослого пацієнта або дитини рушником, зверху теплим пледом;
- процедуру виконувати перед сном, але не більше 7-10 хвилин;
- після завершення сеансу для обробки почервонінь шкіри допомагає дитячий крем.
Як ставити гірчичники на грудну клітку
Прогрівати бронхи можна, правильно уклавши гірчичний лист на груди. Це хороший метод швидко і правильно позбавитися від бронхіту, придушити кашльовий рефлекс, сухий кашель зробити мокрим, дати можливість пацієнту відкашлятися. Ставити гірчичник на груди в центральній частині, також накриваючи пацієнта спочатку махровим рушником, а потім теплим пледом. Ось тільки при високій температурі важливо тимчасово утриматися від такого методу лікування.
Гірчичники на ікри
Частіше процедуру проводять дорослим перед сном для придушення гострого нападу болю, а називають в народі «горчичными чобітьми». Таким способом відбувається зниження інтенсивності запального процесу, нормалізація температурного режиму, зникнення нестерпних нападів мігрені. Щоб ставити гірчичники на ікри, пацієнт повинен лягти на живіт. Інша послідовність дій ідентична: намочити – накласти – утримувати не більше 10-12 хвилин.
Гірчичник на шию
Перше правило, можна ставити гірчичники кожен день поспіль, вивчено. Відповідь негативна. Друге правило: шкіра шиї особливо чутлива, тому контакт гірчиці з дитячою шкірою повинен відбуватися через рушник, дорослим – при відсутності підвищеної чутливості дерми. Такі ділянки задіюються у лікуванні ускладнених клінічних картинах, наприклад, коли прогресує тонзиліт, фарингіт, ларингіт. Гірчичник на шию розміщувати через день, утримувати не більше 7 хвилин. При гострого болю можна зняти раніше.
Як ставити гірчичники при кашлі
Це медичне пристосування призначене для придушення нападів кашлю, які виникають не тільки при застуді, але і інфекційних захворюваннях. Користь такої допоміжної терапії очевидно, оскільки можна позбутися навіть від рецидивуючого бронхіту, пневмонії. Гірчичники від кашлю необхідно спочатку зволожити, а потім встановити на грудну клітку, сховатися ковдрою і потіти. Це хороша можливість прогріти уражені бронхи, висушити частина мокротиння. Якщо прикладати через день, вже на третю ніч пацієнт буде менше кашляти.
Як правильно ставити гірчичники при кашлі дітям
У дитячому віці домашнє лікування має свої особливості, наприклад, дуже важливо не спровокувати роздратування на чутливій шкірі дитини. Тому показано застосовувати гірчичні листи лише за наполяганням дільничного лікаря, не перетримувати їх на тілі маленького пацієнта. В іншому випадку з'являється опік, турбує відчуття свербежу, печіння. Застосування гірчичників при кашлі доречно з використанням вафельного рушника, в яке укутати підготовлений лист, а потім покласти його на спину або грудну клітку. скільки тримати? Питання до дільничного педіатра.
Як ставити гірчичники при кашлі дорослому
Якщо пацієнт – вже не дитина, то і неприємні відчуття перетерпіти здатний. Рекомендується поставити гірчичники на голе тіло, але попередньо змастити його теплою водою. Клеїти бажано в кількості двох штук – на груди і спину, а лежати скільки хвилин сил вистачить. За таким же принципом можна використовувати гірчичний пластир, який ще простіше кріпити до тіла, непомітно маскувати під одягом.
Гірчичники - протипоказання
Метод у сучасній медицині ефективні, оскільки швидко усуває кашель. Проте ставити гірчичники можна не всім пацієнтам, і мова зовсім не у вікових особливостях. Є медичні протипоказання, порушення яких здатне тільки погіршити перебіг патологічного процесу. Отже, протипоказання до горчичникам детально викладено нижче:
- стрибки артеріального тиску;
- період початку місячних;
- відкриті травми, порізи, садна верхнього шару епідермісу;
- туберкульоз відкритої форми;
- температура вище показника 37,5 градусів;
- період грудного вигодовування;
- онкологічні захворювання;
- підвищена чутливість організму до гірчиці в будь-якому її прояві;
- обережно: при виношуванні плоду.